Monika: Zdany egzamin na prawo jazdy

Po raz pierwszy o nowennie pompejańskiej usłyszałam od znajomej, która podarowała mi ulotkę z informacjami na temat tej modlitwy. Pomyślałam że mogłabym się pomodlić w intencji zdania egzaminu na prawo jazdy. Pomimo moich usilnych starań niestety oblałam 3 egzamin i byłam naprawdę załamana tym, że nie mogę się z tym uporać. Dodatkowym problemem było to że pozostawałam bez pracy i było mi trudno sprostać kosztom jakie niosły ze sobą kolejne egzaminy.
Rozpoczęłam więc modlitwę nowenną mając nadzieje, że Matka Boża wysłucha mojej prośby. Przystąpiłam do egzaminu i niestety tym razem również się nie udało. Zastanawiałam się dlaczego tak się stało, przecież to nowenna nie do odparcia, przecież Matka Boża obiecała itd. W moim sercu pojawił się bunt, były też łzy ale ostatecznie przyjęłam tę porażkę, pomyślałam że Maryja wie lepiej, zdałam się całkowicie na jej wolę. Kiedy upłynęło trochę czasu znowu zaczęłam próbować, znów zaczęłam modlić się kolejną nowenną w tej samej intencji z tą tylko różnicą, że tym razem postanowiłam odmówić cztery części różańca (razem z tajemnicami światła), a nie jak poprzednio trzy. Zapisałam się na egzamin i ZDAŁAM! To było niesamowite doświadczenie bo podczas całego egzaminu czułam opiekę Matki Bożej. Trudno mi to opisać słowami ale ja po prostu wiem, że ona mi w tym czasie cały czas pomagała.

Chciałam zachęcić wszystkich, którzy mają wątpliwości czy warto modlić się nowenną pompejańską, że naprawdę warto. Matka Boża wysłuchuje próśb swoich dzieci, czasami trzeba tylko trochę poczekać.

Cierpiący w czyśćcu potrzebują naszej pomocy, ponieważ sami

już nie mogą naprawić zła, które popełnili w czasie ziemskiego

życia. Dopóki żyjemy na ziemi, możemy wspomagać ich modlitwą.

Koronka za dusze

w czyśćcu cierpiące

 

0 0 głos
Oceń ten wpis

Nasze intencje modlitewne:

 
Powiadamiaj mnie o odpowiedziach
Powiadom o
guest
10 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Q
Q
17.05.12 20:07

Nie wierze, w to co czytam!
Oby także pomagała Ci podczas jazdy jak już odbierzesz prawko bo inaczej kogoś niechybnie przejedziesz!
Umiejętności jazdy samochodem nie można wymodlić, to są godziny treningu i nauki!
Czy jeśli będę się regularnie modlić, nauczę się za miesiąc gry na perkusji?

Monika
Monika
18.05.12 22:21
Reply to  Marek (adm.)

Marku, dziękuje że stanąłeś w mojej obronie, pozdrawiam!

Monika
Monika
18.05.12 22:19
Reply to  Q

Co by Ci tu takiego mądrego odpowiedzieć? Nie wiem czy w ogóle dokładnie przeczytałeś moje świadectwo, nie napisałam tam, że nie potrafię prowadzić samochodu i tylko dlatego, że modliłam się nowenną zdałam egzamin, nie napisałam, że umiejętność jazdy samochodem można wymodlić. Modliłam się o zaliczenie samego egzaminu: o to żebym się nie denerwowała, żeby stres nie przeszkodził mi wykorzystać wszystkich umiejętności jakich nauczyłam się podczas kursu, modliłam się o dobrego egzaminatora. To nie zawsze jest takie proste, stres na egzaminie niestety robi swoje. Może nie zdajesz sobie sprawy, że są również takie osoby na tym świecie które łatwo się denerwują.… Czytaj więcej »

Wierząca
Wierząca
24.08.12 14:45
Reply to  Monika

Moniko, po co się tłumaczysz. Ja egzamin zdałam za piątym razem i też się o to modliłam, tyle że do św. Rity. I doskonale Cię rozumiem, stres potrafi zabić największe umiejętności. Na ostatnim egzaminie, który już zdałam jechałam, pewnie i nawet nie zwracałam uwagi na egzaminatora i może dlatego mi się udało. (Bo to jest loteria i to przyznaje każdy) Matka Boska może nie sprawiła, że nauczyłam się idealnie jeździć, ale może miała wpływ na to, że na drodze jechało mniej samochodów, egzaminator miał dobry humor, jakiś pieszy nie wbiegł nagle na przejście, albo że cały czas było zielone:) A… Czytaj więcej »

anna
anna
06.06.12 10:14
Reply to  Q

nie wiem ile trzeba poświęcić czasu aby nauczyć się gry na perkusji, ale wydaje mi się że paradoksalnie trwa to dłużej niż jazda samochodem, która jest bardziej odpowiedzialnym zajęciem. a Monika raczej nie modliła się o zdanie „na farta” , tylko o pomoc w opanowaniu pewnych umiejętności a przede wszystkim opanowaniu stresu, bo egzaminatorzy są różni, skąd ja to znam.

Rita
Rita
02.12.12 20:24

zapraszam na swietarita.blog.pl tam umieściłam skuteczną modlitwę do Świętej Rity która jest patronką spraw trudnych, mnie wysłuchała 🙂

Szczęśliwa
Szczęśliwa
15.07.15 10:12

Wczoraj zdałam Prawo jazdy i zawdzięczam to Świętej Ricie Modliłam się trzy dni do Świętej Rity od spraw beznadziejnych. Oblałam już dużo razy i traciłam nadzieję aż przeczytałam pewną historię na swietarita.blog.pl i postanowiłam zrobić to samo przecież nic nie stracę modląc się pomyślałam i wczoraj zdałam Jestem szczęśliwa i każdemu mówię że to zasługa Świętej Rity .

Ilona
Ilona
18.09.16 20:33

Święta Rita jest Wielka☺***Mi też bardzo pomogła.Zdałam egzamin teoretyczny na prawo jazdy za pierwszym razem(chodź nie przepuszczałam ze mi się uda) ale gorliwie modliłam się do Świętej przed egzaminem…☺ i zostałam wysłuchania…Módlcie się do Świętej Rity a ona napewno was wysłucha!!!

Dziekuje Tobie Duchu Sw Za spelnienie moich marzen amen
Dziekuje Tobie Duchu Sw Za spelnienie moich marzen amen
19.03.17 15:05

Ja tez zdalam egzamin na prawojazdy przed egzaminem prosilam Ducha Sw zeby mnie oswiecil i zdal Za mnie egzamin jestem pewna Ze To duch Sw mi pomogl zdac Dziekuje Tobie Duchu Sw Za te laske dla mnie Kasia

10
0
Co o tym sądzisz? Napisz swoją opinię!x
()
x