Jak odmawiać nowennę pompejańską?

Nowenna pompejańska zwana jest nowenną nie do odparcia z tego powodu, ponieważ Matka Boża dała obietnicę, że każdy, kto odmówi przez 54 dni różaniec modląc się o konkretną łaskę, ten ją otrzyma.Objawienie Matki Bożej z tą obietnicą zostało opisane przez bł. Bartola Longa i możesz przeczytać je tutaj.

Jeśli potrzebujesz pomocy – módl się tą nowenną! Zaproś do tej modlitwy innych! Podziel się otrzymanymi łaskami!

Jak odmawiać nowennę pompejańską?

To proste! Przez 54 dni odmawiamy codziennie 15 tajemnic różańca modląc się w jednej intencji oraz dodając do „standardowych” modlitw różańca kilka krótkich modlitw początkowych i końcowych.

Aby się nie pogubić, warto zaznaczyć sobie w kalendarzu dni rozpoczęcia i zakończenia nowenny wraz z dniami przejścia części błagalnej (pierwsze 27 dni) w dziękczynną (drugie 27 dni).

Instrukcja nowenny pompejańskiej

Poniżej przedstawiamy krótkie instrukcje różańca i nowenny pompejańskiej.

1. Różaniec – czym jest i jak się na nim modlić? – Niezbędne podstawy

Nowenna pompejańska opiera się na różańcu.

Każdy widział różaniec, lecz nie każdy umie się nim posługiwać. Zatem przypomnijmy, czym jest modlitwa różańcowa.

 1. Różaniec składa się z trzech części (radosna, bolesna i chwalebna). W 2002 r. Jan Paweł II dodał część światła, której nie musimy odmawiać w nowennie pompejańskiej (chociaż warto! –  więcej…).
 2. Każda część różańca liczy 5 tajemnic – wymienione są one niżej.
 3. Z kolei każda tajemnica to jedna dziesiątka różańca. Tajemnice te rozważamy modląc się na danej dziesiątce.
 4. Tak więc policzmy: 3 części różańca x 5 tajemnic daje 15 dziesiątek do odmówienia codziennie w nowennie pompejańskiej.

Jeśli nie znasz wcale różańca i jego modlitw, to zobacz, tutaj jest wszysto wyjasnione.

2. Nowenna pompejańska krok po kroku 

 1. Najpierw żegnamy się znakiem krzyża.
 2. Potem podajemy intencję i mówimy: „Ten różaniec odmawiam na Twoją cześć, Królowo Różańca świętego”.
 3. Przechodzimy do modlitw początkowych różańca (Wierzę w Boga, Ojcze nasz, 3 Zdrowaś Maryjo, Chwała Ojcu) – odmawiamy jeden raz, na początku nowenny w danym dniu.
 4. Następnie odmawiamy różaniecpiętnaście tajemnic (15 dziesiątek) – nie musisz wszystkich na raz.
 5. Po skończeniu różańca modlimy się krótką modlitwą (błagalną lub dziękczynną – zobacz niżej). Wystarczy tę modlitwę odmówić raz na dzień, na końcu różańca.
 6. Na samym końcu modlimy się modlitwą „Pod Twoją obronę” oraz trzy razy z ufnością i wiarą mówimy: „Królowo Różańca świętego, módl się za nami!”

3. Modlitwy błagalne i dziękczynne w nowennie pompejańskiej

Modlitwy końcowe w trakcie części błagalnej – modlimy się tą modlitwą przez pierwsze 27 dni nowenny.

Pomnij o miłosierna Panno Różańcowa z Pompejów, jako nigdy jeszcze nie słyszano, aby ktokolwiek z czcicieli Twoich, z Różańcem Twoim, pomocy Twojej wzywający, miał być przez Ciebie opuszczony. Ach, nie gardź prośbą moją, o Matko Słowa Przedwiecznego, ale przez święty Twój różaniec i przez upodobanie, jakie okazujesz dla Twojej świątyni w Pompejach wysłuchaj mnie dobrotliwie. Amen.

Modlitwy końcowe w trakcie części dziękczynnej – modlimy się tą modlitwą przez drugie 27 dni nowenny.

Cóż Ci dać mogę, o Królowo pełna miłości? Moje całe życie poświęcam Tobie. Ile mi sił starczy, będę rozszerzać cześć Twoją, o Dziewico Różańca Świętego z Pompejów, bo gdy Twojej pomocy wezwałem, nawiedziła mnie łaska Boża. Wszędzie będę opowiadać o miłosierdziu, które mi wyświadczyłaś. O ile zdołam będę rozszerzać nabożeństwo do Różańca Świętego, wszystkim głosić będę, jak dobrotliwie obeszłaś się ze mną, aby i niegodni, tak jak i ja, grzesznicy, z zaufaniem do Ciebie się udawali. O, gdyby cały świat wiedział jak jesteś dobra, jaką masz litość nad cierpiącymi, wszystkie stworzenia uciekałyby się do Ciebie. Amen.

Cuda i łaski Królowej Różańca Świętego w Pompejach

Cena promocyjna 20,00 zł Cena 24,50 zł

4. Masz pytania?

Jeśli masz jakieś wątpliwości, zajrzyj do tego poradnika „Najczęstsze pytania„!

5. Pomoce w nowennie pompejańskiej

Bezpłatna aplikacja do nowenny pompejańskiej na telefon, książka albo różaniec?

Zobacz tutaj:

Pomoce w nowennie pompejańskiej

Tajemnice różańcowe wg kolejności w nowennie pompejańskiej

Część pierwsza — Tajemnice Radosne

 1. Zwiastowanie Najświętszej Maryi Pannie
 2. Nawiedzenie świętej Elżbiety
 3. Narodzenie Pana Jezusa
 4. Ofiarowanie Pana Jezusa w świątyni
 5. Odnalezienie Pana Jezusa w świątyni

Część druga — Tajemnice Światła (nie obowiązkowe)

 1. Chrzest Pana Jezusa w Jordanie
 2. Objawienie się Pana Jezusa w Kanie Galilejskiej
 3. Głoszenie królestwa i wzywanie do nawrócenia
 4. Przemienienie Pańskie na górze Tabor
 5. Ustanowienie Eucharystii

Część trzecia — Tajemnice Bolesne

 1. Modlitwa Pana Jezusa w Ogrójcu
 2. Biczowanie Pana Jezusa
 3. Cierniem ukoronowanie Pana Jezusa
 4. Dźwiganie krzyża na Kalwarię
 5. Ukrzyżowanie i śmierć Pana Jezusa

Część czwarta — Tajemnice Chwalebne

 1. Zmartwychwstanie Pana Jezusa
 2. Wniebowstąpienie Pana Jezusa
 3. Zesłanie Ducha Świętego
 4. Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny
 5. Ukoronowanie Maryi na Królową nieba i ziemi

Zestaw pompejański + obrazki gratis!

Cena promocyjna 25,90 zł Cena 32,90 zł

2488
A Ty co o tym myślisz? – Napisz komentarz

avatar
1096 Wątki komentarzy
1392 Wątki z odpowiedziami
98 Obserwujący
 
Najpopularniejsze
Najgorętsze
913 Autorzy
AnnaAnnaAndrzejGabrielaJustyna Autorzy ostatnich
  Powiadamiaj mnie o odpowiedziach  
Powiadom o
m
Gość
m
Ola
Gość
Ola

LUDZIE! UNIKAJCIE TERESY I NIE ROZMAWIAJCIE Z NIĄ! TO ZŁO WCIELONE! USUWA KOMENTARZE I SIEJE ZAMĘT!

Anna
Gość
Anna

Komentarz moze usunac kazdy naciskajac przycisk „zglos”.

Ola
Gość
Ola

Ale jakim prawem ten babsztyl je usuwa? Jak można skontaktować się z moderatorem? Przecież tak nie może być. Niech sobie własną stronę założy i tam wypisuje swoje pseudo mądrości.

Anna
Gość
Anna

Teresa.A twoj email juz zostal poslany do prokuratury z paragrafu naruszenia dobr osobistych i szkalowania dobrego imienia czlowieka.
Szkola nie pozwoli sobie na takie rzeczy! To rzutuje na jej dobre imie! Slono zaplacisz i beda ci zabrane wszelkie swiadczenia socjalne. Pamietaj ze kij ma zawsze dwa konce.

Ola
Gość
Ola

Mail Teresy został posłany? Jestem w takich nerwach, że ciągle myślę, że złe komentarze są o mnie. Czy to jednak do mnie? Teresa obraża ludzi. Wymieniła też Twój nick.

Ola
Gość
Ola

Anno, Ty mnie straszysz? Kogo ja szkaluję? To ja jestem szkalowana. Ludzie, Wy widzicie co się tutaj dzieje?!

Anna
Gość
Anna

Ola, ja Cie nie strasze, ale pisze rzeczy prawdziwe. Przed godzina Teresa wyslala do mojej szkoly gdzie pracuje email, ze jestem osoba psychiczna i ze cierpie na chorobe dwubiegunowa. Oczywiscie dyrektor szkoly przeslal ten email do prokuratury, bo nie pozwoli, zeby jego wspolpracownicy byli szkalowani i zeby targano dobre imie szkoly. Oczywiscie podalam wszystkie dane Teresy A. i sprawa poszla w obieg.
A teraz to ja wsystkich ostrzegam przed Teresa, enia i jeszcze jakie tam ona ma niki.
To jest msciwa osoba i nie zna granic. W swej zlosci posunie sie wszedzie nawet do okultyzmu i laleczek voodu.

Ola
Gość
Ola

Anno, ja myślałam, że Ty o mnie piszesz, że mnie straszysz prokuraturą. Boże… Ja zawału dostanę, a i tak mam chore serce. Z Teresą nie ma co dyskutować. Ja myślałam, że to dobra osoba, a ona takie rzeczy robi… A ten mail do Twojej szkoły to przegięcie! Anno, nie trać na nią zdrowia. To z nią jest coś nie tak. To nie jest katoliczka. Jan Kowalski ma rację. To zła osoba. Wierzycie, że była u spowiedzi? Bo ja nie… Jest sama zniewolona, albo opętana. Ja mam wrażenie, że to diabeł wcielony.

Anna
Gość
Anna

Olu i Ty sie nie przejmuj. Dostanie za swoje. Juz jest w rekach prokuratora.
Dbaj o siebie dziewczyno i o swoje serce.

Ola
Gość
Ola

Mam nadzieję Aniu, że Teresa dostanie porządną nauczkę. Nie może bezkarnie obrażać dobrych ludzi i złorzeczyć im. Trzeba ją jakoś z tego portalu usunąć, tylko ja się na tym nie znam. Trzeba by skontaktować się z moderatorem i prokuratura powinna dojść do każdego nicku, pod jakim się ona ukrywa. Wiesz, przypomniały mi się przeczytane kiedyś słowa, chyba pewnego księdza. Przyszła do niego zapłakana kobieta, poniżana przez męża, czy faceta, z którym była. Nazwał ją słowem na „k”. I ten ksiądz powiedział jej mniej więcej tak: „Czy gdyby nazwał cię krzesłem, rozpaczałabyś, uwierzyłabyś w te słowa?”. Kobieta odparła, że nie. Ksiądz… Czytaj więcej »

m
Gość
m
Gueswhat
Gość
Gueswhat

Olu. Przeczytałam wszystko co napisałaś. I jestem zalamana. Naprawdę. Nie odbierz tego zle proszę , ale napisałaś, ze tak nisko nie upadłaś i nie będziesz spać u niego na wycieraczce. Czy uważasz , ze to jak sie zachowujesz nie dowodzi tego , ze upadłaś bardzo nisko? Olu jak tak można ? Jak można próbować zmuszać kogoś do tego aby był z Tobą ? Czy Ty nie masz szacunku do samej siebie? Jestes mądra dziewczyna z tego co zdarzyłam zauważyć , zachowujesz sie jak smarkula 15 letnia. Każdy z nas w życiu był zakochany, w każdym powtarzam każdym związku ludzie mówią… Czytaj więcej »

Ola
Gość
Ola

Nie. Nie rozumiem właśnie. Jeszcze tuż przed zerwaniem chciał bardzo i nagle mu odwaliło. Jak mogę to rozumieć? Nawet się ze mną nie spotkał, nie porozmawiał. To jest podłe. Sam mówił, że tak robią najgorsi skur***. Cały czas to ON mówił mi, że chce w przyszłości założyć ze mną rodzinę, że chce mieć ze mną dziecko, że będzie o mnie walczyć, że nawet jak się pokłócimy to się ze mną pogodzi, bo mnie Kocha i nie wytrzyma beze mnie. I tuż przed zerwaniem też to wszystko mi mówił, patrząc mi prosto w oczy. Po zerwaniu pisał z wyrzutami, że wierzył,… Czytaj więcej »

Teresa
Gość
Teresa

Anna najważniejsze aby dzieci były BEZPIECZNE .Powinnas byc poddana leczeniu . Tworzysz kilka nicków i nie potrzebnie wciągasz wiele osób . I to Cię bawi?
Za grosz nie masz szacunku do Matki Bożej .

bez sił
Gość
bez sił

Olu pomodlę się za ciebie , by było ci lżej ,byś miała ulgę w swym cierpieniu ,wiem jak to jest nie mieć swojego miejsca w życiu sama to przeszłam a może nadal przechodzę ,bądż silna i nie daj się ponieść emocjom ,jeśli go kochasz to kochaj nadal ale staraj się wybaczyć zło które ci wyrządził ,niech Niebiosa zadecydują o twoim i moim losie ,pamiętaj dobro i zło powraca ,

Ola
Gość
Ola

Dziękuję za modlitwę. Ja również pomodlę się za Ciebie. Najbardziej na świecie pragnę, żeby on sam do mnie wrócił, żebyśmy byli razem szczęśliwi… Ja sama chyba naprawdę nic już nie mogę zrobić, skoro moje próby kontaktu pozostawiał bez odzewu… Cała nadzieja w Górze… 🙁

Monia
Gość
Monia

Witaj. Zaciekawiły mnie Twoje odpowiedzi do Oli i zrozumiałam że też jesteś / byłaś w podobnej sytuacji. Ja niestety też teraz jestem. Więc jakbyśmy mogły spokojnie porozmawiać to podaje swojego e maila 25monisia25@gmail.com
Jakbyś się odezwała byłabym wdzięczna 🙂

bez sił
Gość
bez sił

tak jak napisałaś cała nadzieja jest w naszym Panu ,to co napisałaś ,,Najbardziej na świecie pragnę, żeby on sam do mnie wrócił, żebyśmy byli razem szczęśliwi…,,to tak jak bym sama pisała o sobie , mamy podobny problem ,choć jestem wyciszona właśnie przez modlitwę , Olu nie słuchaj tych nieraz dziwnych niby dobrych rad życzliwych ludzi idż za głosem serca ,nie kazdy zna taką sytuację jak twoja więc niech nie ocenia dnia przed zachodem słońca .

Ola
Gość
Ola

On szuka już innej na portalach randkowych… ;( Właśnie zobaczyłam, bo wpisałam jego maila z prośbą o przypomnienie hasła, no i mal poszedł do niego… Jezu… Co za drań! ;( I zablokował mnie na telefonie. Nie wiem co robić. Już chyba nie ma nadziei… Byłam TĄ JEDYNĄ, a tu okazuje się, że się mną bawił! ;(

Małgorzata
Gość
Małgorzata

Czy admin mógłby zainteresować się tymi komentarzami? Bo coś złego zaczyna się dziać na tej stronie, która w swoim założeniu ma szerzyć kult, cuda i łaski za wstawiennictwem Matki Bożej przez odmawianie Nowenny Pompejańskiej. Takiego cyrku dawno nie było. Żal się to czyta.

bez sił
Gość
bez sił

Olu uspokój się trwaj w modlitwie proszę , on robi ci z pewnością na złość wie co cię boli i dlatego to pokazuje , nie daj się sprowokować ,proszę nie wchodż na jakieś tam portale randkowe ,idż na spacer , pomódl się do naszej Matki , zobaczysz będziesz czuła ulgę powierz Jej wszystkie problemy ,zaufaj Mateczka cię wysłucha

Ola
Gość
Ola

Kochana, to chyba naprawdę koniec skoro on robi takie rzeczy… Serce mi pęka… Nie wiem jak on może mi to robić… Wierzyłam mu, ufałam, a on tak perfidnie mnie okłamał, zdeptał… Mówił, że nikogo nie szuka i nie zamierza, a tu proszę… I co ja teraz mam zrobić? Modliłam się ciągle, żeby wrócił, ale to chyba już nie pomoże…

Małgorzata
Gość
Małgorzata

Jest 14 marzec, pani Olu od miesiąca truje pani o swoich problemach sercowych używając nierzadko wulgaryzmów. Mądrych odpowiedzi nie wzięła pani sobie do serca. Ludzie mają większe problemy niż Radek który zwyczajnie pani nie chce. A ludzie zamiast przybliżać się do różańca i do Maryi angażują się od miesiąca w chore relacje dwóch małolatów. Może czas odpuścić.

Ola
Gość
Ola

Pani Małgorzato, niech pani odpuści. Nie musi pani czytać i komentować. Sa tu też dobrzy ludzie, którzy chcą wesprzeć i pomóc. Małolatów? 26 i 28 lat… Może pani nigdy nie cierpiała z Miłości… Nie mam ochoty na dyskusje z panią, nie mam też sił. Proszę uszanować to, że jestem załamana i jeśli pani nie pomaga, niech chociaż nie szkodzi.

bez sił
Gość
bez sił

Pani Małgosiu proszę o wyrozumiałość ,każdy wiek człowieka ma swoje prawa , każdy z nas obiera w różny sposób cierpienie , to co na przykład jest oburzające dla Oli jest tragedią ,a do Maryi przybliżamy się nie tylko modlitwą ale i wsparciem tych co potrzebują pomocy więc pomódlmy się za Olę niech Matka nasza wyprosi jej dar spokoju i wyciszenia .

Ola
Gość
Ola

Dziękuję za wsparcie. Być może to, co piszę, jest dla niektórych męczące i przykro mi z tego powodu. Dla mnie to naprawdę jest straszne. Czuję się wykorzystana, oszukana, zdradzona. Czuję się jak zabawka, śmieć. Straciłam nadzieję na jego powrót i spokój mojej duszy. Teraz tylko płaczę i pytam dlaczego… Nie mogę sobie z tym dać rady. Wiem, że nie zasłużyłam na to wszystko, co mi zrobił. Byłam dla niego najlepsza, jak potrafiłam, a on mnie oszukał i rzucił. Może gdybym zrobiła tak, jak wszyscy mi mówili i to ja rzuciłabym go już po pierwszej jego akcji, nie cierpiałabym tak teraz…… Czytaj więcej »

Małgorzata
Gość
Małgorzata

Do bez sił :ja też byłam w grupie wsparcia naszej biednej Oli, ale odpuścilam 3 marca, kiedy zauważyłam że nic do tej dziewczyny nie trafia. Wiele kobiet ją wspierało i nic. Sama pisała że Radzio to psychol, a dziś się zastanawia czy on do niej wróci? A kobiety które ją wspierały, ale z czasem przejrzaly na oczy zdążyła zwyzywać od najgorszych. Na tym forum początkowo ludzie prosili o wsparcie modlitewne w depresji, nerwicy, problemach alkoholowych, nowotworach, problemach z poczuciem dziecka itp. aż pojawiła się Ola 18 lutego i absorbuje sobą do dziś. Ci co mieli doradzić i wesprzeć juz dawno… Czytaj więcej »

Ola
Gość
Ola

Ja nie wyzywałam nikogo na forum, ja się broniłam przed atakami. Kiedy zaczęły padać obraźliwe teksty pod moim adresem, nie mogłam na to przyzwalać. Pani nie przeżywała czegoś podobnego nigdy? Człowiek jest tak bezsilny i załamany, że wścieka się na osobę, która go skrzywdziła, chociaż Kocha. Jeśli to Panią ni ziębi, ni grzeje, czemu się Pani tak irytuje i ciska? To forum katolickie, mające nieść pomoc, wsparcie, jakikolwiek ktoś ma problem, a widzę, że niektórym tu bardzo brak cierpliwości i empatii… To smutne… Nic nikomu nie zrobiłam. Proszę po mnie nie jeździć. Już wystarczająco dobita jestem… Pani sama radziła, bym… Czytaj więcej »

Małgorzata
Gość
Małgorzata

Z poczęciem dziecka. Baj Baj

bez sił
Gość
bez sił

wszystko jest możliwe uwierz mi , najważniejsze jest teraz żebyś nie cierpiała tak bardzo ,wiem że to trudne nie myśleć o tym co nas najbardziej boli , bo nie można myśleć o niczym innym ,postaraj się jak możesz iść do kościoła opowiedz w ciszy o wszystkim , wypłacz się łez nie trzeba się wstydzić zobaczysz ulży ci

Ola
Gość
Ola

Byłam w Kościele w niedzielę, ale nie czuję się lepiej… Jak zobaczyłam dziś, że on ma konto na tym portalu randkowym, zupełnie się załamałam… Najgorsza jest bezsilność. Sama nic już nie mogę zrobić… Zablokował mnie, że nie mogę zadzwonić, a wiadomości chyba nie mają sensu skoro do tej pory nie porozmawiał ze mną… Moja modlitwa chyba nie ma dość siły, by została wysłuchana, by moja prośba została spełniona…

Emek
Gość
Emek

Spokojnie Kobiety drogie Ola jak chce to niech Sobie pisze nie robi przecież tym nikomu nic złego może te same pisanie przynosi jej w pewnym sensie ulgę taka terapia psychologiczna gdzie jak gdzie ale w Kościele jest miejsce dla wszystkich ludzi z dużymi średnimi i małymi problemami wiem że to człowieka denerwuje sam jestem w ciężkim stanie zdrowotnym i też chciałbym przekonać Olę że są rzeczy gorszę i żeby się tym nie przejmowała ale przez nie które rzeczy trzeba przejść po za tym nikt z nas nie jest tu zobowiązany aby Jej odpowiadać jeżeli kogoś nie interesuje ta sprawa po… Czytaj więcej »

bez sił
Gość
bez sił

witam Olu i jak się czujesz ?

Ola
Gość
Ola

Witaj bez sił. Mogę poznać Twoje imię, żeby nie zwracać się do Ciebie po tym nicku? Dziękuję Ci za to pytanie. Byłam dziś na nabożeństwie do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. Powierzyłam Jej swój strach, smutek, żal, wszystkie troski, prosiłam o pomoc, o nawrócenie Radka na drogę do Boga i do mnie… Miałam łzy w oczach przez całą mszę i ledwo powstrzymałam się od płaczu… Nadal jest mi bardzo ciężko. Stale o nim myślę. Gdzie jest, co robi, czy może jednak o mnie myśli, czy za mną zatęskni… Wiem, że teraz mogę tylko czekać, bo zrobiłam co mogłam – pisałam, dzwoniłam,… Czytaj więcej »

bez sił
Gość
bez sił

Olu podam ci mojego e-maila bedziemy mogły swobodniej porozmawiać bokkacz19@o2.pl

Barbara
Gość
Barbara

Maryjo dziś skończyłam część błagalna , zatem błagam Cie pomóż usuń te nieznośne bóle, które mam od miesięcy. Ulecz mnie z chorób duszy i ciała proszę….,…

Barbara
Gość
Barbara

prosze o modlitwe zaczelam czesc dziekczynna nowenny ale czuje sie strasznie pomozcie

Mari
Gość
Mari

Basiu, odmawiaj często „Pod twoją obronę”, modlitwę zanurzenia w Krwi Chrystusa (znajdziesz w sieci, nie podaję linku, bo odpowiedź trafi do moderacji na dłużej) – wystarczy nawet gdy powiesz „Panie Jezu, ukryj mnie i moich bliskich w swoich Ranach przed złem”; także modlitwy do swego Anioła Stróża, do św. Michała Archanioła. Najlepszym antidotum są Msze Święte pobożnie wysłuchane i przeżyte (jak wielkim darem jest Msza mówi Catalina Rivas, jej objawienia są uznane przez Kościół), przyjmowanie Jezusa w Komunii Świętej. Oczywiście pod warunkiem, że przyjmuje się Komunię bez ciężkiego grzechu – wtedy byłoby to świętokradztwo. Diabeł nienawidzi spowiedzi, wtedy traci wiele… Czytaj więcej »

Barbara
Gość
Barbara

W niedzielę, 1dzien Wielkanocy kończę nowennę. Modliłam się o uzdrowienie. Nadal czuję się źle i psychicznie , i fizycznie. Jeśli nie zmieni się moja sytuacja, to poczuję się bardzo oszukana izawiedziona

Majka
Gość
Majka

Wszystko z Góry jest ustalone zanim jeszcze Tu przyjdziemy. I nic nie zmieni nikt i niczego, jeżeli dla kogoś jest taki a nie inny żywot…może być tylko chwilowa ulga, dłuższa lub krótsza. Z Miłosierdzia Bożego dana. Duch oczyszczony niech dziękuje Panu Bogu – Jedynemu Stwórcy – za możliwość odpokutowania swoim ciężkim żywotem wszelkich win, bo dzięki temu ma szansę na wzlot i pójście w kierunku Światła, a nie na zatracenie.
„Barbara” przeważnie nie ma łatwego życia! Nawet imiona nie są nam nadane przypadkowo.
Ufności i wytrwałości życzę. Nadejdzie jeszcze lepszy czas dla tych, co mają teraz źle i ciężko:)

złamane serce
Gość
złamane serce

ja wierze w moc modlitwy! Nawet jeśli moja prośba się nie spełni to podczas jej odmawiania czuje ulgę. Najważniejsza jest wiara w Matkę Boską! Nasze prośby zostaną wysłuchane, ale nie możemy tylko wymagać od naszej Matki. Powinniśmy dać coś od siebie a nie tylko od niej wymagać. moja sytuacja jest niestety bardzo tragiczna i wiem jedno że jeżeli nie będziemy znowu razem (był już ślub zaplanowany na przyszły rok) to wierze że pomoże mi posklejać złamane serce! Chwała i cześć powszeczasy!

Barbara
Gość
Barbara

Jeszcze tylko dwa dni i kończę NP, wciąż bardzo źle się czuję. Czy będzie lepiej? Bóle utrudniają nawet myślenie. Proszę o modlitwę

Tak
Gość
Tak

Polecam odmawiać nowenna pompejanska. Naprawdę daje nam wiele dobrego które z czasem dostrzegamy, daje wiele znakow. Wczoraj.skończyłam pierwsza nowenna w.moim życiu jutro zaczynam juz druga.

Barbara
Gość
Barbara

Ja skończyłam NP w pierwszy dzień Wielkanocy i niestety całe święta w bólu. Teraz też nie jest dobrze. Pan Bóg litości nie ma. 🙁

Zjawa
Gość
Zjawa

Czy można zakończyć np. 40 dnia i zacząć 40 dnia nową nowennę bo stwierdziło się, że jednak ma się inną intecje w której chce się modlić?

Paul
Gość
Paul

Czy mogę zakończyć nowennę 32 dnia i zacząć nową na następny dzień, bo intencja akurat się pojawiła ważniejsza i pilniejsza od poprzedniej. Pozdrawiam

eva
Gość
eva

Miałam podobną sytuację zwłaszcza, że już w części błagalnej otrzymałam to o co prosiłam to tak dokończyłam, chociaż zaczynając część dziękczynną też „wypadła” mi bardzo ważną intencja, ale pierwsze skończyłam tą co zaczęłam i w tym samym dniu zaczęłam następną.
Szkoda przekreślić tego co zacząłeś zwłaszcza, że do końca zostało Ci niewiele ponad 20 dni.
Maryja i tak wie co dla nas ważniejsze i niekoniecznie dostajemy to o co prosimy.
Życzę Ci wytrwałości !

Karlo
Gość
Karlo

Czy jeśli podzieliłem sobie nowennę pompejańską na pory dnia, załóżmy rano tajemnice radosne, w południe – bolesne a wieczorem chwalebne za każdym razem muszę odmawiać Ojcze nasz, 3x Zdrowaś Maryjo i Chwała Ojcu tak?

Lidka
Gość
Lidka

Witam, chcialam sie podzielic swoim swiadectwem. Odmawialam Nowenne Pompejanska w intencji daru dzieciatka. Czekalismy z mezem rok na te wspanala wiadomosc, ale wstawiennictwo Matki Bozej okazalo sie nie zawodne. Jestem w ciazy i powierzam ta sprawe Panu i Matce Przenajswietszej. Ave Maria!

Zuzanna
Gość
Zuzanna

Do Oli. Z moim chlopakiem spotykalam sie 7lat nim doszlo do slubu mozna powiedziec ze bylismy wzorowa para. W dniu slubu w kosciele stojac przed oltarzem modlilam sie do matki o danie mi znaku czy dobrze robie w momencie przysiegi zaczely dzwonic dzwony gdy mialam wymawiac moja kamerzyscie wlaczyl sie dzwonek w tel. Zaprawde odbierz ten tel. A bedzie tobie Dane…..zaluje ze nie posluchalam tej wiadomosci od matki bozej bylo wielkim bledem zawarcie tego slubu okupywane wielkim cierpieniem moim I dzieci przez 7lat. Minelo lay 15 od mojego slubu…. chce powiedziec ze matka boska Bog widzi co dla nas jest… Czytaj więcej »

Łukasz
Gość
Łukasz

Dzisiaj zaczynam nowennę. Proszę o modlitwę abym wytrwał i aby moja intencja była wysłuchana

Gegu
Gość
Gegu

Myślę że ktoś troluje na forum, ta sama osoba pod różnymi nickami, pisze elaborat i odpowiedzi też w podobnym stylu. Że też ludziom czasu nie szkoda na takie akcje… pozdrawiam wszyskich odmawiajacych

Krzysiek
Gość
Krzysiek

Polecam Nowennę Pompejańską. Jako że mamy październik w naszych kościołach odbywają się nabożeństwa Różańcowe. 2 tajemnice można odmówić w domu a jedną adorując Najświeższy Sakrament. Będzie znacznie łatwiej 🙂 Myślę że można to tak łączyć jak najbardziej.

Julia
Gość
Julia

Czy mozna modlic sie w dwoch intencjach jednoczesnie, jesli obie dotycza niemal tego samego? Tzn, chcialabym prosic o ulozenie sie zycia osobistego i zawodowego dla siebie. Czy moge wymawiac obie w jednym rozancu ?

Aaa
Gość
Aaa

Witam mam ogromną prośbę o modlitwę w moje imieniu i ja też będę się modlić Nie mogę zajść w ciążę a mam 28 lat pragnę tego dziecka i liczę na cud proszę was o wsparcie modlitwa

Nurse
Gość
Nurse

Droga Aaa,
mnie pomogła Nowenna Pompejańska w pewnej sprawie. Nie była to sytuacja posiadania potomstwa ale również bardzo ciężka. Dziś znów potrzebuję modlitwy. Wierzę w jej moc całym sercem. Odmawiając, będę pamiętała o Pani sprawie.
Życzę, by doznała Pani tego szczęścia bycia Mamusią!

ANECZKA
Gość
ANECZKA

w pierwszą sobotę miesiąca pojedz na Jasną górę na zawierzenie. Tam Matka Boska „rozdaje” dzieci. na fb wejdz Bractwo Najświętszej, Maryi Panny Królowej Korony Polski , tam znajdziesz relacje i świadectwa ludzi. warto. sama mam synka z zawierzenia

Radek
Gość
Radek

Można też wysłać zawierzenie do Niepokalanowa jest święcone podczas mszy świętej

ANECZKA
Gość
ANECZKA

Proszę pomódlcie się za mnie o wytrwałość w modlitwie i wysłuchanie moich intencji

Danuta
Gość
Danuta

Czy jeżeli zacznę nowennę np. 25 stycznia to ten dzień tj. 25 liczy się jako 1 dzień pompejanki?
Przepraszam za takie dość głupie pytanie, ale jak to mówią: kto pyta nie błądzi

ANECZKA
Gość
ANECZKA

tak

Hania
Gość
Hania

Szczęść Boże, chciałam zapytać, czy zmawiając nowennę należy po każdej części różańca zmawiać modlitwę błagalną/dziękczynną czy tylko raz, na końcu? Wiem, że tu jest napisane, że wystarczy raz, ale na jakiejś innej stronie było napisane, że po każdej części. Co dziwne autor tamtego artykułu twierdził, że tak właśnie podano na oficjalnej stronie (czyli tej). Na różnych stronach różnie podają i już sama nie wiem.
Pozdrawiam

Maria
Gość
Maria

Modlilam się o znalezienie dobrej pracy dla mojej corkiMatka Boża wysluchala mojej prośby.

AWE
Gość
AWE

modlic sie mozna w jednej intencji .Czy ta jedna intencja bedzie modlitwa za dzieci czy za kazde dziecko odmawiac Nowenne osobno?

Daniel
Gość
Daniel

Pytanie: Jak odmawiam 3 tajemnice co 10-15 minut to po każdym różańcu kończę modlitwą np. w tym wypadku dziękczynną itp. ?

Ola
Gość
Ola

Odmawiam już drugi raz nowennę, za pierwszym razem niestety przerwałam ją kilka dni przed jej zakończeniem 🙁 Pózniej zaczęłam odmawiać ją drugi raz, na nowo, kilka dni temu skończyłam już część błagalną. Modlę się o uleczenie z bezsenności i właśnie od kilku dni jest dużo gorzej niż było 🙁 nie wiem juz co mam robić, powoli tracę wiarę w działanie modlitwy, martwi mnie to ze nie pomaga, boje się, że nie zostanę wysłuchana. Myślę, że największy problem jest we mnie i w tym, że cięzko jest mi uwierzyć w to, że otrzymam pomoc od Boga, a jak wiadomo bez wiary… Czytaj więcej »

enia
Gość
enia

Ola nie przerywaj NP , ze tak bywa ze jest gorzej .Wytrwałości

Julia
Gość
Julia

Odmawiaj modlitwę. Będzie Ci Dane Mateńka Cię wysłucha

Adam
Gość
Adam

Witam,
mam pytanie- dzisiaj się zorientowałem, że przez około 3 dni nie odmówiłem po zakończeniu różańca 3 razy: „Królowo Różańca świętego, módl się za nami!”. Zastanawiam się czy w tym przypadku powinienem rozpocząć nowennę od nowa?

Justna
Gość
Justna

Blagam o uzdrowienie

Bartek
Gość
Bartek

Czy te modlitwy dziękczynne lub błagalne mogą być skrócone lub własne?

Magda
Gość
Magda

Skoro sa podane do calosci.to po co zmieniac. Oprocznich pewnie mozna swoje dodac.

Bozena
Gość
Bozena

Matko Różańcowa oddaje swojego syna Rafała w ręce Twoje pomóż mi nawrócić go na dobre drogi i porzucenie nałogów i podjęcia słusznej decyzji .Placzaca matka

Zrozpaczona
Gość
Zrozpaczona

Też bym chciała oddać w opiekę Matki Różancowej mojego syna by wyrwać go z nałogu i długów. Jeśli ktoś ma podobny problem proszę o jakiś kontakt. W grupie jest jakoś lżej. Pozdrawiam

Mama
Gość
Mama

Tak, jest ktoś kto ma tą samą biedę. Czasami myślę, że bez modlitwy bym zwyczajnie zwariowała, a tak podnoszę głowę i staram się żyć, na tyle normalnie na ile pozwala ta nienormalna sytuacja: jego uzależnienie od hazardu, ogromne długi, manipulowanie opanowane do perfekcji, łącznie z zostawianymi listami pożegnalnymi, psychiatrykiem, tysiącem obietnic bez pokrycia, wynoszeniem z domu czego się da, lombardy, wykupowanie, później odpuszczanie wyniesionych rzeczy, kłamstwa na każdym kroku, i …. jeszcze długa lista

Eliza
Gość
Eliza

Proszę o uzdrowienie nie tylko duchowe ale także fizyczne

Franciszek Józef
Gość
Franciszek Józef

Rozpoczęlem odmawiać nowennę 20.03.2018 r. Jako podziękowanie za ciężką operację ( usunięcie nowotworu złośliwego 4 stopnia ). Decyzję o rozpoczęciu podjąłem przed operacja, jeżeli miałbym ja przeżyć. Żyje i wszystko wskazuje, że jeszcze Jezus ma dla mnie zadania tu na ziemi. Odmawianie tej nowenny daje dużo radości. Czas przeznaczony na jej odmawianie to czas, w którym tak bardzo odczuwa się obecność Maryji. Pozdrawiam.

Dana
Gość
Dana

Dzisiaj w Swieto Milosierdzia Bozego ofiarowalam Koronke za wszystkich , ktorzy odmawiaja Nowenne Pompejanska.
Niech dobry Bog ma nas w swojej opiece.

Ala
Gość
Ala

Bog zapłać.Dzisiaj zaczełam moją pierwszą Pompejankę.Pełna nadzieji.

Teresa
Gość
Teresa

Bog zapłac za modlitwe, jestona wielkim darem dla mnie i wsparciem..
Nowenne Pompejanską zaczełam 4.04.2018..

Magda
Gość
Magda

Niech Ci miłosierny Bóg hojnie wynagrodzi za dobro, które czynisz 🙂

MK
Gość
MK

Bog zaplac.Amen.

Krystian
Gość
Krystian

Witam wlasnie skończyłem pierwszy dzień modlitwy korzystam z aplikacji na telefonie aby bylo łatwiej zobaczymy czy uda mi sie wytrwać do końca

aleksander
Gość
aleksander

Ja podobnie