Modlitwa „O można Królowo Zwycięska”

Pani Gabrysia zapytała nas o modlitwę „O można Królowo Zwycięska”, o której wspomina książka „Cuda i łaski Królowej Różańca Świętego w Pompejach”. Jest to modlitwa, którą odmawia się dwa razy w roku: w pierwszą niedzielę października (święto  Królowej Różańca) oraz 8 maja (rocznica konsekracji świątyni w Pompejach), podczas nocnego czuwania.

Oto jej treść:

W Imię Ojca i Syna i Ducha Świętego. Amen.

Czcigodna Dziewico Zwycięska, pani nieba i ziemi, na imię której cieszą się niebiosa i drży piekło, o chwalebna Królowo Różańca św. my oddane Twoje dzieci, zgromadzeni w twoim Sanktuarium w Pompei, wylewamy uczucia naszego serca i z ufnością synowską przedstawiamy Ci nasze troski.

Z tronu łaskawości, gdzie zasiadasz Królowo, zwróć o Maryjo, Twoje litościwe spojrzenie na nas, na nasze rodziny, na cały świat. Niech wzbudzą w Tobie współczucie zmartwienia i cierpienia, które zaprawiają goryczą nasze życie. Zobacz, o Matko, ile czyha na nas niebezpieczeństw duszy i ciała, jak wiele uciska nas nieszczęść i udręk.

O Matko, wybłągaj dla nas miłosierdzie u Twego Syna Bożego i pozyskaj Twoją łaskawością serca grzeszników. To są nasi bracia i Twoje dzieci, za które Jezus Chrystus zapłacił swoją Krwią, a którzy zasmucają najczulsze Twoje serce. Okaż się wszystkim, że jesteś Królową pokoju i przebaczenia.

Zdrowaś Maryjo!

To prawda, że my pierwsi, chociaż jesteśmy Twoimi dziećmi, nie przestajemy przyczyniać się naszymi grzechami do krzyżowania Jezusa i wciąż na nowo przebijamy Twoje serce.

Wyznajemy, że zasłużyliśmy na najcieższe kary, lecz wspomnij, że na Golgocie wzięłaś razem z Krwią Przenajświętszą testament umierającego Odkupiciela, który ogłosił Cię Matką, naszą Matką grzeszników.

A więc Ty, jako nasza Matka, jesteś naszą Orędowniczką, naszą nadzieją. a my, jęcząc, wyciągamy do Ciebie błagalnie nasze ręce i wołamy do Ciebie: Miłosierna!

O dobra Matko, zlituj się nad nami, nad naszymi duszami, nad naszymi rodzinami, nad naszymi krewnymi, przyjaciółmi, nad naszymi bliskimi zmarłymi, a nade wszystko nad naszymi nieprzyjaciółmi i nad tylu ludźmi, którzy chociaż noszą imię chrześcijan, to jednak wciąż obrażają łaskawe Serce Twojego Syna. prosimy Cię dzisiaj o miłosierdzie dla zdeprawowanych narodów, o miłosierdzie dla całej europy, dla całego świata, aby pełen skruchy powrócił do Twojego Serca.

Miłoserdzie dla wszystkich, o Matko Miłosierdzia!

Zdrowaś Maryjo!

O Maryjo racz nas przychylnie wysłuchać! Jezus Chrystus złożył w Twoje ręce wszystkei skarby swoich łask i swego miłosierdzia.
Ty zasiadasz po prawicy swego Syna, Dziewico królewska i ukoronowana, jaśniejąca nieśmiertelną chwałą ponad wszystkie chóry Aniołów. Ty rozpościerasz swoje panowanie tak daleko, jak daleko siegają niebiosa, i Tobie są poddane ziemia i wszystkie stworzenia.

Tobie została udzielona wszechmoc przez łaskę nad Sercem twojego Syna i dlatego możesz nas wspomagać. Jeśli Ty nie chciałabyś nas wspomagać, ponieważ jesteśmy synami niewdzięcznymi i niegodnymi Twojej pomocy, nie wiedzielibyśmy do kogo mamy się zwrócić. Twoje matczyne serce nie dopuści do tego, żebyśmy, Twoje dzieci zostali zgubieni.

Dziecię, które widzimy na Twoich kolanach i mistyczna korona różańca, którą dostrzegamy w Twojej ręce, napełniają nas ufnością, że będziemy wysłuchani. Pokładamy całkowicie zaufanie w Tobie, oddajemy się, jak słabe dzieci, w ramiona najczulszej spośród Matek i dzisiaj właśnie oczekujemy od Ciebie upragnionych łask.

Zdrowaś Maryjo!

Prośmy Maryję o Jej błogosławieństwo:

Prosimy Cię teraz, o Królowo, o ostatnią łaskę, której nam nie możesz odmówić w tym tak uroczystym dniu (tylko 8 maja i w pierwszą niedzielę października).

Udziel nam wszystkim Twojej niezmiennej miłości i w sposób specjalny Twojego macierzyńskiego błogosławieństwa.

Nie odejdziemy od Ciebie, dopóki nas nie pobłogosławisz. Błogosław o Maryjo w tej chwili Ojca św. Do dawnych blasków Twojej Korony, do zwycięstwa Twojego Różańca, ze względu na które zostałaś nazwana Królową Zwycięską, dołącz jeszcze i to o Matko: daj zwycięstwo religii i pokój wspólnocie ludzkiej. Błogosław naszych biskupów, kapłanów a szczególnie tych wszystkich, którzy gorliwie zabiegają o sławę Twojego sanktuarium. Błogosław wreszcie wszystkich złączonych z Twoją świątynią w Pompei i tych, którzy zabiegają i troszczą się o nabożeństwo Różańca świętego.

O błogosławiony Różańcu Maryi, słodki łańcuszku, który nasz wiążesz z Bogiem w związku miłosci, który jednoczysz nas z aniołami. Wieżo zbawienia przeciwko napaściom piekła! Najpewniejszy porcie dla rozbitków, nie opuścimy Cię już nigdy.

Ty będziesz nam umocnieniem w godzinie konania, tobie poślemy ostatni pocałunek życia, które będzie gasnąć.

Ostatnim słowem naszych warg będzie Twoje słodkie imię, o Królowo Różańca świętego z Pompei, o Matko nasza droga, o Ucieczko grzeszników, o Pani pocieszycielko strapionych.

Bądź wszędzie błogosławiona dzisiaj i na zawsze na ziemi i w niebie. Amen.

Witaj Królowo, Matko Miłosierdzia….

0 0 głos
Oceń ten wpis

Nasze intencje modlitewne:

 
Powiadamiaj mnie o odpowiedziach
Powiadom o
guest
25 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Teresa.A
Teresa.A
28.07.15 17:04

Kasia czy Ty jesteś w świadkach jehowych?
Polecam Ci Dzienniczek Faustyny . Ja wiele razy miałam różne wątpliwości , zwątpienia. O.Pio wspaniały Święty , z Różańcem się nie rozstawał .
Jest wiele różnych wyznań , ale P.Jezus szczególnie wyróżnił kościół katolicki przez Faustynę . Polecam Ci koniecznie Dzienniczek przeczytać . Nawet zmuszając się do czytania .

Teresa.A
Teresa.A
28.07.15 18:28

Kasia dla mnie jest proste Maryja jest Matką Boga i naszą także . Lubię czytać Pismo Sw., Dzienniczek , książeczki o Swiętych . Wolę to niz np. oglądać dziennik o naszych kochanych politykach

zadowolona
zadowolona
28.07.15 19:01

Pozwolę sobie zacytować artykuł księdza dr Michała Kaszowskiego z portalu teologia.pl odnośnie jak powinniśmy rozumieć pośrednictwo Matki Boskiej. Pośrednictwo Maryi Wierzący często zwracają się w modlitwach do Maryi ufni, że nie odmówi im niczego. Matka Boża nazywana jest pośredniczką i szafarką łask. 1. W jakim znaczeniu można Maryję nazywać pośredniczką? J 2,1-11 Chrystus powiedział: „Proście, a będzie wam dane; szukajcie, a znajdziecie; kołaczcie, a otworzą wam” (Mt 7,7). Na weselu w Kanie Galilejskiej Maryja zauważyła, że zabrakło wina i powiedziała do Jezusa: „Nie mają już wina” (J 2,3). Swymi słowami pobudziła Syna do spełnienia pierwszego cudu przemienienia wody w wino.… Czytaj więcej »

Anna
Anna
28.07.15 22:53

Droga Kasiu jestes w bledzie, Pan Jezus Sam ukazal sie Siostrze Faustynie i wrecz nakazal jej namalowanie Obrazu Pana Jezusa Milosiernego z podpisem „Jezu Ufam Tobie” Droga korona i pelerynka, to podziekowanie i skromny dar od ludzi za wszystkie laski i cuda ktore wyprosila u Jej Syna. Jezeli ludzie nie otzymaliby zadnej laski wzdychajac do Maryji poprzez Jej Obraz, nikt nawet nie zwrocilby uwagi na poszczegolne swiete malowidla czy figury. Bylyby to zwyczajne dziela sztuki jakie ogladamy w galeriach. To co jest pisane w Starym Testamencie tyczylo sie do pogan i chodzilo o bozkow do ktorych oni modlili sie. Nawet… Czytaj więcej »

Anna
Anna
29.07.15 00:03

Widzisz kochana, to ty klamiesz, bo nie moglas sprawdzic w oryginale, bo oryginalu Pisma Swietego nie ma. Najblizsza jest jego trzecia kopia. Przyznaj sie ze jestes Jehowa, nie wstydz sie swojej SEKTY!

Anna
Anna
29.07.15 01:35

Faryzeusze i uczeni w pismie tez cytowali biblie z pamieci i co o nich mowil Pan Jezus? Plemie zmijowe….
Szatan tez zna Pismo Swiete na wylot. No i co z tego? Nie popadaj w obled.
Najwazniejsze przykazanie jest PRZYKAZANIE MILOSCI. „PO TYM POZNAM ZESCIE UCZNIAMI MOIMI.”

Teresa.A
Teresa.A
29.07.15 09:39

Kasia ale , ale coś się stało żeś wpadła na to forum o Maryi . Nie chcę Ci przykrosci robić , ani nikomu . Czasami słucham lub odsłuchuję spotkań z O.Danielem i jak są osoby uwalniane od demona jehowych , okropne wrzaski . Myślę że wszystkie drogi prowadzą do Boga . Każdego z nas Bóg bardzo kocha .

Zadowolona
Zadowolona
29.07.15 09:42

Pozwólcie, że przytoczę słowa Jana Pawła II wypowiedziane podczas Audiencji Generalnej 1.X.1997 bo wydaje mi się, że łączą one do pewnego stopnia przedstawiane przez Was stanowiska. Ja ze swej strony w swoich komentarzach często zwracam uwagę piszącym świadectwa i komentarze ( za co często dostaję burę ) na sformułowania typu ” modliłam się do Matki Boskiej”, „Matka Boska uzdrowiła mnie”, ” Modliłem się do obrazu Matki Boskiej…” są sprzeczne z naszą wiarą i mogą wywołać komentarze takie jak Kasi. MARYJA JAKO POŚREDNICZKA Audiencja generalna. 1 października 1997 1. Pośród tytułów przypisywanych Maryi w kulcie Kościoła rozdział VIII Lumen gentium wymienia… Czytaj więcej »

zadowolona
zadowolona
29.07.15 21:04

Czy mogłabyś w jednym zdaniu napisać o co Ci chodzi? Rzucasz cytatami z PS na prawo i lewo ale nie wiem do czego Twoje wywody mają doprowadzić? Co nam konkretnie zarzucasz? Że modlimy się do Boga za wstawiennictwem Maryi? Nie chcesz się modlić za jej wstawiennictwem to nie musisz…

Teresa.A
Teresa.A
29.07.15 21:11

Ja myślę …że Kasia nie jest szczęśliwa .

Anna
Anna
29.07.15 21:15

Ok. Kasiu, strasznie sie zagalopowalas. Ale do tej pory nie odpowiedzialas na moje pytania. Dogmat Sw. Obcowania juz odpuszczam bo powiesz, ze to jest ludzki wymysl w kosciele. Ale czy Pan Jezus powiedzial do wszystkich ludzi np. gdy rozmnozyl chleb i ryby (ok. 15 tys ludzi wlacznie z kobietami i dziecmi) „Idzcie i nauczajcie wszysktie narody, komu grzechy odpuscicie beda im odpuszczone, komu zatrzymacie, beda im zatrzymane”? Czy powiedzial to do waskiego grona apostokow-kaplanow. Drugie- „co zwiazecie na ziemi bedzie zawiazane w niebie, a co rozwiazecie na ziemi, bedzie rozwiazane w niebie. Do kogo to Pan Jezus powiedzial? Trzecie- kogo… Czytaj więcej »

zadowolona
zadowolona
29.07.15 21:21

Nie wiem Tereso czy jest szczęśliwa czy też nie ale na pewno głęboko zauroczona teologią protestancką marginalizującą rolę Maryji i Świętych.

Teresa.A
Teresa.A
29.07.15 21:22

Anna to takie przejęzyczenie , bo Jezus uwalnia .O.Daniel jest tylko narzędziem w reku Boga . Kasia potrzebuje modlitwy za siebie. No ale dobrze trafiła na forum swojej , naszej Mamy

Anna
Anna
29.07.15 21:30

Teresa A,
Oczywiscie, ze to jest moje przejezyczenie, „O. Daniel tylko sie modli, Bog uwalnia” ale masz racje w tym wypadku korekta jest KONIECZNA, bo wywola to olbrzymia fale tsunami.
Rzeczywiscie tez mysle, ze Kasia potrzebuje modlitwy, inaczej nie byloby jej na tej stronie.

Anna
Anna
29.07.15 22:28

Kasia,
Widze, ze skapitulowalas i juz nie dostane od ciebie odpowiedzi na moje pytania. Nawet twoj „guru” nie znajdzie odpowiedzi. Zycze Ci Blogoslawienstwa Bozego i bede sie modlic, zeby Maryja naprowadzila Cie na Dobra Droge! Z Bogiem Kasiu. Zycze powodzenia.

25
0
Co o tym sądzisz? Napisz swoją opinię!x
()
x