Najczęstsze pytania o nowennę pompejańską

Nowenna pompejańska jest niezwykle prosta bo polega na samym różańcu!  Jednak we wpisach na tej stronie oraz w licznych listach pojawiają się wciąż te same pytania, więc zebraliśmy je w tym miejscu.

Jak odmawiać nowennę pompejańską? Proszę o szczegółowe wyjaśnienie, bo trudno mi się w tym połapać.

Zobacz w tym poradniku – nowenna krok po kroku.

Jak odmawiać różaniec?

Zobacz instrukcję różańca.

Czy nowennę pompejańską można odmawiać w wielu intencjach?

Nowennę pompejańską odmawiamy w jednej, konkretnej intencji.

Czy nowennę można podzielić na kilka osób?

Nie. Jedna nowenna = jedna osoba modląca się. Oczywiście, kilka osób może modlić się w jednej intencji, ale każdy odmawia całą nowennę.

Mam pytanie czy przy odmawianiu nowenny należy rozważać każdą tajemnicę, czy wystarczy ją wymówić i odmawiać różaniec?

Różaniec bez rozważań to nie różaniec. Sensem różańca są rozważania, więc nie pomijaj ich w modlitwie.

Dlaczego nowenna pompejańska trwa 54 dni skoro wiadomo, że nowenny zwykle trwają po 9 dni?

Rzeczywiście, mylące może być to, że nowenna kojarzy się z dziewięcioma dniami modlitw. W przypadku nowenny pompejańskiej jest inaczej: odmawiamy ją przez 54 dni. Dlaczego? – Wzięło się to stąd, że Matka Boża poleciła odmówić trzy nowenny dziękczynne i trzy błagalne. W sumie daje to 6 nowenn po 9 dni, a więc 6 x 9 = 54. Jednak dla uproszczenia, te 54 dni nazywamy po prostu nowenną pompejańską. Pamiętamy, że  dzieli się ona na dwie części po 27 dni:  błagalną i dziękczynną.

Można o tym przeczytać w tym miejscu.

Chciałam zapytać, czy dopuszczalna jest przerwa między częściami modlitwy (np. dwu-, trzymiesięczna)?

Nie, w tym sens nowenny, ze odmawiamy ją codziennie.

Czy w danym dniu można podzielić tajemnice rożańcowe na np. trzy części i odmawiać je o różnych porach?

Tak! Możesz podzielić nawet na dziesiątki! Różaniec możesz odmówić w całości albo w częściach.

Nie zdążyłem odmówić nowenny przed północą, skończyłem ją po północy, czyli następnego dnia. Czy taka nowenna się liczy?

Tak. Wiele osób pracuje też w późnych porach. Generalnie powinno się ukończyć modlitwy w danym dniu przed udaniem się na nocy spoczynek. Nie jest to tak, jak w baśni o Kopciuszku: północ i wszystko znika 🙂 Nowenna pompejańska to nie magia!

Czy jeżeli jakiegoś dnia nie da się rady odmówić wszystkich tajemnic (z powodu pracy oczywiście a nie z lenistwa, np. zaśnie się wieczorem ze zmęczenia przy odmawianiu) to czy nowenna się już nie liczy i trzeba zaczynać od nowa?

Jeśli przerwiemy nowennę pompejańską z jakiegoś powodu, to powinniśmy zacząć ją na nowo. Sens w tym, by nowenna stała się szkołą modlitwy różańcowej. Do tej „szkoły” chodzimy codziennie, przez 54 dni i nie ma usprawiedliwionych nieobecności.

Jeśli stracimy przytomność lub zdolność do modlitwy, jeśli zajdą nieprzewidziane okoliczności, które uniemożliwiają modlitwę – można warunkowo dokończyć modlitwę następnego dnia.

Wiele osób wieczorami jest już na tyle zmęczonych, że nie ma sił na odmawianie różańca. Zostawiając modlitwę na koniec dnia sami ryzykują jej przerwanie.

Dlaczego nie spróbować modlitwy rano? Często spotykaną propozycją jest ta, by odmówić np. w drodze do pracy, jeśli idziemy pieszo. A jeśli nie, to wyjść na wcześniejszym przystanku i odmówić podczas spaceru. Jeśli ktoś nie pracuje albo ma zajęcia w domu, może odmawiać różaniec w trzech częściach z Radiem Różaniec lub innym radiem katolickim.

Czyli odmawiając nowennę odmawiamy różaniec 4 razy?

Wystarczy trzy razy i jest wiele świadectw o otrzymanych łaskach po odmawianiu trzech tajemnic. – Matka Boża dała obietnicę: Ktokolwiek pragnie otrzymać łaski, niech odprawi na moją cześć trzy nowenny odmawiając piętnaście tajemnic różańca, a potem niech odmówi znowu trzy nowenny dziękczynne” (przeczytasz o tym tu). Ale też różaniec  to całość, kto może, niech odmówi także tajemnice światła. Szczególnie chorzy, którzy są na zwolnieniu lekarskim, którzy mają więcej czasu dla siebie. Dlaczego? – Przeczytajmy świadectwo pani Wandy o uzdrowieniu z raka. Pani Wanda odmawiała najpierw trzy tajemnice, ale uzdrowienie przyszło po drugiej nowennie z czterema tajemnicami.

Odkąd odmawiam tę modlitwę mam wrażenie, że cały świat jest przeciwko mnie i mojej rodzinie. Czy to normalne?

Tak, to normalne, że doświadczamy przeciwności i pisze o tym bardzo wiele osób, które modlą się nowenną. Te przeciwności, nawet jeśli pochodzą od złego ducha, to mogą się one przyczynić do zahartowania duchowego, do wzrostu naszej świętości. Są też dla nas sprawdzianem, na ile intencja nowenny jest dla nas ważna, jaka jest nasza gotowość i motywacja. I, jak napisała Ania, „Im większe trudności tym bardziej trzeba się trzymać modlitwy, bo to znak, że zły się strasznie denerwuje i zrobi wszystko żeby modlitwę przerwać i się załamać… To tylko dowód jak modlitwa jest silna… Nie poddawaj się pod zadnym pozorem, nie daj sie zastraszyć, Bóg czuwa i to jest jedyna prawda, a nowenna ma wielką moc.”

Czy nowennę pompejańska trzeba odmawiać przed obrazem Matki Bożej czy można przed krzyżem?

Obraz nie jest konieczny, można przed krzyżem, można w kościele.

Czy po odmówieniu 3 tajemnic różańca można modlić się do Pana Boga?

Różaniec jest też modlitwą do Boga, a i sama nowenna nie wyklucza żadnych innych modlitw.

Czy przy odmawianiu nowenny pompejańskiej trzeba za każdym razem, przy odmawianiu kolejnej części różańca zaczynać od credo, czy też trzeba elementy „wstępne” opuścić nawet gdy odmawia się trzy części o różnych porach dnia, a nie jednocześnie?

Credo, Ojcze nasz, 3 Zdrowaś Maryjo odmawiamy raz, na początku różańca, a nie każdej części.

Czy różaniec można odmawiać w myślach?

Tak, modlitwa może być ustna lub myślna.

Zaczynam odmawiać nowennę pompejańską, czy po jej skończeniu mogę rozpocząć kolejną w kolejnej intencji?

Matka Boża ma tyle łask do rozdania, że starczy nie wiele nowenn w rożnych intencjach 🙂

Odmówiłam nowennę i nie zostałam wysłuchana. Zaczęłam kolejną nowennę.

Matka Boża z pewnością nie cofa danego słowa. Jeśli prosimy ufnie i w dobrym celu, to z pewnością otrzymamy potrzebne łaski. Ale zostawmy też w naszej prośbie jedno fiat. – Niech się stanie wola Boża, niech da On nam łaski najbardziej potrzebne, najbardziej optymalne nie dla ciała, ale duszy! Dla… zbawienia.

Często prosimy o łaskę zdrowia, a nawet życia w sytuacjach beznadziejnych. Bóg może uzdrowić z każdej choroby, tak jak uzdrowił panią Wandę. Ale tą łaską może być łaska dobrej śmierci i ocalenie duszy przed wiecznym potępieniem.

W książce o pierwszych cudach nowenny pompejańskiej jest wiele wspaniałych świadectw, w których objawiła się Boża chwała poprzez odzyskanie zdrowia w wobec beznadziejnej sytuacji. Jest też na końcu jedna relacja o wolnomularzu, który nie odzyskał zdrowia, ale uwierzył w Boga i swoją gorliwą wiarą rozpalał innych. I to jest chyba najpiękniejszy rozdział tej książki.

Czy muszę mieć specjalny różaniec?

Nie! Wystarczy zwykły różaniec, ale też pamiętaj, że wszystkie różańce „pompejańskie” dostepne w sklepach sa robione w Polsce lub w Chinach. Możesz modlić się na różańcu z sanktuarium w pompejach, ale też po prostu w korzystając z aplikacji! – Kliknij niżej!

nowenna pompejańska app storestacks_image_4646

Jaką książkę do nowenny polecacie?
Różaniec i nowenna pompejańska

Najlepszym, wyczerpującym temat nowenny pompejańskiej poradnikiem jest książka „Różaniec i nowenna pompejańska” – w całości w kolorze, bdb jakości i bardzo przystępnej cenie.

Książka jest kompletna i wyczerpuje temat nowenny pompejańskiej. Zawiera także poradniki, wskazówki, liczne pomoce w modlitwie. Zobacz tutaj. 

1768
A Ty co o tym myślisz? – Napisz komentarz

avatar
987 Comment threads
781 Thread replies
11 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
558 Comment authors
KlaraIwonateż AniaKasiaenia Recent comment authors
  Subscribe  
Powiadom o
mateusz
Gość
mateusz

Mam pytanie: nie mam fizycznie różańca w domu, ale już zacząłem (wczoraj) nowennę bez- czy ona jest już ważna?

enia
Gość
enia

Myślę ,że tak

Dawid
Gość
Dawid

Rak

Dawid
Gość
Dawid

Tak

Arek
Gość
Arek

Pewnie, że tak!

####
Gość
####

Witam odnawiam nowenne modlilam się na nie poswieczonym różancu pożniej zmienilam na poswieczony czy bedziesz się liczyl ze nie poswieczony .

Mmm
Gość
Mmm

Witam mozna się modlic o to żeby chłopak wrócil I dał szanse .

Iwona
Gość
Iwona

Modlić można się o wszystko co jest zgodne z naszą wiarą. Spróbować na pewno możesz ten czas nie będzie zmarnowany. Jednak musisz dopuszczać możliwość iż nie zostaniesz wysłuchania akurat tak jak byś tego konkretnie chciała. Może Bóg ma wobec Ciebie inne plany. Może być tak, ze w oczach Boga nie jest to osoba dla Ciebie, a przez związek z nią możesz narazić swoje życie duchowe. Poza tym Bóg zna serce tego chłopaka, więc wie więcej niż Ty. Myślę, że jego wolę również weźmie pod uwagę i nie zmusi go do powrotu do Ciebie wbrew niemu. Jeśli jesteście sobie przeznaczeni to… Czytaj więcej »

Mmm
Gość
Mmm

Dziękuję modle od dłuższego czasu nowenne to jest moja druga nowenna tej 1 nowennie zostaamlam wysluchana mialam dwie itencje jedno znalezienie pracy a druga o chloapaka tak bog robil ze te prace dostawalam pare ofert pracy z urzedu pracy juz cv wyslalam ta praca byla pewna ale pracodwca się pozniej odezwal zdzwonilam tam pare razy i nic za jakis czas pojawil pewny chlopak niby mielismy się kolegowac ale wyszlo tak ze nie caly rok bylismy razem tez sie modle nowenne św.rity . Jedze na uzdrowienia czatachowy do danieala i na inne tez jezdze Wiem ze bog jest zemna mnie rozumie… Czytaj więcej »

Łukasz
Gość
Łukasz

Witam trzy pytania:
1.Odmawiam nowennę bez użycia różańca na palcach lub na kartce .Czy tak można?
2.Pojawiła się opinia ,że modlitwę dziękczynną lub błagalną odmawia się po każdej z części różańca co czynię czy jest to duży błąd?
3.Stosowałem naraz Modlitwę fatimska i Modlitwę św. Maksymiliana Marii Kolbego czy to ogromny błąd?
Pytam bo zastanawiam się czy przez te trzy błędy zostałem niewysłuchany?

Iwona
Gość
Iwona

Witam. Jest strasznie dużo wątpliwości co do nowenny szczerze mówiąc sama się czasami zastanawiam nad pewnymi kwestiami. Jednak postaram się pomuc. 1. Moim zdaniem to nie przeszkadza ze modliles się na palcach ważne, ze w ogóle to robiłeś. Ja np modlę się podczas wykonywania różnych prac ze słuchawkami. Nie wiem jak tobie, ale mi nowenna sprawia zarazem ogromną ulgę jak i ciężar podolania jej. 2. Odmawia się na koniec te modlitwy raz dziennie, ale myślę, ze nic się nie stało, ze odmawiales po każdej części też na początku tak robiłam. 3. W czym widzisz problem jeśli chodzi o odmawianie kilku… Czytaj więcej »

Łukasz
Gość
Łukasz

Serdeczne Bóg Zapłać! Co do punktu trzeciego ostatnio doczytałem ,ze wszędzie jest LUB ,ALBO , nigdy nie razem. Stąd moje wątpliwości. Co do wysłuchania to miałem takie myśli ,że może na nie faktycznie nie zasłużyłem swoim życiem.

Iwona
Gość
Iwona

Powiem szczerze, że nie posiadam wiedzy odnośnie tych modlitw. Ale myślę, ze, skoro nie byłeś świadomy takiego błędu, to nie powinieneś niczego sobie zarzucać, a tym bardziej wiązać tego z niewysluchana intencja. Co do tego czy zasluzyles, czy też nie to chyba również nie powinieneś tak myśleć. Każdy zasługuje na miłość Boga, a udzielane nam łaski to nic innego jak wyraz jego miłości. Cytuję słowa modlitwy do św. Rity; „Jeżeli jest we mnie coś co byłoby przeszkodą w otrzymaniu łaski o która proszę, pomóż mi usunąć tę przeszkode”. To znaczy, że jedyna rzeczą, przez która nie otrzymujemy łaski o która… Czytaj więcej »

Wanda
Gość
Wanda

tak zgadza się jest albo modlitwa fatimska albo modlitwa św. Maksymiliana. Ja osobiście odmawiam tylko fatimską. Ale można na zmianę, raz jedną przy następnej części drugą. Albo obie na raz, tez tak można.

Wanda
Gość
Wanda

ad 1. Nie sadzę, że to błąd. Tez czasem odmawiam na palcach jak akurat nie mam przy sobie różańca. Zresztą dużo ludzi to robi. Myślę, że różaniec jako przedmiot jest dla ułatwienia odmawiania modlitwy a modlitwą jest sam odmawiany różaniec ad.2. Wystarczy 1 raz po 3 częściach, ale jak odmawiasz po każdej części też tak można ad.3. Chyba można naraz kilka modlitw odmawiać. Pierwsze słyszę, że nie można odmówić jednej modlitwy a potem innej. Chyba się Matka Boska Fatimska z ojcem Maksymilianem by się zgodziła. Myślę, że każdy jest wysłuchany w modlitwie, pytanie tylko czy to o co prosimy jest… Czytaj więcej »

Iwona
Gość
Iwona

Mam pytanie głównie do tych osób które mają doswiadczenie z NP. Otóż jak już napisałam w swoim komentarzu co do problemu Łukasza, rok temu odmowilam 3 nowenny w jednej intencji. Jednak nie zostałam wysluchana tak jak tego oczekiwalam. A przecież w modlitwie końcowej obiecujemy Maryi o opowiadaniu o miłosierdziu jakie nam wyswiadcza i jak dobrotliwie obchodzi się z nami. Teraz pytanie, skoro nie otrzymalam tej konkretnej łaski to w jaki sposób mogę wypełnić obietnicę? Nie chcę nikogo zniechęcać do odmawiania NP moim świadectwem z niewysluchana prośba. A dodam, ze modlilam się o coś TAK WAŻNEGO, że nic ważniejszego juz chyba… Czytaj więcej »

Iwona
Gość
Iwona

Czy te minusy są wyrazem upatrzenia się czegoś złego w moim pytaniu? To chyba dobrze, ze chce wypełnić obietnicę, a nie tylko odklepac modlitwę i po kłopocie. Każdy z nas się do tego zobowiązuje słowami modlitwy końcowej. To, ze nie otrzymalam tej konkretnej łaski to nie znaczy, ze nie otrzymalam niczego. Nie żałuję żadnego dnia poświęconego NP więc skoro nie potraficie odpowiedzieć to przynajmniej nie dolujcie minusami jak gdybym zbrodnie tym pytaniem popełniła.

irena
Gość
irena

ja mysle ze te minusy dostalas za to ze traktujesz nowenne jak koncert zyczen i podchodzisz do modlitwy jak dziecko ,ktore mialo obiecanego lizaka a go nie dostalo i „obrazilam sie”.owszem powinnismy podchodzic z ufnoscia jak dzieci do modlitwy ,ale nie ze Matka Boza mi nie dala co prosilam to sie nie pomodle,rozejzyj sie w kolo,moze otrzymalas wiele lask tylko ich twoje serce nie widzi ,bo uparlas na ta konkretna

Iwona
Gość
Iwona

Widzę, ze nie zostałam zrozumiana. Kto powiedział, że jestem obrazona. Przeczytajcie ze zrozumieniem. Otóż chodziło mi tylko jakie mam dawać świadectwo akurat swoim doświadczeniem skoro nie zostałam może nie tyle co nie wysluchana, a wysluchana inaczej. Traktuje nowennę jako modlitwę, a nie jak koncert życzeń. Gdybym była obrazona to po tamtym juz bym więcej nie sięgała po ta modlitwę, a od jesieni odmawiam kolejne nowenny, więc proszę nie osądzać. Gdyby ludzie na tym forum starali się czasami zrozumieć zamiast minusowac i krytykować to więcej osób odnajdywaloby odpowiedzi na swoje wątpliwości.

Hanka
Gość
Hanka

Iwonko, minusami nie należy się przejmować. Przecież nie jesteśmy dziećmi w podstawówce:) Co do Twoich wątpliwości to wydaje mi się, że w relacjach z Bogiem przede wszystkim należy być szczerym. On przecież i tak zna nas lepiej niż my sami. Jeśli w tej chwili uważasz, że nie masz o czym opowiadać jeśli chodzi o dobroć i miłosierdzie NMP to tego po prostu nie rób. Chodź osobiście uważam, że człowiek zawsze ma za co Bogu i Najświętszej Pannie dziękować choćby za to, że ma dwie zdrowe ręce, laptop i dostęp do internetu 🙂 Samą modlitwę końcową traktuję szerzej w kontekście całego… Czytaj więcej »

Iwona
Gość
Iwona

Dziękuję o tak jasna odpowiedź właśnie mi chodziło. Otóż ja mam o czym mówić jeśli chodzi o konkretne łaski w tamtym czasie bo było ich wiele i jestem ich w pełni świadoma i potrafiłam je dostrzec. Nie wiedziałam tylko jak potraktować ta jedna niewysluchana intencje jeśli chodzi o dawanie świadectwa to wszystko. Dlatego jestem Ci wdzięczna za tak fajne zobrazowanie mi jak można to postrzegać. Jak ktoś pyta i tak ważne sprawy to Bóg odpowie. Tym razem, posłużył się Tobą: ) dziękuję.

enia
Gość
enia

Iwona nikt cie nie osądza , jak na tym forum ludzie cie nie rozumieją to na ten temat porozmawiaj ze spowiednikiem

Ewa
Gość
Ewa

Iwono ja czekam rok , a w jednej intencji odmawiam obecnie trzecią i zawsze odmawiam część dziękczynną… zresztą jest ona wpisana w część nowenny. Ja też modliłam się i modlę o bardzo ważną dla mnie łaskę, a dwa tygodnie temu zaczynając właśnie część dziękczynną poczułam, że powinnam odmówić następną nowennę – tym razem za Dusze w Czyśćcu . Obawiałam się, że nie dam rady z dwiema , że kolana nie wytrzymają, ale trwam ,chociaż trudno uklęczeć , oczywiście robię sobie krótkie przerwy i proszę Maryję o wytrwanie . Wiem, że modlitwa za Dusze działa, bo odkąd ją zaczęłam, co noc… Czytaj więcej »

Wanda
Gość
Wanda

Ciągle mnie zadziwiają słowa św. Siostry Faustyny; ” Jezu, dziękuje ci za codzienne drobne krzyżyki, za przeciwności w moich zamiarach, za trud życia wspólnego, za złe tłumaczenie intencji, za poniżanie przez innych, za cierpkie się obchodzenie z nami, za posądzenia niewinne, za słabe zdrowie i wyczerpanie sił, za …..” . Jak to pojąć, że wszystko co nas spotyka jest łaską? Chyba słusznie któraś z pań napisała, że nie dano nam lizaka którego oczekiwaliśmy, a może ten lizak dla nas był szkodliwy i trzeba łykać gorzkie lekarstwa?

Łukasz
Gość
Łukasz

Szczęść Boże! To znowu ja. I kolejna wątpliwość.Dziś w nocy dostałem wiadomość od Zespołu nowenny.pl i przytoczę coś co dało mnie do myślenia : (…)Nie możemy jednak modlić się w intencjach, które prowadzą do zła, które są sprzeczne z Bożym porządkiem, łamaniem przykazań. Po lekturze komentarzy na http://www.pompejanska.rosemaria.pl widać, że rzadko, ale zdarza się takie niezrozumienie.Jak np. wtedy, kiedy modlimy się w intencji, aby Bóg pobłogosławił związek rozwodników, aby procedura in vitro przebiegła pomyślnie lub aby wygrać miliony w Lotto. I teraz przyznam się , w tej nowennie modle się o wygraną na loterii , bo skoro mam siedzieć w… Czytaj więcej »

Iwona
Gość
Iwona

A tak zapytam czysto teoretycznie, czy nie lepiej pomodlić się o dobra pracę? Myślę, ze na pewno Bóg by Ci poblogoslawil. Powiem Ci, ze liczysz trochę na łatwiznę każdy by tak chciał jednak tak się nie da. Być bogatym to nie znaczy być spelnionym, a i o zapomnienie o Bogu wtedy bardzo łatwo. Myślę, ze Bóg jako dobry ojciec nie pragnie, dla Ciebie nędzy, czy chociażby biedy zwłaszcza, że masz rodzinę. Osobiście nie osmielilabym się prosić o, aż takie pieniądze co innego o dobrze platna prace. Wtedy przynajmniej zapracujesz na majątek. Poza tym ludzie wygrywajacy na loteriach, nie mający doświadczenia… Czytaj więcej »

Łukasz
Gość
Łukasz

Modliłem się o prace w pierwszej kolejności, jednak po jej zakończeniu poczułem ,że chyba Bóg ma inne plany , chce bym pozostał oddany rodzinie i nie poszedł do pracy i nie spełniał się zawodowo .Więc następną (czwartą) postanowiłem odprawić w intencji wygranej. Od początku miałem wątpliwości , ale doszedłem do wniosku ,że jeżeli Bóg ma jeszcze inne plany to nie powinien się o taka intencje obrażać .W końcu wszyscy podkreślają słowa: Bądź wola Twoja a ja się nie upieram od początku wolałem świetną pracę niż wygraną. Zresztą od tego wszystkiego jeszcze więcej ceniłem kogoś kto mnie zrozumie (w tej kwestii… Czytaj więcej »

Iwona
Gość
Iwona

Cóż skoro tak podpowiada Ci serce to co tu więcej mówić. Pewnie widzisz to w innym świetle, niż inni. Zastanawia mnie tylko fakt odpowiedzi zespołu nowenny. Rozumiem, ze prosiles o wsparcie modlitwa? Dlaczego dali Ci taka odpowiedź? Może coś w tym jednak jest. Może to jakiś znak dla Ciebie.

Łukasz
Gość
Łukasz

Z tą odpowiedzią jest tak ,ze chcąc czytać świadectwa (bardzo lubię to robić to jakoś tak mnie pociesza , umacnia i daje nadzieję) musiałem kliknąć zgodę by przychodziły mnie powiadomienia/wiadomości od portalu. Tak jakbym z nimi się modlił i stąd ta wiadomość. Nie prosiłem o modlitewne wsparcie. Co do znaku to sam nie wiem. Ostatnio ( a ogląda telewizje raz na kilak tygodni/miesięcy-akurat tego dnia musiałem czegoś przypilnować całą noc) , trafiłem na program o osobach , które wygrały ogromne pieniądze w USA były tam rady jak nie zwariować i jak się z nimi obchodzić. Druga sprawa to od kilku… Czytaj więcej »

Iwona
Gość
Iwona

Powiem Ci, ze mam podobne odczucia co do pomocy. Zwłaszcza, ze łatwo też jest dac się nabrać bo i na tym polu działają oszuści. Chciałabym pomuc każdemu kto tej pomocy potrzebuje, jednak niestety sie nie da. Wtedy pojawia się pytanie komu? Jest tyle chorych dzieci, ze serce boli, dochodzą do tego osoby starsze, ubogie, nawet zwierzęta. Więc myślę, że skoro przerasta nas to finansowo to jednak modlitwa za drugiego człowieka nic nie kosztuje.

Iwona
Gość
Iwona

A tak wracając do loterii. To mam jedno pytanie. Skąd będziesz wiedział, czy twoja intencja została wysluchana? Bo przecież aby wygrać trzeba grać. Więc co? Zamierzasz ciągle grać, aż się przekonasz czy jak mam to rozumieć? Bo jeśli tak to czy nie będzie to hazard? A przecież to już o krok do nałogu. A nie jest to raczej zgodne z prawem Bożym. Tak myślę. Wyjaśnij mi proszę jak to chcesz zrobić, aby się nie zapedzic?

Łukasz
Gość
Łukasz

Gram od czasu do czasu , zresztą jeżeli ma być wysłuchana to znajdzie się sposób na jej spełnienie. Po prostu zaufałem w tej kwestii Bogu , on sam wie co dla nas ważne i potrzebne.

enia
Gość
enia

Łukasz ci co dzwonią o pomoc to są naciągacze , nie daj sie wkręcić i kto czyta także . To jest dobra metoda na zarabianie. Są nachalni i od takich telefonów nie można się uwolnić. Ja cos dam ale w kosciele , w ogłoszeniach ksiądz mówi,ze będzie taka a taka osoba wybierać dla…. , ta osoba jest sprawdzona . Wychodzimy z kościoła i daje się do puszki . Za tydzień ksiądz ogłasza jaka kwota została zebrana .NIE ROBIC TEGO OD SIEBIE Z KONTA NA PODANE PRZEZ NICH KONTO! NIGDY! Także stoją po ulicach, przy supermarketach tez oszuści . U nas… Czytaj więcej »

Joanna
Gość
Joanna

Łukasz! Myślę że proszenie o wygrana jest bledem ale może dzięki Tej Nowennie to zrozumiesz. Otwórz oczy , Matka Boża chce Ci dac o wiele więcej niż marne pieniądze które rządzą światem. Pycha i chciwość to cechy szatana. Posłuchaj sobie na Youtube księdza Piotr Glas „Co szatan mowi na egzorcyzmach „Dzięki niemu chce zmienić moje życie, wiem ze szatan jest i maci nam w głowach. Dziękuję Ci Panie zmieniłeś moje myślenie . Chwała Panu i Matce Bożej!

Anita
Gość
Anita

Witam, jestem na 39 dniu nowenny. W trakcie odmawiania różańca czytam tylko i wymawiam w myślach nazwy tajemnic tj. Narodzenie Pana Jezusa, nie czytam i nie rozważam całości, jedynie staram sobie wyobrazić narodzenie Jezusa i co to dla nas oznacza, tzn narodzenie zbawiciela. W trakcie różańca mam niezwykły problem z koncentracją, nieraz nawet nie zauważam iż nie rozważam tajemnic. Często też (praktycznie przy każdej 10) moje myśli zaczynają błądzić i rozważać różne sytuacje itp związane z moją intencją. Staram się nad tym panować i skupić się na modlitwie i przepraszaniu Najświętszej Maryi za te chwile słabości. Czy to Zły próbuje… Czytaj więcej »

Hanka
Gość
Hanka

Anito, w Ewangelii na 2018r przedwczoraj przeczytałam w komentarzu do czytania taką myśl ” Nie bądźcie jak poganie, którzy w słowach upatrują moc swojej modlitwy. Jej istota leży w ufności”. Myślę, że to odpowiedź na Twoje wątpliwości. A swoje rozproszenia ofiarowują Bogu jako formę modlitwy. Odmawiasz Różaniec a to potężny egzorcyzm przeciw złemu więc się na nim nie skupiaj. Pozdrawiam.

Joanna
Gość
Joanna

Oczywiście że to złych duch. Nie daj się zwieść. Ja mam tak samo ,różne myśli krążą mi np. podczas mszy. Powiedz precz szatanie odejdź ode mnie i Proś Matkę Bożą o to. To szatan będzie nas kusil ,zwłaszcza jak będziemy przy końcu nowenny. On wie że przegra jeśli ja odmówiły do końca. Szatan Jest ,kusi i jest bardzo cwany. Posłuchaj sobie wspaniałego księdza Piotr Glas „co mówi szatan na egzorcyzmach „. Mnie ten ksiądz uratował od dotychczasowego myślenia. Wierzę w te słowa bo ten ksiądz całkowicie zawierzyl się Matce Bożej i dzięki niemu wiem o tej Nowennie. Pozdrawiam

enia
Gość
enia

Joanna masz rację z ks.Glasem, to wyjatkowy Kapłan i inni księża powinni z niego brać przykład.
Jest modlitewnik Różaniec Eucharystyczny i fajnie się odmawia Rózaniec , szybko mozna sie nauczyć. Polecam
Szatan nie cierpi Matkę Przenajświetszą, robi przeszkody to sie z tym zgodzę.

Magdalena
Gość
Magdalena

Można się z radiem modlić i np dzis zaczęłam radosna modlitwe1 a wczoraj modlitwe zaczęłam od bolesnej czy można tak

Iwona
Gość
Iwona

Można z radiem, a co do kolejności części to nie posiadam takiej wiedzy, czy mozna mieszać. Jakby na to nie patrzec tajemnice to najważniejsze wydarzenia z życia Jezusa i Maryi także należy raczej przestrzegać kolejności. Pan Jezus najpierw musiał się narodzić w części radosnej, aby umrzeć w bolesnej i zmartwychwstac w chwalebnej. Także odmawiając cały różaniec chyba lepiej robić to pokolei. Co innego jeśli odmawiamy jedna tajemnice dziennie wtedy to wiadome, ze na każdy dzień przypada konkretną część.

gość
Gość
gość

Zaczęłam się modlić nowennę od pary dni częścią dziękczynna nie dostałam wysluchana ani żadnej odpowiedzi czy będę jeszce wysłuchana i dostanę jakaś odpowiedź.

Ewa
Gość
Ewa

Gość skąd pewność, że nie zostałaś wysłuchana – od kogo (jakiej) odpowiedzi oczekujesz ? Nowennę odmawia się do końca i czeka z ufnością. Proszę poczytaj „Pytania i odpowiedzi” na pewno znajdziesz odpowiedzi na wiele nurtujących Cię pytań.
Pozdrawiam i życzę wytrwałości.

gość
Gość
gość

Od boga o powrót drugiej osoby żeby wróciła 🙂

Iwona
Gość
Iwona

Jeszcze nawet nie dobrnelas do końca nowenny, a już twierdzisz, że nie zostalas wysluchana. Czasami trzeba poczekać nieco dłużej na owoce modlitwy. Zdarzają się świadectwa ludzi wysluchanych nawet po latach. To Bóg decyduje kiedy i jak powinien zadziałać w naszym życiu. A to czy zostaniesz wysluchana, czy też nie zależy raczej od Ciebie samej. Modlitwa to ufność i nadzieja pokladana w Bogu, więc należy się właśnie tak modlić i reszta się nie przejmować. U Ciebie tej ufności troszeczkę chyba zabrakło skoro trapia Cię takie wątpliwości. Jednak jest to normalne wszyscy dajemy się złapać na podszepty złego najważniejsze, aby w porę… Czytaj więcej »

gość
Gość
gość

Modlilam się np nie zostalam tej sprawie wysluchana ani zadnej odpowiedzi od boga po tym za jakis czas zaczelam kolejna innej intencji ale przerwalam ..

Andrzej
Gość
Andrzej

Witam , mam pytanie dotyczace Modlitwy Rózańcowej tzw. Pompejskiej , czy odawiając tajemnice modlimy sie na Rózńcu taj jak byśmy odmawiali Normalny różaniec Chodzi mi o podzielenie tajemnic na dany dzień np. Tajemnica Radosna – Poniedziałek i Sobota , Tajemnica Światła Czwartek , czy wszystkie tajemnice jednego dnia ? Dziękuję .Z Panem Bogiem .

Andrzej
Gość
Andrzej

Mam takie pytanie dotyczące intencji w NP chodzi mi o to czy prośba o Opiekę i Błogosławieństwo Matki Bożej nad Rodziną , to będzie liczona jako jedna intencja ? czy dwie , a wiem , że dwóch intencji nie może być ofiarowanych .. Proszę o odpowiedz .dziękuję i pozdrawiam .

Iwona
Gość
Iwona

Myślę ze spokojnie może być taka intencja. Nie są to przecież dwie różne sprawy. Bardzo piękna prośba.

Hanka
Gość
Hanka

Oczywiście, że może. Intencja jest bardziej potrzebna nam niż Bogu, który i tak zna nasze najskrytsze próby zanim je sformułujemy 🙂

Andrzej
Gość
Andrzej

Dziękuję bardzo i pozdrawiam .

Andrzej
Gość
Andrzej

Dziękuję bardzo i pozdrawiam .

Beata
Gość
Beata

Rozpoczęłam pierwszy raz w życiu tę nowennę. Modlę się w intencji kogoś kto ma raka. Dzisiaj się dowiedziałam, że ta osoba zmarła. I co teraz? Mam skończyć tę nowennę ? Przecież moją intencją było zdrowie tej osoby. Nie wiem co robić?

Iwona
Gość
Iwona

Kontynuuj. Modlitwa na pewno nie pójdzie na marne, a wprost przeciwnie może pomuc tej osobie jak i tobie. Myślę, ze skoro Bóg mając już plany wobec chorej udzielił Ci łaski do podjęcia modlitwy NP to miał w tym ważny cel. Kto wie może dzięki twojej miłości bliźniego śmierć była lżejsza, może doszło do pojednania z Bogiem, tego nie wiemy jednak wykluczyć również nie możemy. Ty modlilas się o zdrowie, dla ciała, a może Bóg chciał uzdrowić duszę tego człowieka. Dlatego myślę, ze dokończenie nowenny jest ważne. Tam na górze również modlitwa może się przydać. Módl się tak jak się modlilas… Czytaj więcej »

Beata
Gość
Beata

Dziękuje bardzo za odpowiedź. Nawet nie wiesz jak mi pomogłaś. Bóg zapłać.

Iwona
Gość
Iwona

Cieszę się ze mogłam pomuc. Pisałam to co myślę jednak widzę w tym sens:). Miałam problemy z dodaniem tej odpowiedzi więc coś w tym musi być. Każdy ma jakieś wątpliwości Ja również nie jedna miałam podczas odmawiania NP. Z Panem Bogiem.

enia
Gość
enia

Beatko też myślę ze powinnaś dokonczyć,ale ja bym intencję zmieniła za dusze śp…. o radosc życia wiecznego

Anna
Gość
Anna

Pojawiła się u mnie pewna wątpliwość. Na tej stronie jet napisane, że słowa Ten Różaniec odmawiam…, intencję i modlitwy końcowe odmawia się tylko raz dziennie. Tymczasem na niektórych stronach internetowych znalazłam informacje, że odmawia się je przy każdej części Rożańca. Jak więc powinno być faktycznie? I czy Pod Twoją obronę odmawia się raz dziennie czy też po każdej części Różańca?

gość223
Gość
gość223

1.Czy tajemnice trzeba odmawiać w kolejności radosna bolesna swiatla chwalebna czy można np. radosna, bolesna, chwalebna, swiatla ?
2. Czy codziennie mogą/muszą być te same rozważania czy codziennie inne ?

Redakcja
Admin

1. moze byc rozna kolejnosc
2. moga byc inne 🙂
powodzenia!

Krzysztof
Gość
Krzysztof

Jestem mężczyzną. Mam problem z którym sam sobie nie poradzę. Ta nowenna to będzie moja walka. Mam cichą nadzieję, że będę mógł przesłać tu swoje świadectwo z czasem.
Bóg z wami.

inka
Gość
inka

Czy można odmawiać dwie nowenny na raz w osobnych intencjach?

Iwona
Gość
Iwona

Zgadzam się z też Ania. Szczerze mówiąc to jestem pełna podziwu, dla twojej determinacji i wytrwałości. Jedna nowenna to już wezwanie, dla większości z nas a więcej to już prawdziwy wyczyn. Zwłaszcza, że odmawiasz na kolanach i wstajesz i tak wczesnej porze. Widać, ze masz wiarę w Boga. Osobiście również odmawiam co jakiś czas NP jednak muszę przyznać, ze daleko mi do Ciebie. Wiary mi nie brakuje , ale siły i wytrwałości takiej jak twoja już tak. Dlatego jeśli tylko potrafisz sobie zorganizować czas to odmawiaj. Myślę, że Bogu jest to mile i oby więcej takich ludzi jak ty chodziło… Czytaj więcej »

Malgosia
Gość
Malgosia

Witam was serdecznie.Odmawiam modlitwę pompejanska o zdrowie mojej mamy,czy ktoś moze, dolaczyc do mojej intencji i modlic sie razem ze mna, wiem ze sila jest w różańcu, moze prosze o cud ale dla Boga nie ma rzeczy niemożliwych…Malgosia

Jakub
Gość
Jakub

Przez błąd w obliczeniu zamiast przez 27 dni zmawiałem część błagalną przez 28, czy muszę zacząć od nowa? Logika w sumie tak nakazuje..

lucyna
Gość
lucyna

Odmawiam V NP w róźnych intencjach i mam pytanie często mi się zdarza że nie pamiętam na której tajemnicy skończyłam i mówię ja na wszelki wypadek dodatkowo albo czasami mi się paciorki na różańcu przesuną tak że mi się wydaje że już je zamówiłam i jeszcze dokładam np jedno Zdrowaś Maryjo wolę dołożyć kilka Zdrowaś Maryjo niż skrócić, czy to się liczy?

Iwona
Gość
Iwona

Myślę ze tak przecież chcesz jak najlepiej odmówić różaniec, dlatego wracasz. A to mylenie się i zapominanie to nic innego jak mieszanie złego. Może poproś Maryję o wsparcie na pewno Ci pomoże. Mi z kolei podczas odmawiania NP ( przy drugiej i trzeciej) ciągle rwal sie różaniec. Pod koniec pierwszej natomiast miałam tyle much na oknie, ze oblazly dosłownie całe. Powtorzylo się to parę razy i spokój. Nigdy przedtem, ani później takiej inwazji nie miałam. Natomiast podczas odmawiania czwartej byłam zasypywana SMSami od wróżki po skończeniu nowenny cisza do dzisiaj. Także widzisz szatan ma nieskończoną ilość sposobów, aby człowieka zwieść… Czytaj więcej »

Anna
Gość
Anna

Czy jesli pomylilam kolejność modlitw na początku różańca tzn. Najpierw odmowilam Ojcze nasz a następnie Wierzę w Boga Ojca i zapomnialam odmówić Chwała Ojcu… to cala Nowenna jest nieważna i trzeba zaczynać ją od początku?

Iwona
Gość
Iwona

Nie. Kontynuuj. Nie ma czegoś takiego jak Niewazna modlitwa.

inka
Gość
inka

mam pytanie odnośnie książki „Różaniec i nowenna pompejańska”, czy są tam podane pełne teksty wszystkich modlitw odmawianych w trakcie nowenny?

Agnieszka
Gość
Agnieszka

Czy mogę odmawiać 3 Nowenny naraz ? W 3 różnych intencjach, które nie mogą czekać …

Agnieszka
Gość
Agnieszka

Jeszcze jeden post. Należę do Żywego Różańca. U nas jedną Nowennę Pompejańską Zelatorka dzieli pomiędzy 3 osoby. Tu przeczytałam, że tak nie można, że jedna Nowenna jedna osoba. Druga sprawa już raz modliliśmy się w jednej intencji w zeszłym roku, a teraz chcą modlić się też Nowenną w tej samej intencji. A przecież jeśli dziękowaliśmy już w zeszłym roku, to trzeba ufać, że została wysłuchana a nie znowu prosić o to samo? Czy to nie tak jakbyśmy nie ufali, że została wysłuchana?

Karolina
Gość
Karolina

Witam. Byłam z chłopakiem 5 miesięcy, on twierdził, że mnie kocha, planował wspólną przyszłość, okazywał zazdrość ale w odpowiednich tego granicach, po czym napisał jakiś czas temu, że mnie kocha ale narazie się nie nadaje na związek. Następnie tydzień później stwierdził, że nic nie czuje i że może w przyszłości mu się to odmieni ale nic mi nie obiecuje. Dwa dni temu napisał mi, że jeśli wtrącę się w jego życie prywatne to pożałuje i że mam się od niego odczepić. Dzisiaj napisał, że nic z tego nie będzie, że mnie nie kocha i nie będzie nigdy kochał następnie napisał,… Czytaj więcej »

Iwona
Gość
Iwona

Nieco dziwne pytanie. Równie dobrze możesz zapytać, czy dzięki nowennie możliwe jest cokolwiek? A skoro Podchodzisz do tego w taki sposób to, czy aby na pewno wierzysz? Czy to są jakieś czary? To czy nowenna podobnie jak każda inna modlitwa zostanie wysluchana zależy tylko i wyłącznie od wiary i woli Boga. Osobiście, kiedy znalazłam się w trudnej sytuacji nie zadawalam takich bezsensownych pytań tylko najzwyczajniej w świecie zaczęłam odmawiać NP. Nikt Ci nie odpowie, czy twoja intencja będzie wysluchana bo nikt nie zna woli Bożej. Jedno co Ci mogę zagwarantować to to, ze modlitwa nie pójdzie na marne. Nawet jeśli… Czytaj więcej »

też Ania
Gość
też Ania

Karolino, jesteś pewna że chcesz budować wspólną przyszłość z człowiekiem, który traktuje Cię w taki sposób?

Karolina
Gość
Karolina

Witam. Mam pytanie. Zostawił mnie chłopak, zablokował wszędzie i po miesiącu znalazł nową partnerkę. Czy jest szansa, że Matka Boska mnie wysłucha i on w przyszłości wróci?

Karolina
Gość
Karolina

Witam. Mam pytanie. Chłopak kompletnie zawrócił mi w głowie. Byliśmy razem trzy miesiące. Teraz stwierdził ze nie chciał mnie nawet dotykać i że to była głupota. Zablokował mnie wszędzie, nie mam jak się z nim skontaktować. Znalazł sobie już nową partnerkę. Czy jest chociaż cień szansy, że dzięki modlitwie on kiedyś mnie pokocha? Błagam, módlcie się w tej intencji. Dziękuje bardzo

Karolina
Gość
Karolina

Błagam, pomóżcie

enia
Gość
enia

Droga Karolinko po co Ci taki chłopak? Modlić się powinnaś.Wyciąg z tego wnioski na przyszłość. Wszystkiego dobrego

Maria
Gość
Maria

Odmawiałam modlitwę błagalną na początku, czy jest ona ważna?

Justyna
Gość
Justyna

Mam pytanie, czy moją intencją może być trzeźwość i rzucenie papierosów przez kolegę, czy to są już dwie intencje?

Iwona
Gość
Iwona

A może proś po prostu o uwolnienie Go z nalogow. Wtedy będziesz miala pewność, ze to jedna intencja.

Justyna
Gość
Justyna

Dziękuje

ola
Gość
ola

Czy ta intencja ma odpowiednia formę? Jeśli nie to jak powinna brzmieć?
Maryjo modlę się w intencji mojego związku z jakubem, proszę cię spraw aby nasz zwiazek szczęśliwie rozwijał sie i każdego nastepnego dnia owocował coraz to większa miłością do siebie nawzajem

Iwona
Gość
Iwona

Trochę długa:) ja np zamiast Maryjo modlę się w intencji…. mówiłam „Krolowo Różańca Swiętego proszę Cię o łaskę…. Bo to, ze się modlisz to Maryja wie, więc wystarczy poprosić o konkretną łaskę zamiast oznajmiac:) co do reszty intencji nie jestem pewna, więc niech może ktoś mądrzejszy Ci doradzi. Osobiście prosilabym po prostu o błogosławieństwo, dla związku od Maryi. A jak będziecie mieli błogosławieństwo Boże to będzie i miłość i szczęście i wszystko co dla was dobre.

Hanka
Gość
Hanka

Za to jak rozwija się związek odpowiadają osoby tworzące go a nie Najświętsza Panna 🙂
Pomódl się raczej np. intencji aby Bóg przez ręce Maryji dał Wam siły do wytrwania w czystości i Wam błogosławił.

Piotr
Gość
Piotr

Czy jeśli odmawiam Nowenne na zasadzie Tajemnica 3 radosna Narodzenie Pana Jezusa i nie włączam żadnego komentarza, to czy taka nowenna jest dobra czy tez nie??

Iwona
Gość
Iwona

Dobra jest na pewno bo to modlitwa. Jednak różaniec to nie tylko zdrowaski,a również rozważanie tajemnic. Nie zaszkodzi jeśli dopowiesz tych kilka zdań.

Rafal
Gość
Rafal

Mam glupie pytanie, robilem to z dziewczyna ktorej nie kocham teraz boje sie ze moze byc w ciazy, czy jesli zaczne odmawiac NP o to zeby nie byla to Bog mnie wyslucha?

Ines
Gość
Ines

Przestań się bać chłopie, tylko idź i porozmawiaj z tą kobietą i zapytaj wprost czy jest w ciąży czy nie, sprawa się wyjaśni a Ty przestaniesz żyć w strachu, zamierzasz tak trzęść portkami, aż usłyszysz to po miesiącu czy dwóch? Wczoraj była niedziela Zesłania Ducha Św., módl się o dary ducha Świętego przede wszystkim o mądrość, bo z taką postawą nie będziesz ani dobrym mężem ani ojcem.

Rafal
Gość
Rafal

Latwo mowic, ehh przyznaje w srodku jestem malym tchorzliwym chlopcem, po prostu sie boje, ona nie przychodzi ani nie dzwoni, a ja nie mam zamiaru, wiem problem nie zniknie od ukrywania sie, nie chce jej juz nigdy w zyciu wiecej widziec, na to wychodzi, ze bede czekal az sie sama nie odezwie i to bedzie kara za glupote, mezem na pewno nie bede, nie chce sie z nia zenic (tak, wiem chcialem robic te inne rzeczy), ojcem nie wiem, mam nadzieje, ze Bog przebaczy mi moja glupote, bo w razie czego wiem, ze bede ja namawial do aborcji

nieznajoma
Gość
nieznajoma

A ile masz lat

Emek
Gość
Emek

Ja mam prawie 30 i jestem prawiczkiem te tracenie dziewictwa w młodym wieku to medialne pierdzielenie ostatnio robiono badania i w naszym kraju ponad 60% dorosłych mężczyzn i kobiet czyli 25 wzwyż nie uprawiała jeszcze seksu ani nikogo nie miała.

Mateusz
Gość
Mateusz

Aha.
Powiem Ci, że jak mój brat wieku 27 lat poszedł na nauki przedślubne to był tam najmłodszy.
Ludzie dzisiaj tak prędko się nie spieszą ze ślubem.

nieznajoma
Gość
nieznajoma

Nie spieszą się ze slubem ci którzy i tak zyją jak mąz i żona. Jakbyś miał dziewczynę, któa staawia Ci wymagania i nie daje, to byś się w 3 miesiące oświadczył i ozenił.. A znam takiego. Trafił na dziewczynę, kóra mu nie dała, to jak już się zorientował ze chce z nią być, to się w trzy miesiące ozenił a nie chodził czy mieszkała całe lata…

Mateusz
Gość
Mateusz

Nie będę już zaśmiecać forum jak coś możesz pisać na mojego maila mateo 54675 małpa gmail kropka com

Iwona
Gość
Iwona

Ludzie zmiencie temat lub forum. Bo się przykro robi kiedy się czyta takie wpisy na stronie poświęconej NP. Oczywiście należy szanować poglądy każdego człowieka, jednak nie znaczy to, ze trzeba się z nim zgadzać. Dlatego ze względu na ten wspomniany szacunek uważajcie na słowa, są tutaj ludzie których rani obrażanie Boga. Nikt nikomu nie karze wierzyć lub też nie, ale akurat to forum poświęcone jest głównie modlitwie i wierze więc mamy prawo rzadac przyzwoitego zachowania.

Iwona
Gość
Iwona

Wtrace też parę słów do „nieznajoma”. Sugerujesz, ze Bóg woli grzeszników co staralas się udowodnić przypowiescia o synu marnotrawnym. A znasz przypowieść o Hiobie? Jeśli nie to polecam.
Troszeczkę się pogubilas, ale to ludzkie i nadal do wybaczenia. Pomyslalas sobie modlę się i wierzę, a tu dalej nic. A nie wiesz, że życie to próba? Twoja wytrwałość w wierze i wierność także i albo zwyciezszysz, albo polegniesz. Ilu świętych cierpialo? Który z nich miał życie uslane różami? Wiesz dokąd prowadzi droga bez cierni? Na pewno wiesz, wszyscy wiemy.

magda
Gość
magda

Witam mam pytanie wczoraj przerwalam nowenne a dzis rano wstalam normalnie a pozniej jakby mnie diabel opetal tak się darlam I beczalam okropnie krzyczalam na mame I wg nie wiedzialam co się zemna dzieje co mowie takie rzeczy mowilam tak mnie napadlo I caly dzien plakac sie chcialo mi moja mama mowi ze mnie opetalo cos . Co robic mam

enia
Gość
enia

Do konfesjonału idź

magda
Gość
magda

Porozmawiac z ksiedzem . Ja się modle do boga ciagle I chodze do kosciola do komuni

Iwona
Gość
Iwona

Czasami modlitwa i komunia święta nie są przeszkodą, dla diabła. Są przypadki opetan, gdzie ludzie normalnie chodzą do kościoła itp. Dzisiaj zły jest silny dzięki naszej słabej wierzę i wchodzi nawet do kościoła. Pytanie czemu przerwalas nowennę? Jeśli to prawda co mówi twoja mama, a ona w tej sytuacji jest bardziej obiektywna od Ciebie samej, gdyż jest osoba obserwujaca to nie masz się nad czym zastanawiać jak tylko biec do księdza najlepiej egzorcysty jeśli jest taka możliwość. Może wystarczy szczera spowiedź, może modlitwa uzdrawiajaca, ksiądz będzie lepiej wiedział od nas tutaj na forum. Bądź silna i ufaj Bogu bo On… Czytaj więcej »

Magda
Gość
Magda

Przerwalam bo bylam gdzies I w nocy wrocilam bylo już po czasie . Jedze na spotkania egzorcysty ks.daniela miłość I milosiedzie jezusa to jest raz miesiacu jest spotkanie to u nas okolicy nie ma egzorcysty to byla 3 nowenna w tatym roku jedna mowilam a w tym roku jedna mowilam nie zostalam wysluchana ani zadnej odpowiedzi od boga a to zaczelam innej intencji przerwalam czasami czuje się jakby bog mnie opuscil bo ciagle cos się dzieje moim życiu I te cierpienia ktore przechodze I zabral tate I brata mam zal do calego swiata czasami tak mnie cos opanieta ze robie… Czytaj więcej »

Iwona
Gość
Iwona

Tego czy zostalas wysluchana, czy też nie do końca być pewna nie możesz. Nie znasz planów Bożych może musisz dojrzeć w wierze, aby otrzymać łaski i które prosiłam. Również nie zostałam wysluchana tak jak tego Pragnelam odmowilam 3 nowenny w jednej intencji, ale Bóg najwidoczniej miał inne plany. Twoje zachowanie wynika z żalu do Pana Boga, dlatego zły ma do Ciebie dostęp. Bo nie ma neutralnego gruntu, jest albo dobro, albo zło i chociaż starasz się jeszcze iść drogą ku Bogu to niestety twoje zale Cię z niej spychaja. Nie wiem jak to było z twoim tata, czy bratem, ale… Czytaj więcej »

Magda
Gość
Magda

Tata na raka chorowal a brat zginal na motorze staram się nie miec zalu ale cale zycie mam pod gorke I nie czuje się szczesliwa co chwile cos się dzieje nie tak moje serce jest zranionie I chce się pogodzic zyciem jakie mam ale nie moge czuje ten zal I nie chce juz ranic innych .

irena
Gość
irena

wiem madziu ze to zadna pociecha dla ciebie,ja tez mam cale zycie pod gorke,niewiem ile masz lat ale ja dochodze juz do 50sitki ,kiedy zmarla moja siostra w wieku 54lat nie obrazilam sie na Pana Boga ,przeciwnie jeszcze bardziej mnie to do Niego zblizylo ,potrzasnelo mna ze nie tedy droga ,wielu z nas tu na tym forum ma pod gorke ,tylko pytanie jak my do tej gorki podchodzimy zeby ja jakos przejsc ,czy na kolanach ,czy z podniesiona glowa i ufnoscia ze mamy wielki skarb w postaci modlitwy ,ktora moze nam wiele pomoc,mamy przeciez nasza kochajaca Matke Boza i moze… Czytaj więcej »

enia
Gość
enia

Połączcie się teraz z Łagiewnikami, jest ks.Dominik …szybko

Iwona
Gość
Iwona

Zgadzam się z Irenka. Mało kto ma idealne życie. Jedni mają pieniądze,a brakuje im miłości, jeszcze inni cierpią na przeróżne choroby, są ludzie ubodzy, opuszczeni, czy bezdomni. Twój tata umarł na raka, czyli była to choroba i śmierć naturalna. Co do brata to powiem Ci, że to nie Bóg Ci go zabrał. To nie On naciskał gaz niestety, z takich wypadków cieszy się raczej ten drugi bo na pewno nie Bóg. To zły jest przyczyną brawury i nieostroznosci na drogach i to on tym sposobem stara się krzyzowac plany Boże co do naszego życia i śmierci. Taka jest smutna prawda,… Czytaj więcej »

Mela
Gość
Mela

Czy mogę odmówić jedną nowennę pompejańską w dwóch intencjach, pytam bo muszę bardzo szybko działać w obu sprawach, a rodzice nie rozwiali moich wątpliwości a muszę zacząć tę modlitwę jak najszybciej i to w obu bardzo pilnych sprawach?

enia
Gość
enia

Raczej jedna nowenna jedna intencja

Mela
Gość
Mela

Dziękuję. W takim razie zaczynam od zaraz. Mam mało czasu

Kasia
Gość
Kasia

Nie wiem co robić, zawsze w życiu mi się układało cudownie, aż do dnia kiedy zostawiła mnie miłość mojego życia, planowałam z nim życie, ślub dzieci, było cudownie i z dnia na dzień mnie zostawił, nie załamałam się, zaczęłam się modlić, niestety tu pojawił się problem, w trakcie nowenny przyszło potworne załamanie, ciągłe myśli samobójcze, myślałam, że po nowennie ustaną, ale po skończonej nowennie, gdy nic się nie poprawiło przyszło rozczarowanie i coraz poważniejsze złe myśli, do tego stopnia, że postanowiłam nie odmawiać dalej nowenny, bo boje się, że jej nie skończę, gdyż niedługo mam urodziny i ciągle w głowie… Czytaj więcej »

też Ania
Gość
też Ania

Kasiu, rozważ rozmowę z psychologiem. On ma narzędzia i wiedzę by pomóc w takiej sytuacji. Przede wszystkim Cię wysłucha bez osądzania, da Ci się wygadać i wypłakać, a potem pomoże wypracować nowe mechanizmy radzenia sobie z traumami w życiu. Najgorsze co możesz zrobić to zostać sama z takimi myślami. Zawsze w takich sytuacjach powtarzam, że modlitwa to jedna noga, a podjęcie terapii to druga noga. Nie bój się skorzystać z pomocy psychologa. On może Ci bardzo pomóc.

też Ania
Gość
też Ania

Kasiu, gdyby było bardzo źle pamiętaj o telefonach zaufania. Są na ogół bezpłatne i dyżurują pod nimi osoby, które wysłuchają i pomogą
116 123 – Kryzysowy Telefon Zaufaniapowstał z myślą o osobach, które z różnych powodów nie mają możliwości bezpośredniego kontaktu z psychologiem.
800 120 002 – Bezpłatna linia jest czynna 24h/dobę
i jeszcze link: http://przyjaciele.org/gdzie_pomoc.php

też Ania
Gość
też Ania

Kasiu, gdyby było bardzo źle pamiętaj o telefonach zaufania. Są na ogół bezpłatne i dyżurują pod nimi osoby, które wysłuchają i pomogą
116 123 – Kryzysowy Telefon Zaufaniapowstał z myślą o osobach, które z różnych powodów nie mają możliwości bezpośredniego kontaktu z psychologiem.
800 70 2222 – Bezpłatna linia jest czynna 24h/dobę
Są też strony: przyjacielekropkaorg i liniawsparciakropkapl Nie mogę wkleić linka gdyż wtedy komentarz oczekuje na moderację, a chodzi o to byś jak najszybciej go przeczytała. Pamiętaj, są ludzie gotowi wysłuchać Cię i Tobie pomóc.

Kasia
Gość
Kasia

Dziękuję, tak zrobię, bo chyba faktycznie sama sobie nie poradzę

też Ania
Gość
też Ania

Zachęcam i pozdrawiam cieplutko

Klara
Gość
Klara

Kasiu, mi tez zycie wywrocilo sie do gory nogami po tym jak rozstalam sie z chlopakiem. Kiedys bym napisala milosc mojego zycia a teraz.. jakos mi tak nie wygodnie to mowic ani pisac. Bog jest nasza najwieksza miloscia. Po pol roku kiedy dalej bylo mi ciezko skorzystalam z polrocznej terapii, ktora mi pomogla. Wiec nie zastanawiaj sie tylko do przodu! Teraz juz bedzie tylko lepiej;)
Proponowalabym Ci zrobic jakis wywiad srodowiskowy… albo pojsc do kogos z polecenia, abys sie nie zniechecila jak Ci psycholog nie podpasuje, bo tak tez bywa.
pozdrawiam

Iwona
Gość
Iwona

Nowenna to modlitwa, dla każdego. Każdy rodzaj modlitwy jest przeznaczony, dla wszystkich bez wyjątku. Dlatego należy się doszukiwać głębszych przyczyn takiego stanu rzeczy zamiast wmawiać sobie takie kłamstwa.

1 18 19 20