Dlaczego Szatan boi się różańca?

Dostaliśmy ciekawy list od Tomasza:

Ciekawiła mnie odpowiedź na pytanie, dlaczego szatan tak bardzo boi się różańca? Oto co znalazłem w internecie na ten temat.

„Pewien kapłan podczas sprawowania posługi egzorcysty zmusił szatana do wygłoszenia pochwały Maryi. Zapytał go: Dlaczego się tak boisz, kiedy wzywam Dziewicę Maryję? Usłyszał taką odpowiedź za pośrednictwem opętanej: Ponieważ jest to najpokorniejsze stworzenie ze wszystkich, a ja jestem pyszny. Jest najbardziej posłuszna, a ja jestem najbardziej zbuntowany (wobec Boga). Jest najczystsza, a ja jestem najbardziej splugawiony. Jest jedynym stworzeniem, które może mnie zwyciężyć całkowicie, ponieważ nie została nigdy dotknięta nawet najmniejszym cieniem grzechu.”

Poprzez nieposłuszeństwo Ewy szatan uzyskał jakby dostęp do ludzi. Maryja jest jakby nową Ewą jeśli tak można powiedzieć. Poza tym szatan znając Pismo Święte doskonale wie, Kto ma go ostatecznie pokonać.

„Szatan bowiem już jest pokonany. Pokonał go Pan Jezus na Krzyżu. Jednak jeszcze na krótki czas uwolniony działa i niszczy dusze ludzkie. Jego ostateczny upadek ma jeszcze się dokonać. I powtórzmy – za przyczyną Najświętszej Maryi Panny.” Dlatego taka ogromna nienawiść i strach.

„Wprowadzam nieprzyjaźń między ciebie a niewiastę, pomiędzy potomstwo twoje a potomstwo jej: ono zmiażdży ci głowę, a ty zmiażdżysz mu piętę. (Rdz 1, 15) Te słowa z tzw. Protoewangelii odnoszą się do Maryi. Ona ma zmiażdzić głowę szatana. Ona jest Niewiastą z Apokalipsy, obleczona w słońce i księżyc pod jej stopami, a na jej głowie wieniec z gwiazd dwunastu (Ap 12,1). Tak nas poucza Pismo Święte. Wiemy z całą pewnością, ze Maryja jest Tą wybraną, która ma zmiażdzić głowę szatana, czyli dokonać jego ostatecznego upadku.”

Koronka z modlitwą

za dusze zmarłych

0 0 głos
Oceń ten wpis

Nasze intencje modlitewne:

 
Powiadamiaj mnie o odpowiedziach
Powiadom o
guest
5 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
S Janina Kołosińska
S Janina Kołosińska
11.02.15 18:08

Różaniec jest moją siłą w trudach dnia codziennego .Jest to modlitwa ,która tak bardzo poleca sama Najświętsza Maryja Panna.Przez Różaniec można wyprosić wiele łask u Boga .,jest to też najprostszy egzorcyzm.

jaroslaw.wierny@o2.pl
jaroslaw.wierny@o2.pl
12.10.17 19:31

Różaniec leczy …wielu młodych ludzi chorujących na depresję zaczęli odmawiać różaniec i dzis sa zdrowi i realizuja sie zawodowo . To modlitw i wiara czyni cuda nie psychoterapeuta za kase .

irena
irena
12.10.17 20:02

to prawda od kiedy zaczelam odmawiac nowenne pompejanska sama sie wyciszylam ,wczesniej kazde nawet najmniejsze problemy wpedzaly mnie w rozpacz ,teraz jestem juz silniejsza i nawet jak cos idzie nie tak przyjmuje to z wiekszym spokojem ,jutro koncze druga nowenne pompejanska ,odprawiam ja w intencji mojej corki ,ktora zaczela popadac w depresje i nie mogla sobie poradzic z nowa sytuacja ,wyszla za maz urodzila dziecko ,wszystko zaczelo ja przytlaczac ,zaczela mi mowic zebym sobie wziela jej dziecko na wychowanie ,bo ona nie jest dobra matka ,oczywiscie byla dobra matka ,ale wedlug niej tak nie bylo ,pierwsza mysl psycholog potrzebny od… Czytaj więcej »

Kasia
Kasia
21.01.18 12:54

Niewiastą z Apokalipsy jest Oblubienica Chrystusa, którą w całej Biblii symbolizuje Kościół – ciało Chrystusa (nie tylko kościół katolicki, ale wszyscy ludzie wybrani przez Boga i zapisani w Księdze Życia przed założeniem świata).
Nie wyciągajcie wersetów z kontekstu Biblii.
Są one w tym artykule wyjęte z kontekstu tylko na poparcie fałszywych tez.
JEDYNYM człowiekiem, który chodził po ziemi, będąc czystym i nieskalanym przez grzech był JEZUS CHRYSTYS. I tylko On. Wszyscy potrzebowaliśmy zbawiciela, nawet Maryja. A Diabeł jest ojcem kłamstwa i prawdy w nim nie ma. Jak możecie wierzyć w te kłamstwa i odbierać chwałę Jezusowi? Chwała Panu!

5
0
Co o tym sądzisz? Napisz swoją opinię!x
()
x