Ewa: wychowanie syna

Przesyłam świadectwo uzyskania pomocy za wstawiennictwem Maryi poprzez modlitwę nowenną pompejańską oraz różańcem rodziców. Nowennę odprawiałam w miesiące letnie 2011 r. w intencji mojego 12-letniego syna w związku z problemami wychowawczymi i szkolnymi. Syn ma dysleksję, dysortografię, dysgrafię, obniżoną koncentrację uwagi, co powodowało niepowodzenia szkolne i zaniżoną ocenę własnej osoby. Na świadectwie z zeszłego roku dwie oceny dopuszczające, wiele dostatecznych, zachowanie nieodpowiednie. Pamiętam wiele rozmów z nauczycielami, skarg, bezsilność ich i moją oraz mój płacz po niemal każdym zebraniu. Nowennę w tej samej intencji odprawiała też moja mama.

Dzisiaj, po upływie roku, chcę z głębi serca podziękować Matce Najświętszej za jej odpowiedź na nasze modlitwy, pomoc i czułą opiekę nad moim synem. W ciągu tego roku syn zmienił szkołę, trafił do nowego środowiska, poprawił wszystkie oceny o jeden stopień w górę, zachowanie na świadectwie – bardzo dobre. Na sprawdzianie szóstoklasisty zdobył 31 punktów i dostał się do dobrego gimnazjum prowadzonego przez siostry zakonne.

Zmiany te są tak niesamowite, że nadal trudno mi uwierzyć we wszystko co się wydarzyło. Tę piękną przemianę Matka Boża zwieńczyła jeszcze jednym wydarzeniem: syn został ministrantem. Nie było w tym żadnego mojego udziału – po prostu ksiądz uczący w nowej szkole zaproponował synowi kurs ministrancki, na który syn uczęszczał z własnej woli i niepilnowany przeze mnie (w czasie spot­kań przygotowujących byłam w pracy).

Żeby moje świadectwo było pełne muszę zaznaczyć, że od czerwca 2011 roku modlę się również w różańcu rodziców (w róży różańcowej) w intencji moich dzieci – `syna i córki – i tam również złożyłam swoje świadectwo.

Za wszystkie łaski jeszcze raz bardzo dziękuję i zachęcam wszystkich do modlitwy.

Królowa Różańca Świętego – czasopismo o różańcu – numer 3
KRŚ – Czasopismo o różańcu

 

Świadectwo ukazało się w czasopiśmie „Królowa Różańca Świętego” – poświęconemu różańcowi i nowennie pompejańskiej.

Odwiedź stronę naszego kwartalnika!

Zobacz też w naszym sklepiku.

Składane obrazki

ze św. Judą Tadeuszem

0 0 głos
Oceń ten wpis

Nasze intencje modlitewne:

 
Powiadamiaj mnie o odpowiedziach
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Magdalena
Magdalena
19.10.13 21:13

To pocieszające, bo ja też modlę się w róży za dzieci 4 lata a obecnie odmawiam NP w intencji 15 letniego syna.Też jest dyslektykiem,i nie za bardzo ma chęci do nauki. U mnie przerażające jest jeszcze to,że jest poniżany przez własnego ojca, wyzywany i to też odbija się na jego ocenach. Jestem bezsilna i nadzieja tylko w Panu.Modlę się właśnie o mądrość dla syna i poprawę ocen w szkole.( o nawrócenie męża również -ale to odrębny temat). Bardzo proszę o wsparcie modlitewne za które z serca Bóg zapłać.

Małgosia
Małgosia
24.10.13 13:40

Szczęść Boże! Proszę powiedzieć mi jak sformułowała Pani tę prośbę. Też chciałabym odmówić następną nowennę w intencji moich synów – dla każdego osobo, ale jak to sformułować. Jeden z nich jest właśnie dyslektykiem, ale większym problemem jest jego straszne lenistwo – no niestety muszę to powiedzieć. No, ale chyba nie mogę powiedzieć – Matko Boża – ulecz mojego syna z lenistwa, bo może się mylę? źle go oceniam?
Pozdrawiam

2
0
Co o tym sądzisz? Napisz swoją opinię!x
()
x