L.: Bóg mnie uzdrowił

Witam serdecznie wszystkich wytrwałych w Bogu, Jezusie i Naszej Mateczce Najswietszej. Bo dzięki ich miłości do Nas trwamy w modlitwie, i tak jak wiele osób pisze czujemy wewnętrzny spokój, bo czujemy ich obecność, Bóg niechce dla nas źle, wręcz przeciwnie chce naszego dobra dla każdego.
Przeczytaj

Gosia: Uzdrowienie z chorób

Przez ponad 10 lat chorowałam na chorobę układu pokarmowego (zespół jelita drażliwego - tak to określają lekarze), która bardzo negatywnie odbijała się na całym moim życiu. Miała wpływa na wiele ważnych decyzji, które podejmowałam i wyzwań, których decydowałam się nie podejmować w obawie, co to będzie, jak to będzie, czy...
Przeczytaj

Ewa: Mateczka pomogła mi wybrać czystość

Nowenna dała mi siłę aby wyrwać się z grzechu. Mam 49 lat i jestem panną. Przez wiele lat nie myślałam o małżeństwie po nieszczęśliwej miłości z lat młodzieńczych. Dwa lata temu zaczęłam modlić się o dobrego męża, kogoś komu będę potrzebna. Dobrego mężczyznę z którym razem będę klękać do modlitwy. I stało się poznałam jak mi się wydawało cudownego mężczyznę wierzącego z bagażem doświadczeń - miał za sobą dwa związki bez ślubu i dziecko. Twierdził że chce założyć rodzinę, że chce wypowiedzieć sakramentalne "tak" i że zrozumiał że źle postępował.
Przeczytaj

Marzenka: … żeby Synek nie miał astmy

Matka Boska sluchala Mnie caly czas jak sie modlilam
Przeczytaj

Bogumiła: Nowenna Pompejańska i święty Charbel

Nazywam się Bogumiła, jestem amazonką od 2012 r. . Jestem po amputacji, chemii i radioterapii. Moja choroba była impulsem do zajecia się tematem medycyny naturalnej i sposobów walki z chorobą danych nam przez Boga min poprzez odpowiedni styl życia i odżywiania. Tym szerokim tematem zajęłam się na moim blogu "Dr...
Przeczytaj

I – LIST: Bóg jest niepojęty

Nowennę zaczynałam kilka razy, jednak dopiero po wielu próbach w końcu mi się udało jedną ukończyć. Tę ostatnią zaczęłam z wrażeniem, że Bóg tego właśnie chce i zawzięłam się jak nigdy.
Część błagalna była dla mnie dość łatwa, natomiast krótko po rozpoczęciu części dziękczynnej zaczęły się schody. Zmuszałam się do modlitwy jak mogłam, zasypiałam z różańcem, potem budziłam się i kończyłam modlitwę, jednak teraz widzę, że różaniec dawał mi ogromny spokój. Dzięki niemu zbliżyłam się do Boga i wiele się nauczyłam. Jeśli chodzi o moją intencję, to modliłam się o naprawienie relacji z pewną osobą, jeśli jest to zgodne z wolą Bożą, ale mimo wszystko prosiłam Matkę Bożą o opiekę nad nami, a szczególnie nad tą osobą.
W międzyczasie działo się wiele w związku z tą relacją, o czym nie wiedziałam. Jednak w trakcie nowenny wszystkie fakty zaczęły układać się w całość, najpierw wywołując u mnie olbrzymie poczucie winy, a potem jeszcze większe zranienie.
Przepraszam, jeśli nie brzmi to logicznie, to strasznie skomplikowane. Czasem, myśląc o mojej sytuacji, mam wrażenie jakby Bóg uczynił z mojego życia żart, ale mam nadzieję, że On wie, co robi, a Matka Boża się za nami wstawia. Pewne jest, że po ludzku nie da się tego naprawić.
Nie wiem, czy nowennę uznać za wysłuchaną czy nie… Pamiętam jak czytając o niewysłuchanych nowennach załamywałam się, dlatego nie wiem, czy dobrze robię dodając to świadectwo, jednak dotrzymuję słowa danego Matce Bożej. Mimo wszystko, chcę zaznaczyć, że patrząc na moje życie, widzę działanie Boga. Dodam, że w trakcie nowenny zdarzało mi się odmówić 7-8 cząstek różańca, a kiedyś nawet 1 sprawiała mi trudność.
Jeśli komuś udało się dobrnąć do końca, chcę tylko zachęcić, by nieustannie starać się ufać Bogu. Obecnie tylko to daje mi nadzieję na przyszłość, bo sprawy się niesamowicie pokomplikowały i pozostało mi modlić się za osobę, z którą się wzajemnie zraniliśmy i ufać, że Bóg wyprostuje nasze ścieżki.
‚Z całego serca Bogu zaufaj,
nie polegaj na swoim rozsądku,
myśl o Nim na każdej drodze,
a On twe ścieżki wyrówna’
Prz 3, 5-6

5
A Ty co o tym myślisz? – Napisz komentarz

avatar
5 Comment threads
0 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
MateuszKasiaMoniaAndrzejenia Recent comment authors
  Subscribe  
Powiadom o
enia
Gość
enia

I niech Bóg wyrówna Twoje ścieżki
Szczęść Boże!

Andrzej
Gość
Andrzej

Nic, tylko ufać i wierzyć, że Bóg wie co dla Was najlepsze. Życie jest takie krótkie, a my tacy pogubieni i tak siebie wzajemnie ranimy. eh… Spoglądając na relacje między ludźmi to chyba największą łaską jaką może nas Bóg obdarzyć, to umiejętność porozumiewania się. Trochę to taka „wieża Babel” dookoła. Niby mówimy w tym samym języku, a jakby w różnych.

Monia
Gość
Monia

Mam podobną sytuację więc rozumiem Cię idealnie! wiem jak to jest jak jest ciężko co się dzieje i naprawdę różne rzeczy..
Lecz wiem że Matenka bardzo mi pomogła i wierzę że Tobie również pomoże jak najlepiej !!
Trwaj w tym co kochasz ! I ufaj Naszej kochanej Matence i Jezusowi 🙂

Kasia
Gość
Kasia

Ja też jestem w podobnej sytuacji. Modlę się i tam jak ty w części błagalnej szło łatwo, teraz coraz więcej rzeczy mi przeszkadza. Wiem jedno, nie można się poddać. Trzeba wierzyć i ufac a wszystko się ułoży.

Mateusz
Gość
Mateusz

Polecam nowenne do świętej Marty.