Nowenna pompejańska – w skrócie

Nowenna Pompejańska trwa 54 dni. Każdego dnia odmawiamy trzy części Różańca Świętego (radosną, bolesną i chwalebną). Jeśli ktoś chce, może odmawiać czwartą część z Tajemnicami  Światła. Przed rozpoczęciem każdej z wszystkich trzech części różańca, wymieniamy najpierw intencję (tylko jedną), a następnie mówimy:


Ten Różaniec odmawiam na Twoją cześć, Królowo Różańca Świętego.

Przez 27 dni odmawiamy część błagalną nowenny Pompejańskiej i codziennie, po ukończeniu każdej części różańca, odmawiamy następującą modlitwę:

Pomnij o miłosierna Panno Różańcowa z Pompejów, jako nigdy jeszcze nie słyszano, aby ktokolwiek z czcicieli Twoich, z Różańcem Twoim, pomocy Twojej wzywający, miał być przez Ciebie opuszczony. Ach, nie gardź prośbą moją, o Matko Słowa Przedwiecznego, ale przez święty Twój różaniec i przez  upodobanie, jakie okazujesz dla Twojej świątyni w Pompejach wysłuchaj mnie dobrotliwie. Amen.

Przez pozostałe 27 dni odmawiamy część dziękczynną nowenny Pompejańskiej i codziennie, po ukończeniu każdej z trzech części różańca, odmawiamy następującą modlitwę:

Cóż Ci dać mogę, o Królowo pełna miłości? Moje całe życie poświęcam Tobie. Ile mi sił starczy, będę rozszerzać cześć Twoją, o Dziewico Różańca Świętego z Pompejów, bo gdy Twojej pomocy wezwałem, nawiedziła mnie łaska Boża. Wszędzie będę opowiadać o miłosierdziu, które mi wyświadczyłaś. O ile zdołam będę rozszerzać nabożeństwo do Różańca Świętego, wszystkim głosić będę, jak dobrotliwie obeszłaś się ze mną, aby i niegodni, tak jak i ja, grzesznicy, z zaufaniem do Ciebie się udawali. O, gdyby cały świat wiedział jak jesteś dobra, jaką masz litość nad cierpiącymi, wszystkie stworzenia uciekałyby się do Ciebie. Amen.

Niezależnie od modlitw końcowych, każdą z trzech części różańca kończymy po jej odmówieniu trzykrotnym westchnienie do Matki Bożej:

Królowo Różańca Świętego, módl się za nami!

4.5 31 głosów
Oceń ten wpis

Nasze intencje modlitewne:

 
Powiadamiaj mnie o odpowiedziach
Powiadom o
guest
32 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
krzysztof
krzysztof
02.01.12 17:10

ja mam kilka pytań związanych z nowenną. Czy odmawiając nowennę można przed każdą z trzech części przedstawiać inną prośbę , czy tylko jedną tę samą na czas trwania nowenny tj. 27 dni . Drugie pytanie to czy w części drugiej nowenny tj. dziękczynnej też wymieniać prośby ,czy tylko dziękczynienie mimo że prośby nie zostały wysłuchane. Chciałbym też prosić jeśli to możliwe o odpowiedż bądż kontakt na mojego maila gdyż ja mam duże problemy z obsługą komputera . może kontakt z kimś kto by mógł mi pewne rzeczy wyjaśnić . Może można nawiązać kontakt z jakimś wielebnym księdzem. z góry dziękuję… Czytaj więcej »

manzarek@poczta.fm
manzarek@poczta.fm
03.02.14 18:11
Reply to  krzysztof

Nowennę odmawia się w jednej konkretnej intencji, a więc przed każdą z części należy wypowiedzieć tą samą intencję.

kasia
kasia
10.01.14 21:55

Czy jak odmawiałam do tej pory tylko na koniec wszystkich części różańca Królowo Różańca Świętego, módl się za nami! to czy muszę od początku zaczynać. Proszę o odp 🙂

ola
ola
10.01.14 22:13
Reply to  kasia

do Kasia – ja nie mówiłam, bo nie wiedziałam, nie doczytałam, ale nie przerwałam Nowenny
łaski otrzymałam, prośba wysłuchana

Hall9000
Hall9000
17.01.14 09:56

Jestem chyba zbyt tępy bo nie wiem jak odmawiać nowennę mimo wielu poszukiwań w necie.Jestem informatykiem ale to jest dla mnie za trudne!! Zwłaszcza nie mogę znaleść tekstu tajemnic różańca – chwalebnych,radosnych i bolesnych – co mam mówić w tych tajemnicach ????

Marek (adm.)
Admin
Wytrwały
Marek (adm.) (@marek)
17.01.14 11:24
Reply to  Hall9000
Hall9000
Hall9000
17.01.14 11:32
Reply to  Marek (adm.)

Dzięki za linka ale co mam mówić w tych tajemnicach
Jestem tam napisane :
Część pierwsza — Tajemnice Radosne

Zwiastowanie Najświętszej Maryi Pannie
Nawiedzenie świętej Elżbiety
Narodzenie Pana Jezusa
Ofiarowanie Pana Jezusa w świątyni
Odnalezienie Pana Jezusa w świątyni

czyli co mam powtarzać

Zwiastowanie Najświętszej Maryi Pannie
Nawiedzenie świętej Elżbiety
Narodzenie Pana Jezusa
Ofiarowanie Pana Jezusa w świątyni
Odnalezienie Pana Jezusa w świątyni

i to wszystko ? jeśli chodzi o tajemnice radosne ?
Dzięki i pozdrawiam

Elżbieta
Elżbieta
01.02.14 12:49
Reply to  Hall9000

To jest link tylko proszę sobie włączyć i razem z wszystkimi odmawiać tajemnice i części różańca.


link ni działa, polecam za to: http://rozaniec.info/rozaniec/

Faustyna
Faustyna
27.08.20 10:54
Reply to  Hall9000

Hejj, odezwij się do mnie na email mogę Ci dokładnie wytłumaczyć słowo po słowie, bo wiem że z internetowych linków może być ciężko.
Chetnie pomogę

Barbara2
Barbara2
17.01.14 13:24

Na początek można posłużyć się zwykłą książeczką do nabożeństwa, zawsze są tam rozważania poszczególnych tajemnic różańca, albo poszukać w internecie, ja znalazłam wiele bardzo dobrych. Później, tak było u mnie, można rozważać tajemnice po swojemu (np. Zwiastowanie NMP: Maryjo, Ty powiedziałaś Bogu „niech mi się stanie” i przyjęłaś Jezusa do swojego serca, daj mi siłę abym i ja mogła bezwarunkowo przyjąć Chrystusa do swojego serca i wszystko, co Bóg mi zsyła w życiu, abym miała ufność i siłę do pokonywania wszystkich trudności). Serdecznie pozdrawiam i życzę wytrwałości w modlitwie.

Barbara2
Barbara2
17.01.14 13:39

To tak moja ściąga Tajemnice radosne Zwiastowanie N. M. P. Anioł Pański zwiastował Pannie Maryi i poczęła z Ducha Świętego. Wielu zastanawia się, jak mogło wyglądać to owocne zwiastowanie. Pewnie zwyczajnie, jak nasza modlitwa skupiona na Jezusie i owocująca wylaniem Ducha Świętego. Prośmy Maryję, byśmy nigdy nie zagubili zmysłu modlitwy, znaku działania w nas Ducha Świętego. Nawiedzenie św. Elżbiety Błogosławiona jesteś, któraś uwierzyła, że spełnią Ci się słowa powiedziane od Pana. Taką pochwałę usłyszała Maryja od swej krewnej Elżbiety, kiedy ją nawiedziła sześć miesięcy po swym poczęciu, za to, że przyjęła wolę Bożą i podjęła współpracę z Bogiem. Błogosławiony jest… Czytaj więcej »

Hall9000
Hall9000
17.01.14 16:32

Czyli rozumiem,że mam powtarzać to co powyżej napisane jeśli chodzi o tajemnice różańca.
Dzięki wielki i pozdrawiam
I na koniec pytanie – ile Wam zajmuje czasu dziennie odmawianie nowenny ?

marrica
marrica (@marrica)
17.01.14 23:32
Reply to  Hall9000

A może różaniec z Janem Pawłem II Ci pomoże 🙂
Na youtube są wszystkie części różańca z krótkimi rozważaniami.
Polecam 🙂

http://www.youtube.com/watch?v=tXSONC73Jkc

Hall9000
Hall9000
18.01.14 13:42

Dziękuję wszystkim bardzo za pomoc już poukładałem sobie i wiem jak to odmawiać 🙂

Barbara2
Barbara2
20.01.14 08:58

Mnie odmawianie NP zajmuje od 1 do 1,5 godziny, ale to sprawa indywidualna. Na początku odmawiałam bardzo szybko, bo ciągle miałam wrażenie, że nie zdążę. Teraz odmawiam wolniej, dużo spokojniej, trzeba znaleźć własne tępo. Zależny też od dnia, kondycji fizycznej, tj, zmęczenia, od długości rozważań (czy czytam, czy sama w myślach rozważam). Z perspektywy czasu i odmówienia 3 NP, myślę, że najważniejsza jest determinacja i przekonanie, że jak się zacznie, to człowiek sam myśli i tak organizuje czas w ciągu dnia, że czas się znajdzie i wszystko jest lepiej zorganizowane. Ja zaczęłam od prostej rzeczy, zrezygnowałam z wieczornych wiadomości i… Czytaj więcej »

marta2214
Członek
marta2214 (@marta2214)
24.01.14 10:12

Czy w czasie odmawiania NP należy codziennie uczęszczać na Mszę Św. czy wystarczy tylko nabożeństwo w niedzielę?

barbara
barbara
24.01.14 10:43
Reply to  marta2214

nie musisz codziennie chodzić do kościoła zastosój się tylko do samej treści nowenny pompejańskiej do tych modlitw które trzeba odmówić nic tam nie ma o dodatkowym chodzeniu do koscioła

Barbara2
Barbara2
24.01.14 11:28

Nie ma obowiązku codziennej mszy św., ale z własnego doświadczenia wiem, że człowiek chce być bliżej Boga i albo szuka jeszcze innych modlitw, albo częściej chodzi do spowiedzi i na mszę św., nigdy nie zaszkodzi a pomóc może.
Z Bogiem.

marta2214
Członek
marta2214 (@marta2214)
25.01.14 14:10

co to oznacza jeżeli mam coraz większą niechęć do Nowenny a mimo wszystko coś skłania mnie do jej odmawiania? odmawiam NP dopiero trzeci dzień, czy to znaczy, że Bogu podoba się moja intencja?

barbara
barbara
25.01.14 15:21
Reply to  marta2214

Droga Marto ja uważam że jeżeli ta prośba w intencji której odmawiasz jest dla Ciebie tak ważna to powinnaś się o nią modlić dzień po dniu i każdego dnia myśleć tylko o jednym dniu wtedy będzię Ci łatwiej wytrwać te 54 dni nikt nie mówi że modlitwa przychodzi mu łatwo sama SW Faustyna Kowalska mówiła że modląc się doznawała różnych stanów nieraz wielkiej oschłości nieraz zniechęcenia Pan Bóg wtedy chciał sprawdzić jej wiarę czy wytrwa w wierze i dawał jej takie właśnie odzczucia na modlitwie ale ona wiedziała i modliła się tak została Swiętą

Magda
Magda
01.02.14 20:09

No to chyba ja zle odmawiam MOJ ROZANIEC,,,poniewaz wymieniam tajemnice rozanca ale bez rozwarzan 🙁

manzarek@poczta.fm
manzarek@poczta.fm
03.02.14 18:13

Od A do Zet o Różańcu
http://rozaniec.info/rozaniec/

Anna
Anna
07.02.14 21:03

2 lutego rozpoczelam 3 nowenne o znalezienie pracy dla mojej corki i w dalszym ciagu nic,ale sie nie zniechecam tylko szkoda mi mojej corki ze nikt nie chce jej dac szansy wykazac sie zdolnosciami jakie posiada.
Anna.

Jola
Jola
02.05.14 21:08
Reply to  Anna

Pani Anno polecam modlitwę do Św, Ks, Josemarii w intencji znalezienia pracy. Mnie pomogła. Pozdrawiam

Aldi
Aldi
21.02.14 22:04

Hej Anna – nie poddawaj się i ufaj Opatrzności Bożej. Może gdyby Córka otrzymała pracę teraz byłaby w niej poniżana, oszukiwana, zmuszana do nieetycznych działań? A może sama uległaby pokusie nieuczciwości, pychy, wykorzystywania pracowników itd? Tak to już jest, że każdy ma talenty – i każdy musi je pomnażać. Trwaj w modlitwie, czerp z niej pokój i nie martw się na zapas. Bóg z Tobą! Aldi

emka
emka
04.11.14 22:25

Skończyłam swoją pierwszą nowennę- zaczęłam następną. Chyba jednak coś pokręciłam- jak odmawia się tajemnice bez rozważań, czy wtedy taka modlitwa jest ważna? W książeczce do nabożeństwa jest tylko ogólne znaczenie części różańca. Ja porostu myślę o każdej tajemnicy w trakcie odmawiania. Nie jestem idealną katoliczką, nie wiem czy modlę się we właściwy sposób. Odmawianie nowenny rozpoczęłam by ratować bliskie mi osoby- prosząc o nawrócenie dla nich. Mam nadzieje, że Matka Boska nie jest drobiazgowa i że liczy się szczerość intencji. Moje sprawy wymagają czasu, nawrócenie nie przychodzi tak od razu po skończeniu modlitw- czekam więc- Maryja na pewno zapisała moje… Czytaj więcej »

Dawid
Dawid
03.01.16 17:34

Nowenna Pomejańska,to bardzo potrzebna modlitwa każdemu człowiekowi

Agnieszka
Agnieszka
27.01.16 20:42

Pragne zaczac Nowenne za swoje dzieci. Wiem, ze tylko jedna intencja moze byc podana. Mam dwoch synkow i czy musze osobna Nowenne za kazdego z nich, czy moge za nich modlic sie w jednej nowennie? Dziekuje

Pawel
Pawel
23.10.18 00:38

Ja równiez mam pytanie, bardzo chciałbym przeczytac opinie osób duchownych w tym temacie… Moje zapytanie dotyczy intencji mojej Nowenny, która odmawiam od 3 dni. Modle sie o wybaczenie ze strony mojej partnerki – nie jestem jej mężem niesety, ona jest w trakcie rozwodu ale przed długi czas tworzylismy udany zwiazek i bylismy szczęśliwi. Wychowywałem z nia jej dwoje dzieci, kocham ich bardzo i byłem im ojcem. Zniszczyłem wszystko zdrada, moja zdrada. Złamałem i zniszczyłem zycie jej i chłopców, zrujnowałem zdrowie moim uczynkiem, nawet nie wyobrzazam sobie co ta wspaniała kobieta przeszła przeze mnie. Nie ma wytłumaczenia oczach Pana – zgrzeszyłem… Czytaj więcej »

enia
enia
09.06.19 04:33
Reply to  Pawel

Pawel chcesz opinię osób duchownych to porozmawiaj ze spowiednikiem. Minęło 7 m-cy i co u Ciebie?

Zdzisław
Zdzisław
31.03.20 10:48
Reply to  enia

Dobre pytanie 😉 o ile to nie troll.

Sylwia
Sylwia
09.06.19 00:45

Nowenna Pompejanska,to cudowne błogosławieństwo dla każdego potrzebującego…..to najmocniejsze modlitwa jaką znam- nie do odparcia, pod warunkiem , że szczerze i z wiara codziennie ja będziemy odmawiać. Modlitwa” przenosi góry” i działa cuda.

32
0
Co o tym sądzisz? Napisz swoją opinię!x
()
x