Maria: Każde dobrze wypowiedziane Zdrowaś Maryjo to piękna róża dla Matki Bożej!

Obecnie jestem w trakcie odmawiania 9-ej Nowenny Pompejańskiej. Intencje mojej modlitwy były różne: sprawy zawodowe, osobiste, o zdrowie dla bliskiej osoby, o łaskę wiary dla pewnej osoby, a aktualnie m.in. o uzdrowienie mojego życia. Niektóre Nowenny zostały już wysłuchane, a niektóre czekają jeszcze na spełnienie. Pomimo, że nie wszystkie główne intencje się spełniły, to otrzymałam inne łaski przede wszystkim dotyczące sfery duchowej m.in: łaskę modlitwy, polubiłam modlitwę różańcową (wcześniej przychodziła mi z trudem i bardzo mało modliłam się różańcem, dlatego odmawianie 3 lub 4-ech części dziennie to dla mnie ogromna zmiana), wytrwania w modlitwie mimo, że nieraz trudno było mi się skupić, musiałam pokonywać pojawiające się wątpliwości, zniechęcenie, walczyć z niechcianymi myślami, sennością, zwykłym zmęczeniem, brakiem cierpliwości. Zmieniło się też moje spojrzenie na sprawy duchowe, ponadto moje wyniki badań wypadły dobrze. Być może otrzymałam też łaski, których nie dostrzegam. Świadectwa innych osób pomogły mi zauważyć niektóre łaski.

Wysłuchana została intencja dotycząca zdrowia bliskiej mi osoby. Osoba ta wtedy nie wiedziała, że odmawiam w jej intencji Nowennę. Pewnego dnia w rozmowie telefonicznej powiedziała mi, że pewne dolegliwości będące skutkiem bardzo poważnej choroby ustąpiły, a w późniejszym czasie ustały także inne niepokojące dolegliwości związane z tą chorobą. Modliłam się też do Św. Rity, Nowenną do Matki Bożej od Trzech Zdrowaś Maryja, do Św. Faustyny, Koronką do Bożego Miłosierdzia.

Modliłam się również m.in. o łaskę wiary dla innej, ale również bliskiej mi osoby. Odmawianie Nowenny w tej intencji odkładałam kilka razy, ale czułam wewnętrzne przynaglenie, aby ją podjąć. Nowennę tę kilka dni temu zakończyłam i nie wiem, czy już została wysłuchana, ale mam pewność, że kiedyś to nastąpi, ponieważ zapewne jest zgodna z wolą Bożą. Była to w moim odczuciu jedna z najtrudniejszych dla mnie Nowenn.

Mimo, że Nowenna Pompejańska nie jest łatwą modlitwą, to jednak daje przede wszystkim nadzieję, że pomimo, że jakaś sprawa, która po ludzku jest po prostu beznadziejna i niemożliwa, to dzięki modlitwie to co niemożliwe może stać się możliwym. Ponadto daje poczucie bezpieczeństwa, że moje sprawy powierzam w najlepsze ręce, uczy pokory i ćwiczy w cierpliwości.

Życzę Wam i sobie wytrwałości w dalszej modlitwie! Każde dobrze wypowiedziane Zdrowaś Maryjo to piękna róża dla Matki Bożej! I może warto to sobie przypominać, gdy mamy problemy w trakcie modlitwy i ogarnia nas zniechęcenie. [usmiech]

Msza Święta

w Pompejach

25.12.2020

0 0 głos
Oceń ten wpis

Nasze intencje modlitewne:

 
Powiadamiaj mnie o odpowiedziach
Powiadom o
guest
5 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Martii
Martii
30.11.13 01:12

Dziękuję za świadectwo. Dla mnie zwłaszcza interesujące jest to co wypisałaś, że z czym musiałaś walczyć. Masz pewne już doświadczenie i cenne doświadczenie praktyki, skoro odmawiasz 9 nowennę. Łatwiej Ci rozeznać, co jest pokusą w jej trakcie, masz lepsze już wyczucie duchowe. Początkujący nieraz się zastanawia, czy to pokusa, czy po prostu powinien za tym czy owym pójść, bo to jest lepsze i jest to wolą Boga.

Maria
Maria
01.12.13 20:38
Reply to  Martii

Martii postaram Ci się napisać coś więcej o moich doświadczeniach w trakcie odmawiania Nowenny, może w jakiś sposób Ci to pomoże 🙂 W trakcie moich Nowenn pojawiało się i nadal pojawia wiele pokus. Oczywiście każdy może mieć inne trudności. Osobiście obawiałam się, czy dam radę przez 54 dni odmawiać różaniec i tyle części, zwłaszcza, że wcześniej mało modliłam się różańcem. Zaczęłam odmawiać najpierw 3 części, a w kolejnej Nowennie w którymś momencie 4 części. Obecnie odmawiam 3 części, gdyż odmawiam jeszcze inne modlitwy. Uważam, że już pojawienie się takiego lęku jest pokusą. Szatan chce jeszcze przed rozpoczęciem modlitwy nas zniechęcić… Czytaj więcej »

Kamila
Kamila
30.11.13 09:34

Też mam z tym problem jak osoba wyżej…

Renata
Renata
02.12.13 08:36

Witaj Mario. Podpisuje sie obiema rekami pod Twoim swiadectwem, gdyz doswiadczam dokladnie takich samych pokus, dziwnych mysli, obrazow przed oczami, rozproszenia. Zly nie daje za wygrana, wkurza go,ze odmowilam juz 10 nowenn. Niedawno wiedzona jego podpowiedziami o malo nie stracilam pracy, lecz Najswietsza Matenka postarala sie abym nie popelnila bledu. Podobnie jak Ty otrzymalam laski w postaci dobrych wynikow zdrowotnych i na pewno otrzymuje ich wiele ale przypuszczam , ze ich nawet nie zauwazam. Czasem ogarnia mnie jakis smutek, ze wazne intencje o, ktore sie modlilam nie zostaly nadal wysluchane, ale wierz,e ze Maryja mnie nie zawiedzie i ze ze… Czytaj więcej »

Mirka
Mirka
11.01.15 20:24

Ja odmawiam 2 NP w tej samej intencji- bo jest bardzo dla mnie ważna,mam podobne odczucia i doświadczam dziwnych myśli-ale już wiem,ze to zły się wścieka,ok.3 lat zwodził mnie,ze nie poradzę sobie,że skoro 1 dziesiątek jest mi ciężko odmówić to jak 3 różańce. Dziś wiem,ze to cudowna modlitwa,daje ukojenie,radość a przede wszystkim spokój-ostatnio w podróży modliłam się przez całą drogę na różańcu-ok.5 godz. i wyjazd okazał się pozytywny-jest MOC-w powrocie udało mi się też modlic całą drogę -Dziękuję Ci Matuchno!!!Pierwsza NP była dla mnie wielkim pozytywnym przeżyciem(choć modlitwa w całości nie została spełniona -ale symptomy spełnienia już czuję i wierzę,ze… Czytaj więcej »

5
0
Co o tym sądzisz? Napisz swoją opinię!x
()
x