Nowenna pompejańska dla zupełnie zielonych w różańcu

Pytań o nowennę nie brakuje! Już są dwa poradniki na tej stronie, ale to chyba wciąż za mało, czego dowodem są nie kończące się pytania. Zróbmy więc instrukcję tak szczegółową, jak tylko się da dla tych, którzy mają niewielkie pojęcie o różańcu. 

Różaniec – podstawa nowenny pompejańskiej

Przede wszystkim, osoby, które pragną modlić się nowenną, powinny wiedzieć, co to jest różaniec.

Nowenna pompejańska – czas trwania

 • Nowenną pompejańską modlimy się 54 dni.
 • Dzielimy je na dwie części po 27 dni: część błagalną i dziękczynną
 • Obie części różnią się tylko jedną modlitwą.

Dzień z nowenną pompejańską

Masz cały dzień, żeby odmówić poniższe modlitwy. Ich centrum stanowi różaniec, a dokładnie: 15 tajemnic podzielonych na trzy części: radosną, bolesną, chwalebną. Możesz je rozdzielić wg swojego harmonogramu dnia.

Jeśli nie wiesz, co to jest różaniec, to przypomnę wcześniejszy tekst: Różaniec – instrukcja, tajemnice, rozważania.

1. Przeżegnaj się znakiem krzyża

Podaj intencję swojej nowenny pompejańskiej. Pomódl się: „Ten różaniec odmawiam na Twoją cześć, Królowo Różańca świętego”.

2. Teraz czas na modlitwy początkowe różańca świętego:

 • Wierzę w Boga…
 • Ojcze nasz…
 • 3 × Zdrowaś Mario…
 • Chwała Ojcu…

Odmawiasz je tylko raz, na początku nowenny pompejańskiej w danym dniu.

3. Przechodzimy do modlitwy różańcowej

Każdego dnia modlisz się piętnastoma tajemnicami różańca.

Pierwsza część różańca świętego: tajemnice radosne

1. Pierwsza tajemnica radosna: Zwiastowanie NMP

Przypomnij sobie tę biblijną scenę w oparciu o Pismo święte,  książeczkę w rozważaniami, albo po prostu z pamięci. Ta tajemnica ma stanowić centrum dziesiątki różańca. Rozważaj ją odnosząc do Dzieciątka Jezus, Maryi, swojego życia. Pamiętaj, ze różaniec bez skupienia i rozważań to nie modlitwa, ale mechaniczna czynność.

I teraz dziesiątka różańca, czyli:

 • Ojcze nasz…
 • 10 × Zdrowaś Mario…
 • Chwała Ojcu…

2. Druga tajemnica radosna: Nawiedzenie świętej Elżbiety.

Przechodzisz do dalszego rozmyślania, tym razem nad drugą tajemnicą. Modlitwy jak wyżej, czyli kolejna dziesiątka różańca.

3. Potem następują kolejne tajemnice radosne:

 • Narodzenie Pana Jezusa,
 • Ofiarowanie w świątyni
 • i Odnalezienie w świątyni.

Każda z nich – jak wyżej – składa się z rozważania i dziesiątki różańca.

Tajemnica bolesne

Po zakończeniu 5 tajemnic radosnych, przechodzisz do tajemnic bolesnych. Każda z tajemnic, to także rozważanie + dziesiątka. Oto kolejne tajemnice:

 • Modlitwa Pana Jezusa w Ogrójcu
 • Biczowanie Pana Jezusa
 • Cierniem ukoronowanie Pana Jezusa
 • Dźwiganie krzyża na Kalwarię
 • Ukrzyżowanie i śmierć Pana Jezusa

Tajemnica chwalebne

Potem następuje część trzecia różańca, czyli 5 tajemnic chwalebnych.

 • Zmartwychwstanie Pana Jezusa
 • Wniebowstąpienie Pana Jezusa
 • Zesłanie Ducha Świętego
 • Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny
 • Ukoronowanie Maryi na Królową nieba i ziemi

I tak doszliśmy do zakończenia modlitwy różańcowej nad tajemnicami różańca.

4. Modlitwy końcowe

Na koniec różańca, czyli po 15 tajemnicach, odmawiamy następujące modlitwy:

 • Pod Twoją obronę…
 • Modlitwę błagalną (pierwsze 27 dni nowenny pompejańskiej) lub dziękczynną (ostatnie 27 dni nowenny pompejańskiej)
 • Kończymy różaniec trzykrotnym zawołaniem: „Królowo Różańca Świętego, módl się za nami!”

Uwaga: niektórzy radzą, by te modlitwy odmawiać po skończeniu każdej części różańca: radosnej, bolesnej, chwalebnej, czyli trzy razy w ciągu dnia. Owszem, możesz tak zrobić, jednak nie ma to znaczenia dla ważności nowenny.

Modlitwy w części błagalnej i dziękczynnej:

Modlitwy końcowe w trakcie części błagalnej – modlimy się tą modlitwą przez pierwsze 27 dni nowenny na koniec różańca.

Pomnij o miłosierna Panno Różańcowa z Pompejów, jako nigdy jeszcze nie słyszano, aby ktokolwiek z czcicieli Twoich, z Różańcem Twoim, pomocy Twojej wzywający, miał być przez Ciebie opuszczony. Ach, nie gardź prośbą moją, o Matko Słowa Przedwiecznego, ale przez święty Twój różaniec i przez upodobanie, jakie okazujesz dla Twojej świątyni w Pompejach wysłuchaj mnie dobrotliwie. Amen.

Modlitwy końcowe w trakcie części dziękczynnej – modlimy się tą modlitwą przez drugie 27 dni nowenny.

Cóż Ci dać mogę, o Królowo pełna miłości? Moje całe życie poświęcam Tobie. Ile mi sił starczy, będę rozszerzać cześć Twoją, o Dziewico Różańca Świętego z Pompejów, bo gdy Twojej pomocy wezwałem, nawiedziła mnie łaska Boża. Wszędzie będę opowiadać o miłosierdziu, które mi wyświadczyłaś. O ile zdołam będę rozszerzać nabożeństwo do Różańca Świętego, wszystkim głosić będę, jak dobrotliwie obeszłaś się ze mną, aby i niegodni, tak jak i ja, grzesznicy, z zaufaniem do Ciebie się udawali. O, gdyby cały świat wiedział jak jesteś dobra, jaką masz litość nad cierpiącymi, wszystkie stworzenia uciekałyby się do Ciebie. Amen.

 


Nasze intencje modlitewne:

 

192
A Ty co o tym myślisz? – Napisz komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowshockunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
127 Wątki komentarzy
65 Wątki z odpowiedziami
12 Obserwujący
 
Najpopularniejsze
Najgorętsze
138 Autorzy
KingaGrazynaAndrzejagaBorys Autorzy ostatnich
  Powiadamiaj mnie o odpowiedziach  
Powiadom o
Katarzyna
Gość
Katarzyna

Po raz pierwszy będę odmawiać Nowennę i dlatego mam pytania. Nowennę odmawia się tylko w jednej intencji przez całe 54 dni, dobrze zrozumiałam wcześniejsze komentarze ? moje pytanie jest takie czy należy odmawiać dodatkowo Różaniec bo teraz mamy październik ? Moja znajoma odmawia Różaniec bo należy do Róż Różańcowych i czy musiałaby odmawiać jeden Różaniec i plus nowennę ?

Mary
Gość
Mary

Witam.czy mozna domawiac jedna nowenna w 2lub kilka intenc jach?????

Daria
Gość
Daria

Nie. Tylko jedna intencja

Bogusia
Gość
Bogusia

Niestety nie. Tylko w jednej intencji . Po ukończeniu zachęcam do odmawiania w innej . Maryja kocha różaniec bo to tak jakby otrzymywala róże od Ciebie a to przecież kocha każda kobieta:)

Mateusz
Gość
Mateusz

Hej modle sie o męża dla Magdy Amen.

Alina
Gość
Alina

Dzisiaj rozpoczęłam Nowennę Pompejańska, proszę Maryję o wytrawnie bo modlę się omija przyszłość i przyszłość mojej rodziny

Ola
Gość
Ola

Mam pytanie odnośnie tego bo odmawiam nowennę już 3 dzień i dzisiaj przy pierwszej części zapomnialam powiedzieć intencji i zdania,, Ten różaniec odmawiam na Twoją czesc…” i zorientowałam się że tego nie powiedziałam po skończonej części i czy ten różaniec się liczy czy muszę ta część odmawiac od początku?

Gość
Gość
Gość

Właśnie dzisiaj zakończyłam odmawianie modlitwy. Odmawiając część błagalną spotkało mnie wiele cierpiecia, ale już w części dziękczynnej doznałam łaski, polecam wszystkim , pomimo tego,że jest ciężko , to naprawdę warto, czuję niesamowite szczęście w mojej duszy .

Ola
Gość
Ola

jeden rózaniec to 5 tajemnic,a więc w nowennie tak jak bysmy odmawiali 3 rozance dziennie?

Edyta
Gość
Edyta

5 tajemnic to jedna część różańca. Cały różaniec składa się z 4 części: radosnej, światła, bolesnej i chwalebnej. Odmawiając jedną część nie odmawiamy całego różańca. Odmawiając nowennę pompejańska musimy odmawiać codziennie część radosną, bolesną i chwalebną. Kto chce może jeszcze zmówić część światła

K rystyna
Gość
K rystyna

Odmwialam nowenna za męża który nadużywa alkoholu we wtorek skończyłam. Nigdy albo prawie nigdy nie pije w ściśle posty. Tym razem upał się w środę do nieprzytomności a w czwartek powtórzył czy to działanie złego? Nie wiem jak to odczytać?

Iza
Gość
Iza

Prosze o pomoc.
Od dzis odmawoan nowenne pompejanska ale nie wiem jak „zakonczyc” na różańcu I czesc takemnicy CHCAC PODZIELIĆ NOWENNE NA 3 MODLITWY W CIAGU DNIA.

Odmawiajac w srodku dnia lolejna część zaczynam od rozwazania lolejnej tajemnicy tak?

Bojr sir ze coa pomine ovtovnie bedzie ważne.

Jak odmawiac nowenne (pocztakr i koniec) chcac odmówić ja rano, poludnie i wieczor?

Czy poczatkowe koraliki przy krzyzyku zakanczaja I czesc?

Malgosia
Gość
Malgosia

Witam wszystkich serdecznie.Odmawia modlitwę pompejanska o zdrowie mojej mamy,czy mogę prosić by ktos dołączył do tej intencji wierzę ze mic jest w modlitwę i różańcu, możliwe ze licze na cud, ale dla Boga nie ma rzeczy niemożliwych.Malgosia.

krzysiek
Gość
krzysiek

super wyjaśnienie rozwiało moje wątpliwości pozdrawiam Bóg zapłac

hania
Gość
hania

dzisiaj chce rozpocząć nowennę pompejańska czytam i plączę bo nic nie rozumie proszę o pomoc jeden różaniec to jedna tajemnica , codziennie odmawiam trzy różance np. bolesna przez 27 dni

też Ania
Gość
też Ania

Haniu, właśnie dziś rusza nowenna z O. Szustakiem na languście. Ojciec codziennie publikuje króciutkie filmiki motywacyjne na youtube. Mnie one bardzo pomagały w poprzednich edycjach nowenny prowadzonej przez Ojca. Pomaga też świadomość, że oprócz mnie modli się kilka (albo i więcej) tysięcy ludzi Ja tez dziś zaczynam. Nie wiem czy wytrwam, ale zaczynam z O. Szustakiem i oddaję to Maryi. Wierzę, że Mama pomoże mi wytrwać.

Kinga
Gość
Kinga

Witam. Proszę Was o wsparcie. Modlę się o powrót męża, który się wyprowadził. Modlę się od 3 dni i nie wiem czy dobrze. Po każdej części odmawialam modlitwę błagalna. W dodatku raz poczułam coś dziwnego, jakieś wibracje.Czy to dobrze?

Kasia
Gość
Kasia

Jestem w trakcie odmawiania drugiej NP. Podczas pierwszej modliłam się w intencji uzdrowienia mego syna z choroby skóry. Wierzę,że syn w odpowiednim czasie zostanie uleczony. Już tetaz zauważam niewielką poprawę. Dziękuję Ci Mateczko. Obecnie modlę się w swojej intencji. Już teraz otrzymuję łaskę spokoju. Czas odmawiania Nowenny Pompejanskiej to czas spotykania zyczliwych ludzi, dobrego lekarza. Bądż uwielbiona Maryjo!

Kasia
Gość
Kasia

Dziękuję Ci Mateczko Przenajswietsza za łaske uzdrawiania z łuszczycy mego syna. Moje dziecko nigdy nie mialo takiej poprawy, chyba ze po pobycie w szpitalu. Dzis widzę zmiany na lepsze i moje serce sie raduje. Wierzę, że za Twoją łaską nastąpi calkowita remisja.

Załamana Mama
Gość
Załamana Mama

Proszę o nowennę dla mojego syna Łukasza chorego na nowotwór złośliwy , ma dopiero 24 lata żonę w ciąży – proszę wspomozcie nas

irena
Gość
irena

zalamana mamo nie obiecuje NP ,ale bede od dzis modlic sie za nim do sw Peregryna on jest patronem chorych na raka ,odmawiam takze co rano „Modlitwe o cud” ,twojego syna tez dolacze do tej modlitwy ,nie zalamuj sie Matka Boza was nie opusci ,moja sasiadka chora na raka trzustki zostala uzdrowiona a lekarze nie dawali jej szans

aga
Gość
aga

Proszę o modlitwę w intencji mojej córki
Ona łysieje

Ania
Gość
Ania

Pozostało 11 dni do zakończenia mojej pierwszej nowenny. Mimo, że bywają dni, kiedy jest trudno i czuję jak na różne sposoby zło próbuje mnie odwieść od modlitwy i złamać na duchu , odkrywam piękno i siłę tkwiące w Róžańcu. Dziękuję Ci Święta Maryjo za pierwsze łaski udzielone podczas trwania nowenny oraz za Twoje wsparcie w codziennych sprawach. Wierzę, że już za 11 dni uda mi się napisać swoje świadectwo i rozpocząć kolejną nowennę. Wymagająca to modlitwa, której mogą towarzyszyć przykre i trudne momenty, ale można je przezwyciężyć z pomocą Matki Bożej. Warto podjąć trud modlitwy – przynosi owoce!

Maria Prokopowicz
Gość
Maria Prokopowicz

Witam wszystkich tych którzy odmawiają tą modlitwę, ja odmawiam ją już po raz 5-ty, i nie trzy części ale cztery, i bardzo dobrze się z tym czuję, jestem zadowolona z mojego wytrwania co do modlenia tej nowenny. Teraz już jestem czy części dziękczynnej, pozdrawiam wszystkich którzy modlą się do Matki Bożej w tej Nowennie…, ona koło naszych modlitw nie przechodzi obojętnie, i wcześniej czy później to nas wysłucha…. Życzę wytrwania w tej NOWENNIE….

Jola
Gość
Jola

Witam, czy odmawiajac modlitwę pompejska modle sie przez 54 dni w jednej intencji, czy codziennie moge w innej

Grzegorz
Gość
Grzegorz

Proszę o siłę do pracy oraz łaskę dokonania dobrego wyboru. Proszę również o modlitwę w pewnej Bogu znanej intencji.

Czes Nowak
Użytkownik
Czes Nowak

Skończyłam odmawiać Nowennę / już drugi raz/ i namawiam , odmawiajcie !! Czas poświęcony , to tylko około 15 min na jedną część. Ktoś powiedział że to latwa i prosta modlitwa, tak. Dlatego jest najbardziej skuteczna i miła Bogu i Jego Matce. To tak jak krople wody drąrzą skały (powoli i skutecznie) tak paciorki różańca otwierają niebo.

Bożena
Gość
Bożena

Odmawiam nowennę pierwszy raz i mam pytanie bo nie wiem jak postąpić .Kiedy odmawiałam różaniec i skończyłam pierwszą część zadzwonił telefon i kiedy odebrałam i po skończonej rozmowie nie wiem czy prawidłowo będzie dalej odmawiać różaniec t.z .następną część czy powinnam zacząć odmawiać różaniec od początku.Nie mogę nigdzie znaleźć odpowiedzi na to
pytanie.Proszę o radę.

Borys
Gość
Borys

Modlę się o szkołę amen

Moje świadectwo – Mamusiutodlaciebie.com
Gość
Moje świadectwo – Mamusiutodlaciebie.com

[…] oddał, bowiem Ona jest Najkrótszą Drogą do Jezusa i Zbawienia. link do Nowenny Pompejańskiejhttp://pompejanska.rosemaria.pl/2014/02/nowenna-pompejanska-dla-zupelnie-zielonych/#more-5537 link do mojego […]

Andrzej
Gość
Andrzej

Dziś ukończyłem drugą modlitwę pompeniajska 108 Różancow za uzdrowienie naszej kochanej Synowej Magdaleny wszystko powierzam po przez Maryję tobie Panie Ty wszystko wiesz Dzięki.

Grazyna
Gość
Grazyna

Przepiękna modlitwa bałam się czy dam radę .Otrzymalam mnóstwo łask od Matenki.Bardzo bardzo gorąco polecam.

Kinga
Gość
Kinga

Czy mogę leżeć w łóżku i tak się modlić odmawiając nowennę? Czy muszę kleczec? Dziś zaczynam, i proszę o porady w jaki sposób skupić się na modlitwie, żeby nie myśleć o głupotach