Co jest najważniejsze w Nowennie Pompejańskiej?

Odpowiedź na to pytanie znajdziemy w książce bł. Bartolo Longo gdy Matka Boża przemawia w objawieniu do nieuleczanie chorej Forutuntinie Agrelli:

” Ponieważ znosiłaś chorobę z poddaniem się woli Bożej, Bóg udzieli ci tej łaski na Moją prośbę.”

Jest to klucz do odmawiania Nowenny Pompejańskiej – poddanie się woli Bożej w swojej chorobie, cierpieniu, trudnej sytuacji. Nie wolno traktować Nowenny jako magicznej modlitwy, która uczyni cuda, która spełni NASZĄ WOLĘ.  Wiele razy w czasie odmawiania Nowenny powtarzamy modlitwę Ojczę Nasz.. A tam zamienne słowa „Bądź wola Twoja jako w niebie tak i na ziemi”. Trzeba zadać sobie pytanie czy traktujemy poważnie te słowa?

Druga sprawa to konieczność własnego nawrócenia i uświęcenia. Bez życia sakramentalnego, bez spowiedzi świętej, bez uczestnictwa w niedzielnych mszach i przyjmowania Komunii świętej nie liczmy, że Pan Bóg da na nam dobra o które prosimy.  Dla Boga najważniejsze jest nasze zbawienie wieczne. Modląc się o dobra doczesne, czy to zdrowie czy co innego, a nie dbając o własne zbawienie i dobre relacje z Bogiem-  poprzez przykładne katolickie życie – postępujemy jak hipokryci. Najpierw zajmijmy się więc swoim życiem religijnym, nawróćmy się,  zerwijmy z życiem w grzechu, a potem módlmy się dobra doczesne  nie konieczne do zbawienia.  Jezus powiedział bowiem do swoich uczniów:

„Jeśli kto chce pójść za Mną, niech się zaprze samego siebie, niech weźmie krzyż swój i niech Mnie naśladuje. Bo kto chce zachować swoje życie, straci je; a kto straci swe życie z mego powodu, znajdzie je. Cóż bowiem za korzyść odniesie człowiek, choćby cały świat zyskał, a na swej duszy szkodę poniósł? Albo co da człowiek w zamian za swoją duszę?”

0 0 głos
Oceń ten wpis

Nasze intencje modlitewne:

 
Powiadamiaj mnie o odpowiedziach
Powiadom o
guest
29 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Azja
Azja
29.03.12 09:42

Bardzo dziekuje za przypomnienie tak oczywistej prawdy o celach izasadach odmawiania
nowenny to jest tak oczywiste ale moje poczatki były pozbawione tego celu najważnejszego choc w pewnym momecie miałem wątpliwosci czy życie nie jest poto aby
zniego korzystac

Małgosia
Małgosia
06.04.12 10:48

Moja sytuacja nie jest łatwa , kiedy byłam dzieckiem , w moim domu nie było wiary ani Boga . Sama dochodzę do wszystkiego , jest mi trudno i wiele jeszcze przede mną , z tego co wiem , nie dostanę teraz rozgrzeszenia po spowiedzi , ale odmawiam Nowennę Pompejańską , bo czuję taką potrzebę i wiarę ,że mi pomoże .W końcu modlitwa jest dla grzeszników i głęboko wierzę ,że szanse na nawrócenie i miłosierdzie boże ma każdy.

ania
ania
28.04.12 20:47

dzis rozpoczelam czesc dzienkczynna Boze dopomoz

ivy_
ivy_
17.05.12 16:59

Małgosiu bardzo dobrze Cię rozumiem. Ja również nie mogłam swego czasu uzyskać rozgrzeszenia. Co to znaczy i jakie są tego skutki uświadomiłam sobie gdy mój syn przystępował do I Komunii Św. a ja nie mogłam przystąpić do sakramentu Eucharystii razem z nim. Długo by pisać co się działo w mojej głowie i jaki wpływ na mnie miał mój syn. Któregoś dnia podjęłam decyzję, że odbudowuję zniszczone relacje z Bogiem bo one są dla mnie najważniejsze. „Bo jeśli Bóg jest na pierwszym miejscu, to wszystko inne jest na właściwym”. – św. Augustyn.

Bogusia
Bogusia
27.06.12 08:11

Witam, dziś zaczynam nowennę, mam ważną intencję osobistą, pragnę też spokornieć.. nauczyć się kochać więcej Pana i Maryję..dziękuję Panu Bogu za tę stronę i za to, że postawił nowennę na mojej drodze, mam wolny czas, akurat tak się złożyło. Czy mozna tu zadać pytanie? Mam pewne problemy z modlitwą różancową, gdy modlę się sama w domu to bardzo często to długo trwa, gdyż w trakcie modlitwy zdarzaja mi się takie sytuacje, iż pewne słowa się jakoś „wydłużają”,nie jest to własciwe określenie, tylko przybliżenie, a modląc się w kościele podczas wspólnego Różańca mam odczucie, iż modlę sie zbyt pospiesznie i jakoś… Czytaj więcej »

Kasia
Kasia
17.07.12 11:38

Witam..
Odmówiłam trzy nowenny pompejańskie,myślę że zostałam wysłuchana,ale mam dylemat czy nie popełniłam błędów,ponieważ jeśli w jednym dniu nie zmówiłam trzech części różańca to mówiłam w następnym dniu zaległy różaniec i bieżący bo przecież u Boga nie ma dziś ,wczoraj,jutro tylko jest wieczne teraz i modlitwa zawsze zdąży na czas.Pozdrawiam.

Marek (adm.)
Admin
Wytrwały
Marek (adm.) (@marek)
17.07.12 12:38
Reply to  Kasia

Piszemy o tym w „Królowej Różańća Świetego” 🙂 Z jednej strony Matka Boża to nie księgowa, która „odhacza” nsze zmówione nowenny, z drugiej strony dała nam jednak pewien „program”. Jest nim nauka różańća tak, byśmy odmawiali go sumiennie, wytrwale i regularnie. Ta nowenna jest więc szkołą różańca. Starajmy się być wzorowymi uczniami 😉

Jadwiga
Jadwiga
18.07.12 16:44

Odmawiam Nowennę ósmy dzień. Dotychczas bardzo rzadko modliłam się na Różańcu, wręcz unikałam Tej modlitwy. Słyszałam o Nowennie Pompejańskiej i o łaskach z Nią związanych. ale nie zrobiło to na mnie wrażenia. Teraz było inaczej. Jeden podszept na Fb i tak mnie wciągnęło że tego samego wieczora na modlitwie prosiłam o łaskę wytrwania. Osiem dni, ktoś powie nie wiele. Ja wiem że dam radę. Modlitwa Różańcem teraz daje mi ukojenie. Jestem pewna że zostałam zaproszona do modlitwy przez Kogoś z Góry. Dziękuję za tę łaskę, może pomogę też osobie za którą się modlę. Chwała Panu. A teraz moje pytanie! Szukając… Czytaj więcej »

Viola
Viola
20.07.12 21:31
Reply to  Jadwiga

Myśle, iż nie ma to znaczenia. Ja własnie odmawiam różaniec O. Dominikanów, dlatego, iż bardzo do mnie przemawia. Również szukam innych rozważań, takich, ktore trafiaja do mnie, w ktorych mogę sie zagłebic duchowo.

Wanda Dziuba- Canada
Wanda Dziuba- Canada
20.07.12 15:16

Nowenna Pompejska -odmawiam ja w innej intencji,ale pod koniec czesci blagalnej zostalam wyleczona z bardzo blesnej i dlugiej choroby,Matka dala mi zdrowie abym mogla dokonczyc Nowenne .Otwarly sie moje oczy i zobaczylam przyczyne moich niepowodzen .Teraz zaczynam czesc dzekczynna.Matko Niebieska blogoslaw,dodaj sily,wspieraj i wypraszaj laski dla nas u Boga,Tak bardzo zgrzeszylam,kocham Cie ,przepraszam za brak milosci i pyche. – Twoje dziecko

Marek (adm.)
Admin
Wytrwały
Marek (adm.) (@marek)
20.07.12 21:43

dziękujemy za świadectwo 🙂

Viola
Viola
20.07.12 21:28

Mysłe, że nie ma to znaczenia. Ja własnie odmawiam różaniec O. Dominikanów, dlatego, iż bardzo do mnie przemawia. Również szukam innych rozważań, takich, ktore trafiaja do mnie, w ktorych mogę sie zagłebic duchowo.

Jadwiga
Jadwiga
04.08.12 19:31

Zabierałam głos w dyskusji ósmego dnia Nowenny. Dziś jest 24 dzień. Łaska trwa. miałam jeden dzień przerwy, gdy byłam bardzo cierpiąca i nie mogłam zebrać myśli. Jednak nie przerwałam i ruszyłam dalej. Czasem czuję że modlitwa jest płytka – to też nie jest powód do zaprzestania Nowenny. Postanowiłam walczyć. Wierzę że moja modlitwa będzie z czasem coraz piękniejsza. Dotychczas byłam w szkole Jezusa i udało mi się bardzo do Niego zbliżyć, a trwało to kilka lat. Ufam że w szkole Maryii też osiągnę owoce. Może ta Nowenna nie będzie doskonała, ale już wiem że rozpocznę kolejną i kolejną (intencji nie… Czytaj więcej »

Bogusia
Bogusia
12.08.12 12:03

Dziś mój 18 dzień części dziękczynnej. Nieprawdopodobnie szybko Nowenna w moim przypadku płynie, szczerze powiem, myślałam, że będzie się czas dłużył. Nic z tego. W pierwszym dniu Nowenny dostałam wielką łaskę, nie bylo to „niby” związane z intencją, potem następowały różne małe i duże „cuda”, też w innych dziedzinach mojego życia, dalej to trwa, jeszcze za wcześnie na świadectwo. Łaska jest nieustanna, nie wyobrażałam sobie nigdy, jak potężnym orężem jest modlitwa. Moja Nowenna to mój cały dzień i noc, żyję nią, żyję Tajemnicami, do niej dopasowuję wszystko codziennie. Trudno mi jest wyobrazić sobie, że się skończy niedługo. Moja modlitwa jest… Czytaj więcej »

Jadwiga
Jadwiga
12.08.12 13:32
Reply to  Bogusia

Dziękuję Bogusiu za Twoje świadectwo. To zawsze umacnia, że są osoby które myślą i czują podobnie. Pod Twoim świadectwem podpisuję się obiema rękami.
Na świadectwo też przyjdzie czas. <

Bogusia
Bogusia
12.08.12 20:41

Jadwiga.. jeśli chcesz, podaj adres email.. porozmawiam chętnie z tobą, mam tyle pytań.. i mozliwosci.. razem… to moja dewiza!

Jolanta(klara2012)
Jolanta(klara2012)
01.01.13 04:03

Witam.Ja dzisiaj zaczynam pierwszy dzień NP i pierwszy raz,poczatek roku 2013 i wierze ,ze nowa nadziej.Mam pragnienie porozmawiania i mam tez pytania odnosnie tej modlitwy.szczęsliwego Nowego Roku 2013(a 13tka jest dla nas szczęsliwa bo Matka Boża Fatimska zawsze 13tego przychodziła..więc ten rok bedzie mam nadziję w moim zyciu bardzo Maryjny i tegoWam wszystkim życzę.Tak się cieszę,ze trafiłam do tej rodziny ludzi kochajacych różaniec i to w dodatku przez internet i kiedy mi tak smutno i tak żle.

Anna
Anna
08.02.13 23:06

Witaj Jolu, czy jeszcze jest Ci smutno? Mam nadzieję, że trwasz na modlitwie nowenny, Matka Boża z pewnością Cię pocieszy, ale może chcesz porozmawiać?

BASIA
BASIA
03.01.13 23:34

witam,odmawiam NP od kilku dni i juz jest efekt,ostatnio synowie popychali sie w pokoju i jeden z nich wpadl na drzwi z szyba,rozsypala sie po pokoju dookola syna,a jemu nic sie nie stalo nie mial nawet zadrapania,ta modlitwa bardzo mnie wycisza,mijaja dreczenia duchowe,znika cierpienie fizyczne,wraca szacunek do samego siebie,czasem czuje jakbym byla poddana testowi bo staja na mojej drodze osoby przez ktore cierpialam a teraz nie czuje o nich nienawisci,nie ma zadnych uczuc,nie wpadam z tego powodu w depresje,to jest jeden z wielu darow modlitwy NP,KOCHAM CIE MARYJO

Asia
Asia
10.01.13 19:53

jak dokładnie odmawiać nowennę?

aldona
aldona
15.01.13 21:45

Witam!Obiecałam Maryi w moditwie dać świadectwo o Nowennie Pompejańskiej toteż to i czynię.Nie jestem zwolenniczką dyskusji na forach internetowych na temat wiary czy sposobu modlenia się.Jednak mój wpis niech będzie podziękowaniem i wskazówkż dla tych osób które szukają pomocy u Matki Najświętszej.Moje życie jest pełne zawirowań oraz zwątpień nawet jesli chodzi o wiarę.Ostatni czas jest dla mnie i mojego męża bardzo trudny.Stanęliśmy przed widmem bankructwa nie ze swojej winy, ale z powodu spadku koniunktury na rynku finansowym.Nie widziałam już wyjścia z sytaucji, a na to żeby odebrac sobie życie po prostu nie mam odwagi.Jedyna nadzieją stała się modlitwa najpierw różąńcowa… Czytaj więcej »

R.
R.
12.04.15 18:53
Reply to  aldona

Dziekuję Aldona, cenne świadectwo 🙂

Nika
Nika
28.01.13 17:24

Witam:),
Ja skończyłam odmawiać Nowennę 25 grudnia:) podczas jej trwania nie działo się nic nadzwyczajnego, moja intencja brzmiała ” Wyzwól nas od złego” po kilkunastu Dniach po jej zakończeniu zrozumiałam sens Mszy Świętej i chyba pierwszy raz w życiu uczestniczyłam w Eucharystii tak jak powinien każdy katolik. Kiedyś wiele także się modliłam ale nie rozumiejąc słów a teraz po ZAAKCEPTOWANIU WOLI BOGA POZNAŁAM SENS WIARY I CHĘĆ DALSZEJ MODLITWY O MOJĄ DUSZĘ:) Pozdrawiam Was i życzę Boga w sercu:)

Oliwia
Oliwia
29.05.14 21:21

A ja mam właśnie problem z tym poddaniem się woli Bożej, a z drugiej strony wiarą w wysłuchanie modlitwy. Z jednej strony Chrystus nauczył nas modlić się „bądź wola Twoja….” z drugiej wiele jest fragmentów o tym, że trzeba mieć wiarę w spełnienie modlitwy, Jezus uzdrawiając mówił „Twoja wiara Cie uzdrowiła” – czyli osoba, która prosiła Go o zdrowie, otrzymała łaskę bo głęboko wierzyła i ufała, że Chrystus ją uzdrowi, a nie myślała sobie „taka jest wola nieba więc muszę cierpieć”. Kiedyś byłam na ciekawym wykładzie o dobrej modlitwie i dowiedziałam się, że dobra modlitwa to taka, która spełnia warunki”… Czytaj więcej »

anialon
anialon
22.09.14 21:45
Reply to  Oliwia

A co z pokora? Nikt nie uczy jak wazna jest pokora w modlitwie. Bez Boga bylibysmy niczym.

lulu
lulu
22.09.14 21:51
Reply to  anialon

a co to jest pokora? dołowanie się że się jest niczym w porównaniu z Bogiem?

R.
R.
12.04.15 18:17

Nowennę odmawiam po raz pierwszy… od roku jestem w róży różańcowej i ten jeden dziesiątek różańca czasem na ostatnią chwilę dnia odmawiałam. Pracuję na zmiany , na dyżury nocne, często 24godzinne. W tym wszystkim jestem zaangażowana w wiele spraw w szkole moich dzieci, parafii i pracuję dużo, więc zwykle mało jest czasu dla siebie… a modlitwy są krótkie, adoracja, modlitwa w rodzinie często wyrywana z ciągu dnia. Wiele w biegu i mało odpoczynku, co odbija się na zdrowiu i sprawach domowych. Dlatego , mimo ,że słyszałam o nowennie- nie podjęłam się, sądzac ,ze nie zdołam i po co obiecywać Matce… Czytaj więcej »

grosieka
grosieka
09.05.15 18:25
Reply to  R.

bardzo piękne świadectwo, za które serdecznie Tobie dziękuję! ja NP zaczynałam z wielką ufnością, dzisiaj dowiedziałam się informacji takich, które spowodują, że mój mały cud tak szybko się nie wydarzy. Zwątpienie? owszem…. ale postanowiłam jeszcze usilniej pukać do drzwi Maryi i nękać ją swoją prośbą 🙂 jestem obecnie na części dziękczynnej i wiem za co dziękować, nawet gdy moja intensja nie zostanie w najbliższych dniach/tygodniach czy miesiącach wysłuchana 🙂

444Dorota
444Dorota
28.02.17 21:17

Jestem w trakcie odmawiania nowenny, o uzdrowienie wnuczki, wierzę ogromnie, że otrzymam tę łaskę.
Dziś poczułam ogromną miłość do Jezusa,

29
0
Co o tym sądzisz? Napisz swoją opinię!x
()
x