Najczęstsze pytania o nowennę pompejańską

Nowenna pompejańska jest niezwykle prosta bo polega na samym różańcu!  Jednak we wpisach na tej stronie oraz w licznych listach pojawiają się wciąż te same pytania, więc zebraliśmy je w tym miejscu.

Jak odmawiać nowennę pompejańską? Proszę o szczegółowe wyjaśnienie, bo trudno mi się w tym połapać.

Zobacz w tym poradniku – nowenna krok po kroku.

Jak odmawiać różaniec?

Zobacz instrukcję różańca.

Czy nowennę pompejańską można odmawiać w wielu intencjach?

Nowennę pompejańską odmawiamy w jednej, konkretnej intencji.

Czy nowennę można podzielić na kilka osób?

Nie. Jedna nowenna = jedna osoba modląca się. Oczywiście, kilka osób może modlić się w jednej intencji, ale każdy odmawia całą nowennę.

Mam pytanie czy przy odmawianiu nowenny należy rozważać każdą tajemnicę, czy wystarczy ją wymówić i odmawiać różaniec?

Różaniec bez rozważań to nie różaniec. Sensem różańca są rozważania, więc nie pomijaj ich w modlitwie.

Dlaczego nowenna pompejańska trwa 54 dni skoro wiadomo, że nowenny zwykle trwają po 9 dni?

Rzeczywiście, mylące może być to, że nowenna kojarzy się z dziewięcioma dniami modlitw. W przypadku nowenny pompejańskiej jest inaczej: odmawiamy ją przez 54 dni. Dlaczego? – Wzięło się to stąd, że Matka Boża poleciła odmówić trzy nowenny dziękczynne i trzy błagalne. W sumie daje to 6 nowenn po 9 dni, a więc 6 x 9 = 54. Jednak dla uproszczenia, te 54 dni nazywamy po prostu nowenną pompejańską. Pamiętamy, że  dzieli się ona na dwie części po 27 dni:  błagalną i dziękczynną.

Można o tym przeczytać w tym miejscu.

Chciałam zapytać, czy dopuszczalna jest przerwa między częściami modlitwy (np. dwu-, trzymiesięczna)?

Nie, w tym sens nowenny, ze odmawiamy ją codziennie.

Czy w danym dniu można podzielić tajemnice rożańcowe na np. trzy części i odmawiać je o różnych porach?

Tak! Możesz podzielić nawet na dziesiątki! Różaniec możesz odmówić w całości albo w częściach.

Nie zdążyłem odmówić nowenny przed północą, skończyłem ją po północy, czyli następnego dnia. Czy taka nowenna się liczy?

Tak. Wiele osób pracuje też w późnych porach. Generalnie powinno się ukończyć modlitwy w danym dniu przed udaniem się na nocy spoczynek. Nie jest to tak, jak w baśni o Kopciuszku: północ i wszystko znika 🙂 Nowenna pompejańska to nie magia!

Czy jeżeli jakiegoś dnia nie da się rady odmówić wszystkich tajemnic (z powodu pracy oczywiście a nie z lenistwa, np. zaśnie się wieczorem ze zmęczenia przy odmawianiu) to czy nowenna się już nie liczy i trzeba zaczynać od nowa?

Jeśli przerwiemy nowennę pompejańską z jakiegoś powodu, to powinniśmy zacząć ją na nowo. Sens w tym, by nowenna stała się szkołą modlitwy różańcowej. Do tej „szkoły” chodzimy codziennie, przez 54 dni i nie ma usprawiedliwionych nieobecności.

Jeśli stracimy przytomność lub zdolność do modlitwy, jeśli zajdą nieprzewidziane okoliczności, które uniemożliwiają modlitwę – można warunkowo dokończyć modlitwę następnego dnia.

Wiele osób wieczorami jest już na tyle zmęczonych, że nie ma sił na odmawianie różańca. Zostawiając modlitwę na koniec dnia sami ryzykują jej przerwanie.

Dlaczego nie spróbować modlitwy rano? Często spotykaną propozycją jest ta, by odmówić np. w drodze do pracy, jeśli idziemy pieszo. A jeśli nie, to wyjść na wcześniejszym przystanku i odmówić podczas spaceru. Jeśli ktoś nie pracuje albo ma zajęcia w domu, może odmawiać różaniec w trzech częściach z Radiem Różaniec lub innym radiem katolickim.

Czyli odmawiając nowennę odmawiamy różaniec 4 razy?

Wystarczy trzy razy i jest wiele świadectw o otrzymanych łaskach po odmawianiu trzech tajemnic. – Matka Boża dała obietnicę: Ktokolwiek pragnie otrzymać łaski, niech odprawi na moją cześć trzy nowenny odmawiając piętnaście tajemnic różańca, a potem niech odmówi znowu trzy nowenny dziękczynne” (przeczytasz o tym tu). Ale też różaniec  to całość, kto może, niech odmówi także tajemnice światła. Szczególnie chorzy, którzy są na zwolnieniu lekarskim, którzy mają więcej czasu dla siebie. Dlaczego? – Przeczytajmy świadectwo pani Wandy o uzdrowieniu z raka. Pani Wanda odmawiała najpierw trzy tajemnice, ale uzdrowienie przyszło po drugiej nowennie z czterema tajemnicami.

odkąd odmawiam tę modlitwę mam wrażenie, że cały świat jest przeciwko mnie i mojej Rodzinie. Czy to normalne?

Tak, to normalne, że doświadczamy przeciwności i pisze o tym bardzo wiele osób, które modlą się nowenną. Te przeciwności, nawet jeśli pochodzą od złego ducha, to mogą się one przyczynić do zahartowania duchowego, do wzrostu naszej świętości. Są też dla nas sprawdzianem, na ile intencja nowenny jest dla nas ważna, jaka jest nasza gotowość i motywacja. I, jak napisała Ania, „Im większe trudności tym bardziej trzeba się trzymać modlitwy, bo to znak, że zły się strasznie denerwuje i zrobi wszystko żeby modlitwę przerwać i się załamać… To tylko dowód jak modlitwa jest silna… Nie poddawaj się pod zadnym pozorem, nie daj sie zastraszyć, Bóg czuwa i to jest jedyna prawda, a nowenna ma wielką moc.”

Czy nowennę pompejańska trzeba odmawiać przed obrazem Matki Bożej czy można przed krzyżem?

Obraz nie jest konieczny, można przed krzyżem, można w kościele.

Czy po odmówieniu 3 tajemnic różańca można modlić się do Pana Boga?

Różaniec jest też modlitwą do Boga, a i sama nowenna nie wyklucza żadnych innych modlitw.

czy przy odmawianiu nowenny pompejańskiej trzeba za każdym razem, przy odmawianiu kolejnej części różańca zaczynać od credo, czy też trzeba elementy „wstępne” opuścić nawet gdy odmawia się trzy części o różnych porach dnia, a nie jednocześnie?

Credo, Ojcze nasz, 3 Zdrowaś Maryjo odmawiamy raz, na początku różańca, a nie każdej części.

Czy różaniec można odmawiać w myślach?

Tak, modlitwa może być ustna lub myślna.

Zaczynam odmawiać nowennę pompejańską, czy po jej skończeniu mogę rozpocząć kolejną w kolejnej intencji?

Matka Boża ma tyle łask do rozdania, że starczy nie wiele nowenn w rożnych intencjach 🙂

Odmówiłam nowennę i nie zostałam wysłuchana. Zaczęłam kolejną nowennę.

Matka Boża z pewnością nie cofa danego słowa. Jeśli prosimy ufnie i w dobrym celu, to z pewnością otrzymamy potrzebne łaski. Ale zostawmy też w naszej prośbie jedno fiat. – Niech się stanie wola Boża, niech da On nam łaski najbardziej potrzebne, najbardziej optymalne nie dla ciała, ale duszy! Dla… zbawienia.

Często prosimy o łaskę zdrowia, a nawet życia w sytuacjach beznadziejnych. Bóg może uzdrowić z każdej choroby, tak jak uzdrowił panią Wandę. Ale tą łaską może być łaska dobrej śmierci i ocalenie duszy przed wiecznym potępieniem.

W książce o pierwszych cudach nowenny pompejańskiej jest wiele wspaniałych świadectw, w których objawiła się Boża chwała poprzez odzyskanie zdrowia w wobec beznadziejnej sytuacji. Jest też na końcu jedna relacja o wolnomularzu, który nie odzyskał zdrowia, ale uwierzył w Boga i swoją gorliwą wiarą rozpalał innych. I to jest chyba najpiękniejszy rozdział tej książki.

1 139 przemyśleń nt. „Najczęstsze pytania o nowennę pompejańską

 1. Jestem na przełomie 8 i9 miesiąca ciazy. Narazie wg badań dziecko jest zdrowe. Dzisiaj odmawaijac zwykły różaniec szukałam rozważań w internecie. Trafiłam na nowennę pompejanska. I teraz mam dylemat, że jak nie zacznę jej odmawiać to mnie Bóg pokara choroba dziecka za lenistwo. Wmawiam sobie, że nie przez przypadek trafiłam na nowennę. Powinnam ja odmawiać czy nie? Tak naprawdę to nie chce tego robić i tak się dużo modlę rano i wieczorem, ale ze strachu jestem w stanie nowennę odmawiać? Co powinnam zrobić?

  • Może lepiej poczekać do rozwiązania i wtedy dopiero odmawiać, bo jak jesteś na przełomie 8/9 to możesz nie zdążyć dokończyć przed porodem, a w szpitalu nie będzie tak łatwo, moim zdaniem lepiej poczekać i po powrocie do domu z dzieciątkiem jak już ochłoniesz będziesz mogła spokojnie się modlić nowenną np. podczas karmienia, czy wtedy gdy dziecko śpi (ja tak robiłam). W ciąży też odmawiałam nowennę pompejańską 5-6 miesiąc ponieważ u córki została wykryta niedrożność jelit tak ciężka że w każdej chwili mogło dojść do wewnątrzmacicznego obumarcia płodu, oprócz tego podejrzenie wady serca i zespołu Downa, byłam załamana ale wtedy zaczęłam (ja i moja mama) gorąco odmawiać nowennę i pod koniec części dziękczynnej stał się cud! Wszystko zniknęło! Matka Boża uzdrowiła maje dziecko! Lekarze byli w szoku, wszyscy jednogłośnie orzekli że to cud! I 27 kwietnia urodziłam całkiem zdrowe dziecko! A nowennę tak pokochałam że odmawiałam także po porodzie o dalsze zdrowie i opiekę Matki Bożej dla córeczki! Tobie życzę wszystkiego dobrego, dużo zdrówka dla Ciebie i maleństwa oraz szczęśliwego rozwiązania! Jeżeli czujesz wewnętrzną potrzebę odmówienia nowenny to powinnaś odmówić tylko w takim czasie kiedy będziesz pewna że dasz radę skończyć. Pozdrawiam gorąco!!!

 2. WITAM WSZYSTKICH MAM JEDNO PYTANIE OD PONAD 4 LAT CODZIENNIE MODLE SIĘ ZA ZMARŁYCH NA RÓŻAŃCU I CHCIAŁBYM PODJĄĆ NP I MAM MAŁY PROBLEM BO NIE WIEM JAK TO POŁĄCZYĆ JAK RAZ ZAPOMNIAŁEM ODMÓWIĆ RÓŻAŃCA ZA ZMARŁYCH TO MNIE COŚ W ŚRODKU GRYZŁO CAŁY DZIEŃ A JAK POMYŚLĘ ŻE MAM ODMÓWIĆ 4 RÓŻAŃCE TO MNIE PRZERAZIŁO I ZWIĄZKU Z TYM MOJE PYTANIE BRZMI CZY MACIE JAKIEŚ RADY NA TO. DZIĘKUJĘ ZA ODPOWIEDZI

 3. Mam pytanie poprostu zapomniałem odmówić nie zdążyłem odmówić jednego różańca przed północą odmówiłem po czy nowenny dalej się liczy odmawia 29 dni i nawet od 11 dni odmawiam wszystkie 4 tsjemnice co robić

 4. Witam. Mam pytanie mianowicie zaczęłam odmawiać nowenne i boję się że jest troszkę za późno ponieważ część dziękczynna trwa 27 dni, a ja zaczęłam odmawiać ją 3 dni przed egzaminem który jest właśnie moją intencją abym go zdała

 5. mam takie pytanie czy jak sie odmawie nowenne w danej intencji i ta intencja sie spelnila to mozna prezrwac nowenne czy modlic sie dalej ale juz w innej intencji?(nowenne zaczelam z tydzień przed egzaminem a zdanie egzaminu i zdałam czy po egzaminie mam dalej modlic sie o zdanie egzaminu co jest troche nielogiczne skoro sie skonczyl?

 6. Czy nowenne trzeba odmawiac na kolanach? Czy mozna np. podczas praca domowych, spaceru itp?? Czy jezeli podzielimy ja na czesci albo dzisiątki rozańca to przed kazdym „kawałam nowenny’ i po skonczeniu trzeba sie zegnać. Czy raz na poczatku potem w ciagu całego dnia odmaiamy i robimy przerwy i zegnaym sie az na końcu całości??

 7. Cześć
  Ja się modliłam podczas różnych prac domowych, jazdy autem, kiedy kładłam dzieci spać itp. W Piśmie jest taki fragment, żeby modlić się w każdych okolicznościach, z czystymi rękami, pracowałam więc w gumowych rękawicach, może to głupie, ale tak w ogóle byłam w stanie odmówić tą Nowennę. Nie wiem czy na coś Ci się ta wiedza przyda, ale na wszelki wypadek się podzielę 🙂
  Nie wiem jak inni ale ja akurat żegnam się przed i po zakończeniu każdej modlitwy, czy to 1 dziesiątka czy cały różaniec.
  Pozdrawiam
  Ula

 8. Wioletta Karolina, gratuluję zdania egzaminu. Ja bym dokończyła tą Nowennę, w sumie jest tam część dziękczynna, może warto podziękować Maryi za okazaną pomoc.
  Pozdrawiam
  Ula

 9. Zaczęłam nowennę, ale nie zachowałam kolejności, tj. wczoraj modlitwę błagalną modliłam się tylko na końcu ( nie po każdej części , bo nie doczytałam ) a dziś doczytałam i pomodliłam się cztery razy po ostatniej części . Czy mogę uznać, że już dwa dni modlę się nowenną, jeden czy żadnego z dni nie mogę uznać za poprawnie odmówionych i powinnam zacząć od nowa?

  Serdecznie dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam

 10. Zmówiłem dzisiaj całą nowenne, jednak odmawiając ją, zdałem sobie sprawe, że niedokońca dobrze wymawiam jedno słowo w „Zdrowaś Maryjo”, a mianowicie, gdy mówi się „owoc żywota Twojego Jezus”, nie wiedzialem dokładnie jakie słowo znajduję się przed „żywota Twojego Jezus” i zamiast „owoc”, co jest zrozumiałe i nadaje sens, wymawiałem „owocz” i nie wiedziałem dokładnie jakie to ma znaczenie. Dopiero teraz sprawdziłem w internecie jak się odmawia Zdrowaś Maryjo. Czy ta nowenna jest nieważna? Muszę odmówić ją od nowa? Dodam, że jest to pierwszy dzień nowenny, więc mogę odmówić dla czystego sumienia ją od nowa. Ale czy muszę? Czy ta nowenna jest nieważna? Z góry dziękuje za odpowiedź! Z Bogiem 🙂

 11. Nowennę odmawiam od 3 sierpnia br. Dzisiaj kończę część błagalną, niestety 13 sierpnia nie udało mi się odmówić całej nowenny, odmówiłam 1 część i to niecałą. Po tym dniu postanowiłam kontynuować nowennę i odrobić ten dzień kiedy indziej. Dziś nadszedł ten dzień, ostatni tej części i dziś też chciałabym odrobić modlitwę z 13 sierpnia. Moje pytanie brzmi, czy jeśli odrobię ją dziś i zacznę jutro część dziękczynną to nowenna będzie się liczyła nadal czy lepiej odmawiać dalej część błagalną i liczyć, że zaczęłam ją 14 sierpnia?

 12. Witam. Wczoraj zaczęłam odmawiać cz.dziekczynna nowenny i na końcu różańca w 3 części zapomniałam zakonczyc różaniec 3 krotnym westchnieniem do MB i moje pytanie czy mogę uznać ta nowennę czy mam zaczac wszystko od nowa.

 13. Hey mam pytanie odmawialam przez 27 dni nowenne a dzis mamy 28 dzien i mam delikatny problem mianowicie przy kazdej czesci rozanca powinno sie wymowic intencje i dodac Krolowa Rozanca Św. Modl sie za nami……. hm przeoczylam ten fakt i tylko na rospoczecie dnia czyli pierwszej czesci rozanca mowilam intencje i to wezwanie ale w myslach mialam to o co Maryje prosze………… dopiero dzis mnie olsnilo……. ze powinnam przed kazda czescia tak mowic……….. czy powinnam rozpoczac od nowa

 14. Witam .jestem osoba wierzaca ,jednak dopiero od niedawna zaczelam sie zagłębiać i rozumiec wiecej.chcialabym zaczac nowenne,ale mam przeszkody pierwsza to nie potrafie sie skupic i zapamietac ,ale tez jestem osoba ktora musi miec 100 proc pewnosc jak sie odmoawia nowenne przez 54 dni.chodzi o to ze chcialam wiedziec jak sie. Dokladnie ja odmawia .zawsze rozaniec odmawialam zdrowas Mario caly.moze bylam w bledzie.prosze o cala instrukcje i pomoc bo w internecie kiedy szukam ciagle mam przeszkody.moze to dlatego ze walcze ze zlym juz 3 lata .wczoraj dostalam dowiedzialam sie o nowennie i od razy przekazalam to potrzebujacym trzem rodzinom,i on we mnie uderzyl.zawsze tak jest msci sie na mnie ale ja nie odpuszczę. Prosze o pelna instrukcje czy mam zaczynajac rozaniec odmawiac tylko ,,pomnij o milosierna…..,, przez 27 dni czy w teakcie rozanca nalezy odmawiac ojcze nasz i spowiadam sie Bogu.prosze o instrukcje. Bardzo prosze

 15. CZEŚĆ WSZYSTKIM ODMAWIAM NOWENNĘ 10 DZIEŃ I CHYBA STRACIŁEM RACHUBĘ W ZDROWAŚKACH I ODMÓWIŁEM ( BO JA GRAM NP NA ORGANACH) 160 A MOŻE WIĘCEJ ZDROWASIEK I CZY NP JEST WAŻNA ODMAWIAĆ DALEJ????

 16. CZEŚĆ WSZYSTKIM MAM PYTANIE CZY MOŻNA ODMAWIAĆ NP O ZBAWIENIE DUSZ OTÓŻ OD 4 LAT CODZIENNIE MODLE SIĘ O ZBAWIENIE LUDZI (KTÓRYCH ZNAŁEM ) TYCH LUDZI JEST NA DZIEŃ DZISIEJSZY PODAJŻE PONAD 200 I PRAWIE RAZ W TYGODNIU KTOŚ ODCHODZI DO WIECZNOŚCI MOJE PYTANA BRZMIĄ CZY MOGĘ MODLIĆ SIĘ PRZEZ 54 NP O ZBAWIENIE TYCH DUSZ I CZY JAK KTOŚ ODEJDZIE DO WIECZNOŚCI W CZASIE NP TO CZY TEŻ BĘDZIE SIĘ LICZYŁ????

 17. Czy modlitwa w intencji rozwoju zawodowego jest czymś, za co nie powinno się modlić? Chodzi o rozwój zawodowy innej osoby, która nie jest szczęśliwa w obecnym stanie zawodowym, często wywołuje smutek, niezadowolenie i przygnębienie, i mimo wielu starań, nie udaje jej się nic zdziałać. Inne pytanie to: sformułowanie „o uzdrowienie duszy i ciała” traktować jako jedną intencję i odmawiać w dwóch nowennach, czy potraktować jako jedno westchnienie do Matki. I czy stan łaski uświęcającej jest konieczny, aby modlitwa była skuteczna?

 18. Witam zaczelam odmawiac nowenne w intencji powrotu mojego byłego chlopaka. Nowenne odmowilam 21 dni po czym doszlo do mnie ze nie ma o co walczyc ze on juz dawno przestal mnie kochac i nic z tego nie bedzie. Wczoraj nie odmowilam nowenny. Stwoerdzilam ze przestaje walczyc ze i tak nie mam o co. Ale dzisiaj nachodza mnie mysli czy dobrze zrobilam, moze Bóg wystawił mnie na próbę jak bardzo mi na nim zależy. Chcialabym kontynuowac nowenne ale z jednym dniem przerwy juz chyba nie mozna? A gdybym dzisiaj odmowila dwoe nowenny za wczoraj i dzis? Czy moze rzeczywoscie nie warto sie modlic w tej intencji tylko rozpoczac nowa np o dobrego męża? Pozdrawiam

 19. Nikt z ludzi nie będzie potrafił odpowiedzieć na Twe pytania, skoro nie potrafisz na nie odpowiedzieć sama. Sadzę, że wszelkie modlitwy o tyle pomagają, o ile modląca się osoba jest dojrzała w swych intencjach, spokojna i pewna wewnętrznie w odniesieniu do wagi swej prośby. Umysł bardzo niespokojny, poruszony, chaotycznie nawołujący i proszący o coś nie jest dobrym wsparciem dla modlitwy – nie potrafi dać modlitwie wewnętrznego ugruntowania. Taki umysł i taka modlitwa są słabe – nie mają mocy sprawczej. Być może najlepiej w Twym przypadku poświęcić się nowennie z intencją wewnętrznego uspokojenia i stworzenia duchowej harmonii – odbudowy psychicznego i duchowego fundamentu. Może pomyśl o tym w ten sposób a odnajdziesz właściwą ścieżkę… Może nie tyle o powrót tej osoby rzecz idzie, co o odnalezienie swego wewnętrznego spokoju, o pozbycie się cierpienia…

 20. CZEŚĆ WSZYSTKIM MAM PYTANIE CZY MOŻNA ODMAWIAĆ NP O ZBAWIENIE DUSZ OTÓŻ OD 4 LAT CODZIENNIE MODLE SIĘ O ZBAWIENIE LUDZI (KTÓRYCH ZNAŁEM ) TYCH LUDZI JEST NA DZIEŃ DZISIEJSZY PODAJŻE PONAD 250 I PRAWIE RAZ W TYGODNIU KTOŚ ODCHODZI DO WIECZNOŚCI MOJE PYTANA BRZMIĄ CZY MOGĘ MODLIĆ SIĘ PRZEZ 54 NP O ZBAWIENIE TYCH DUSZ I CZY JAK KTOŚ ODEJDZIE DO WIECZNOŚCI W CZASIE NP TO CZY TEŻ BĘDZIE SIĘ LICZYŁ????

 21. Jeśli mogę wyrazić swoją opinię i głębokie wewnętrzne przekonanie – po 20 ponad latach duchowych dociekań, medytacji, kontemplacji… Tu nie chodzi o mechaniczną arytmetykę czy daleko idącą formalną poprawność. Sama Twoja intencja jest piękna współczuciem i altruizmem wobec innych ludzi. To Twoja modlitwa rozumiana jako stan umysłu i ducha jest tu fundamentem. Rób to, co robisz z pokorą, radością, spokojem i wewnętrznym przekonaniem, że jest to prawdziwie dobre – bo takie jest. Pozwól Świętym Istotom decydować o tym, co jest ważne i jak Twą duchową pracę najlepiej wykorzystać ku pożytkowi innych. Naszą rolą jest stworzenie czystego wewnętrznego świata – za sprawą medytacji i modlitwy; tak, aby umożliwić Świętej Istocie (Bogu, Duchowi Świętemu…) godne wejście do krainy naszego czystego i bezgrzesznego umysłu i czynienie tego, co przynależy Świętym Bytom.

 22. Posłuchaj swego umysłu, sumienia, serca – tam jest cichy głos, który nieustannie do Ciebie, w Tobie przemawia. Czasem możesz usłyszeć Ten Głos w postaci intuicyjnego zrozumienia; czasem pojawi się w chwili wewnętrznego przekonania, że powinieneś zrobić tak, a nie inaczej; czasem wspomoże Cię chęcią – nie wiadomo skąd pochodzącą – zrobienia czegoś w taki sposób, a nie inny… Nie pytaj nas – ludzi – bo błądzimy; możemy udzielić Tobie niewłaściwej rady; możemy popaść w pychę radząc Tobie; słuchaj głosu Ducha Świętego w sobie. Zdobądź się na odwagę własnej decyzji… Nie bój się – czego byś nie wybrał, to pójdzie; a po jakimś czasie poczujesz, co trzeba robić dalej.

 23. CZEŚĆ WSZYSTKIM MAM PYTANIE MOŻE DZIWNE ALE KTO PYTA NIE BŁĄDZI CZY NOWENNĘ POMPEJAŃSKĄ MOŻE ODMÓWIĆ 162 OSOBY INTENCJA JEST TA SAMA U WSZYSTKICH CZYLI KAŻDY Z NICH ODMAWIA 1 RÓŻANIEC CZYLI 3 OSOBY NA DZIEŃ??????

 24. Witam! Zaczął się miesiąc październik i w kościele odmawiany jest codziennie różaniec. Czy jak jestem obecna na tym różańcu, to on się liczy do Nowenny?Czyli np. 2 części odmawiam sobie w domu, a 1 podczas nabożeństwa w kościele.

 25. zaczęłam odmawiać niedawno nowennę,dzisiaj przypada 3 dzień modlitwy,jednak nie zdążyłam odmówić przed północą wszystkich części chwalebnych. nie było to spowodowane pracą,lenistwem czy też zaśnięciem,po prostu wpadła znajoma w odwiedziny i się zasiedziałyśmy. byłam pewna,że zdążę odmówić różaniec zanim się u mnie pojawi,jednak tak się nie stało. odmówię teraz(po północy) zaległe części jednak chciałabym się dowiedzieć czy to się liczy czy powinnam zacząć od jutra od nowa całą nowennę?

 26. Odmawiając NP myślałam, że tylko raz, na samym początku różańca należy podać intencję oraz powiedzieć: ”Ten różaniec odmawiam na Twoją cześć Królowo Różańca Świętego”. Pierwszego dnia w przerwie odmawiania początku trzeciej części przeczytałam w innym artykule, że należy powiedzieć to za każdym razem, jak zaczynamy nową część. Czy mam zacząć jeszcze raz? Przerwałabym ją trzeci raz, bo zawsze coś nie daje mi spokoju…

 27. CZEŚĆ WSZYSTKIM MAM PYTANIE MOŻE DZIWNE ALE KTO PYTA NIE BŁĄDZI CZY NOWENNĘ POMPEJAŃSKĄ MOŻE ODMÓWIĆ 162 OSOBY INTENCJA JEST TA SAMA U WSZYSTKICH CZYLI KAŻDY Z NICH ODMAWIA 1 RÓŻANIEC CZYLI 3 OSOBY NA DZIEŃ?????????

 28. może to głupie pytanie ale sama już nie wiem,po każdej części różańca odmawiam Pod Twoją Obronę w intencji Ojca Świętego,czy nie jest to przypadkiem wplatanie drugiej intencji? czy nie odmawiam w ten sposób źle nowenny?

 29. Jeśli zasnęłam podczas ostatniej części Nowenny (ukoronowaniu NMP na Królowa nieba i ziemii), ale obudziłam się po 2 godzinach (ok. 2:30) i ją dokończyłam to moja modlitwa liczy się czy muszę zacząć odmawiać Nowennę od nowa?

  I jeszcze czy jak do intencji doda się 2 dnia jedno zagadnienie nie zmieniając jej ogólnego sensu to sprawia że modlitwa się nie liczy?

 30. MAM PYTANIE DO WSZYSTKICH JAK WY ROZUMIECIE SŁOWA Wszędzie będę opowiadać o miłosierdziu, które mi wyświadczyłaś. O ile zdołam będę rozszerzać nabożeństwo do Różańca Świętego, wszystkim głosić będę, jak dobrotliwie obeszłaś się ze mną TZN ŻE PO ODMÓWIENIU A TYM BARDZIEJ PO SPEŁNIENIU JA MAM MÓWIĆ WSZYSTKIM O TEJ NOWENNIE CZY JAKOŚ INACZEJ JAK WYŚCIE TO ROBILI????

 31. Czy ktoś mógłby przejąć część dziękczynną jednej z moich Nowenn Pompejańskich? Obawiam się że jedną z nich będę musiała przerwać – po prostu „nie wyrabiam na zakrętach”. Tym razem otrzymałam znak że jedną z nich powinnam odpuścić, bo może się to źle odbić na moim zdrowiu. Pozdrawiam serdecznie. Monika.

 32. Witajcie,

  8 października zaczęłam odmawiać swoja pierwszą Nowennę, jednak jak teraz czytam to wydaje mi się że robię to nieprawidłowo, chyba coś źle zrozumiałam…chodzi mi konkretnie o intencję, czy powinnam ją podawać przed każdą częścią czyli 4 razy jednego dnia? bo ja do tej pory podawałam ją raz na samym początku przed pierwszą częścią i przed credo. Czy powinnam zacząć od nowa?

 33. 1. Czy godzi się odmawiać nowennę w intencji, w której modlę się już do świętego ?
  2. Czy można określić intencję w sposób bardzo ogólny, czy lepiej, żeby była ona skonkretyzowana ?

 34. MAM PYTANIE CO Z NP ZA ZMARŁYCH JAK UWAŻACIE JEDNA NOWENNA JEDEN ZMARŁY CZY JEDNA NOWENNA ZA WSZYSTKIE 250 DUSZ TYLE JEST NA DZIEŃ DZISIEJSZY BO JA MODLE SIĘ ZA TE WSZYSTKIE DUSZE O ZBAWIENIE CODZIENNIE NA RÓŻAŃCU ( GRAJĄC NA ORGANACH) I CHCIAŁEM JESZCZE NP ZACZĄĆ ZA TE DUSZĘ.

Dodaj komentarz

Przejdź do paska narzędzi