Najczęstsze pytania o nowennę pompejańską

Nowenna pompejańska jest niezwykle prosta bo polega na samym różańcu!

Jednak we wpisach na tej stronie oraz w licznych listach pojawiają się wciąż te same pytania, więc zebraliśmy je w tym miejscu.

Jeśli masz pytanie, zadaj je w komentarzu.

Pytania wokół podstaw

Czy różaniec można odmawiać w myślach?

Tak, modlitwa może być ustna lub myślna.

Czy należy rozważać każdą tajemnicę, czy wystarczy ją wymówić?

Różaniec bez rozważań to nie różaniec. Sensem różańca są rozważania, więc nie pomijaj ich w modlitwie. Ich długość, czas trwania, nie mają znaczenia. Ważne, by nigdy nie pomijać rozmyślania nad daną tajemnicą.

Jak odmawiać różaniec?

Zobacz instrukcję różańca krok po kroku.

Jak odmawiać nowennę pompejańską?

Zobacz w tym poradniku – nowenna krok po kroku. Przygotowlaiśmy go dla zupełnie zielonych.

Historia Sanktuarium w Pompejach – Bartolo Longo (oprawa miękka)

Cena promocyjna 34,90 zł Cena 39,90 zł

Pytania o nowennę pompejańską

Jaką książkę do nowenny polecacie?

Różaniec i nowenna pompejańska

Najlepszym, wyczerpującym temat nowenny pompejańskiej poradnikiem jest książka „Różaniec i nowenna pompejańska” – w całości w kolorze, bdb jakości i bardzo przystępnej cenie.

Książka jest kompletna i wyczerpuje temat nowenny pompejańskiej. Zawiera także poradniki, wskazówki, liczne pomoce w modlitwie. Zobacz tutaj. 

Czy muszę mieć specjalny różaniec?

Nie! Wystarczy zwykły różaniec, ale też pamiętaj, że wszystkie różańce „pompejańskie” dostepne w sklepach sa robione w Polsce lub w Chinach. Możesz modlić się na różańcu z sanktuarium w Pompejach, ale też po prostu w korzystając z aplikacji! – Kliknij niżej!

nowenna pompejańska app storestacks_image_4646

Odmówiłam nowennę i nie zostałam wysłuchana…

Matka Boża z pewnością nie cofa danego słowa. Jeśli prosimy ufnie i w dobrym celu, to z pewnością otrzymamy potrzebne łaski. Ale zostawmy też w naszej prośbie jedno fiat. – Niech się stanie wola Boża, niech da On nam łaski najbardziej potrzebne, najbardziej optymalne nie dla ciała, ale duszy! Dla… zbawienia.

Często prosimy o łaskę zdrowia, a nawet życia w sytuacjach beznadziejnych. Bóg może uzdrowić z każdej choroby, tak jak uzdrowił panią Wandę. Ale tą łaską może być łaska dobrej śmierci i ocalenie duszy przed wiecznym potępieniem.

W książce o pierwszych cudach nowenny pompejańskiej jest wiele wspaniałych świadectw, w których objawiła się Boża chwała poprzez odzyskanie zdrowia w wobec beznadziejnej sytuacji. Jest też na końcu jedna relacja o wolnomularzu, który nie odzyskał zdrowia, ale uwierzył w Boga i swoją gorliwą wiarą rozpalał innych. I to jest chyba najpiękniejszy rozdział tej książki.

Czy po skończeniu nowenny pompejańskiej rozpocząć kolejną w kolejnej intencji?

Matka Boża ma tyle łask do rozdania, że starczy nie wiele nowenn w rożnych intencjach 🙂

Jak często odmawia się modlitwy początkowe różańca i nowenny pompejańskiej?

Modlitwy początkowe różańca – Credo, Ojcze nasz, 3 Zdrowaś Maryjo, Chwała Ojcu – odmawiamy raz, na początku różańca i nie musimy powtarzać po każdej części (czyli na początku kolejnych tajemnic).

Modlitwy końcowe nowenny pompejańskiej także wystarczy odmówić raz na dzień, na końcu modlitwy.

 

Czy po odmówieniu 3 tajemnic różańca można modlić się do Pana Boga?

Różaniec jest też modlitwą do Boga, a i sama nowenna nie wyklucza żadnych innych modlitw.

Czy nowennę pompejańska trzeba odmawiać przed obrazem Matki Bożej czy można przed krzyżem?

Obraz nie jest konieczny, można przed krzyżem, można w kościele. Różaniec ma to do siebie, że jest „mobilny”. Możemy z nim iść na spacer, modlić się w drodze do pracy, w domu i na ogrodzie. Ważne, żeby inne czynności nie przeszkadzały nam w modlitwie.

Odkąd odmawiam tę modlitwę mam wrażenie, że cały świat jest przeciwko mnie i mojej rodzinie. Czy to normalne?

Tak, to normalne, że doświadczamy przeciwności i pisze o tym wiele osób, które modlą się nowenną. Te przeciwności, nawet jeśli pochodzą od złego ducha, to mogą się one przyczynić do zahartowania duchowego, do wzrostu naszej świętości. Są też dla nas sprawdzianem, na ile intencja nowenny jest dla nas ważna, jaka jest nasza gotowość i motywacja. I, jak napisała Ania, „Im większe trudności tym bardziej trzeba się trzymać modlitwy, bo to znak, że zły się strasznie denerwuje i zrobi wszystko żeby modlitwę przerwać i się załamać… To tylko dowód jak modlitwa jest silna… Nie poddawaj się pod zadnym pozorem, nie daj sie zastraszyć, Bóg czuwa i to jest jedyna prawda, a nowenna ma wielką moc.”

Ale też pamiętajmy, że BARDZO wiele osób daje swiadectwo znalezienia ukojenia w różańcu! Nie należy się więc szczególnie bać!

Czyli odmawiając nowennę odmawiamy różaniec 4 razy?

Wystarczy omdówić trzy różańce (czyli 15 tajemnic) i jest wiele świadectw o otrzymanych łaskach po odmawianiu trzech tajemnic. – Matka Boża dała obietnicę: Ktokolwiek pragnie otrzymać łaski, niech odprawi na moją cześć trzy nowenny odmawiając piętnaście tajemnic różańca, a potem niech odmówi znowu trzy nowenny dziękczynne” (przeczytasz o tym tu).

Ale też różaniec  to całość, kto może, niech odmówi także tajemnice światła. Szczególnie chorzy, którzy są na zwolnieniu lekarskim, którzy mają więcej czasu dla siebie. Dlaczego? – Przeczytajmy świadectwo pani Wandy o uzdrowieniu z raka. Pani Wanda odmawiała najpierw trzy tajemnice, ale uzdrowienie przyszło po drugiej nowennie z czterema tajemnicami.

Zasnąłem i nie dokończyłem nowenny, czy muszę zacząć od nowa?

Wiele osób wieczorami jest już na tyle zmęczonych, że nie ma sił na odmawianie różańca. Zostawiając modlitwę na koniec dnia sami ryzykują jej przerwanie. Jeśli to skutek twojego trwałego zaniedbania bez szans poprawy, to przerwij nowennę i zacznij na nowo, kiedy będą lepsze okoliczności do modlitwy. Sens w tym, by nowenna stała się szkołą modlitwy różańcowej. Do tej „szkoły” chodzimy codziennie, przez 54 dni i nie ma usprawiedliwionych nieobecności.

Jeśli stracimy przytomność lub zdolność do modlitwy, jeśli zajdą nieprzewidziane okoliczności, które uniemożliwiają modlitwę – można warunkowo dokończyć modlitwę następnego dnia.

Dlaczego nie spróbować modlitwy rano? Często spotykaną propozycją jest ta, by odmówić np. w drodze do pracy, jeśli idziemy pieszo. A jeśli nie, to wyjść na wcześniejszym przystanku i odmówić podczas spaceru. Jeśli ktoś nie pracuje albo ma zajęcia w domu, może odmawiać różaniec w trzech częściach z Radiem Różaniec lub innym radiem katolickim.

Nie zdążyłem odmówić nowenny przed północą. Czy taka nowenna się liczy?

Tak. Wiele osób pracuje też w późnych porach. Generalnie powinno się ukończyć modlitwy w danym dniu przed udaniem się na nocy spoczynek. Nie jest to tak, jak w baśni o Kopciuszku: północ i wszystko znika. Nowenna pompejańska to nie magia!

Należy jednak pamiętać, że nie można zostawiać modlitwy na sam koniec dnia i modlić się przysypiając albo w zmęczeniu. Ważne jest, modlitwa była rzeczywistym spotkaniem z Jezusem i Maryją, a nie odklepywaniem zdrowasiek w zmęczeniu.

Czy w danym dniu można podzielić tajemnice rożańcowe i odmawiać je o różnych porach?

Tak! Możesz podzielić nawet na dziesiątki! Różaniec możesz odmówić w całości albo w częściach. Masz na to cały dzień.

Czy dopuszczalna jest przerwa między dniami modlitwy nowenną pompejańską?

Nie, w tym sens nowenny, że odmawiamy ją codziennie. Nie robimy sobie przerw między kolejnymi dniami. Oczywiście, w danym dniu możemy podzielić modlitwy tak, że rano odmawiamy tajemnice radosne, w południe – bolesne, a wieczorem – chwalebne.

Dlaczego nowenna pompejańska trwa 54 dni skoro wiadomo, że nowenny zwykle trwają po 9 dni?

Rzeczywiście, mylące może być to, że nowenna kojarzy się z dziewięcioma dniami modlitw. W przypadku nowenny pompejańskiej jest inaczej: odmawiamy ją przez 54 dni. Dlaczego? – Wzięło się to stąd, że Matka Boża poleciła odmówić trzy nowenny dziękczynne i trzy błagalne. W sumie daje to 6 nowenn po 9 dni, a więc 6 x 9 = 54. Jednak dla uproszczenia, te 54 dni nazywamy po prostu nowenną pompejańską. Pamiętamy, że  dzieli się ona na dwie części po 27 dni:  błagalną i dziękczynną.

Można o tym przeczytać w tym miejscu.

Czy nowennę można podzielić na kilka osób?

Nie. Jedna nowenna = jedna osoba modląca się. Oczywiście, kilka osób może modlić się w jednej intencji, ale każdy odmawia całą nowennę. Nie mamy tu takiego przywileju, jak w żywym różańcu, gdzie każdy z członkow odmawia tylko jedną dziesiątkę. W nowennie pompejańskiej jedna osoba odmawia cały różaniec (15 tajemnic) przez wszystkie 54 dni nowenny.

Czy nowennę pompejańską można odmawiać w wielu intencjach?

Nowennę pompejańską odmawiamy w jednej, konkretnej intencji. Tak było od początku. Staramy się, aby intencja była możliwie konkretna. Nie modlitmy się „za wszytko” i „za wszystkich”, nie załatwiamy spraw „hurtowo”.

KOMPENDIUM Różaniec i nowenna pompejańska

Cena promocyjna 9,90 zł Cena 11,90 zł

 

2075
A Ty co o tym myślisz? – Napisz komentarz

avatar
1067 Wątki komentarzy
1008 Wątki z odpowiedziami
92 Obserwujący
 
Najpopularniejsze
Najgorętsze
636 Autorzy
eniaDominikaAdrianteż AniaMaria II Autorzy ostatnich
  Powiadamiaj mnie o odpowiedziach  
Powiadom o
Filip
Gość
Filip

Czy mógł by się ktoś pomodlić za mnie noweną pompejańska o uzdrowienie mnie z depresji

Daria
Editor
Zaangażowany
Daria

proszę spróbować samemu najpierw, mamy wiele świadectw o uzdrowieniu z depresji gdy osoba z depresją odmówiła nowennę

tez Ania
Gość
tez Ania

Filipie, na pewno warto podjąć modlitwę – fakt, jest tu trochę świadectw, o uzdrowieniu z depresji, ale i nie rezygnuj z terapii medycznej (psychoterapia+ farmakoterapia, jeśli lekarz zdecyduje, że jest potrzebna). Depresja może mieć mnóstwo przyczyn, także tych związanych z biochemią. Może być spowodowana nieprawidłową pracą neuroprzekaźników, niedoborem serotoniny itd. W takiej sytuacji depresję leczy się farmakologicznie. Może być też tak, że depresja ma kilka przyczyn. Moim zdaniem, zawsze warto podjąć modlitwę, ale jednocześnie nie wolno rezygnować z terapii medycznej. Dużo dobra dla Ciebie Filipie 🙂

tez Ania
Gość
tez Ania

Ja zawsze powtarzam, że modlitwa to jedna noga, a profesjonalna terapia to druga noga i z żadnej nie należy rezygnować. W związku z coraz większą ilością próśb o modlitwę ja postanawiam włączyć do mojej codziennej modlitwy wszystkich uczestników forum, zwłaszcza tych proszących o modlitwę. Nie będzie to nic długiego, westchnienie do Boga, za Wszystkich, którzy tu zaglądają.

Witek
Gość
Witek

Filipie, ja do tej pory odmówiłem tylko jedną nowennę pompejańską więc nie jestem jeszcze jakimś wielkim ekspertem ale uważam, że warto podjąć samemu najpierw ten trud modlitwy. W moim przypadku, pierwotnie moja mama chciała za mnie odmówić tę nowennę ale pomyślałem sobie, że chcę pokazać Bogu jak bardzo mi zależy na tej intencji więc mimo świadomości swoich ograniczeń i słabości spróbowałem. Nawet nie wiem kiedy mi te 54 dni modlitwy minęły a odmawiało mi się wyjątkowo łatwo. Nawet jakby w ciągu dnia miałem więcej czasu 😉 W każdym razie spróbuj. Bóg wie jak ciężko jest żyć człowiekowi w depresji i… Czytaj więcej »

Remek Fifer
Użytkownik
Remek Fifer

Ja to zrobię. Tylko, że mam jeszcze dwie inne intencje, więc nie obiecuję kiedy to będzie.

Agnieszka
Gość
Agnieszka

A czy w sprawach rodzinych moge się modlic

Daria
Editor
Zaangażowany
Daria

oczywiście można byle to nie byly sprawy zwiazane z grzechem

Jarek
Gość
Jarek

Czy San laski uświęcającej jest konieczny w czasie nowenny aby otrzymać łaskę w której odmawia się nowennę pompejańska?

enia
Gość
enia

Jarek dobrze by było abyś był

Paulina M
Użytkownik
Paulina M

Stan łaski nie jest konieczny do odmawiania nowenny pompejańskiej, ale…. Ale zauważyłam po sobie, że tylko będąc w stanie łaski uświęcającej jestem w stanie dokończyć odmawiać nowennę… W innym przypadku, bez łaski uświęcającej , prędzej czy później nowennę przerywałam. Nie mam pojęcia dlaczego tak jest, ale tak właśnie było w moim przypadku.

Pawel
Gość
Pawel

Dawno chcialem odmowic te nowenne, ale mam juz wielie modlitw obowiazkowych na codzien, w tym wielie dziesatkow rozanca w roznyh, codziennie powtorzanych intencjach, tak ze odmowic ich razem z ta nowenna jest dlia mnie niemozliwe – nie mam tylie czasu w ciagu dnia… Czy jest jakies wyjscie? Pszepraszam za bledy i litery angielskie – jestem z Bialorusi

Andrzej
Gość
Andrzej

Jestem w małej rozterce. Na Waszej stronie pisze, że modlitwę dziękczynną odmawia się po skończeniu całego różańca, wszystkich trzech tajemnic. W telefonie mam aplikację Modlitewnik i tam jest podane, że po każdej części należy odmówić tą modlitwę. Jak jest prawidłowo? Odmawiam tak jak Wy podaliście na tej stronie.
Pozdrawiam i czekam na odpowiedź.

Ola
Gość
Ola

Wystarczy odmówić jedną modlitwę dziękczynną/błagalną na dzień 🙂

Natalia
Gość
Natalia

Witam. Nowenna jest trudną modlitwą, ale przynosi efekty. Moja mama modliła się za mojego narzeczonego alkoholika o to aby przestał pić i przestał niestety na krotko i ma nawrót choroby, ale przebiega ona łagodnie. Pil ona kazdego dnia po 10 piw minimum od 9 rano do poznego wieczora, z dnia na dzien przestał bylo to w sierpniu w miesiacu wstrzemieźliwosci Co też uważam że nie stało się przez przypadek. przeszlismy przez wszystkie powiklania po odstawieniu, ale nie pił 4 miesiace wcale, niestety w kryzysie złamał się. Nie chcial podjąć leczenia, myslal ze sam da sobie rade. Ja niestety nie zacznę… Czytaj więcej »

Monika
Gość
Monika

Może spróbuj się sama pomodlić, taka modlitwa przyniesie największe łaski dla was obojga.

Natalia
Gość
Natalia

Spróbuję, ale jesli ktos moglby to prosze tez o modlitwę.

Remek Fifer
Użytkownik
Remek Fifer

Ja to zrobię. Tylko że mam jeszcze dwie inne intencje, więc nie obiecuję kiedy to będzie.

Andrzej
Gość
Andrzej

Jeśli skończę nowennę którą odmawiam obecnie to będę się modlił za Twojego narzeczonego ale to nie będzie natychmiast, obiecuję, że pomodlę się w jego intencji.

Paulina M
Użytkownik
Paulina M

Mam pytanie: od 31 stycznia odmawiam NP w ważnej dla mnie intencji. Odmawiam po 4 części różańca dziennie, czyli z tajemnicami światła. Najczęściej modlę się słuchając rozważań różańcowych przez internet. Wczoraj skończyłam odmawiać NP ok drugiej w nocy. Byłam bardzo zmęczona. Odmówiłam najpierw tajemnice bolesne, chwalebne, radosne i na koniec zostawiłam sobie tajemnice światła. Odmówiłam dwie tajemnice światła, po czym zrobiłam sobie krótką przerwę i znów wróciłam do modlitwy. Niestety, zmęczenie sprawiło, że przez pomyłkę włączyłam nie te nagranie i zamiast odmówić 3 pozostałe tajemnice światła, odmówiłam 3 tajemnice radosne… Teraz nie wiem czy moja nowenna jest ważna czy muszę… Czytaj więcej »

Agucha
Gość
Agucha

Jest ważna, módl się dalej 🙂

mena
Gość
mena

Agucha ma racje jest ważna.

ŻANETA
Gość
ŻANETA

Ostatniego dnia nowenny zapomniałam odmówić ostatnią tajemnicę 🙁 nie mam pojęcia jak to się mogło stać, bo przez 53 dni nigdy się to nie zdażyło. Czy nowenna jest ważna jeśli tą zapomnianą część odmówiłam następnego dnia?

enia
Gość
enia

ważna,ważna

Kamila
Gość
Kamila

Po jakim czasie pojawia sie świadectwo od chwili napisania? 🙂

Joanna
Gość
Joanna

Dzien dobry, widze ze są tutaj osoby które może mogą mi pomóc zrozumieć, odmówiłam 2 nowenny pomejańskie, miedzy jedną a druga była przerwa ale modliłam sie wtedy także, gdy po pierwszej nowennie nie otrzymałam tego o co prosiłam a prosiłam o uzdrowienie moich synów byłam rozczarowana, przeciez Maryja obiecała, pomyslałam nie poddam sie i prosiłam dalej innymi modlitwami, z podjeciem drugiej miałam duzy problem – czułam niechęć, wkoncu stwierdziłam ze sprobuje ponownie, staralam sie żeby tam modlitwa była szczera, czesto mysli uciekały mi do codziennych spraw ale zaraz szybko sie poprawialam, skoncyzłam ta druga nowenne, uzdrowienie dzieci nie przyszło, prosiłam… Czytaj więcej »

Agnieszka
Editor
Aktywny
Agnieszka

Pani list jest na stronie głównej

Monika
Gość
Monika

Czy jak odmawialam za dlugo czesc blagalna to mogę teraz przejść do części dziękczynne

Adrian
Gość
Adrian

Czy modlitwę można odmówić na siedząco?

Mariusz
Gość
Mariusz

Hmmm.Ja jeżdżę samochodem i podczas jazdy częst odmawiam różaniec ale czy tak można to nie wiem.Może jakiś duchowny się wypowie

enia
Gość
enia

można na siedząco, ks.Glas jeździ i za kierownicą odmawia, podaje jaka odległosć jest to ile rózańców odmówi

Prosząca o modlitwę
Gość
Prosząca o modlitwę

Mnie również zdarza się odmawiać różaniec „za kółkiem”, a ponadto na spacerach, w drodze do/z pracy, podczas przygotowywania śniadania czy obiadu. Nie raz zdarzyło mi się kończyć różaniec będąc już w łóżku… Tak naprawdę rzadko modlę się na różańcu klęcząc… Wiem że powinnam, ale ciężko byłoby mi znaleźć czas na to po pracy, mnie odmówienie całego różańca (razem z rozważaniami przed każdą dziesiątką) zajmuje 1,5 godziny i dlatego wplatam modlitwę w rytm codziennych obowiązków. Najlepiej skupiam się na modlitwie gdy sama spaceruję. Wiem, że modlitwą na klęcząco pewnie byłaby lepsza, ale z drugiej strony tak sobie myślę, że chyba lepsza… Czytaj więcej »

Wanda
Gość
Wanda

Mam tak samo. Bardzo rzadko poza kościołem odmawiam różaniec klęcząc

Obserwator
Gość
Obserwator

Dobrze modlić się w takiej pozycji, która najmniej rozprasza. U mnie jest to spacer lub pozycja siedząca. W Kościele zaś zawsze na kolanach.

Adam
Gość
Adam

Ja modliłem się przed swoją studniówką. Może niektórym wydać się to śmieszne, ale przeżywałem ją bardzo i sporo i niej myślałem. Ostatecznie była to najlepsza zabawa w moim życiu u boku dobrej osoby towarzyszącej. Teraz odmawiam kolejną o pozytywne zdane egzaminów maturalnych. I polecam tę Nowennę.

Nutka
Gość
Nutka

Chyba mam problem. Odmawiam nowennę od 6 marca, czyli skończę w Niedzielę Miłosierdzia Bożego. 2 kwietnia rozpoczęłam część dziękczynną i… tego samego dnia dopadł mnie kryzys. Przez 27 dni bywało lepiej lub gorzej, ale normalnie. A teraz mam niechęć do modlitw i uczestnictwa w nabożeństwach, mam ponure myśli o Panu Bogu i bezsensie praktyk religijnych. Co się dzieje i dlaczego teraz, kiedy już odmawiam część dziękczynną?

Mikołaj
Gość
Mikołaj

Czy mogę odmówić w danym dniu np. Tajemnice Radosne, Światła i Chwalebne ?

serduszko
Gość
serduszko

Nie pomijaj bolesnych

Andrzej
Gość
Andrzej

Ja odmawiam Radosną, Bolesną i Chwalebną.

Andrzej
Gość
Andrzej

Czy można odmawiać Nowennę Pompejańską za dusze w czyśćcu cierpiące ?
Proszę o odpowiedź na moje pytanie. z góry dziękuję.

Maria II
Gość
Maria II

Oczywiście, że tak i przynosi wiele łask.

Mikołaj
Gość
Mikołaj

Dziękuję za odpowiedź :3

Maria II
Gość
Maria II

Nie można. Odmawia się część radosną, bolesną i chwalebną.Światła można ominąć, gdyż nie istniała w chwili , gdy powstała N.P.- wymyślił ją
JP II.

mena
Gość
mena

Ja uważam ,że można ,gdyż słowa Maryji brzmią – „Ktokolwiek pragnie otrzymać łaski, niech odprawi na moją cześć trzy nowenny, odmawiając piętnaście tajemnic Różańca, a potem niech odmówi znowu trzy nowenny dziękczynne”.”Nie ma wyszczególnione jakie tajemice ,owszem tajemic światła wtedy nie było ,jednak Bóg wiedział ,że będą i ztąd myśle ,źe jest pietnaście tajemic a nie wyszczególnione. Najlepszym rozwiązamiem jest odmawiać wszystkie 4.

Maria II
Gość
Maria II

Logiczne jest, że skoro w 1884r.istniały 3 części różańca to o nich Matka Boża mówiła.
W każdej instrukcji dotyczącej sposobu odmawiania Nowenny tak właśnie jest podane:część radosna, bolesna i chwalebna , a jeśli ktoś chce to część światła.Nie możemy po swojemu interpretować modlitw.Nie rozumiem po co komplikować oczywiste sprawy.

enia
Gość
enia

Tez uważam ,ze trzy tajemnice radosna, bolesna, chwalebna to jest najważniejsze przy odmawianiu Różańca NP, a komu czas pozwoli to dołaczyć światła

Dominika
Gość
Dominika

Bardzo proszę o pomoc, ponieważ modlę się w pewnej intencji i na początki odmawiania nowenny czułam spokój, ukojenie a teraz zaczynam mieć dziwne myśli, nie chce wątpić, ale coś mnie skłania ku temu, dużo się modlę przyznam że odmawiam dwie nowenny naraz nie wiem czy to ten zły tak próbuje mnie z niechęcic 🙁

Dominika
Gość
Dominika

Już nie wiem co mam myśleć… Bardzo mi zależy na intencji i chce wytrwać, przy pierwszej nowennie już zaczynam cześć dziekczynna przy drugiej jestem jeszcze na blagalnej, przyznam że dowiedziałam się o nowennie przez Matkę Boża, która mnie do niej poprowadziła więc myślę że ona wie co dla mnie dobre i chce bym ją odmawiała bo wie jak bardzo potrzebuje jej pomocy i wsparcia, nie myślałam że ten zły będzie aż tak przeszkadzał psychicznie

też Ania
Gość
też Ania

Dominiko, na moje oko to nie dziale nie złego tylko zwyczajne ludzkie zmęczenie. Dwie nowenny jednocześnie to ogromny wysiłek, zwłaszcza jeżeli oprócz nowenny masz pracę zawodową i obowiązki domowe. Ważne, by nie przypisywać zlemu mocy, której on nie ma. Jesteś najzwyczajniej bardzo zmęczona. Dwie nowenny jednocześnie to około trzech godzin modlitwy dziennie.

też Ania
Gość
też Ania

Mialo być to nie dzialanie złego. Piszę z telefonu i włącza mi się słownik.

Dominika
Gość
Dominika

Tylko ze ja nie pracuje i mam wyznaczony czas na modlitwę na początku było dobrze a teraz gdy jestem w połowie odmawiania to takie rzeczy się dzieją gdy odmawiałam jedna nowenne na początku było dobrze ale jak już byłam z nią w połowie to było podobnie później już to minęło, nie czuję zmęczenia tylko tak jakby coś próbowało mnie przekonać że to nie ma sensu

Dominika
Gość
Dominika

Czytam świadectwa innych którzy piszą że działania złego są różne że denerwuje go to jak człowiek się modli

enia
Gość
enia

Dominika odmawiaj dalej, ucelowałaś z intencją. NP to jest Wielka modlitwa,potężne działo na zło

Dominika
Gość
Dominika

Eniu a co to znaczy że wycelowalam z intencja?

enia
Gość
enia

Intencja do omodlenia, wkurzasz zło tą intencją.Nie dawno na stronie wobroniewiaryitrad…. odsłuchiwałam ks.egzorcysty, też mówił o przeszkodach,to nie jest straszenie. Szatan jest, dokuczy nam na tyle i Bóg zezwoli. Nie dawno w modlitewniku wyczytałam aby egzorcyzm do Św.Michała Archanioła odmawiać, jak idziemy spać to tyle razy odmówić ile godz będzie trwał sen. Co godziny powinno sie odmawiać

Dominika
Gość
Dominika

Wczoraj przed snem znalazłam jakąś modlitwę do św Michała Archaniola odmówiła trzy razy ale nie wiem czy to były te egzorcyzmy, poszukam w internecie, nie myślałam że takie będę mieć te przeszkody, wcześniej np bolała mnie głowa podczas modlitwy po modlitwie przestawalo a teraz takie coś

też Ania
Gość
też Ania

Spokojnie. Moim zdaniem to zwyczajne ludzkie zmęczenie, znużenie. Różaniec jest piękna modlitwą, potężna i skuteczna, ale my jesteśmy tylko ludźmi. Poczucie, że to nie ma sensu może być formą pokusy, bo chcemy widzieć efekty od razu, a często musimy poczekać. Bądź spokojna i pamiętaj, że jesteś człowiekiem, który podlega naturalnym ludzkim reakcjom.

Dominika
Gość
Dominika

Dobrze, dziękuję za rady, wytrwam bo mi zależy bardzo mi zależy, bije się z myślami ale wytrwam

Adrian
Gość
Adrian

Czy nowennę można odmówić w kościele?

Dominika
Gość
Dominika

Wydaje mi się że tak

enia
Gość
enia

Jak najbardziej

1 20 21 22

Obrazki z nowenną pompejańską?