Najczęstsze pytania o nowennę pompejańską

Nowenna pompejańska jest niezwykle prosta bo polega na samym różańcu!  Jednak we wpisach na tej stronie oraz w licznych listach pojawiają się wciąż te same pytania, więc zebraliśmy je w tym miejscu.

Jak odmawiać nowennę pompejańską? Proszę o szczegółowe wyjaśnienie, bo trudno mi się w tym połapać.

Zobacz w tym poradniku – nowenna krok po kroku.

Jak odmawiać różaniec?

Zobacz instrukcję różańca.

Czy nowennę pompejańską można odmawiać w wielu intencjach?

Nowennę pompejańską odmawiamy w jednej, konkretnej intencji.

Czy nowennę można podzielić na kilka osób?

Nie. Jedna nowenna = jedna osoba modląca się. Oczywiście, kilka osób może modlić się w jednej intencji, ale każdy odmawia całą nowennę.

Mam pytanie czy przy odmawianiu nowenny należy rozważać każdą tajemnicę, czy wystarczy ją wymówić i odmawiać różaniec?

Różaniec bez rozważań to nie różaniec. Sensem różańca są rozważania, więc nie pomijaj ich w modlitwie.

Dlaczego nowenna pompejańska trwa 54 dni skoro wiadomo, że nowenny zwykle trwają po 9 dni?

Rzeczywiście, mylące może być to, że nowenna kojarzy się z dziewięcioma dniami modlitw. W przypadku nowenny pompejańskiej jest inaczej: odmawiamy ją przez 54 dni. Dlaczego? – Wzięło się to stąd, że Matka Boża poleciła odmówić trzy nowenny dziękczynne i trzy błagalne. W sumie daje to 6 nowenn po 9 dni, a więc 6 x 9 = 54. Jednak dla uproszczenia, te 54 dni nazywamy po prostu nowenną pompejańską. Pamiętamy, że  dzieli się ona na dwie części po 27 dni:  błagalną i dziękczynną.

Można o tym przeczytać w tym miejscu.

Chciałam zapytać, czy dopuszczalna jest przerwa między częściami modlitwy (np. dwu-, trzymiesięczna)?

Nie, w tym sens nowenny, ze odmawiamy ją codziennie.

Czy w danym dniu można podzielić tajemnice rożańcowe na np. trzy części i odmawiać je o różnych porach?

Tak! Możesz podzielić nawet na dziesiątki! Różaniec możesz odmówić w całości albo w częściach.

Nie zdążyłem odmówić nowenny przed północą, skończyłem ją po północy, czyli następnego dnia. Czy taka nowenna się liczy?

Tak. Wiele osób pracuje też w późnych porach. Generalnie powinno się ukończyć modlitwy w danym dniu przed udaniem się na nocy spoczynek. Nie jest to tak, jak w baśni o Kopciuszku: północ i wszystko znika 🙂 Nowenna pompejańska to nie magia!

Czy jeżeli jakiegoś dnia nie da się rady odmówić wszystkich tajemnic (z powodu pracy oczywiście a nie z lenistwa, np. zaśnie się wieczorem ze zmęczenia przy odmawianiu) to czy nowenna się już nie liczy i trzeba zaczynać od nowa?

Jeśli przerwiemy nowennę pompejańską z jakiegoś powodu, to powinniśmy zacząć ją na nowo. Sens w tym, by nowenna stała się szkołą modlitwy różańcowej. Do tej „szkoły” chodzimy codziennie, przez 54 dni i nie ma usprawiedliwionych nieobecności.

Jeśli stracimy przytomność lub zdolność do modlitwy, jeśli zajdą nieprzewidziane okoliczności, które uniemożliwiają modlitwę – można warunkowo dokończyć modlitwę następnego dnia.

Wiele osób wieczorami jest już na tyle zmęczonych, że nie ma sił na odmawianie różańca. Zostawiając modlitwę na koniec dnia sami ryzykują jej przerwanie.

Dlaczego nie spróbować modlitwy rano? Często spotykaną propozycją jest ta, by odmówić np. w drodze do pracy, jeśli idziemy pieszo. A jeśli nie, to wyjść na wcześniejszym przystanku i odmówić podczas spaceru. Jeśli ktoś nie pracuje albo ma zajęcia w domu, może odmawiać różaniec w trzech częściach z Radiem Różaniec lub innym radiem katolickim.

Czyli odmawiając nowennę odmawiamy różaniec 4 razy?

Wystarczy trzy razy i jest wiele świadectw o otrzymanych łaskach po odmawianiu trzech tajemnic. – Matka Boża dała obietnicę: Ktokolwiek pragnie otrzymać łaski, niech odprawi na moją cześć trzy nowenny odmawiając piętnaście tajemnic różańca, a potem niech odmówi znowu trzy nowenny dziękczynne” (przeczytasz o tym tu). Ale też różaniec  to całość, kto może, niech odmówi także tajemnice światła. Szczególnie chorzy, którzy są na zwolnieniu lekarskim, którzy mają więcej czasu dla siebie. Dlaczego? – Przeczytajmy świadectwo pani Wandy o uzdrowieniu z raka. Pani Wanda odmawiała najpierw trzy tajemnice, ale uzdrowienie przyszło po drugiej nowennie z czterema tajemnicami.

Odkąd odmawiam tę modlitwę mam wrażenie, że cały świat jest przeciwko mnie i mojej rodzinie. Czy to normalne?

Tak, to normalne, że doświadczamy przeciwności i pisze o tym bardzo wiele osób, które modlą się nowenną. Te przeciwności, nawet jeśli pochodzą od złego ducha, to mogą się one przyczynić do zahartowania duchowego, do wzrostu naszej świętości. Są też dla nas sprawdzianem, na ile intencja nowenny jest dla nas ważna, jaka jest nasza gotowość i motywacja. I, jak napisała Ania, „Im większe trudności tym bardziej trzeba się trzymać modlitwy, bo to znak, że zły się strasznie denerwuje i zrobi wszystko żeby modlitwę przerwać i się załamać… To tylko dowód jak modlitwa jest silna… Nie poddawaj się pod zadnym pozorem, nie daj sie zastraszyć, Bóg czuwa i to jest jedyna prawda, a nowenna ma wielką moc.”

Czy nowennę pompejańska trzeba odmawiać przed obrazem Matki Bożej czy można przed krzyżem?

Obraz nie jest konieczny, można przed krzyżem, można w kościele.

Czy po odmówieniu 3 tajemnic różańca można modlić się do Pana Boga?

Różaniec jest też modlitwą do Boga, a i sama nowenna nie wyklucza żadnych innych modlitw.

Czy przy odmawianiu nowenny pompejańskiej trzeba za każdym razem, przy odmawianiu kolejnej części różańca zaczynać od credo, czy też trzeba elementy „wstępne” opuścić nawet gdy odmawia się trzy części o różnych porach dnia, a nie jednocześnie?

Credo, Ojcze nasz, 3 Zdrowaś Maryjo odmawiamy raz, na początku różańca, a nie każdej części.

Czy różaniec można odmawiać w myślach?

Tak, modlitwa może być ustna lub myślna.

Zaczynam odmawiać nowennę pompejańską, czy po jej skończeniu mogę rozpocząć kolejną w kolejnej intencji?

Matka Boża ma tyle łask do rozdania, że starczy nie wiele nowenn w rożnych intencjach 🙂

Odmówiłam nowennę i nie zostałam wysłuchana. Zaczęłam kolejną nowennę.

Matka Boża z pewnością nie cofa danego słowa. Jeśli prosimy ufnie i w dobrym celu, to z pewnością otrzymamy potrzebne łaski. Ale zostawmy też w naszej prośbie jedno fiat. – Niech się stanie wola Boża, niech da On nam łaski najbardziej potrzebne, najbardziej optymalne nie dla ciała, ale duszy! Dla… zbawienia.

Często prosimy o łaskę zdrowia, a nawet życia w sytuacjach beznadziejnych. Bóg może uzdrowić z każdej choroby, tak jak uzdrowił panią Wandę. Ale tą łaską może być łaska dobrej śmierci i ocalenie duszy przed wiecznym potępieniem.

W książce o pierwszych cudach nowenny pompejańskiej jest wiele wspaniałych świadectw, w których objawiła się Boża chwała poprzez odzyskanie zdrowia w wobec beznadziejnej sytuacji. Jest też na końcu jedna relacja o wolnomularzu, który nie odzyskał zdrowia, ale uwierzył w Boga i swoją gorliwą wiarą rozpalał innych. I to jest chyba najpiękniejszy rozdział tej książki.

Czy muszę mieć specjalny różaniec?

Nie! Wystarczy zwykły różaniec, ale też pamiętaj, że wszystkie różańce „pompejańskie” dostepne w sklepach sa robione w Polsce lub w Chinach. Możesz modlić się na różańcu z sanktuarium w pompejach, ale też po prostu w korzystając z aplikacji! – Kliknij niżej!

nowenna pompejańska app storestacks_image_4646

Jaką książkę do nowenny polecacie?
Różaniec i nowenna pompejańska

Najlepszym, wyczerpującym temat nowenny pompejańskiej poradnikiem jest książka „Różaniec i nowenna pompejańska” – w całości w kolorze, bdb jakości i bardzo przystępnej cenie.

Książka jest kompletna i wyczerpuje temat nowenny pompejańskiej. Zawiera także poradniki, wskazówki, liczne pomoce w modlitwie. Zobacz tutaj. 

A Ty co o tym myślisz? – Napisz komentarz

1488 komentarzy do "Najczęstsze pytania o nowennę pompejańską"

Powiadom o
avatar
Teresa
Gość
Teresa

Mam problem. Nie zgadza mi się data zakończenia modlitwy z ilością odmówionych modlitw: mam odmówione 39, pozostało 15, w związku z tym data zakończenia powinna być 7.12, a mam 8.12. Co robić? Trzy odmawianiu następnej modlitwy błąd zostanie powtórzony.

Ula
Gość

Co to znaczy „a mam 8.12”? Gdzie masz? W aplikacji?

tomasz
Gość
tomasz

Witam , nazywam sie Tomasz . Mam pytanie czy odmawiac nowene sluchajac jej przez aplikacje na smartfonie ( na slochawkach) podczas pracy?

Ula
Gość

Jeśli możesz się skupić na modlitwie to czemu nie?

Magdalena
Gość
Magdalena

Tomaszu, nowenna to modlitwa polegająca na rozważaniach tajemnic różańca. Potrzeba do niej ciszy i spokoju. Można słuchać przez sluchawki, ale wtedy powinieneś klęczec. Nie wiem jaka pracę wykonujesz, ale zrób wszystko by ta modlitwa była miła Panu Bogu.
Pozdrawiam:-)

Ula
Gość

Pozwolę sobie jednak dodać cytat z Pisma:
1 Tes 5,17 „Nieustannie się módlcie”
a więc nie tylko na klęczkach, ale właśnie nieustannie.

Ari
Gość

Czy jest ktoś kto jest w stanie powiedzieć mi o co chodzi z tym rozważaniem ? nie rozumiem tego, czy rozważanie nad daną tajemnicą polega na wyobrażeniu sobie sytuacji danej tajemnicy np. Nawiedzenie św. Elżbiety i wtedy wyobrazić sobie jak maryja spotyka się z elżbietą ? nie rozumiem

Ula
Gość

Tak, o to chodzi.

Ari
Gość

Mam pytanie odnośnie 3 części nowenny. Co należy pod koniec każdej części odmawiać , bo opinie są różne i po każdej części albo domówię 3 razy królowo różańca…,pod twoją obronę,część błagalną albo nie 🙁

Magdalena
Gość
Magdalena

Ari, kiedy odmówisz np. cała cześć radosną, wtedy mówisz „Królowo różańca świętego módl się za nami oraz „Pod Twoja obronę”

Wanda
Gość

Mam broszurę o odmawianiu nowenny. Jest tak: Każdego dnia 3 części różańca /radosna, bolesna, chwalebna/. Nie trzeba odmawiać razem trzech części, można podzielić. Na zakończenie każdego dnia – 27dni ; modlitwa błagalna a następne 27: modlitwa dziękczynna. Po odpowiedniej modlitwie , jak wyżej odmawiamy: „Pod Twoją obronę…” oraz 3 razy :” Królowo różańca świętego módl się za nami”. Tak więc modlitwy końcowe odmawia się raz dziennie, po zakończeniu trzech części różańca

irena
Gość

ja tez tak zrozumialam i modle sie jak ty piszesz ,jak odmawiac nowenne przeczytalam na tej stronie

Zbigniew
Gość
Zbigniew

Czy można odmawiać nowennę w takiej kolejności aby część różańca (np. radosna czy bolesna) z danego dnia odmawiać na końcu kiedy wieczorem modlimy się z radiem?

Ewa E
Gość

Często odmawiam nowennę jak prowadzę samochód.Czy jest to ważne,żeby zawsze klęczeć?

Ula
Gość

Ewa, zobacz parę postów wyżej, rozmawialiśmy o tym parę dni temu.
Pozdrawiam

ula
Gość
Ola
Gość
Od zawsze bardzo wierze w Boga i będąc niedawno w ciąży odmawiałam różaniec by wszystko z dzieckiem i porodem było dobrze. Nie wiedziałam jeszcze wtedy o nowennie pompejanskiej. Ale mimo wszystko Bóg mnie wysłuchał. Dzidzia musiał być wyciągnięty przez cesarkę miesiąc wcześniej bo na badaniu wyszło ze jest zbyt mały i niewiadomo dlaczego wiec takie było zalecenie lekarzy. Bardzo się bałam, ale dzięki modlitwie wszystko potoczyło się dobrze. I mój synek i ja nie mieliśmy żadnych problemów. Urodził się malutki ale silny i zdrowy. I codziennie za to dziękuje. Wiem ze Bóg nade mną i nad cała moja rodzina czuwa… Czytaj więcej »
Ula
Gość

Gratulacje z powodu dzidziusia ☺️
Pewnie, że możesz się modlić o pieniądze. W każdej potrzebie.
Wszystkiego dobrego.

Tomasz
Gość
Tomasz

Czy pompejankę można odmawiać nie będąc w łasce uświęcającej?

Iwona
Gość

Można. Również odmawialam NP nie zawsze będąc w łasce uswiecajacej. Powiem więcej to dopiero dzięki nowennie dzięki udzielonej mi łaski nauczyłam się spowiadac. Wcześniej robiłam to mechanicznie bez nazywania grzechu po imieniu.

Jerzy
Gość

czy daną intencję można powtarzać przy kolejnych nowennach?

Anna
Gość

Zapomnialam odmowic 4cczesci rozanca. Zostalo mi 6dni do konca (54 dni). Czy musze zaczynac od nowa czy mozna odmowil przepraszalna modlitwe I kontynuowac?

Iwona
Gość

Chodzi o tajemnice światła? Jeśli tak to bez problemu można odmawiać dalej, gdyż 4 tajemnica nie jest obowiązkowa. Matka Boża powiedziała; ktokolwiek odmówi 3 części różańca…Więc spokojnie może Pani kontynuować nowennę. Z Panem Bogiem.

Iwona
Gość

Witam,
Mam dosyć nietypowe pytanie odnośnie znaczenia pewnych rzeczy. Chodzi mi głównie o jednorozca. Wiem, ze jest to symbol okultystyczny dlatego mam ogromny dylemat, a mianowicie chodzi o maskotkę. Ostatnio z okazji Mikołaja moja córeczka dostała dosyć sporego konika jednorozca i nie wiem czy pozwalać na zabawę, czy też lepiej nie. Czy pluszak może mieć podobne znaczenie co np biżuteria z tym znakiem? Póki co widzę brak jej zainteresowania ta zabawka, a ze jest to prezent od bliskiej osoby to nie wiem jak rozwiązać problem. Może znajdzie się ktoś doinformowany w tej dziedzinie, gdyż ja posiadam nikla wiedzę na ten temat.

enia
Gość

Iwona ja bym takiego prezentu się pozbyła z domu , masz możliwość to spal.
Spotkałam się że na podeszwie butów sa znaki satanistyczne .Zamierzałam kupić zimowe buty , to buty były porządne ze skóry , przymierzyłam , kolor mi odpowiadał a jak popatrzyłam na podeszwę nie do uwierzenia pacyfka na łańcuszku ,myślę ze wiele osób moze nie zwrócić na to uwagę . Także w lidlu zamierzałam kupic bluzeczkę do córki , na przodzie miała jakies wzorki , bardzo ładna i w ostatniej chwili zauważyłam w tych wzorkach też ta pacyfka . To jest specjalnie umieszczane .

irena
Gość

enia oswiec mnie co to jest pacyfka i co to oznacza?

enia
Gość

Irena wpisz symbole okultystyczne i Ci wyświetli . Na yt p.Grzegorz Bacik mówi dużo na temat zagrożeń. A u nas ten sklep to jedyny co prowadzi sprzedaż internetową także na cały kraj .

irena
Gość

dzieki enia ,bo czasem czlowiek nie swiadomie zciaga na siebie zle rzeczy i potem nas dziwi co nie tak robimy ze ciagle nam sie zle dzieje ,jak ja np nie wiedzac z czym mam doczynienia zachaczylam o bioenergoterapie ,teraz juz wiem co to jest i wszystkim odradzam ,ale ta pani twierdzila ze nawet ksieza do niej przychodza z chorobami to jak moglam sie nie nabrac

Ula
Gość

Cześć

Ja bym nie demonizowała, te koniki Pony to faktycznie nie, ale jednorożec to starszy motyw, zobaczcie, podaję za Wikipedią:
„W średniowieczu wizerunek dziewicy z jednorożcem na kolanach był częstym motywem sztuki chrześcijańskiej jako symbol Najświętszej Marii Panny, a sam jednorożec symbolizował Chrystusa. Wierzono również, że róg tego stworzenia jak również i jego łzy mają magiczną moc oczyszczania wszystkiego, czego dotkną, i są panaceum na wszelkie trucizny i choroby. W sztuce średniowiecznej i renesansowej był symbolem czystości i niewinności.”

Iwona
Gość

A ja właśnie spotkałam się z nieco innym znaczeniem tego znaku. Otóż symbolizuje on wolność seksualną,miłość lesbijska i homoseksualna. Napisała Pani także, ze w średniowieczu wierzono w moc tego stworzenia, a przecież Biblia wyraźnie zakazuje nadawania mocy przedmiotom ( balwochwalstwo). Więc szczerze nie mam pojęcia co myśleć. Spalić też nie wiem czy mogę bo to prezent od brata męża, który często nas odwiedza. No i co miałabym powiedzieć mężowi? Jest wierzący jednak podchodzi nieco inaczej do pewnych spraw , aniżeli ja. Mam wyjść na wariatke? Skoro ja jestem świadoma zagrożenia, a reszta rodziny nie.

Ula
Gość
Iwona Jak wkleiłam to o jednorożcu, to chodziło mi o symbolikę. Nikt normalny chyba nie wierzy w jednorożca, ale faktycznie ostatnie czasy nieco znaczeń mu dodały. Ja swego czasu też miałam takie obawy i po prostu wyprułam róg jednorożca mojej córki zaszyłam dziurę i przyprasowałam tam kwiatek-prasowankę. Teraz jest konikiem. Wygląda dobrze. Z drugiej strony, skoro to był symbol Jezusa…może nie należy tak łatwo go oddawać? Pony są złe ale przecież żaden ksiądz nie mówi, żeby wyrzucić wszystkie zabawki-jednorożce, tylko pony, hallo kitty itd. Ale jak Cię to niepokoi, to szkoda nerwów. Ja też dużo zabawek wyrzuciłam, starałam się tylko… Czytaj więcej »
Iwona
Gość

Co do kucykow pony to od razu przelaczam na inny kanał. Ostatnio usłyszałam od mamy, ze przesadzam, a od siostry, że gdybyśmy zwracali uwagę na to wszystko to nie mielibyśmy co oglądać w tej tv. I jak tu rozmawiać? Normalne bajki dla dzieci można na palcach policzyć reszta to, albo magia, albo rogi, znaki, których nawet nie jestem w stanie ocenić czy są złe czy nie. Bluzeczke z kucykiem pony też dostała.

enia
Gość

Ula a ja wolę na zimne dmuchać

Emek
Gość
No z tymi znakami okultystycznymi bym nie szalał bo można zwariować szczerze mówiąc to nie można się od nich uwolnić na każdym produkcie spożywczym jest znak okultystyczny , przecież to kod kreskowy który zawiera trzy 6 znak bestii poza tym jest sieć sklepów lewiatan imię demona jak u kogoś w małej miejscowości jest tylko taki sklep no to trudno aby dzień w dzień robił ileś kilometrów aby kupić produkty spożywcze , też trzeba nie dać się zwariować i nie widzieć wszędzie diabłów bo można wpaść w obłęd religijny a to też jest groźne po za tym najgorsze nie są oczywiste… Czytaj więcej »
Iwona
Gość

Chyba dobrze myślisz bo przesadna paranoja to również niebezpieczna droga. Nagle wszędzie zaczynamy widzieć zle rzeczy, a przy tym skupiamy swoją uwagę na tym złym zamiast na Panu Bogu. Na tym gruncie zly też potrafi nam nieźle namieszać ujawniając się, abyśmy żyli w strachu, ze uczynimy coś przeciwko Bogu posiadając lub robiąc dana rzecz. Mi to głównie chodzi o moje niewinne dziecko. Bo moi rodzice może, przez brak wiedzy na ten temat nie dostrzegali takich zagrożeń,dla mnie i mojego rodzeństwa. Jednak wiem jedno skupiali się na Bogu w naszym wychowaniu, a to chyba lepsza droga.

Hanka
Gość

Wątpliwości co do różnego symboli najlepiej rozwiewać u spowiednika lub swojego proboszcza.
Jest czas odwiedzin duszpasterskich więc zamiast rozmawiać o niczym lub o pogodzie warto zadać księdzu nurtujące pytania. Też wychodzę z założenia, że przede wszystkim należy koncentrować się na Bogu i jego szukać a nie na każdym kroku szukać złego.

Emek
Gość
Kiedyś Bóg jednemu świętemu pokazał wszystkie demony na ziemi i ich pokusy było ich tyle aż zakryły słońce święty się przeraził i zapytał kto się temu oprze Bóg odpowiedział pokora a więc trzeba pokornie powiedzieć Panie Boże ja sobie z tym wszystkim nie poradzę Ty musisz mną kierować , Iwona nie przejmuj się że twoi rodzice czegoś nie dopilnowali ty też raczej nie wszystko dopilnujesz jeżeli chodzi o wiedzę to przeczytaj o Salomonie w Biblii Bóg pobłogosławił mu taką wiedzą taką mądrością a mimo to od grzechu nie uciekł tak ładnie napominał aby nie wiązać się z kobietami z innych… Czytaj więcej »
Iwona
Gość

Widać ze wiesz co mówisz. Faktycznie od grzechu nie da się uciec najważniejsze, aby być świadomym swojej słabej natury i szukać pomocy u Boga. Ale w dalszym ciągu nie wiem co począć z tym jednorozcem. Dac sobie spokój, czy jednak nie. Chyba zrobię jak wcześniej poradziła Hanka zapytam księdza i będę spokojna. Mamy w parafii mądrego proboszcza więc warto rozważyć taką możliwość.

enia
Gość
Iwona mam modlitewnik do Św.Michała Archanioła , który na końcu zawiera właśnie symbole okultystyczne jakie są i jest jednorożec , dzięki temu że przejrzałam i wzrokowo zapamiętałam tą pacyfkę ,nawet by mi przez myśl nie przeszło że moze być na podeszwie butów ,czy na bluzce .To nie jest szukanie złego. Lepiej takich rzeczy nie mieć . Oczywiście po to są Księża aby nam pomagali Rozmawiałam z panią , która ma u nas księgarnię religijną i miała zamówienie z zagranicy na Monstrancje i uznała że osobiście swoim samochodem pojedzie po to . Jak wracała myślała że nie da radę cała wrócić… Czytaj więcej »
Iwona
Gość
Zgadzam się z toba i wiem, że lepiej jest unikać niepotrzebnych zagrożeń. Pozostaje jednak pytanie jak rozwiązać ten problem, gdyż nie chce nikogo urazić. Jeśli zdecyduje się pozbyć zabawki to co mam powiedzieć mężowi? Przecież to prezent od jego jedynego brata. Poza tym pozostaje jeszcze on sam. Wątpię, aby tłumaczenia o złym znaczeniu pluszaka cos pomogły, a przykrości tez nie chce nikomu sprawiać. Dobrze, że póki co mała nie jest zainteresowana zabawa. Odnoszę wrażenie, że to zły w pewien sposób zadziałał, skoro akurat teraz kiedy odmawiam nowennę pojawił się taki problem. Dodam również, ze podczas odmawiania właśnie tej NP otrzymałam… Czytaj więcej »
irena
Gość

iwona nie wiem na ile to prawda, ale gdzies slyszalam ze dzieci sa specjalnie chronione tylko nie wiem do ktorego roku zycia ,moze jednak porozmawiaj na ten temat z ksiedzem ,moze on ci pomoze , jest to trudna sytuacja i niezreczna,moze pokaz ksiedzu ta zabawke i cos ci on poradzi

Ula
Gość

Przeglądam te niebezpieczne znaki. Jest tam też motyl. Idąc tym tropem można naprawdę ostro przesadzić…to chyba jest prawdziwy plan złego – zeby ludzie uwierzyli, że wszystko jest złe, demoniczne…nie zamierzam temu ulegać. Pan Jezus nas wyzwolił, żadne jednorożce ani motyle nas nie zniewolą, chyba że ktoś naprawdę w takim celu je nosi jak tam jest napisane. Ale to nie jest żadne z nas ani nasze dzieci.

Iwona
Gość

Tak motyl również, symbolizuje nową erę New age. Ale czy np. Motylki we włosach dziewczynki to to samo co motyl u osoby, która nosząc tego motyla nadaje mu jasne znaczenie? Ciężko to wszystko zrozumieć. Nawet trójkąt widnieje w tego typu symbolach.

enia
Gość
Iwona dobrze jest abyś powiedziała i mężowi i jego bratu o tych znakach złych. Niech wiedzą , ja jestem tego zdania że zawsze mówić prawdę . Będzie za chwile Ksiądz chodził po kolędzie to się zapytacie co sądzi o tym .Twoje dziecko ma przy sobie Anioła Stróża i może trzyma z daleka Twoją pociechę od tej zabawki . Kiedyś szłam przez park i na chodniku z początku myślałam że to kupy , ale lepiej się przyjrzałam to były monety w batonie czekoladowym powklejane . Widocznie jakiemuś dziecku z wózka wypadły, za twarde miało do gryzienia . Pieniążkami sie bawiło i… Czytaj więcej »
Iwona
Gość
Mężowi mówiłam jeszcze zanim zaczęłam się zastanawiać, nad tym jednorozcem. Uwierzył, jednak stwierdził, ze skoro on nie przywiązuje uwagi do tych rzeczy to nie czuje się zagrożony. Wiem, ze ma błędne przekonanie bo to właśnie o to chodzi, aby nieświadomi ludzie tak właśnie myśleli. Jego bratu raczej nie powiem ze względu na to, iż jest on poniekąd gościem w kościele. Więc jak ja mam tłumaczyć coś komuś kto nie żyje w wierze? Nie chce go w żaden sposób oceniać zwłaszcza, ze jest dobrym człowiekiem i myślę, iz na swój sposób wierzy. Tak naprawdę to tylko Bóg zna nasze serca, ale… Czytaj więcej »
Ula
Gość

Iwona czytałaś mojego posta, w którym piszę, jak wyprułam róg i naszyłam tam aplikację-kwiatuszek?

enia
Gość

Ula Ty masz pomysły ….dobre . Fajne to .Uśmiałam sie …co kilka głów to nie jedna

Iwona
Gość

Chyba mi to umknęło, ale przyznam się, ze i taki pomysł już mi przyszedł do głowy. Ale dzięki za podsuniecie kwiatuszka bo właśnie na wypełnienie pustego miejsca nie miałam pomysłu.

Iwona
Gość

Właśnie nadrobilam stratę i wróciłam do Twojego wpisu. Musiałam przeoczyć, a faktycznie byłoby to najlepsze rozwiązanie problemu. Nikogo bym tym sposobem nie urazila, a moja głowa i serce byłyby spokojne. Niestety nie mamy wpływu na wybór prezentów dokonywanych, przez drugie osoby, dlatego musimy sami być czujni.

1 17 18 19
wpDiscuz