Bogate kobiety noszą w torebce pistolet a biedniejsze… różaniec!

Przeczytałam w Internecie, że biedniejsze kobiety noszą w torebce różaniec, a bogatsze pistolet. Dlaczego? Chyba dlatego iż traktujemy różaniec jako obronę przed złem. I to ma sens! Dlatego tak ważne jest aby różaniec był poświęcony oraz aby…. modlić się na nim!

Popularne są także teraz różańce na rękę. Różaniec na rękę w formie bransoletki warto nosić przynajmniej z kilku powodów:
  1. Nie jest o schowany gdzieś głęboko w kieszeni, szafie czy w dokumentach. Stale widzimy go na przegubie naszej ręki. Dzięki temu przypomina nam on o sprawach, które są tak ważne w naszym życiu. Zwłaszcza, jeśli dopadają nas trudności, zwątpienia i pokusy.
  2. Wbrew pozorom jest trwały – szczególnie dotyczy to różańców plecionych.
  3. Jest doskonale widoczny – cecha ta jest ważna głównie dla tych osób, które chcą świadczyć innym o swojej wierze.
  4. Różaniec – bransoletka wcale nie jest dodatkowym elementem ubioru, bądź dekoracją. Pomimo swych walorów estetycznych, wciąż jest to narzędzie potężnej modlitwy. I właśnie takim powinien pozostać.
Czy masz już swój ulubiony różaniec? Tutaj na pewno znajdzieszTakże POMPEJAŃSKIE różańce z Sanktuarium w Pompejach i różańce na rękę❗Kliknij

 

Pozdrawiam Cię, Szczęść Boże
Małgorzata

2
A Ty co o tym myślisz? – Napisz komentarz

avatar
1 Wątki komentarzy
1 Wątki z odpowiedziami
0 Obserwujący
 
Najpopularniejsze
Najgorętsze
2 Autorzy
AgnieszkaMarzena Autorzy ostatnich
  Powiadamiaj mnie o odpowiedziach  
Powiadom o
Marzena
Gość
Marzena

A ja myślę, że to niezbyt mądry tytuł. Niezbyt mądry i nieprawdziwy. Bo co ma bogactwo do modlitwy i wiary? Nieprawdą jest, że wszystkie bogate kobiety są złe (noszą pistolet). Znam wiele zamożnych osób, które pomagają innym i są naprawdę wierzące. Bieda też nie gwarantuje dobroci i modlitwy!
Więc tytuł artykuły jest krzywdzący, niesprawiedliwy i przede wszystkim nieprawdziwy!
Pozdrawiam
Marzena

Agnieszka
Gość
Agnieszka

Chyba chodziło autorce o żartobliwe podejście do tematu, nie takie całkiem na serio. Zwłaszcza, że w naszym kraju przecież nie można nosić broni w torebce 🙂