Świadectwo remisji z raka

W Lubawie, w kaplicy szpitalnej Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia Bożego, w dniach 8.11. – 31.12.2011r., dzięki gościnności Sióstr Zakonnych, została odprawiona Nowenna Pompejańska w intencji Doroty, zmagającej się z nowotworem jajnika, matki trójki dzieci. Walka Doroty trwała już prawie cztery lata. Kiedy jesienią 2011 nastąpiła wznowa lekarz podjął się trudnej operacji, z góry zakładając, że po niej nastąpi kolejna, czwarta już, seria chemioterapii. Sytuacja była bardzo trudna i oczywistym stało się, że potrzebny jest natychmiastowy i silny „szturm Nieba” i błaganie Boga o cud.
Do tego celu wybrana została modlitwa nie do odparcia, jak nazwana została Nowenna Pompejańska, aby przez wstawiennictwo Matki Bożej wyprosić łaskę zdrowia.
Za przyzwoleniem obu proboszczów parafii działających na terenie miasta, dnia 8 listopada rozpoczęła się Nowenna. Lubawianie są serdeczną społecznością, która interesuje się losem znajomych, dlatego inicjatywa modlitewna spotkała się z pozytywną odpowiedzią i grono około 30 osób codziennie czuwało przez 54 dni. Dodatkowo codziennie odmawiano Koronkę – Nowennę do Najświętszego Serca Pana Jezusa polecaną przez Ojca Pio, we wszystkich intencjach uczestników czuwania.
Była wśród nich rodzina, przyjaciele, znajomi, sąsiedzi, członkowie Katolickiej Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym. Nieodłącznie towarzyszyły też Siostry Zakonne.
Uczestnicy Nowenny, po jej zakończeniu, domagali się kontynuacji tego dzieła. Tak zrodził się kolejny plan modlitewny odmawiania modlitwy różańcowej przez kolejnych 20 sobót, odpowiadających dwudziestu Tajemnicom Różańca Świętego.
Wraz z tym staraniem rozpoczęliśmy Nabożeństwo Pięciu Pierwszych Sobót Miesiąca w łączności z Mszą Świętą w intencji uzdrowienia Doroty i o potrzebne łaski dla wszystkich uczestników Nowenny i ich rodzin. Czuwanie trwać będzie do 19 maja 2012r.
Od początku choroby, tj. od stycznia 2008 r. mąż Doroty, Tomek prosił rodzinę, przyjaciół i znajomych o modlitwę. Wielu ludzi odpowiedziało na tę prośbę modlitwą, postem, ofiarą Mszy Świętej, ofiarą pielgrzymowania, czy ofiarą cierpienia.
W tym długim okresie dokonywały się też wielkie zmiany w świadomości religijnej wielu ludzi za przyczyną świadectwa wiary i życia Doroty i Tomka.
Z ich inicjatywy powstał zespół muzyczny „Dziękczynienie” działający przy Katolickiej Wspólnocie Odnowy w Duchu Świętym przy Kościele pod wezwaniem św. Jana Chrzciciela i Michała Archanioła. Tomek komponuje muzykę i nagrywa płyty z utworami religijnymi inspirowane ich życiem w Panu, skłaniające do modlitwy, zadumy, nawrócenia. Dorota, wierna czcicielka Ojca Pio, śpiewa, pięknie śpiewa…
Dzisiaj, w Niedzielę Miłosierdzia Bożego, mamy za co Panu Bogu podziękować. Wyniki tomografii komputerowej jednoznacznie wskazują na remisję! W kościele św. Jana w czasie modlitwy, pięknie przygotowanej przez Grupę Odnowy w Duchu Świętym, z głośników pobrzmiewała muzyka z ostatniej płyty zespołu „Dziękczynienie” pt.: „Z głębokiej ciszy”, która powstała na podstawie Dzienniczka siostry Faustyny.
A Dorota śpiewa, pięknie śpiewa…

nadesłała – Anna

Hematytowa

dziesiątka

różańca - brelok

  • Przepieknie opisane swiadectwo!Ja sama odmowilam juz jedna nowenne i rezultaty bardzo trudnej sprawy pomalu sie klaruja,rozpoczelam tez druga oraz szczerze namawiam rodzine i przyjaciol do odmawiania tej wspanialej modlitwy.
    Kiedy uda mi sie z pomoca Najswietszej Panienki rozwiklac palacy mnie problem tez z pewnoscia podziele sie dobrymi nowinami.

  • Chwała Panu i Jego Mateczce!
    Niech będzie Bóg uwielbiony.Kiedy czytam te świadectwa dodają mi one wiary.

  • >

    Zapisz się na nasz biuletyn i otrzymuj comiesięczne wiadomości w temacie nowenny pompejańskiej!