Małgorzata: Nawrócenie, Uzdrowienie

Odmawialam nowenne od 11 marca i skonczyłam dziś 3 maja w świeto Matki Królowej Polski. Zacznę od tego , że modliłam się w intencji swojej i męża o nasze nawrócenie, oczyszczenie. Jest to proces, dlatego wiem , że bedzie to trwać. Ale już się zaczął u mnie bardzo intensywnie, a u męża tak jak Bóg chce. Miałam wiele pokus – myśli bluźniercze, zmęczenie, rozdrażnienie, lęki, niepewności, brak wiary, problemy zdrowotne, poczucie bezsensu itd. Ale mimo tego wyjątkowo dobrze mi się odmawiało – Mateczka czuwała.

Bóg postawił na mojej drodze swoje narzędzia – dobrych ludzi, kapłanów, (a nawet książki), którzy prowadzą mnie do nowego życia. Mateczka leczyła moje zranienia, rany po grzechach, inne psychiczne dolegliwości, np. natręctwa.

Wczoraj dzień przed skończeniem nowenny przystąpiliśmy z mężem do spowiedzi. Mąż odmówił wczoraj różaniec – 1 część a kilka dni wcześniej powiedział mi ze miałby ochotę odmówić nowennę pompejańską… Na razie oddaję Go Bogu,a bardziej Mateczka niż ja.

Dziś w  ostatni dzień nowenny, kiedy mąż został w domu z dzieckiem , wybuchł mu zawór bezpieczeństwa w szybkowarze, na szczęście chwile wcześniej nachylił się i tylko odrobinkę się poparzył ,a córka stała na tyle daleko ,że nie dosięgła jej gorąca woda i buzująca para.
Jest to dla nas wielki znak opieki Matki Bożej. Mąż później powiedział ,że idzie odmawiać różaniec jako podziękowanie ( za uratowanie zdrowia ,a nawet i życia).

Mamy za co dziękować Bogu i Matce.

Przy okazji modlitwy otrzymałam wiele łask innych:

 • wewnętrzny spokój męża co do sytuacji w pracy,
 • zdrowie męża , na które narzekał od kilku tygodni,
 • tak jak pisałam uleczenie ran z dzieciństwa  i grzechu,
 • zrozumienie ,że mam problem z grzechem pychy i brakiem pokory automatycznie,
 • uzdrowienie moich problemów zdrowotnych – jelitowych.
 • ukochałam różaniec, na pewno można bardziej wiec jeszcze wiele do odkrycia przede mną;
 • poprawione zostały moje stosunki z teściową, zmieniła one swoje życie – powoli ale skutecznie,
 • moja mama zaczęła pogłębiać swoją więź z Bogiem ;
 • siostry zaczęły , każda w rożnym stopniu swoją zmianę – proces – nawrócenia ,oczyszczenia.
 • oprócz nowenny staramy się omadlać każdy każdego aby było nam łatwiej ” w drodze” do Pana.

Chwała Bogu i Maryi.

Hematytowa

dziesiątka

różańca - brelok

 • Dziękuję za piękne świadectwo 🙂 Mam wrażenie, że źle odmawiam, wiele osób ma trudności /przeszkody, ale ja odmawiam 10 dzień i jestem b.nerwowa, wszystko mi przeszkadza, denerwuje, we wszystkim widzę mega problem, sama nie mogę siebie znieść, ale sama modlitwa idzie mi dobrze, choć nie czuję takiego spokoju jak w świadectwach innych ludzi. Powiedzcie jak u Was , kiedy to minie. Czy poczuje blogi spokój i doświadcze łask Maryji, pokoju dudszy?

 • Małgosiu – to bardzo ważne żeby modlić się za siebie nawzajem. Nowenna wiadomo ma swoją intencję której nie zmieniamy do ostatniego dnia ale można innych poświęcić dziesiątkę różańca czy jedną cząstkę Koronki.
  Izabelo – większość z nas doświadczała różnych przeszkód i trudności w odmawianiu różańca ale staramy się je odsuwać na bok i modlić się jak umiemy najlepiej. Ja po około dwóch tygodniach zacząłem się uspokajać ale żona dłużej miała różne koszmary. Na początku dusiła to w sobie i uspokoiła się dopiero gdy mi o wszystkim opowiedziała i obiecała mi solennie że teraz gdy będą ją męczyć jakieś złe myśli to natychmiast mi o tym powie. Nawet dwa razy w nocy mnie obudziła i razem odmawialiśmy modlitwy do Anioła Stróża i zaraz się uspokoiła.

 • Dziękuję Jerzy za szczerą i b.pomocną wypowiedź. Dołączę Ciebie do swojej modlitwy. Pozdrawiam serdecznie

 • Niech cię Pan błogosławi i strzeże.
  Niech Pan rozpromieni oblicze swe nad tobą,
  niech cię obdarzy swą łaską.
  Niech zwróci ku tobie oblicze swoje
  i niech cię obdarzy pokojem (Lb 6,24-26).

  Pax et Bonum

 • Bądźcie mocni i m mężnego serca wszyscy którzy pokładacie ufność w Panu. Ps.31,25

 • >

  Zapisz się na nasz biuletyn i otrzymuj comiesięczne wiadomości w temacie nowenny pompejańskiej!