Ile różańców w nowennie pompejańskiej?

Do 16 października 2002 roku, kiedy to Jan Paweł II ogłosił Tajemnice światła, katolicki świat znał trzy tajemnicy różańcowe. A więc kiedy Matka Boża dała światu Nowennę pompejańską pod koniec XIX wieku, znano i odmawiano te trzy tajemnice. Ile zatem części różańca należy odmawiać w nowennie pompejańskiej?

Wskazówki do odmawiania nowenny pompejańskiej mówią wyraźnie, że nowe tajemnice nie są obowiązkowe. Z pewnością odmawianie trzech tajemnic jest już na tyle czasochłonne, że czwarta tajemnica może wydawać się już sporym obciążeniem, któremu nie wszyscy mogą sprostać… Niektórych zaś sama perspektywa czterech różańców może na tyle „wystraszyć”, że w ogóle nie przystąpią do odmawiania nowenny pompejańskiej w ludzkiej obawie, że po prostu nie sprostają temu zadaniu.

Jednak warto zachęcać do odmawiania czwartej części wszystkich tych, którzy mają taką możliwość. Jest wiele osób cierpiących, którzy są na zwolnieniu lekarskim, albo osób starszych, które z racji przejścia na emeryturę mają więcej wolnego czasu. Również ci, którzy mogą, niech odmawiają pełny różaniec na chwałę Maryi. – Letnie dni są długie, warto odbyć wieczorny spacer i Tajemnicami światła dopełnić różaniec choćby w te dni, w które jest to możliwe.

Czytając świadectwo Pani Wandy wydaje się, że pełny różaniec w nowennie pompejańskiej jest bardzo miły Maryi:

Pierwsza nowenna szła jej bardzo źle, ledwo mówiła, była bardzo słaba i chora, ale jednak udało się jej dokończyć nowennę (54 dni). Po niej tej zaczęła odmawiać drugą, wszystkie 4 części różańca.

Pani Wanda przy odmawianiu pierwszej nowenny nie miała sił, z powodu bólu ledwie była w stanie odmawiać modlitwy. A już po drugiej nowennie składającej się już z czterech Tajemnic otrzymała z nieba łaskę zdrowia.


Nasze intencje modlitewne:

 

64
A Ty co o tym myślisz? – Napisz komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedshockunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
38 Wątki komentarzy
26 Wątki z odpowiedziami
11 Obserwujący
 
Najpopularniejsze
Najgorętsze
50 Autorzy
ZbigniewelaJazzjerzyAgnieszka Autorzy ostatnich
  Powiadamiaj mnie o odpowiedziach  
Powiadom o
ela
Gość
ela

ja tez zaczynam

marze7
Gość
marze7

proszę o wyjaśnienie czy 3 nowenny pompejańskie to 3 razy 54 dni ?

marze7
Gość
marze7

czyli wystarczy jedna cała nowenna 54 dniowa aby uzyskać łaskę?..a myślałam że właśnie 54 dni to jedna cała nowenna i trzeba takich aż trzy…chociaż w książce bartolo longo pisze,że niejednokrotnie nie wystarczy jedna modlitwa cała a trzeba ich więcej do otrzymania łaski..dziękuję za pomoc i pozdrawiam…

marze7
Gość
marze7

,,Pierwsza nowenna szła jej bardzo źle, ledwo mówiła, była bardzo słaba i chora, ale jednak udało się jej dokończyć nowennę (54 dni). Po niej tej zaczęła odmawiać drugą, wszystkie 4 części różańca”
No ja w tym odnosniku -świadectwo Pani Wandy na górze strony strony rozumiem ze 54 dni to jedna nowenna i zaczęła drugą 54 dni..a nie że odmowiła w jednej trzy..

Kama
Gość
Kama

Czy podczas odmawiania nowenny trzeba zachowywac kolejnosc tajemnic radosne, bolesne, chwalebne czy mozna je zmienic ? Jesli ktos moze odpowiedziec bardzo proszę o odpowiedz moj e-meil to karinna23@wp.pl

basia
Gość
basia

Myślę że jest to ważne ale ja czasami zaczynam od tajemnicy światła i kończe na chwalebnej myślę że Bogu i Maryi miła jest każda modlitwa☺

alka
Gość
alka

Ja nie rozumiem ;( nowenna, część różańca, tajemnice.. czy można jakieś prostsze wyjaśnienie? Rozumiem, że codziennie przed 54 dni odmawia się cały różaniec razem z podanymi modlitwami. O co chodzi z tajemnicami? W ogóle mam wrażenie że jestem ciemna masa bo w ogóle nie wiem jak się zabrać za modlenie sad

SS
Gość
SS

Różaniec składa się z 4 części: radosnej, światła, bolesnej i chwalebnej. Każda z tych części ma 5 tajemnic smile poszukaj sobie i poczytaj smile

Karolina
Gość
Karolina

Ja też tego nie rozumiem. Odmawiam tajemnicę radosna czyli 10x Zdrowaś Mario, potem Bolesna itd? Czy cały rózanie c to 1 tajemnica, 2 różaniec bolesna itd?

Sylwia
Gość
Sylwia

Chciałabym rozpocząć nowennę pompejańską, ale nie rozumiem pewnej rzeczy. Niekiedy jest napisane, że odmawiamy 3 części różańca (co rozumiem jako 3 dzieciątki), a innym razem, że odmawiamy 3 różańce. Jak to w końcu jest???
Czy mam rozumieć, że odmawiając 3 części różańca (bolesną, chwalebną i radosną) każda po 5 tajemnic odmawiam 3 różańce? (czyli najpierw jeden różaniec z częścią radosną, potem jeden z bolesną i jeden z chwalebną), tak?

Madgalena
Gość
Madgalena

W każdym dniu odmawiasz 15 tajemnic. Jedna dziesiątka to jedna tajemnica. Jeden różaniec (ten fizyczny, który trzymasz w ręku) składa się z 5 dziesiątek, czyli 5 tajemnic. A zatem każdego dnia odmawiasz 3 takie „fizyczne” różańce – radosny, bolesny i chwalebny. I to jest wtedy jeden cały Różaniec Pompejański na każdy dzień.

wiesia
Gość
wiesia

Magdaleno Ty to najlepiej wyjaśniłaś …dziękuje !

Monika
Gość
Monika

Pani Magdaleno z tego co pani pisze to np. gdy chcę odmówić tylko nowennę z 3 tajemnic to muszę 159 zdrowasiek odmówić? A gdy tak jak pani Wanda wszystkie 4 tajemnice to wychodzi 212 zdrowasiek.Czy dobrze rozumuję?

Madgalena
Gość
Madgalena

Pani Moniko, już prawie dobrze tylko te 3 zdrowaśki na początku różańca odmawia Pani tylko jeden raz w jednym dniu. A zatem w przypadku, gdy odmawia Pani Różaniec Pompejański z trzech części to wtedy są 153 zdrowaśki dziennie (3 przed pierwszą częścią, a potem już tylko 10 x 5 x 3) W przypadku odmawiania z czterech części – tak jak Pani Wanda – będą to 203 zdrowaśki dziennie (3 przed pierwszą częścią, a potem już tylko 10 x 5 x 4) Skąd to sie bierze? Te 3 pierwsze zdrowaśki są jak wstęp do książki. Taka przedmowa do całego Różańca Pompejańskiego… Czytaj więcej »

Zagubiona
Gość
Zagubiona

Pani Magdaleno, czyli jeśli dobrze rozumuję ( a nigdy nie odmawiałam różańca systematycznie ) to biorąc pod uwagę, że chciałabym odmawiać dodatkowo część czwartą, dodaną przez Jana Pawła II ( część Światła ) wychodzi, że Różaniec pompejański = 4 części ( radosna, chwalebna, bolesna, światła ) = 20 tajemnic x 10 Zdrowaś Mario = 200 Zdrowaś Mario, tak ? I tak codziennie przez 54 dni tak ? smile

Madgalena
Gość
Madgalena

Jeszcze dam Pani link do bardzo fajnych rozważań różańcowych http://www.katolickapolonia.com/Modlitwy-Rozwazania-Rozancowe.htm

Anna
Gość
Anna

O Nowennie Pompejańskiej i o jej Założycielu bł. Bartolu Longa mówił ostatnio w kazaniu o. Daniel pustelnik i egzorcysta
http://czatachowa.pl/category/spotkania/

Ania
Gość
Ania

O Daniel nie jest egzorcysta

Henryk
Gość
Henryk

Czy Wierzę w Boga należy odmawiać też jeden raz dziennie?

JOANNA
Gość
JOANNA

Wierzę w Boga Ojca mówimy raz rozpoczynając Nowennę.

Ewa
Gość
Ewa

Czy podczas odmawiania nowenny trzeba zachowywać kolejność tajemnic, czyli radosne, bolesne, chwalebne czy można je zmienić, np jeśli w kościele czy wspólnie z rodziną odmawiam tajemnice chwalebne, to czy mogę później odmówić radosne i bolesne, czy od nowa wszystkie trzy po kolei?

Mona
Gość
Mona

„…trzy tajemnicy różańcowe. Także kiedy Matka Boża…” „Także wszyscy inni którzy mogą, …”

No właśnie, ktoś powie, że się czepiam, ale proszę o poprawienie tych dwóch wyrazów – powinno być: tajemnice i tak że. Także jest oczywiście poprawne, ale nie w tych przypadkach. Dziękuję bardzo.

Dwukrotnie odmówiłam Nowennę Pompejańską – nie zawiodłam się. Wymodliłam sobie pracę i zdrową, śliczną wnuczkę smile Tym razem poproszono mnie o modlitwę w intencji poczęcia zdrowego dzieciątka przez Gabrysię. Mam obawy, ale zaczynam od jutra. Tak bardzo zależy im na dziecku, a ja bardzo chciałabym pomóc.

Cezary
Gość
Cezary

Dla wszystkich sporym ułatwieniem byłby graficzny opis różańca oraz całej Nowenny Pompejańskiej.

Krystyna
Gość
Krystyna

Ja właśnie 1 maja 2014 roku rozpoczęłam odmawianie Nowenny Pompejańskiej z czterech części.Wierzę,że mi się uda wytrwać 54 dni.

Edyta Drabik
Gość
Edyta Drabik

ja już

odmawiam 4 nowene do pierwszej zabierałam się rok aż ……….. po prostu nie da się bez niej żyć czegoś brakuje, odmawiam na ile czas pozwoli w wolnej chwili , czasami gdy jadę autem , czasami na spacerze naprawdę warto chwalić imię Maryi i ją uwielbiać ona zawsze pomoże

amigancik
Gość
amigancik

No dobrze, dopiero doczytałem się że trzeba JEDNA intencje na całą nowennę, to jak przez 14 dni podawałem „różne” to znaczy że już nie ważna i od początku? Czy mogę doprecyzować intencję i dokończyć tę i będzie tak samo ważna? sad

Agnes
Gość
Agnes

To ja ten cały różaniec w jedną dziesiątkę i do roboty;)

Ewa Chmielewska
Gość
Ewa Chmielewska

Witam jestem Ewa podjęłam próbę odmawiania nowenny pompejańskiej ale chciałabym to wykonywać dokładnie czy mam rozumieć że w przypadku nowenny różaniec czyli część radosną bolesną chwalebną omawiamy jednego dnia? wiem że to głupie pytanie ale tu mnie nikt nie zna więc mogę takie pytanie zadać

basia
Gość
basia

Tak jednego dnia odmawiamy 3części rożańca przez 54dni

Aga
Gość
Aga

Mam pytanie. Dzis mój piąty dzień odmawiania Nowenny Pompejańskiej. Zamiast odmawiac część Radosną, Bolesną i Chwalebną odmawiałam- Radosną, Światła i Bolesną. Czy muszę zacząć jeszcze raz czy mogę odmawiać dalej prawidłowo?

Alina
Gość
Alina

Alina 28 sierpien 2015 14:15 Do tej pory nie moglam sie zmiescic w ciagu dnia z 4 tajemnicami oraz ich kontemplacja , bo przecierz samo mowienie bez rozwazania nic nie daje. matka Boza zawsze prosi o uwazne , sensowne z miloscia odmawianie poszczegolnych dziesiatkow. Bardzo goraco prosze o wsparcie modlitewne za mna.Postanawiam ponownie juz moze sie zmieszcze w dobie. Serdeczne Bog zaplac. Wierze , ze podolam. Alina.

Klara
Gość
Klara

Witam. Wczoraj zaczęłam odmawiać nowennę. W intencji pozytywnego zdania egzaminu, który pisałam dziś. Boję się że za późno zaczęłam odmawiać. Jest to dla mnie bardzo ważny egzamin. Proszę o wsparcie. Dziękuję.

Janek
Gość
Janek

Kochani Ja zacząłem odmawiać Nowennę Pompejańską 16 marca 2014 roku. Początkowo mówiłem trzy części. Szybko jednak zacząłem mówić czwartą. Dojeżdżam do pracy około 45 min. Po skończeniu pierwszej Nowenny żal mi było rozstawać się z Różańcem. I tak odmawiam dalej. Aktualnie jest to 11 Nowenna. Zaszły bardzo duże zmiany – oczywiście na lepsze – w moim życiu. Przez pewien czas odmawiałem też modlitwy do Św Rity, Św Jose Marii Escrivy w intencji znalezienia dobrej pracy, do Św Rafała Archanioła, modlitwę egzorcyzm do Św Michała. Sam się dziwię ale czas się znajduje. Sprawy zawodowe jakoś się same układają. Co jakiś czas… Czytaj więcej »

Jacek
Gość
Jacek

Dzisiaj 30.11.2017 r. godz 2,16 postanowiłem odmawiać nowennę, założenie jest takie że w 4 częściach. Sytuację mam bardzo skomplikowaną i nawet nie wiem jak sformułować swoją prośbę, ale zakładam, że ja może i nie wiem, ale Bóg najlepiej wie czego mi potrzeba w pierwszej kolejności. Napiszę za 54 dni gdy ja ukończę….

Gosia
Gość
Gosia

Czy po każdej 10 odmawiamy Chwała Ojcu ?

Teresa
Gość
Teresa

Teresa ja odmawiam nieraz różaniec, ale bardzo chce odmawiać różaniec pompejański tylko nie wiem czy potrafię czy nie zawalę w czymś pomóżcie . A mam bardzo złą sytuację wyda wam się błacha albo głupia ale to ktoś bardzo mnie krzywdzi swoimi myślami i chcę za te osoby pomodlić się bo może to pomoże. Bo moje małżeństwo się pomału rozpada.to mój e-mail cadbera@op.pl napiszcie proszę.

ela
Gość
ela

zaczęłam dzisiaj,ale jestem po operacji endoprotez obu kolan i nie dam rady klęczeć,czy można stać lub siedzieć ?

Wioletta
Gość
Wioletta

Pokochalam te modlitwe. Odmawiam nowenne po raz pierwszy.Jestem na koncowce.Nie mialam ani jednego monentu podczas tych 50 dni,w ktorym bylabym zla,czy zniecierpliwiona.Metka Boza pomagala przy kazdym idmawianiu rozancow.Tak sie ciesze,ze dane mi bylo byc w ten moflitwi!!!

olciakolcia
Gość
olciakolcia

czyli mam odmawiać 1 różaniec pełny, jeden rózaniec z 3 częściami czy 3 różańce?? proszę o tłumaczenie jak dla głupiej

Jadwiga
Gość
Jadwiga

Jestem w trakcie omawiania Nowenny Pompejanskiej którą kończę 27 lipca.
Odmawiam trzy części a już myślę że będę odmawiać dalej. Nie wiem czy córka pojedna się w sakramencie pokuty gdyż mieszka poza krajem. Wiem że dzień rozpoczynam Nowenna Pompejanska przed wszystkimi zajęciami i wszyscy jeszcze śpią w ciszy o wschodzie dnia płyną z moich ust Zdrowas Maryja….. Wiem że jestem spokojniejsza i cierpliwa wiem że dzień który przychodzi przeżyć jest oddany Maryi bo prócz Nowenny w ciągu dnia idę czy odbieram ziemniaki gotuję itd. Jest Maryja bo Odmawiam dalej różaniec z którym się nie rozstaje

Lila
Gość
Lila

Odmawiam u juz 8 raz …tyle łask otrzymanych zawdzięczam Maryji.rzeczy i sprawy które byly niemożliwe cudem sie rozwiazywały

Lila
Gość
Lila

Mdle sie zawsze i wszedzie …trwa to od rok…..zawsze koncz i zaczynam kolejna…..piekna modlitwa prosta a skuteczna….wiem ze nawet najtrudniejsze sprawy dla Boga sa bardzo proste przez Maryje do Jezusa

Anna
Gość
Anna

Świadectwo: Mój syn po skończeniu 18 lat oświadczył, że do kościoła nie będzie chodził. Był to dla mnie niesamowity ból. Słysząc od kolejnej 3 osoby (w pewnym odstępie czasu) o Nowennie Pompejańskiej zdecydowałam ok. Boże Ty do mnie mówisz przez innych. Chociaż wcześniej wydawało mi się to niemożliwe 3 pełne Różańce przez 54 dni, to nie dla mnie. Odmówiłam, syn po 10 latach odejścia, przystąpił do spowiedzi, Komunii Św. Powiedział mamusiu, odczuwam taką ulgę. Ja z doświadczenia mogę powiedzieć, nie należy oskarżać się to moja wina, nie należy ciągle podkreślać dziecku swoje niezadowolenie i smutek. Myślę, że trzeba w dyskusji… Czytaj więcej »

Daria
Użytkownik
Daria

Pani świadectwo pojawiło się na głównej stronie aby wszyscy mogli je przeczytać pod tytułem : Nawrócenie syna.

Anna
Gość
Anna

Matka
Matko Boża Pompejańska
dziękuję Ci.
MBP moje serce
z wdzięczności drży.

Proszę prowadź
to moje dziecię.
Proszę prowadź
niech więcej nie błądzi.

Postaw na jego drodze
człowieka, który w nim
wiarę, wzbudzi, obudzi.
do Boga idziemy przez ludzi.

Jezu Jesteś
drogą, prawdą i życiem.
Bądź dla mego syna,
jedynym drogowskazem.

Warszawa 09.01.2015 r. Anna

Inez
Gość
Inez

Wszyscy piszecie o 54 dniach (9*3 części przez to 27 dni błagalne+to samo dziękczynienia) ale dokładając 4 część to powinno być 72dni, dobrze myślę

Agnieszka
Gość
Agnieszka

Jak juz zaczynac, to warto isc na calosc – 4 tajemnice! (choc dla mnie to ogromny ciezar)

jerzy
Gość
jerzy

Pewnie tak jest jak piszecie ,ze ktokolwiek odmawia tę nowennę ten otrzyma od Maryji to o co prosi. Ja kilka razy odmawiałem tę nowennę pompejańską i rzeczywiście dostawałem to o co prosiłem.ale w waznej rzeczy ,kiedy prosiłem o dar pracy a byłem bezrobotnym długo…chciałem pomóc zonie .nie otrzymalem tej mozliwości.Mimo ,ze się o to modliłem pełne 54 dni. Pewnie powiecie ze zle sięmodliłem albo cos innego..Fakt pozostaje faktem. W modlitwie dziękczynnej wystepuje zwrot ze jeszcze nie slyszano zaby ktoś kto prosił o coś poprzez nowennę pompejańską zby go nie wysłuchano. Niestety Maryjo Ty wiesz że ja prosiłem i to oprace… Czytaj więcej »

Jazz
Gość
Jazz

Proszę poszukać w sieci: Jak modlić się, aby nasze modlitwy podobały się Panu Bogu? – ks. Sławomir Kostrzewa, pod koniec też o roli Maryi.

ela
Gość
ela

Modlitwy są zawsze wysłuchiwane , łaski udzielane są zgodnie z wolą bożą i nie zawsze tak jak my sobie życzymy.. Bądż wola Twoja….