Nowenna Pompejańska w intencji tryumfu nad światem Niepokalanego Serca Maryi i Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Papież Leon XIII powiedział o wizerunku Matki Bożej Pompejańskiej: „Bóg dał nam ten wizerunek byśmy za jego pośrednictwem zyskali łaski, które poruszą cały świat”.
Maryjo, Królowo Różańca Świętego w Pompejach, Tobie powierzamy nasze serca i losy całego świata. Niech Twoje Niepokalane Serce i Najświętsze Serce Twojego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa zatryumfuje nad całym światem.
Barbara Kloss, apostołka Różańca świętego mówiła: „Bronia i mocą, ratunkiem, osłoną i nadzieją ma być zawsze i we wszystkim Niepokalane Serce Maryi, a kluczem do otwierania go dla upustu łask jest Różaniec. Wtedy trzeba go odmawiać w wierze i nadziei rozumem i wolą – wytrwale. Różaniec to skarb nieba i ziemi, kochajcie różaniec, żyjcie nim, ufajcie Różańcowi. Różaniec obejmuje czas przyjścia Boga z nieba na ziemię, czas łaski, czas zbawienia, odkupienia przez mękę i czas triumfu.”
Naszym pragnieniem niech będzie zdobycie świata dla Niepokalanej – Różańcem świętym, tak jak to czynił święty Maksymilian, a za świętym Dominikiem powtarzajmy te słowa: „Jeden dzień z Różańcem świętym i Szkaplerzem ocali świat”.
Przypominając słowa Jana XXIII, papież Paweł VI pragnął, aby Różaniec stał się „wielką modlitwą publiczną i powszechna wobec zwyczajnych i nadzwyczajnych potrzeb świętego Kościoła, narodów i całego świata”.
Błogosławiony Jan Paweł II w swoim dokumencie Rosarium Virginis Mariae pisał: „Kościół zawsze uznawał szczególną skuteczność tej modlitwy powierzając jej najtrudniejsze sprawy. W chwilach, gdy samo chrześcijaństwo było zagrożone mocy tej właśnie modlitwy przypisywano ocalenie przed niebezpieczeństwem, a Matkę Bożą Różańcową czczono jako Tę, która wyjednywa liczne cuda i niesie od Boga ocalenie. Papież pragnie nie tylko umocnić naszą wiarę w skuteczność różańcowych modlitw. Chce czegoś więcej:
by za naszą sprawą dokonały się we współczesnym świecie kolejne zwycięstwa tej umiłowanej przez Maryję modlitwy. Dziś stoimy wobec nowych wyzwań. Czemuż nie wziąć do ręki koronki z wiarą tych, którzy byli przed nami?”.
Dlatego Maryjo, z miłości do Ciebie będziemy odmawiać Nowennę Pompejańską w intencji tryumfu nad światem Twego Niepokalanego Serca i Najświętszego Serca Pana Jezusa w tym pięknym dla Ciebie okresie. Zaczniemy bowiem 15 sierpnia – w dniu Twojego Wniebowzięcia, a zakończymy 7 października w Święto Królowej Różańca Świętego. Niech przyłączą się do tej modlitwy wszyscy aniołowie, święci w niebie i Twoi czciciele na ziemi.
Niezwykłym zrządzeniem Opatrzności Bożej dla nas, nowych czcicieli Pani Różańcowej z Pompejów, był moment, kiedy w październiku 2002 roku Jan Paweł II zapowiedział Rok Różańca i uzupełnił go o tajemnicę światła. Ogłosił w tym roku wojnę ze złem zwracając się do nas – „oby ten mój apel nie popadł w zapomnienie nie wysłuchany!”. Oczy wielu milionów ludzi skierowały się wówczas na Dolinę Pompejańska, na Sanktuarium Królowej Różańca Świętego. Sanktuarium wzniesione przez Bartola Longo –
Wielkiego Apostoła Różańca, którego w 1980 roku Ojciec Święty wyniósł na ołtarze i wprowadził w poczet błogosławionych. Jego droga do świętości była oparta na natchnieniu, jakie usłyszał w głębi serca – „Kto szerzy różaniec – ten jest ocalony”.
Nasz błogosławiony papież był w sanktuarium w 1979 i w 2003 roku. Prosił wszystkich: „Módlcie się za mnie teraz i zawsze w tym sanktuarium”. 16 października 2002 roku napisał w liście apostolskim: „O błogosławiony różańcu Maryi, słodki łańcuchu, który łączysz nas z Bogiem! O więzi miłości, która nas jednoczysz z aniołami! O wieżo ocalenia od napaści piekła, bezpieczny porcie w morskiej katastrofie! Nigdy Cię nie porzucimy! Będziesz nam pociechą w godzinie konania! Tobie ostatni pocałunek
gasnącego życia. A ostatnim akcentem naszych warg będzie Twoje słodkie Imię o Maryjo, o Królowo Różańca z Pompejów, o Matko nasza droga, o Ucieczko grzeszników, o Władczyni, Pocieszycielko strapionych! Bądź wszędzie błogosławiona, dziś, zawsze, na ziemi i w niebie!”.

Ps. Nowenna pompejańska trwa 54 dni. Każdego dnia odmawiamy trzy części różańca świętego (radosną, bolesną i chwalebną). Przez 27 dni jako część błagalną, a przez następne 27 dni jako dziękczynną.
Boże pobłogosław tej modlitwie różańcowej!

Królowo Różańca Świętego módl się za nami!

Elżbieta

0 0 głos
Oceń ten wpis

Nasze intencje modlitewne:

 
Powiadamiaj mnie o odpowiedziach
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
barbara
barbara
23.01.14 17:44

Matko Boża Różańcowa z Pompejów o gdyby cały swiat wiedział jak jesteś dobrą jaką masz litośc nad cierpiącymi wszystkie stworzenia uciekałyby się do Ciebie amen dziekuję CI Matko Boża za Twoją pomoc

Zofia Pawłowska
Zofia Pawłowska
08.05.16 22:23

Maryjo Królowo Różanca Świętego-dziękuję za niezliczone łaski otrzymane za Twoją przyczyną,
Moc Twojej modlitwy sprawia,że moje życie w udręce i niedostatku jest radosne,dodajesz siły,
pokrzepiarz każdego dnia w mojej drodze krzyżowej.cierpienie ma sens !Uwierzcie Rózaniec
Święty-to siła atomu !!! Zacznij już dziś!!!

2
0
Co o tym sądzisz? Napisz swoją opinię!x
()
x