Apel ks. Skowrońskiego o nowennę za kapłanów

Szczęść Boże. Serdecznie proszę o pomoc w rozpowszechnieniu tematu nowego cyklu Nowenny Pompejańskiej. Otóż na początku Roku Wiary, pomódlmy się za wszystkie osoby powołane do stanu kapłańskiego, za kapłanów i siostry zakonne i kandydatów do kapłaństwa i zakonów, za misjonarzy i misjonarki, w sposób szczególny omadlajmy Naszych – czyli Polaków. Ale jeśli starczy wiary – śmiało ofiarujmy tę modlitwę jednocześnie za wszystkie osoby duchowne na świecie. Warto pomyśleć i warto zrobić. Jeśli chcemy odnowy religijnej i moralnej w Polsce i na świecie to tej modlitwy nie może zabraknąć. I Ciebie siostro i bracie nie może zabraknąć, bo kapłan czy siostra zakonna będzie taki, jakich sobie wymodlisz … . Ja się nawracałem przez wiele lat, gdybym miał duże wsparcie modlitewne już od czasu wstąpienia do seminarium, lub wcześniej – gdy była moja walka duchowa – szybciej ( patrząc w latach ), nastąpiłby we mnie wzrost wiary i świętości. Więcej możliwości duchowych byłoby przede mną. W Twojej okolicy jest wielu kapłanów, wymęczonych walką duchową, nie zawsze zdecydowanych na gorliwość ewangeliczną. Pomóż im, 1. To roześlij tę wiadomość do swoich znajomych. Możesz przepisać temat i wysłać np. 100 sms z prośba o przekazanie dalej.

2. Jeśli sam nie możesz podjąć Nowenny Pompejańskiej odmawiając 3 część Różańca dziennie, to pomyśl jak oprócz rozesłania tej informacji dalej, możesz włączyć się do tej modlitwy., masz wiele możliwości, oto niektóre z nich:
Np. możesz zamówić kilka – kilkadziesiąt Mszy św. w tej samej intencji,
– odmówić ileś razy koronkę do Miłosierdzia Bożego,- Ofiarować kilka razy post ( od słodyczy, telewizora innej przyjemności ),
– możesz ofiarować swoją pomoc chorym a wysiłki i dar czasu oddać Maryi – Matce Bożej Kapłanów, – możesz ofiarować swoją pracę, chorobę w tym czasie za osoby duchowne,- możesz ofiarować kilka adoracji, lub pójść kilka razy więcej do kościoła na Mszę św. w tej intencji.- możesz odmówić kilka razy Drogę Krzyżową, czy inną modlitwę,
– modlić się Pismem Świętym, Słowem Bożym.
3. Możesz zorganizować grupę ludzi którzy w Twojej wspólnocie parafialnej omodlą kapłanów pracujących choćby we wszystkich sąsiednich parafiach, ale …. jeśli masz wiarę … odważnie podejmij modlitwę za wszystkie osoby duchowne.
4. Jeżeli masz znajomego kapłana i s. zakonną – koniecznie powiedz im że właśnie rusza wielka modlitwa za osoby duchowne – niech i oni sami włączą się wraz z zakonami i s. zakonnymi w tej intencji. Warto abyś pomógł tej sprawie.
5 Jeśli nic dla tej sprawy nie zrobisz – to proszę – nigdy nie narzekaj na osoby duchowne, i nie mów, że kochasz Święty Kościół Katolicki i Papieża Jana Pawła II, i obecnego Benedykta XVI. Że zależy Ci na ewangelizacji, i odnowie moralnej Narodu.
6. Tam gdzie są kapłani mocni wiarą i żyjący modlitwą – tam znajdziesz obfitość łaski także dla siebie.
7. I wreszcie Pan Jezus powiedział: że podany kubek wody, dla tego kto jest jego uczniem – nie zostanie bez nagrody.Proszę dajmy sobie szansę na zmiany.Dajmy szansę łasce Bożej dla nas przez kapłanów.Podnieśmy głos modlitwy do Nieba.Dziękuje za przeczytanie i przekazanie dalej. Temat jest w załączniku.Dziękuję i błogosławię wszystkim wspierającym to dzieło.

ks. Jacek Skowroński Promotor Różańca Pompejańskiego za Ojczyznę. Arch. Szczecińsko-kamieńska.

Cierpiący w czyśćcu potrzebują naszej pomocy, ponieważ sami

już nie mogą naprawić zła, które popełnili w czasie ziemskiego

życia. Dopóki żyjemy na ziemi, możemy wspomagać ich modlitwą.

Koronka za dusze

w czyśćcu cierpiące

 

0 0 głos
Oceń ten wpis

Nasze intencje modlitewne:

 
Powiadamiaj mnie o odpowiedziach
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
dorota
dorota
18.03.13 19:29

Chcialam powiadomic takze tych ktorzy mieszkaja w Austrii ze jezeli mieli by ochote przylaczyc sie do modlitwy za duchownych to prosze o kontakt z FRANZISKANERKLOSTER EISENSTADT

teresa
teresa
09.05.14 03:24

😉

Barbara
Barbara
16.12.18 15:01

Doskonały pomysł, jak nie będziemy mieli świętych kapłanów to i nam będzie gorzej dążyć do świętości. Właśnie kończę nowennę za dusze czyśćcowe i bedę modlić sie za kapłanów w nowennie ze szczególna intencją za ks.Piotra Pawlukiewicza aby Matka Boska uprosiła by Jego choroba stanęła w miejscu a najlepiej o cud by całkowicie odeszła od tego kapłana..

3
0
Co o tym sądzisz? Napisz swoją opinię!x
()
x