Elżbieta: nowenna pompejańska za Niemcy

Pomnij o miłosierna Panno Różańcowa z Pompejów,jako nigdy jeszcze nie słyszano,aby ktokolwiek z czcicieli Twoich,z Różańcem Twoim pomocy Twojej wzywający,miał być przez Ciebie opuszczony.Ach nie gardź prośbą naszą o Matko Słowa Przedwiecznego,ale przez Święty Twój Różaniec i przez upodobanie,jakie okazujesz dla Twojej Świątyni w Pompejach,wysłuchaj nas dobrotliwie.

7 kwietnia 2013 r.w Dniu Śmierci Naszego Pana Jezusa Chrystusa, w Święto Bożego Miłosierdzia i dniu wspomnienia mistycznego oblubieńca Najświetszej Maryi Panny – świętego Hermana Józefa rozpoczynamy Nowennę Pompejańską,modląc się w łączności ze św. Faustyną o wszelkie łaski dla Narodu Niemieckiego,potrzebne do dawania świadectwa wiary.Niech ten dzień będzie dniem Wielkiego Miłosierdzia i Sprawiedliwości. W towarzystwie aniolów i świętych,którzy orędują za nami w niebie,prosić będziemy Królową serc naszych aby otoczyła Naród Niemiecki płaszczem swej Matczynej Miłości i opieki, aby Jej Niepokalane Serce zatryumfowalo w sercach wszystktich Jej dzieci.

10 kwietnia wspominąjąc świętą Machtyldę z Hackenborn,której zawdzięczamy rozwój kultu Najświętszego Serca Pana Jezusa prosimy razem z nią”Proszę Cię Boże przebacz duszom czyścowym,że Cię nie kochały,że Tobie Najmilszemu nie oddawały czci należnej,ale wydalały Cię z serc swoich,w których pragnąłes mieszkać.”

13 kwietnia w łaczności ze św.Marcinem Papieżem i Męczennikiem modlić się będziemy za Nastepców św,Piotra na ziemi.Za zmarłych i za tych,którzy są i będą nam jeszcze służyć.Oby dobry Bóg dał im światło ,mądrość i potrzebne Dary Ducha Świętego do prowadzenia swojej owczarni.

16 kwietnia wspomnienie św.Bernadety,która dostąpiła przywileju objawień Matki Bożej w Lourdes.Dziewczynko z Pirenejów módl się z nami i wypraszaj u Niepokalanej łaski dla Narodu Niemieckiego.Gorąco Cię o to prosimy.

19 kwietnia został wyświęcony na kapłana Herman Cohen-nawrócony Żyd,dla którego św,Teresa była matką ,szkaplerz szatą , Maryja całym jego życiem.Niechaj wstawia się za nami w niebie i wyprasza łaski potrzebne do nawrócenia.

21 kwietnia za wstawiennictwem św.Anzelma Biskupa i dr Kościoła prosić będziemy o pogłębienie wiary w narodzie.

24 kwietnia wraz ze św.Fidelisem wzniesiemy szczególne błaganie do Boga o zjednoczenie chrześcijan żyjących na tej ziemi.Ten dzień jest również pamiatką nawrócenia św.Augustyna.Prośmy go gorąco,aby tak jak Herman wstawił się u Boga za wszystkimi mieszkańcami Niemiec,którzy nie doznali jeszcze łaski nawrócenia.

26 kwietnia w święto Matki Bożej Dobrej Rady prośmy Ją-” Maryjo,Matko Dobrej Rady,która powiedziałaś:uczyńcie wszystko,co wam powie Syn,wypraszaj nam u Jezusa łaskę dobrych wyborów.Niech Twoja modlitwa wyjedna zgodę i miłość w naszych rodzinach,opiekę i dary Ducha Św.dla dzieci i młodzieży,pomyslność dla Ojczyzny i błogosławieństwo dla Kościoła Św.i Jego Pasterzy.W chwilach trudnych,cierpieniach i wątpliwościach błagaj o Boże Światło,które pozwoli nam rozpoznać wolę Chrystusa i o Jego moc,abysmy umieli tę wolę wypełnić.Zawierzamy się Twojemu wstawiennictwu na wszystkich drogach naszego życia.Orędowniczko i Doradczyni nasza ,niech Twoja modlitwa wyjedna nam dar Bożej miłości i radość życia wiecznego.”

29 kwietnia św.Katarzyna ze Sieny,pośredniczka łask Królowej Różańca Świętego w Pompejach będzie nam towarzyszyła w gorącej modlitwie o wysłuchanie naszych próśb.

1 maja w święto św.Józefa Robotnika staniemy przed Bogiem prosząc o pomoc dla wszystkich pracujących aby uczciwie i sumiennie wykonywali swoją slużbę a szczególnie dla tych,którzy pozostali bez pracy.

3 maja przed tronem Królowej Polski błagać będziemy Maryję o wybaczenie wzajemnych win i o Boży dar miłości bliżniego a NMP Matkę Łaski Bożej ,której święto obchodzimy 7 maja o opiekę nad naszymi rodzinami.

8 maja Wielkie Święto w Dolinie Pompejańskiej .Rocznica wmurowania kamienia węgielnego pod świątynię Matki Bożej Pompejańskiej.Królowo Różańca Świętego w Pompejach udziel nam wszelkich łask o które prosimy.Wierzymy mocno,że Twe dary Maryjo będą wielkie.

8 maja obchodzimy również rocznicę objawień św.Michała Archanioła na Monte Gargano.Błagajmy Księcia Zastępów Niebieskich(patrona Niemiec) ,żeby zaniósł przed Tron Boga naszą prośbę „Święty Michale Archaniele,który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli,wstaw się za mną do Stwórcy,abym dzisiaj,za Twoim przykladem,na początku nowego dnia,otwierając się na dzialanie Ducha Świętego ,w każdej chwili dawał się Bogu,wypełniając z miłością Jego świętą wolę.Niech razem z Tobą wołam bez ustanku:Któz jak Bóg!Przez Chrystusa Pana naszego .Amen

8 maja urodził się wielki święty z Libanu,święty Charbel-patron czasów ostatecznych.Błagajmy Go o wstawiennictwo za nami u Boga i Maryi.

8 maja to również świeto św.Stanisława Biskupa Męczennika-patrona Polski.Prośmy Go,aby pokazał nam jak należy życ i umrzeć dla Boga ,aby wstawił się u Boga za wszystkimi rządzącymi,by ich powołanie do służby narodowi przyniosło dobre owoce wszystkim mieszkańcom Niemiec.

13 maja w dniu objawienia NMP w Fatimie,prośmy Ją aby objawiła każdemu jego posłannictwo,by każdy wypełnił w radości i miłości Wolę Ojca na ziemi.Podejmijmy wezwanie Maryi do praktykowania wynagradzajacego nabożeństwa pierwszych sobót miesiąca.

16 maja niech naszą nadzieją będzie św.Andrzej Bobola,którego poprosimy aby ujął się za niesprawiedliwie osądzonymi ,pozbawionymi prawa obrony.

22 maja obchodzimy święto ukochanej Rity z Cascia,razem z nią módlmy się o pokój w naszych sercach,rodzinach i w całym narodzie.

24 maja w szczególny sposób poświęcimy sercu NMP Wspomożycielki Wiernych nasze dzieci i młodzież aby pokazała im najkrótszą i jedyną drogę do swojego syna Jezusa Chrystusa..

25 maja wraz ze św.Marią Magdaleną pokornie pokłonimy się Maryi z gorącą prośbą o przytulenie do swego serca wszystkich kobiet ,szczególnie matek nienarodzonych dzieci i tych wszystkich,którymi rządzą nałogi i grzechy nieczystości.Tego dnia świętujemy również urodziny Ojca Pio,miejmy więc nadzieję,że ten wielki święty naznaczony przez Boga,wyjedna nam dar dobrej spowiedzi i dar pojednania z bliskimi.

30 maja w święto Bożego Ciała,ostatniego dnia nowenny pochylimy się w geście skruchy i pokuty prosząc św.Jana Sarkandera-patrona dobrej spowiedzi aby wyprosil Wielkie Łaski Miłosierdzia Bożego dla każdego kto będzie pragnął pojednać się z Bogiem,dla duchowych paralityków, grzeszników dla bezsilnych wobec zła tego świata. Przez wszystkie dni trwania nowenny prośmy o wsparcie duchowe naszych świętych patronów jak również św.Ambrożego-wielkiego czciciela MB,który rozpowszechniał nabożeństwo do Niej,św.Bonifacego-apostoła Niemców do tronu Boga.który wprowadził święto Narodzenia NMP do kościoła w Niemczech,św.Klemensa Marię Hofbauera,który wskrzesił nabożeństwo do Świetej Matki Chrystusa,św.Wojciecha,św.Marka Ewangelistę,św.Piotra Chanela,św.Piusa V-Papieża,św.Atanazego,św.Anzelma,św.Floriana Męczennika,św.Filipa i Jakuba,św.Nereusza i Achillesa,św.Pankracego,św.Macieja Apostoła,św.Jana Papieża i Męczennika,św.Bernardyna ze Sieny,św.Jana Nepomucena,św.Bedę,św.GrzegorzaVII Papieża,św.Filipa,św.Augustyna z Canterbury,Ojca Rupera Mayera,bł.Bernarda Lichtenberga,bł.Jordana z Saksonii,św.Ruperta biskupa z Salzburga,św.Jadwigę Królową-patronkę pojednania,św.Eugenię,św.Gertrudę,św.Alipiusza i św. Posydiusza.

Wielki czciciel MB Pompejańskiej Papież JanPaweł II

16 października 2002r.napisał w liście apostolskim”O błogosławiony różańcu Maryi,słodki łańcuchu,który łączysz nas z Bogiem!O więzi miłości,która nas jednoczysz z aniołami!O wieżo ocalenia od napaści piekła,bezpieczny porcie w morskiej katastrofie!Nigdy cię nie porzucimy!Będziesz naszą pociechą w godzinie konania!Tobie ostatni pocałunek gasnącego życia.A ostatnim akcentem naszych warg będzie Twoje słodkie Imię o Maryjo,o Królowo Różańca z Pompejów,o Matko nasza droga,o ucieczko grzeszników,o Władczyni,Pocieszycielko strapionych!Bądź wszędzie błogosławiona,dziś,zawsze,na ziemi i w niebie”

O Maryjo z Altotting i Heede miej w swej opiece Naród Niemiecki.Matko Boża z Augsburga rozwiązuj jego życiowe węzły .Niech Bóg Ojciec,Syn Boży i Duch Święty błogosławi tej ziemi.

Ps. Nowenna Pompejańska to trzy różańce odmawiane przez 27 dni jako część błagalna a przez następne 27 dni jako dziękczynna.Wezwanie Królowo Różańca Świętego w Pompejach jest najdrozsze sercu Maryi. Jest to modlitwa nie do odrzucenia.

Prosimy o włączenie się tą lub inną formą modlitwy. Z Bożym błogosławieństwem Elżbieta.

Obrazki z nowenną pompejańską?

0 0 głos
Oceń ten wpis

Nasze intencje modlitewne:

 
Powiadamiaj mnie o odpowiedziach
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Hanna
Hanna
01.04.13 16:46

Chciałabym tą informację w jęz. Niemieckim, ponieważ jest parę osób niemieckojęzycznych, którzy by odmawiali.
Pozdrawiam serdecznie

2
0
Co o tym sądzisz? Napisz swoją opinię!x
()
x