Weronika: Matka Najświętsza posłała mnie do pracy :)

Marzyłam o powrocie do pracy i zawsze miałam przekonanie, że Nowenną Pompejańską kiedyś Mateńkę ubłagam o pracę, ale na razie modlitwę w tej intencji odkładałam na później. Aż tu Matka Boża tak poukładała to i owo
Przeczytaj całość

Ola: Prośba o związek z konkretną osobą

Myślę że dzięki tym słowom przekonałam się jak ważna jest wola Ojca. Po raz kolejny zobaczyłam że Pan Bóg pragnie naszego dobra. Dostrzegłam to dzięki Matce Bożej
Przeczytaj całość

Marta Chojnacka: Kochani, chciałam podzielić się z Wami moimi przeżyciami związanymi z Nowenna Pompejańską.

Ciągle trafiałam na Nowennę Pompejańską, ale to praktycznie każdego dnia. To tak wyglądało jakbym ja uciekała a ONA mnie goniła.
Przeczytaj całość

Anna: Ogrom łask dla rodziny

O Nowennie Pompejańskiej dowiedziałam się kilka lat temu i przez tę modlitwę Maryja zmieniła moje życie. Pierwszą Nowennę odmówiłam w intencji uzdrowienia mojego brata z silnych bólów mięśni, brat przeszedł wiele badań ale lekarze nie potrafili postawić diagnozy. W trakcie odmawiania nowenny było coraz gorzej, ale trwałam w nadziei, że wszystko będzie dobrze i tak się stało. Po skończeniu nowenny z dnia na dzień było coraz lepiej, brat jest całkowicie zdrowy, choroba nie powróciła.
Przeczytaj całość

Nina: Dziękuję Mateczko i Jezu Miłosierny

Kochani, z ogromną radością chcę się podzielić z Wami moim świadectwem, zwłaszcza dlatego, że świadectwa tutaj zamieszczane bardzo mi pomagały podczas modlitwy i oczekiwania na wysłuchanie mojej intencji i w ten sposób choć trochę chcę się "odwdzięczyć". Pierwszą Nowennę Pompejańską skończyłam odmawiać w czerwcu. Przeczytaj Nina: Dziękuję Mateczko i Jezu...
Przeczytaj całość

Wojtek – LIST: To ma sens

Żyjąc w małżeństwie odeszliśmy z żoną od Boga. Nie modliliśmy się, nie uczestniczyliśmy w niedzielnej mszy świętej. Sakrament pokuty też nie był nam po drodze. Zdradziłem żonę, musiałem wyprowadzić się. Bardzo źle to znoszę. Straszne emocje, żal, złość na siebie czemu człowiek był taki głupi i zniszczył rodzinę. Zacząłem się modlić, znalazłem w internecie nowennę pompejańską. 27.03.2017 zacząłem pierwsza nowennę. 19 maja 2017 r. przypadł koniec nowenny. w ciągu dnia odmówiłem praktycznie cały różaniec i pozostały mi 2 ostatnie tajemnice chwalebne. około 23-10 wróciłem do domu. położyłem się do łóżka i zacząłem odmawiać ostatnie tajemnice. o 23-15 urodziła się nasza córeczka. wierzę że Matka Boska czuwa nad jej życiem. nikt mi nie powie, że to tylko zbieg okoliczności. gdy kończyła się kolejna nowenna 28.10.2017 moja córeczka była pierwszy raz u mnie w mieszkaniu. Mam nadzieję, że Matka Boska wysłucha moich próśb. Modlę się aby zona wybaczyła mi zdradę i aby nasza rodzina przetrwała ten ciężki czas. Kocham bardzo dzieci i proszę o wstawiennictwo Matki Boskiej u Pana Boga aby nie cierpiały przez głupotę ojca.

A Ty co o tym myślisz? – Napisz komentarz

210 komentarzy do "Wojtek – LIST: To ma sens"

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Asia
Gość

Witaj,
Można wiedzieć po co informacja twojej biednej żonie o zdradzie?
Polecam taki domek w kościele Konfesjonał.Sakrament pokuty…
Chm…
Brakuje ci dojrzałości i czystej miłości między wami…
Co teraz ?
Za rodzinę odpowiada mężczyzna…
Pozdrawiam

Magdalena
Gość
Magdalena

Te konsekwencje dotykaja tez innych osob, czyli Sony l Bo nie moze na Ciebie liczy I dzieci Bo cierpia z tesknoty.

Magdalena
Gość
Magdalena

To jest wlasnie dobry przyklad na to ze grzech oprocz winy ktora mozna zmazac w spowiedzi ma takze konsekwencje, czyli jak mowi katechizm kare doczesna. W twoim przypadku wyrzucenie z domu I osamotngienie I strata zaufania najblizszych I wstyd wsrod znajomych.

Magdalena
Gość
Magdalena

Kiedys uczono Nas ze za grzechu trzeba zadoscuczynic Panu Bogu I blizniemu.
Masz jakis konkretny plan na to oprocz recytowania modlitw I wypisywania swoich zalow na internecine?

Andrzej
Gość
Andrzej
A Ty masz jakiś plan na siebie Magdo? … poza obrzucaniem błotem człowieka, który może coś zrozumiał. Może i za późno, bo wyrządził ogromną krzywdę, ale chce zmienić siebie, życie? Zadałaś sobie pytanie czemu służy ta strona, jakich ludzi winna skupiać? Nie przyszło Tobie do głowy, że wielu z nas szuka tutaj pokrzepienia, wsparcia wiary w to, że w naszym życiu Bóg dokona przemiany, cudu, wróci nas na drogę uczciwego i porządnego życia? Na co dajesz dowód? Jaką nosisz w sobie postawę? Nie jestem znawcą pisma świętego ale jak dobrze kojarzę, to i Jezusowi zarzucano, że spędza czas z grzesznikami.… Czytaj więcej »
Klara
Gość

Nie atakujcie mezczyzny.. oczywiscie nalezy mu sie pokuta, ale zrozumial blad, modli sie i chce naprawic krzywde. Zawsze mogl miec rodzinke w nosie i wić nowe gniazdko z kochanka. Nikt nie jest idealny, tymbardziej na tym forum…

Dana
Gość

Wojtku pomodlilam sie za Ciebie i Twoja rodzine

Ewa
Gość

Oby każdy mężczyzna po zdradzie nawracał się tak jak ty…módl się dalej do Boga. On przebacza każdemu grzesznikowi. Pomodlę się za Ciebie!!!

Andrzej
Gość
Andrzej
Witaj Wojtku, Módl się i super, że podzieliłeś się swoim świadectwem. Zapewne nie jednej osobie dasz tym do myślenia. Może dla wielu mężczyzn, będzie to przestrogą, może i dla kobiet, które postąpiły podobnie. Nigdy w życiu na nic nie jest za późno. Na zmianę, na refleksję, na naprawienie tego co złe. NIGDY. Czasem tylko przychodzi nam płacić wysoką cenę za błędy, naprawienie wymaga wysiłku. Ostatnio słuchałem ciekawego kazania. Często gdy prosimy o coś Boga, Ten stawia nam trudności na drodze. Dlaczego? Być może byśmy się sami przekonali czego tak na prawdę pragniemy, na ile to dla nas ważne i na… Czytaj więcej »
Magda
Gość
Po to, że kobieta może się do końca życia po tym nie pozbierać. A mężczyzna pisze, jak to bardzo kocha dzieci. A żonę? 🙁 Niech się modli też o miłość do żony, bo tego to w świadectwie nadal brakuje, skoro jest tylko mowa o miłości do dzieci:( I niech sobie powtarza słowa z Pisma Św. „moja żona, jej wartość przewyższa perły” jak radził ks. Dominik Chmielewski facetowi co się chyba zafascynował sekretarką… pomogło to. To, że Magdalena napisała, że jest kara doczesna za grzechy, mimo że grzechy są odpuszczone w sakramencie pokuty, to jest Katechizm Kościoła Katolickiego, nie atak…. Spowiedź… Czytaj więcej »
Andrzej
Gość
Andrzej
Magdaleno, Skąd w Tobie tyle goryczy? Człowiek popełnił błąd, którego nie cofnie, a modli się o to, by mu żona wybaczyła. Modli się o to bo jego rodzina przetrwała ten czas. Może jedynie nie doprecyzował, że żonę jednak kocha… Nie oceniaj pochopnie. Oj jak łatwo innych oceniać… i pisze to Tobie mężczyzna, który nie dopuszcza do siebie myśli, by móc ukochaną osobę zdradzić. Tak dla jasności. Uważam też, że strona ta służy temu, byśmy dzielili się naszymi doświadczeniami z modlitwy, wspierali, czerpali nadzieję i jednocześnie wzmacniali się wzajemnie. Wielokroć słowa innych są dla nas jedyną formą otuchy, że Bóg nas… Czytaj więcej »
Magda
Gość
„Może nie doprecyzował, że żonę kocha”? Zdradził ją, także jej nie kochał. Jak kobieta kocha, nie zdradza. Jak mężczyzna kocha, nie zdradza. Wszystko inne to mydlenie oczu innym, a może i sobie. Jaka miłość? Żona w ciąży, a małżonek zamiast wspierać to przygody uskutecznia wymierzone przeciw żonie. To nie jest żadna miłość. Dlatego niech się modli o miłość do żony, bo gdyby ją naprawdę kochał, to by jej nie zdradził. Nawet Pan Jezus coś takiego mówił, że kto Go miłuje, ten wypełnia przykazania i to jest miarą miłości a nie jakieś mrzonki o tym „jak kocham Jezusa”, a przy okazji… Czytaj więcej »
Magda
Gość
Św. Ojciec Pio podobnie zareagował w podobnej sytuacji, czytałam, że przyszedł do spowiedzi penitent, który zaczął mówić, że kryzys, że to, że tamto… a ojciec Pio zaczął na niego krzyczeć: „Jaki kryzys???? Zdradzasz żonę i Bóg jest bardzo na ciebie zły! Idź stąd! ” Na szczęście to nie autor świadectwa bagatelizuje swój czyn i dopisuje dyrdymały typu kryzys w związku, typu kochał żonę, ale zapomniał doprecyzować itp. itd., ale mężczyźni na tym forum. Robicie krecią robotę. Lepiej by autor uświadomił sobie ciężkość swego czynu, że nie tylko sobie wyrządził krzywdę i dzieciom, ale również swojej biednej żonie, której nie kocha… Czytaj więcej »
Jana
Gość

Magdo, powtórzę to co napisałam Ci przy innym świadectwie. Cytujesz Ojca Pio, ale z całym szacunkiem dla Ciebie – Ty Ojcem Pio nie jesteś, a Twoje posty wyglądają tak jakbyś Nim była. Magdo, nikt z nas Wojtka nie usprawiedliwia, ale nie kop Go bezlitośnie. Być może nie zdajesz sobie z tego sprawy, ale z Twoich postów przebija czarno-biały, bezlitosny obraz świata. I jeszcze jedno – może warto pomyśleć, a co Ojciec Pio powiedziałby o mnie, o moich grzechach, zwłaszcza tych, z których ja sama nie nawet nie zdaję sobie sprawy?

Magda
Gość

Jano, właśnie, może warto pomyśleć, co Ojciec Pio powiedziałby o mnie, o moich grzechach albo się pomodlić zamiast pisać mi drugi raz to samo?

Jana
Gość

Napisałam drugi raz bo jak widać za pierwszym nie dotarło 😉 Magdo, nie atakuj tak ludzi, o których na dobrą sprawę nic nie wiesz. W przeciwieństwie do Ojca Pio nie masz daru poznania i nie znasz ani Wojtka ani Jego żony. Nie masz wglądu w serca, w dusze ani umysły tych ludzi. Może Ty po prostu nie zdajesz sobie sprawy z tonu swoich wpisów? Znamy tylko tych kilkanaście linijek świadectwa.

Magda
Gość

Jano, weź się idź pomódl lepiej – za siebie.

Klara
Gość

Ok, więc zlinczujmy, zwyzywajmy autora świedectwa. Obrzućmy kamieniami „A dobrze Ci tak!!!!” i co wtedy wszyscy „święci” na tym forum poczują się lepiej ? Żeby bylo jasne, zdrady absolutnie nie popieram, uważam, że to świństwo, ale co sie stalo to sie nie odstanie. Każdy błądzi. Ode mnie szacun, że sie przyznał na forum.

Żonie… nie wiem czy bym na autora miejscu się przyznała. Niech sam niesie ten krzyż po co żone krzywdzić, ale to moje osobiste zdanie. Ja bym nie chciała wiedzieć…

Magda
Gość
A chciałabyś być zarażona HIV czy inną chorobą weneryczną w niewiedzy? Przepraszam, że tak brutalnie, ale jesteśmy dorośli, wiemy z czym się wiąże łamanie 6stego przykazania, nie tylko cierpienie małżonka, który kochał, trauma itd. + do tego wszystkiego cierpienie dzieci, ale też takie prozaiczne rzeczy, jak napisałam. To nie grzeszek jak skłamanie żonie, że była brzydka pogoda, to poszedłem schronić się do kościoła, gdy się poszło do kolegi na piwo. Autor, jeśli żona mu cudem wybłaganym u Boga przebaczy, to się powinien przebadać, by żonie świństwa nie sprzedać. Niestety ten grzech ma też takie konsekwencje. Już nie mówiąc o tym,… Czytaj więcej »
Klara
Gość

Z choroba oczywiscie sie zgadzam. Osoba, która poszła na bok powinna sie przebadac, zeby małżonka świństwem nie zarazić, ale to juz powinno leżeć w kwestii osoby, która zdradziła.

Ile osób tyle opinii. Ja jako kobieta nie chcialabym wiedziec, pod warunkiem, że mąż szczerze żałuje i nigdy tego nie powtórzy. Niech go zrzeraja wyrzuty sumienia. Niech się czuje jak g****, śmieć i wszytsko co najgorsze. Taka pokuta. Ale to juz sprawa miedzy nim a Panem Bogiem. Wolałabym, żeby mnie ominęły miesiące albo i lata rozpaczy, skoro to nie ja zraniłam.

Hanka
Gość

Myślę, że osoba, która posiada jako takie poczucie własnej wartości nie chciałaby o zdradzie współmałżonka dowiedzieć się jako ostatnia. Trzeba być naprawdę naiwnym, żeby wierzyć, że w dzisiejszych czasach takie grzeszki wcześniej czy później nie wypłyną i ukrywać je przed żoną czy mężem. Zresztą jak próbować odbudować małżeństwo, w którym nie ma szczerości?

Hanka
Gość

Zupełnie inna kwestia, o której już tu kilkakrotnie pisałam to, że kochanka zazwyczaj nie jest przyczyną kłopotów małżeńskich ale ich skutkiem i tu jest zadanie domowe do przerobienia zarówno przez pana Wojtka jak i panią Wojtkową.

Klara
Gość

Troszke zabrzmialo jakby pani Wojtkowej sie nalezalo. Tak, zdrada jest skutkiem jakis niesnasek w malzenstwie. Ale to jednak (odnoszac sie do swiadectwa) to pan Wojtek zrobil ten krok za daleko. Jak sa klopoty nie trzeba odrazu zdradzac

AgnieszkaC
Gość
AgnieszkaC

Powiedz mi, co ty będziesz mieć za pożytek z męża, który będzie czuć się jak gnida??
Przecież on nie będzie mężczyzną, to jak ma być głową rodziny??
Sadzisz, że to takie wspanialomyslne ze strony zdradzonego?
Wiesz, że zawsze można przeholowac z pychą i osoba która zdradziła będzie mniejszym grzesznikiem niż ta ” pokrzywdzona”.
Komentarz jest hipoteczny, ja nie wiem kto w jakiej sytuacji.

Klara
Gość

W tej kwestii nie ma dobrego rozwiazania. Ja uwazam, ze mezczyzna przyznajac sie chce po czesci wyzbyc sie wyrzutow sumienia bedac szczerym, przerzucajac czesc bolu na żone. Ja juz raz rok plakalam po facecie a co dopiero plakac gdy maz zdradzi. Za nic w swiecie nie chcialabym tego powtorzyc. Moze to egoistyczne podejscie. Nie mowie, ze jest ok

ps. zawsze mogl by zdradzic na jakims wyjezdzie, gdzie nikt oprocz niego i kochanki o tym nie wie 😛

Klara
Gość

I jeszcze jedno. Gdyby Twoj maz sie przyznal potrafilabys spojrzec na niego tak samo, wiedzac ze uprawial seks nie z Toba? Ja bym chyba miala obrzydzenie.

AgnieszkaC
Gość
AgnieszkaC

Jeśli to do mnie pytanie, to odpowiem, że nie wiem.
Zawsze powtarzam, że wiemy o sobie tyle ile nas sprawdzono.
Mnie nie miał kto zdradzać, wiec nie byłam w takiej sytuacji.
Być może wybaczylabym.

Klara
Gość

Jak to łatwo czlowieka ocenić po jednym świadectwie. Piszesz Magdo tak, jakbyś autora znała wiele lat. To co widzimy to tylko slowa ułożone w zdania. Nie wiesz jakie emocje towarzyszyły autorowi podczas pisania oraz nie znasz jego wnętrza.
Kobiety potrafią być nie mniej podłe niż mężczyźni. Uważasz, że bedac kobietą, możesz więcej? Ciekawe, czy gdyby chodzilo o zdradę ze strony żony, czy tak samo bys sie wypowiadała.

Magda
Gość
Tak, dla mnie również podłe, jak kobieta zdradzi mężczyznę, który ją naprawdę kocha. Moi bracia wybrali takie kobiety, nie wiem czemu… a jeden to szczególnie żonie nieba przychylał… Potem był płacz żony i mój brat, choć próbował przebaczyć i nadal budować razem, nie mógł sobie z tym poradzić. Zawsze pozytywny, wesoły, do dzisiaj ma ogromne cierpienie w oczach i nie wiem, czy ono kiedykolwiek zniknie… serce ściska człowieka jak patrzy na takie cierpienie… szczególnie, że dla mojego brata małżeństwo to była świętość i coś na całe życie, a są po rozwodzie. I tak samo jak nie rozumiem tak podłych mężczyzn,… Czytaj więcej »
Hanka
Gość
Brawo dla żony pana Wojtka! Zastosowała proste psychologiczne sztuczki i odniosła sukces. Powinny wziąć z niej przykład wszystkie zdradzane żony ( mężowie zresztą też). Pani Wojtkowa – mimo, że jak wywnioskowałam z świadectwa była w ciąży – gdy tylko dowiedziała się o zdradzie wystawiła mężowi walizki za drzwi dając do zrozumienia, że da sobie radę bez brykającego z kochanką pana Wojtka a teraz łatwo nie daje się obłaskawić. I ma rację. Gdyby przymykała oko na zdradę męża, miesiącami wahała się co zrobić, zastanawiała się co powiedzą sąsiedzi, a może obawiała się, że niewierny mąż się obrazi i nie daj Boże… Czytaj więcej »
Andrzej
Gość
Andrzej
Haniu, Tu się nie ma z czego cieszyć. To nie mądrość, tylko traumatyczne przeżycie. Niech to będzie raczej przestrogą dla wszystkich. Jedna decyzja może zniszczyć wszystko. Z drugiej zaś strony… oby tej rodzinie udało się przetrwać ten kryzys, oby z pomocą Boga potrafili to wszystko poukładać. Tych dwoje czeka najtrudniejszy egzamin z życia. Czy ta kobieta będzie potrafiła wybaczyć, zapomnieć, znów zaufać? Czy Wojtek będzie potrafił sobie wybaczyć, wytrwać w walce o miłość, o naprawę krzywdy? Oby tym dwojgu dla szczęścia ich samych i dla szczęścia ich rodziny się udało. Oby to świadectwo było przestrogą dla innych i jednak dawało… Czytaj więcej »
Marzena
Gość
Marzena

Zdrada potrafi zniszczyć wszystko…miłość zaufanie. Drugi raz może nie wypalić.

Adam
Gość

Takiej skali ataku na osobe piszaca swiadectwo jeszcze nie widzialem. Wypowiedzi przepelnione tak wielka nienawiscia, nie przystoi by sie znalazly na tej stronie. Az strach pomyslec co tu jeszcze co niektore niewiasty napisza. Polecam posluchac ksiedza Pawlukiewicza w wielu nagraniach porusza problem zdrady.
A do autora – modl sie, modl i jeszcze raz modl. Znajdz dobrego spowiednika.
Jezeli macie zwiazek sakramentalny, masz po swojej stronie niebiosa.

Karol
Gość
Hej Koleżanki. A zamiast dodawać mężczyźnie weźcie się choć raz – dla odreagowania napięcia i stabilizacji emocji – pomódlcie za Jego Kochankę (przecież to też wspaniałe Dziecię Boże) albo np. za trwałość małżeństw jednopłciowych. Kiedyś uczono, Pani Magdaleno, i to Chrystus – zdaje się – uczył: „Nie sądźcie, żebyście nie byli sądzeni”. Kto Pani dał właściwie prawo do pouczania innych (co więcej tych, którzy mają odwagę publicznie dawać świadectwo o miłości Matki Bożej i mocy Nowenny, w dodatku mężczyzn chwalących Różaniec, których jak nigdy potrzeba dziś Kościołowi), jak mają zadośćuczyniać Bogu i bliźniemu? Tak Pani śpieszno do drugiej strony kratki… Czytaj więcej »
Jana
Gość
Nie usprawiedliwiam zdrady, ale też i nie będę Cię demonizować. Wojtku, najistotniejsze jest to, że bardzo żałujesz. Z Twoich słów wynika, że wiesz jak bardzo zraniłeś żonę i dzieci. Radziłabym Ci poszukać dobrego spowiednika, kierownika duchowego – takiego, który spojrzy na sprawę z dystansu i pomoże zło nazwać złem, ale też i pomoże pozbierać się i mądrze walczyć o rodzinę i co ważne wyciągnąć konstruktywne wnioski. Wojtku, walcz o rodzinę. Pewnie nie będzie łatwo, ale udowadniaj żonie, że może Ci na nowo zaufać. Faktycznie też polecam konferencje ks. Pawlukiewicza, O. Szustaka – do znalezienia na YouTube. Warto też na bardzo… Czytaj więcej »
Jana
Gość
Nie chodzi o bagatelizowanie zdrady, ale do przemyślenia dla nas Wszystkich. Czytajcie co Franciszek rzecze: ”Najlżejsze grzechy to grzechy ciała. Ponieważ ciało jest słabe. Najniebezpieczniejsze to grzechy ducha. Kapłani odczuli pokusę – nie wszyscy, ale wielu – skupienia się na grzechach związanych z seksualnością. To jest to, co nazywam moralnością poniżej pasa. Najcięższych grzechów należy szukać gdzie indziej… Kapitalizm, pieniądz, nierówności. Ale są i dobrzy kapłani. Znam takiego, który gdy penitent zaczyna opowiadać o tych grzechach poniżej pasa, od razu mówi: Zrozumiałem, a teraz zobaczymy, czy masz coś ważniejszego. Czy się modlisz?, Czy szukasz Pana? Czy czytasz Ewangelię. Są też… Czytaj więcej »
Dana
Gość

Czesto modle sie za odmawiajacych NP ale rzadko o tym pisze.
Celowo wczoraj napisalam ze pomodlilam sie za Jego rodzine ,zeby przerwac ten napad.
Nie nam nikogo oceniac!
Kazdy z nas ma grzechy na sumieniu,lepiej wspomoc chocby krotkim westchnieniem do Boga a nie krytykowac.

wojtek
Gość
wojtek

Witam, Tu autor swiadectwa. Wiem, że nie mam nic na swoje usprawiedliwienie. Zniszczyłem rodzine wiem o tym. Jestesmy w trakcie rozwodu. Pozostało mi tylko troszczyc sie o dzieci, ktore sa najwazniejsze w moim zyciu. Niesety ale juz nic sie nie zmieni. Jest straszna nienawisc ze strony mojej zony. Jak mi to powiedziała skonczy mnie psychicznie fizycznie i finansowo. Modle sie za dzieci. Mozecie mnie zlinczowac ale czasu juz nie cofne, pozostalo mi tylko kochac dzieci i z nimi spedzac jak najwiecej czasu.

Andrzej
Gość
Andrzej

Witaj Wojtku,
Trzymaj się i jeśli prawdziwie zależy Tobie na rodzinie to walcz o nią. Walcz o dzieci , o żonę. Módl się i obyś miał siłę, by wszystko co możliwe naprawić… wszak dla Boga nie ma nic niemożliwego!!!

Jana
Gość

Wojtku, nie poddawaj się! Jeżeli kochasz żonę to walcz o swoją rodzinę. Nie mam zamiaru Cię linczować. Może nie uda się od razu, ale walcz. Przecież pierwsza rozprawa jest pojednawcza. Udowodnij żonie, że Ci na niej zależy. Wierzę, ze Ci się uda. I jeszcze jedno – nie daj się zlinczować. Jak już pisałam – nie usprawiedliwiam zdrady, ale i nie będę Cię demonizować. Zrobiłeś źle, ale sam już to wiesz i teraz rób wszystko by to naprawić. Walcz! Wiesz – ja najbardziej boję się przekonanych o własnej wyższości moralnej, linczujących innych z wysokości swojej własnej doskonałości. Powodzenia Wojtku!

nieznajoma
Gość
nieznajoma

A ja rozumiem twoją żonę. Jak to Magda napisała, musiała bardzo Cię kochać. Dlaczego wy panowie jesteście takimi debilami, ze wystarczy wam byle spódnicą machnąć i już lecicie…

Magda
Gość
Znam takich, co im nawet ładnego fatałaszka ani urody ani dobrego charakteru nie trzeba…za najgorszą pójdą, by sobie coś udowodnić (?) i nic innego ani nikt inny się nie liczy tylko egoizm wyrośnięty ponad wieżę Eiffla. Ani przysięga przed Bogiem ani drugi dorosły człowiek (żona) ani dzieci…. nie wiem, czemu Bóg ich tak stworzył, doprawdy nie wiem. Jedna kobieta w pracy się powiesiła przez zdradę męża. Mógł nie kłamać przed ołtarzem, że przysięga, to by nie miała aż takiego szoku poznawczego…:( Ale co zrobić jak dla niektórych nawet dane słowo nic nie znaczy, a co dopiero cierpienie drugiego człowieka.
Andrzej
Gość
Andrzej

Bóg stworzył nas ludzi na swoje podobieństwo, jednak ciągnie się za nami grzech pierworodny. Ile w Tobie Magdo nienawiści… aż boli!!!

Magda
Gość

Nienawiść to zawiedziona miłość. Musiała Cię bardzo kochać. Szkoda że bez wzajemności i że nie chcesz walczyć o przemianę swojego serca i by Ci wybaczyła. Wiele sposobów zostało wyżej podanych… poza pompejanką odpust zupełny, plan działania jak zadośćuczynić żonie, jeśli nadal nie masz do żony miłości jak wcześniej to modlić się o miłość do niej, można też msze zamówić. Modlenie się za dzieci jest dobre, ale szkoda że nie wzrusza Cię cierpienie Twojej żony i za nią nie chcesz modlić ani za to by Bóg wzbudził w Tobie miłość do niej 🙁 Przykre to strasznie. Ale to Twoje decyzje.

Andrzej
Gość
Andrzej
Gdyby napisał, że jednak kocha żonę, to byś wylała kubeł pomyj… że skoro kochasz to dlaczego zdradziłeś. Czytaj kobieto ze zrozumieniem. Zrobił co zrobił, czasu nie cofnie. Dodatkowo takie komentarze jak Twoje , pełne osądu i nienawiści nie pomagają. Niech mnie ktoś poprawi ale ta strona chyba czemuś innemu winna służyć. W moim przekonaniu powinna dawać nadzieję, że nawet błądząc w życiu można je odmienić, wyzbyć się tego co nas niszczy. Jeśli jesteś wierzącą osobą to powinnaś dostrzec, że jednym z najsilniejszych działań szatana jest godzenie w rodzinę, małżeństwa. O ile człowiek ma wolną wolę, to niestety będąc daleko od… Czytaj więcej »
weronika
Gość
weronika

Do wszystkich czytających to świadectwo: proszę o modlitwę o przemianę w sercach małżonków. Modlitwa wstawiennicza pomaga. Jezu Chryste. proszę Cię, aby małżeństwa zagrożone rozpadem, obdarowane były cudem przemiany. Przemieniaj ich urazy w przebaczenie, oziębłość w żar miłości ofiarnej, szorstkość w delikatność, słowa przykre w pełne czułości, oddalenie w bliskość, smutek w radość, obojętność w pragnienie bycia razem. Oby w tych małżeństwach objawiła się Twoja Boska miłość i Twoja chwała. Niech małżonkowie i ich dzieci – ciągle na nowo – Tobie i Twojej Matce zawierzają szczęście małżeńskie i rodzinne . Amen

Ewa
Gość

Dziękuję Weroniko, bo moje małżeństwo też do takich należy.

wojtek
Gość
wojtek
w kazdej nowennie modle sie za zone i dzieci. niestety z tym kochaniem to nie tak do konca z zony strony. ja teraz napedza tylko nienawisc do mnie jakby mi tu zrujnowac do konca zycie. wszystko opisala na facebooku. do momentu gdy sad nie uregulowal widzen z dziecmi to utrudniala kontakt z dziecmi jak mogla. zyje tylko praca. to najbardziej kocha. jak mi to powiedziala nasze malzenstwo bylo na sile i tylko z jej litosci nademna.ile mozna zyc jak zona wpada na obiad i wraca do pracy. wg mnie to bylem jej potrzebny do sprzatania, prania, prasowania, gotowania i zajmowania… Czytaj więcej »
Magda
Gość
Teraz jest nienawiść, teraz, po zdradzie (a nie wcześniej)… Nienawiść się znikąd nie bierze, piszemy Ci przecież, ze skoro tak zareagowała, to musiała Cię bardzo kochać. Gdyby Cię bardzo nie kochała, to by Cię teraz tak nie nienawidziła. Mówię Ci jako kobieta, taka nienawiść jest skutkiem zawiedzionej wielkiej miłości, a skala działań (wpisy na Facebooku, utrudnianie kontaktu z dziećmi i rozmiar zapowiadanej zemsty) pokazuje tylko jej intensywność. Z Twojego wpisu wynika, że żona utrzymywała rodzinę, a Ty zajmowałeś się dziećmi i dbałeś o dom. To częsty podział obowiązków (tylko najczęściej na odwrót jest). Mogło Ci to nie odpowiadać, ale to… Czytaj więcej »
wojtek
Gość
wojtek

nic nie wiesz o moim zyciu. chyba wiem czy mnie kochala czy pieniadze. ja pracowalem, wracalem z pracy, sprztanie pranie prasowanie, zajmowanie sie dziecmi. nszee rozmowy np przy obiedzie wygladaly nastepujaco….co zrobila ile zarobila….albo wracala do pracy albo siadala do laptopa i praca w domu. niech sie msci tylko tym zyje. albo to wytrzymam albo znajde sie w piekle

Magda
Gość
Nie wiem o podziale obowiązków, dlatego napisałam, że tak wynika z Twojego wpisu, skoro jest inaczej, to ten fragment cofam. Ale resztę PODTRZYMUJĘ. Nie ma opcji, by kobieta, która nie kocha, tak się zapiekliła i postanowiła mężczyźnie zniszczyć życie. Ona Cię musiała BARDZO kochać. Nie wkręcaj sobie, że nie, bo to niemożliwe, by kobieta, której jesteś obojętny, tak się chciała mścić. Mówię Ci z kobiecej perspektywy. To jak między Wami było i czy byłeś z żoną szczęśliwy to inna sprawa, ale nie wmawiaj sobie, że nie było z jej strony uczucia, bo tak się obojętna kobieta nie zachowuje. O podejściu… Czytaj więcej »
wojtek
Gość
wojtek

tu nie chodzi o kochanie a bardziej o ambicje. zona to bardzo ambitna kobieta. chodzi o to jak taki szarak jak ja mogl zdradzic. gdyby to poszlo w druga strone z pewnoscia chodzilaby z glowa uniesiona do gory.

nieznajoma
Gość
nieznajoma

Wojtku, moja siostra też pracuje duzo… duzo za duzo… I mówi jej to zarówno maż, siostra, ojciec i matka. A mimo tego i mimo tego iz jeje mąz tez musi zajmowac się i dziecmi i prac i sprzatać, to nie szuka kochanki. Więcej, czasem ze zmęczenia nie chce mu sie odzywać. Czasem jak pytam co u nich to odpowiada ze nie wie. Ale do kochanki nie idzie. Zdecydował się na rodzinę to zachowuje się odpowiedzialnie.

wojtek
Gość
wojtek

ale tu nie chodzi o to co w domu robilem czy nie robilem. chodzi ze zylismy w 2 innych swiatach. dla mnie pieniadze szczescia nie daja. mozecie mi wbic noz w plecy.

nieznajoma
Gość
nieznajoma
To dobrze ze sie modlisz. jednakże składałes przysięgę małżeńską przed Bogiem, prawda? I zapewne zrobiłęś to w pełni praw umysłowych i na trzeźwo. I co tam było? Że nie tylkobierzesz zone na dobre dni ale również na te niedobre.Bierzesz ją na zycie. Nikt ci nie obiecywał, ze małżeństwo to będzie piękna bezproblemowa sielanka. Biorąc drugą osobę sobie do zycia nalezy być świadomym i pewnym tego, ze przyjdą takie dni, miesiące a moze i lata ,ze nie będzie wam razem po drodze. Ze jedno drugie będzie musiało ciągnąć w tą wlaściwą stronę, walczyć o ta drugą osobę, o rodzinę, o małżenstwo.A… Czytaj więcej »
Jana
Gość

Wojtku, w takiej sytuacji warto porozmawiać z psychologiem, kierownikiem duchowym – z kimś mądrym, kto spojrzy na całą sprawę z dystansu i będzie miał fachową wiedzę jak Tobie, Wam pomóc. Wojtku, na tym forum jesteś linczowany za zdradę. Tymczasem nikt poza Tobą i Twoją żoną nie wie jak naprawdę wyglądało Wasze małżeństwo. Forum internetowe siłą rzeczy nie jest tu dobre. Potrzebujesz bardzo spokojnej rozmowy, bez oskarżeń, bez dołowania, z uczciwą diagnozą Waszego małżeństwa i mądrymi radami – co dalej.

Jana
Gość
Ratowaniu małżeństwa Wojtka i Jego żony na pewno nie posłuży lincz na Wojtku i źle pojmowana kobieca solidarność. My znamy tylko kilka linijek świadectwa i komentarze Wojtka. Wojtku – internetowe forum ma to do siebie, że anonimowo każdy może napisać co chce. Ty potrzebujesz bardzo spokojnej rozmowy (rozmów) – z kimś mądrym, z fachową wiedzą, z narzędziami by Tobie, Wam pomóc. Nie rezygnuj! W jednym zgodzę się z nieznajomą – małżeństwo to nie sielanka i czasem trzeba lat by się zgrać, ale warto! Nie poddawaj się! Korzystaj z porad psychologa, mądrego księdza, może nawiąż kontakt ze wspólnota trudnych małżeństw Sychar,… Czytaj więcej »
AgnieszkaC
Gość
AgnieszkaC
Ja tego przypadku nie znam osobiście, ale wiem, że są kobiety, które wychodzą za mąż z wyrachowania, dla korzyści i innych egoistycznych powodów. A żona autora ma być może to co chciała. Ma dzieci, satysfakcjonującą pracę, opinie ofiary wśród rodziny, znajomych, którzy będą się nad nią litować. W sumie do czego byłby jej teraz potrzebny mężczyzna. Cokolwiek autor zrobi, choćby świat jej rzucił u jej stóp ona może powiedzieć nie bo nie. Ta zdrada będzie jej kartą przetargową w ich relacjach do końca życia. Tu trzeba wielkiej mądrości obojga. Bo co z tego, że uratują małżeństwo, jak pograżą siebie pojedynczo… Czytaj więcej »
wojtek
Gość
wojtek

i tutaj sklaniałbym sie do Pani opini. niestety bylem oszukiwany: kupowala bardzo drogie ubrania, bizuterie, nic o tym nie wiedzialem, a sam kazdy grosz odkladalem na kredyt na mieszkanie. teraz jestem szantazowany ze nie da mi zlotowki za mieszkanie. szybciej doprowadzi do sprzedazy mieszkania i podzielenia pieniedzy na pol. nie chce aby wypprowadzala sie z mieszkania. dzieci tam maja wszystko. ale niestety zona jest wstanie tak zrobic ze wyprowdzi sie i bedzie wynajmowac mieszkanie

AgnieszkaC
Gość
AgnieszkaC

Że kobiety z miłości robią wszystko to wiem, ale żeby mężczyzna był tak zaślepiony to rzadko się zdarza.
Co Ciebie w niej urzekło, że się oświadczyłeś 🙂

Ty moim zdaniem najpierw zawalcz o siebie, bo żona chyba Ciebie wykastrowała.
Masz dzieci musisz im dać męski wzór.
Co do małżeństwa to jeśli ona wie, że żałujesz, jesteś w stanie naprawić krzywdę to piłka jest po jej stronie.
To jest moja subiektywna opinia.
Najlepiej pogadaj z mądrym przyjacielem co zna was oboje.

wojtek
Gość
wojtek

bylem tchorzem….wiedzialem juz przed slubem jaki ma charakter….ale glupi liczylem ze sie cos zmieni

Magda
Gość
Zła żona, a Ty wspaniały? Przysięgi małżeńskiej nie uszanowałeś, a matkę swoich dzieci oczerniasz forach. wiedzialeś, jaki żona ma charakter i jej ślubowałeś. jest tyle kobiet, wybrałeś ją na dobre i na złe to walcz o nią, a nie usprawiedliwiaj swój postępek „bo to zła kobieta była” , z taką chciałeś być, nie zmieniła się po czasie. ale jej obecne zachowanie to wynik Twojej zdrady, bądź uczciwy, zdajesz sobie z tego sprawę. „gdyby to poszlo w druga strone z pewnoscia chodzilaby z glowa uniesiona do gory” – skąd wiesz?? domniemujesz sobie tylko, a to Ty zdradziłeś, ona jakoś była wierna
wojtek
Gość
wojtek

napisalem gdzies w komentarzach ze jestem wspanialy ??? nie oczerniam tylko pisze szczera prawde…nie usprawiedlimiam swojego posteku. widze ze ty wierzaca katoliczka popierasz zemste, niszczenie drugiego czlowieka….moze jeszcze ty napiszesz abym sie powiesil???

Magda
Gość
rozumiem Twoją żonę, po prostu. Kochała Cię bardzo to furii dostała na wieść zdrady. są nawet zbrodnie w afekcie. Zal mi jej. cierpi. przez Ciebie. „napiszesz abym sie powiesil” – tobie piszę coś przeciwnego cały czas – módl się, by żonę pokochać naprawdę, bo z tego, co piszesz, to Ci się od początku nie podobała :/ Ale ślubowałeś jej i złamałeś, wiec tak jakbyś ją oszukał. To też jest Boże stworzenie (nie tylko dzieci), któremu zrobiłeś krzywdę, nie jesteś w stanie tego dostrzec? Módl się dalej pompejanką, oby Cię Matka Boża oświeciła, bo ja już lepiej wytłumaczyć nie umiem. zemsta… Czytaj więcej »
Magda
Gość

No tak kobietki, to że zdradził to wina żony? Ślubował wierność. i żali się, jaka żona zła kobieta. Przecież ją wybrał na dobre i złe. a nie żonę „szaraka”.

Jana
Gość

I jeszcze jedno – jest zdrada fizyczna – seks, ale jest też zdrada emocjonalna, psychiczna. Można zdradzać męża drwiąc z niego, wyśmiewając i mam wrażenie, ze to właśnie robiła i robi Pani Wojtkowa i to Wojtka bardzo boli czemu się nie dziwię. Przed Wojtkiem i Panią Wojtkowa długa droga. Jeżeli ja podejmą wyjdą z tego kryzysu silniejsi i mądrzejsi. Jednak na pewno nie pomożemy kopiąc Wojtka bo mimo wszystko na to nie zasługuje.

Magda
Gość

„drwiąc z niego, wyśmiewając i mam wrażenie, ze to właśnie robiła i robi Pani Wojtkowa” – domniemanie, wstydź się, Jano

Gosia
Gość

Aja uwazam ze to Ty Magdo powinnas sie wstydzic bo nic do ciebie nie trafia. Osadzasz oceniasz jakbys byla Bogiem. Kto ci dal takie prawo. Aja jak najbardziej rozumiem Wojtka. Tu nie jest jedna strona tylko winna.

Gosia
Gość

Jest tu mnostwo kobiet zdradzonych na tym forum ale czyy one tak sie zachowuja? Izeby dzieciom utrudniac kontakty z ojcem? Czy to jest ok?

Jana
Gość

Cóż, może pewnego dnia zrozumiesz, że życie nie jest czarno-białe, a do kryzysów małżeńskich prowadzą błędy popełniane (świadomie lub nieświadomie) przez oboje małżonków. A co do drwienia i wyśmiewania – o tym pisał Wojtek w komentarzach. Magdo, naprawdę rzadko kiedy kryzys małżeński jest konsekwencją działań jednej strony. Najczęściej oboje małżonkowie niezauważalnie dzień po dniu oddalają się od siebie, popełniają błędy i pewnego dnia uświadamiają sobie, że albo coś ze sobą zrobią albo nastąpi rozstanie.

nieznajoma
Gość
nieznajoma

Nikt nie twierdzi, ze wina kryzysu lezy tylko po jednej stronie. Ale owszem – po obu. Tylko, ze dlaczego jedna z tych stron w wyniku tego kryzysu szuka kochanki a druga jakoś nie? Kryzys kryzysem a kochanka kochanką. Myślący czlowiek wie, ze kochanka nie jest rozwiązaniem kryzysu małżeńskiego.

Jana
Gość
Magdo, czy Ty naprawdę nie jesteś w stanie pojąć, że ostanie czego Wojtek teraz potrzebuje to bezlitosne kopanie i lincz? Jeżeli Wojtek ma podjąć walkę o małżeństwo potrzebuje spokojnej rozmowy z mądrym człowiekiem i to raczej nie na tym forum. Magdo, żadna z nas nie usprawiedliwia zdrady. Z wpisów Wojtka wynika, że w Ich małżeństwie od dłuższego czasu nie działo się dobrze. Piszę to nie po to by usprawiedliwiać, tylko by zauważyć, że Pani Wojtkowa bynajmniej nie jest bezwolną, wiotką lebiodką za jaką chcesz Ją uważać, tylko żoną, która mniej lub bardziej świadomie też przyczyniła się do kryzysu w ich… Czytaj więcej »
Jana
Gość

Wojtku, sytuacja wymaga ogromnej mądrości i delikatności, jeżeli teraz nie Was obojga to chociaż Ciebie. Obydwoje macie w sobie mnóstwo emocji, żalu i poczucia krzywdy. Wiem, że się powtarzam, ale spróbuj rozmowy z MĄDRYM psychologiem, księdzem, z kimś, kto pomoże Ci w zdrowy sposób przepracować wszystko to co się wydarzyło. Bardzo potrzebujesz spokojnej rozmowy z kimś kto ma narzędzia i wiedzę by Ci pomóc.

Klara
Gość
Ja mysle, ze to tak latwo nie pojdzie. Uwazam, ze ta zdrada weszla jej na ambicje. Pisales Wojtku, ze zona jest mega ambitna, wiec moze pomyslala tak: Jak mnie, MNIE MOZNA BYLO ZDRADZIC. Byc moze ma duze mniemanie o sobie i poczula sie bardzo upokorzona (tu sie nie dziwie). Jest na Ciebie tak bardzo zla, ze ma klapki na oczach i teraz ona Ci pokaze. Nie popusci, ze ktos ja bokiem puscil i w akcie zemsty bedzie sie mscic. Duzo, duzo modliwy, musisz znalezc sile na nia, ale po Twoich wpisach wniosuje, ze jestes zrezygnowany. Sam sobie odpowiedz jak bardzo… Czytaj więcej »
wojtek
Gość
wojtek

To nie takie proste odciac sie. Idac tam do dzieci odmawiam modlitwe do sw Michala Archanioła. Boje sie tam chodzic. Nie wiem jak zareguje. czy znowu wyzwiska, przeklenstwa, a nawet przemoc fizyczna z jej strony. do niczego jej nie prowokuje, nie reaguje na jej zaczepki ale ile mozna znosic wdpetywanie w bloto i to wszystko widza dzieci.

Magda
Gość

Oto konsekwencje Twojego czynu. Ty to sprawiłeś, że Twoja biedna żona tak się zachowuje, nie mogąc przeżyć, że zdradził ją ktoś, kogo kochała, więc teraz nienawidzi. Nie rób z siebie ofiary, bądź mężczyzną, walcz o żonę, zwłaszcza, że to Ty do tego doprowadziłeś.
Zamiast nadawać o żony wadach i obecnej furii (uzasadnionej!) módl się o prawdziwą miłość do niej, bo to jej ślubowałeś miłość na dobre i na złe.

Klara
Gość

A ta dalej swoje, Magdo prosze Cie juz zakoncz swoje madrosci, bo bardziej juz Wojtkowi nie dosrasz, czlowiek i tak jest zalamany. Fajnie sie czujesz kopiac lezacego? Kazdy juz zna Twoje podejscie, skoncz kobieto bo Twoje komentarze absolutnie do niczego dobrego nie doprowadza a te forum ma POMAGAC

wojtek
Gość
wojtek

w ktorym miejscu napisalem ze jestem ofiara. opisuje jedynie fakty. kocham dzieci a malzenstwo przestalo istniec i nic juz z tego nie bedzie.

Magda
Gość

Wojtku, Jana mnie lubi, jej prawo, ale lepiej przeczytaj, co pisałam powyżej… Małżeństwo jest na całe życie. Przykre, że ciągle mówisz tylko o miłości do dzieci, a nie do żony 🙁 módl się o tą miłość. „Każde sakramentalne małżeństwo jest do uratowania”.
Zachowanie Twojej żony to wynik zdrady, wiesz o tym przecież

Jana
Gość

Magdo, nie znam Cię w realu więc nie mogę Cię ani lubić ani nie lubić. Bardzo razi mnie natomiast agresja w większości Twoich komentarzy i ich ton. Być może nie zdajesz sobie z tego sprawy. Z forum wnioskuję, że nie jestem jedyną osobą, która zwraca Ci na to uwagę. Komentarz nawet trudny można zapisać agresywnie, z atakiem i bardzo spokojnie z szacunkiem do rozmówcy – nawet internetowego, którego prawdopodobnie nigdy nie poznamy w realu. Piszemy do osób, których tak naprawdę nie znamy i dlatego warto ważyć każde słowo, zwłaszcza w trudnych tematach gdzie są ogromne emocja i krzywda. Pozdrawiam Magdo

Magda
Gość

Niech Cię razi, ale zejdź z mnie. Pisz swoje komentarze, daj też pisać innym.
Nie jesteś Bogiem tylko pewnie młodą kobietą i Twój protekcjonalny ton i pouczenia, jakie pisać komentarze, bo Ty wiesz najlepiej… wybacz, są trochę nie na miejscu
Jeśli Ci leży los Wojtka naprawdę na sercu, to zamiast siedzieć cały czas na forum i torpedować jak ktoś mu dobrze radzi (w Twoim mniemaniu źle i może kilku osób) to się pomódl za niego i jego małżeństwo pompejanką.

Jana
Gość

No właśnie kto komu zwraca uwagę na ton… Magdo, ok – nie jestem Bogiem, ale i Ty Nim nie jesteś 😉 PS Taka najmłodsza też już nie jestem 😉

Magda
Gość

Ty się mnie uczepiłaś, nie ja Ciebie, tylko dlatego Ci piszę, byś spasowała z tą dziecinadą. A komentarze dla autorów świadectw każdy pisze, jakie chce, nie muszą być podług Ciebie. Na Twoje osobiste wycieczki nie będę już odpowiadać

Andrzej
Gość
Andrzej
Magdo, Masz chyba jakiś kompleks, bo wszystkich chcesz prostować, niestety chyba w mało przyjemny sposób. Wylewa się w każdym komentarzu żółć, nienawiść, rozgoryczenie. Wylewasz na człowieka hektolitry pomyj. W relacjach dwojga osób nigdy nie jest tak, że jedna osoba jest winna. Truizm i nie musisz tego komentować. Zacznij czytać ze zrozumieniem. Nikt nie neguje, że zdrada to coś złego, że to krzywda. Jedyne co potrafisz to chyba wpędzać drugą osobę w jeszcze większe poczucie winy. Taka postawa jest zwyczajniej toksyczna. Idąc dalej… pytanie kto i kiedy i czym Cię tak skrzywdził, że przelewasz to na innych? Szczerze współczuję. Lepiej widzieć… Czytaj więcej »
Jana
Gość
Wojtku, nie wdawaj się w dyskusje z Magdą. Już klika osób zwracało Jej uwagę na bardzo agresywny ton komentarzy i oskarżenia, do których nie ma prawa. Po prostu traktuj Ją jak trolla, którego trzeba ignorować. Nie podejmuj na tym forum żadnych wiążących decyzji. Potrzebujesz spokoju, wyciszenia i rozmów z kimś mądrym z wiedzą, dystansem i życzliwością i to nie na forum. Potem na spokojnie zdecydujesz co dalej. Jeżeli mogę cokolwiek doradzić, pozwól opaść emocjom i pozwól sobie pomóc tym, którzy to potrafią. Pamiętaj, że Bóg potrafi pisać prosto po krzywych ludzkich liniach. PS Sorry Magda za nazwanie Ciebie trollem, ale… Czytaj więcej »
wojtek
Gość
wojtek

to nie takie łatwe wyciszyc sie. jak odwiedzam dzieci to roznie jest. najlepiej jak mijamy sie w drzwiach i zona wraca do pracy. wowaczas czas spedzony z dzieciakami jest super. wraca jak dzieci juz spia. jak chce dowalic mi to zwyzywa jak nie to w ciszy wychodze

Jana
Gość

Zdaję sobie sprawę, że to nie jest łatwe i na poprawę raczej trzeba będzie poczekać. Istotne byś teraz nie został z tym sam. Bardzo wartościowe rady napisała Ci enia. Oczywiście nie będzie łatwo i prosto, ale myślę, że warto.

enia
Gość

Wojtek jak Ci dowala , to Ty żonie mów że ją kochasz

Jana
Gość

Wojtku, a myślałeś o pomocy mediatora?

wojtek
Gość
wojtek

tutaj juz nie ma co ratowac. jest tylko nienawisc i zemsta. jest teraz ukierunkowana na majatek i jak najwieksze alimenty na dzieci i na siebie. jak mi to napisala w emailu abym zdechl albo sie powiesil z matka i ojcem

Jana
Gość
Tym bardziej. Oczywiście, decyzja należy do Ciebie i nie chcę byś czuł się przymuszany. Mediator nie robi nic na siłę i nie będzie też na siłę Ciebie do niczego przymuszał. On może pomóc poukładać relacje na potrzeby dzieci i dla ich dobra. Mediator może pomóc by żadne z Was nie grało dziećmi, a to bardzo istotne. A potem sami zobaczycie. Wojtku, być może moje komentarze wyglądają na przymuszanie do ratowania rodziny, ale ja należę do tych osób, które latami modlą się o druga połówkę i dlatego bym mimo wszystko nie rezygnowała. Nawet jeżeli teraz jest nienawiść i mnóstwo bardzo trudnych… Czytaj więcej »
wojtek
Gość
wojtek

na pierwszej rozprawie oboje zgodzilismy sie na mediatora. tydzien pozniej byla sprawa odnosnie widzen z dzieciakami. po tym jak sad przyznal mi widzenia z dzieciakami zona wycofala sie natychmiast z mediacji.

Jana
Gość
Wojtku, odnoszę wrażenie, że Ty się załamałeś. Jest to zrozumiałe bo sporo na Ciebie spadło, ale tym bardziej potrzebujesz pomocy i to osób, które mają odpowiednią wiedzę i narzędzia – psycholog, mądry kierownik duchowy, przyjaciel. Jest też wspólnota trudnych małżeństw Sychar – tam trafiają ludzie z przeróżnymi historiami. Oczywiście, nie będę Cię przymuszać bo i nie mam takiego prawa. Mam wrażenie, ze w tej chwili najlepsze dla Was obojga byłoby wygaszenie ogromnych emocji. Może i nie masz teraz wpływu na żonę, ale masz wpływ na siebie i od tego zacznij. Niech pierwszym krokiem będzie, że pozwolisz pomóc sobie, a potem… Czytaj więcej »
nieznajoma
Gość
nieznajoma

Trzeba było modlić się o dobrą zonę jak był ku temu czas, a nie łapać albo dać się złapać na cztery litery.

wojtek
Gość
wojtek

w tamtych czasach czlowiek nie myslal o takich sparawach jak modlitwa o dobra zone.

nieznajoma
Gość
nieznajoma

No własnie. A trzeba było o tym myśleć. Myślało się jedynie jak najszybciej wskoczyć do lóżka…. I teraz się zbiera owoce…

wojtek
Gość
wojtek

nie no tak drastycznie nie bylo.. nie bylo slubu przez wpadke

nieznajoma
Gość
nieznajoma

Ale ja nie mówiłam o wpadce… Tylko o niezachowaniu czystości… To też ma swoje konsekwencje.

Ewa
Gość

Zachowanie czystości i modlitwa przed ślubem też nie gwarantują, że wszystko będzie się układać i żadna ze stron nie pobłądzi. Nic nie jest dane nam raz na zawsze, sprawiedliwość też nie. Niestety, piszę to w oparciu o doświadczenia własnego małżeństwa.

enia
Gość
Wojtek pamiętaj, że Bogu zależy bardziej na Tobie niż Tobie samemu . Nie daj się wyprowadzać z równowagi , jak takiego meila „życzliwego” dostajesz od żony to jej odpisz z klasą , jak przystało na mądrego faceta , obróć w żart , coś miłego jej napisz , niech dzieci ucałuje od Ciebie , pobłogosław Narozrabiałeś , stało się , nie da się to odkręcić .Ale myślę ze jesteś dobrym człowiekiem kochasz dzieci , uchwyciłeś sie Rózańca , Matka Boża Ci pomoże . To co przykrego słyszysz od żony musisz to zniesć , aż u niej emocje opadną .Są dzieci ,… Czytaj więcej »
Ewa
Gość

Słusznie Eniu, emocje muszą opaść i to u obydwojga. Na to potrzeba czasu.
U Wojtka cenne jest to, że przyznał się do winy za to, co zrobił ( Ks. Dziewiecki zwraca uwagę, że przyznanie się do winy – „zgrzeszyłem/am przeciw tobie i Bogu” – jest podstawą uzdrowienia relacji) i zależy mu na odbudowaniu małżeństwa. Nie każdego na to stać.

Anna
Gość

Moze Wojtek napisal prawde, ze jest zwykkym szarakiem, przecieniakiem. BMW = bierny, mierny (kiedys) wierny. Moze ta zdrada czyli ten Romans zakonczyl sie wlasnie w tym momencie gdy nowa kochanka sie o tym przekonala i zrozumiala ze nic Jej po Nim. Moze te zale I branie na litosc ckliwa historia ofiary to zwykle podkulenie ogona i powrot do mamusi.

Katarzyna
Gość
Katarzyna

Z tego co Pan Wojciech opisuje na chwilę obecną sytuacja w jego rodzinie jest bardzo trudna. Zawsze najbardziej cierpią dzieci, przepychanki rodziców, wzajemne oskarżenia, awantury i nieustanna walka między małżonkami, to potrafi zostawić w człowieku ślad na całe życie. Myślę, że pozostaje Panu modlić się jeszcze mocniej i intensywniej zwłaszcza o spokój i pokój serca Pański i żony. Pozdrawiam i życzę wszystkiego dobrego.

Magda
Gość
Ciekawe, co pomyślałaby sobie o katolikach zdradzona żona Wojtka, gdyby weszła na to forum i zobaczyła, jak część katolików winę przerzuciła na nią, mimo że to ją Wojtek skrzywdził, choć znają relację tylko jednej ze stron, a biedna kobieta nawet nie może zabrać głosu w swojej sprawie. To że ponoć (wg Wojtka) dużo pracowała i lubiła sobie kupować ubrania i biżuterię to jest doprawdy zbrodnia, strasznie zła kobieta, bo się Wojtek przy niej czuł jak „szarak” jak powiedział. Żeby było jasne, nie jestem tego typu kobietą, która lubi biżuterię i kupowanie ubrań, ale nie widzę nic złego w tym. A… Czytaj więcej »
nieznajoma
Gość
nieznajoma
Magda, nie przejmuj się tym co napisął Andrzej. Napisałaś dobrze. Panowie są zawsze usprawiedliwieni a kobieta zawsze winna. Andrzeju, do tego co napisałeś odniosę się w następujący sposób, przytaczając historię kobiety, kótra kiedyś na zupełnie innym forum się wyżaliła. Otóż mąż znalazł sobie kochankę i zostawił ją i dzieci dla tej kochanki. Wziął z tą kochanką slub cywilny i sobie tak żył szczęśliwy. Żona natomiast musiała sobie sama poradzić ze zdradą męża, z opieką nad dziećmi i z pracą. A najbardziej z tego wszystkiego bolał ja fakt, ze ona jako osoba skrzywdzona nie dostała pomocy z nikąd. Raptem znajomi się… Czytaj więcej »
Andrzej
Gość
Andrzej
Witaj nieznajoma, Prześledź wszystkie komentarze. W pierwszym chyba napisałem, że nie wyobrażam sobie sytuacji, kiedy to miałbym zdradzić ukochaną osobę. No ale to ja i moja postawa. Nie bronię Wojtka. Co zrobił.. będzie musiał z tym żyć, a jakie są tego konsekwencje? A no właśnie takie jakie ma. Do brzegu jednak. Jest to portal poświęcony modlitwie, świadectwom etc… Przepraszam ale albo ktoś nie rozumie, albo nie chce zrozumieć, że nie jest to forum programu typu talk show. Człowiek napisał świadectwo i sensem tego portalu w MOIM przekonaniu jest wzajemne wspieranie się w modlitwie, a nie publiczne linczowanie kogokolwiek. Piszesz, że… Czytaj więcej »
nieznajoma
Gość
nieznajoma
Andrzeju, wydaje mi się, ze jedank warto zetknąć się z różnymi komentarzami a nie tylko tymi pochlebnymi, wspierającymi i tak dalej… Dlaczego? Bo mogą pokazać inny sposób spojrzenia na dany problem. Wiesz Andrzeju, ja się na tym forum kiedyś sporo udzielałam. Dzisiaj mi się już nie chce. Każdy ma prawo miec swoje zdanie i je wyrazić. Skoro jesteście tacy ok, to nie skupiajcie się na czytaniu komentarzy Magdy i na odnoszeniu się do nich i na jeżdzeniu po Magdzie za to. Skupcie się na udzieleniu pomocy, wsparcia dla Wojtka. I tyle. Podam Wam przykład. było takie jedno świdectwo tutaj jakiś… Czytaj więcej »
Jana
Gość

Tylko, że Wojtek wie co zrobił i naprawdę nie ma już potrzeby uświadamiać Mu tego po raz e-nty z taką agresja jak czyni to Magda – to po pierwsze. Po drugie nikt po Magdzie nie jeździ. Zwracamy tylko Jej uwagę na agresywne i obraźliwe komentarze i PROSIMY by już dała Wojtkowi spokój. Już naprawdę starczy. Już wszyscy z Wojtkiem na czele wiedzą co Magda o Nim myśli.

Andrzej
Gość
Andrzej
Nieznajoma – masz rację, a jeszcze lepiej to podsumowała Jana. Co do Wojtka… Oby miał siłę i odnalazł swoją drogę. Dokąd ona go doprowadzi? Jeśli Bóg zechce tych dwoje uzdrowić to z wytrwałością w modlitwie do tego dojdzie. Są pytania bez odpowiedzi. Jest wiele małżeństw , które się rozpadają i mimo modlitwy… nic. Nikt nam nie odpowie, dlaczego tak jest. Czy Bóg nie chce pomóc, jaką Bóg wybrał drogę dla tych osób? Jesteśmy tylko ludźmi i myślimy po ludzku. Bóg widzi więcej, szerzej i wie co nam jest potrzebne… mimo , że często jest to dla nas niezrozumiałe. W żadnym… Czytaj więcej »
Jana
Gość

Podpisuję się pod każdym słowem. Dla mnie tu najistotniejsza jest pomoc Wojtkowi i Jego bliskim, a nie pomożemy bezlitośnie Go kopiąc i poniżając. Czasem też tą pomocą może być zwykłe wysłuchanie, bez oskarżeń i i ocen. Wojtek pisząc świadectwo szukał pomocy, Chciał podzielić się swoją historią, może wyrzucić ja z siebie, a ze strony Magdy spotkał Go lincz. Smutne to… Ja już wczoraj zwróciłam uwagę na bardzo agresywny ton wpisów Magdy.

Magda
Gość
Dzięki Ci Nieznajoma, ale nie przejmuję się. „Prawda boli. Ale wyzwala.” Jak ktoś jej nie chce przyjąć, to jego wybór… a „tylko za plewy się nie płaci”. Co Wojtek z tym zrobi, to zależy od niego…Jest też sporo pomocnych komentarzy niektórych osób poniżej, mam nadzieję, że skorzysta z mądrych rad i będzie walczył o miłość do swojej żony i małżeństwo. Nie pisałam, by zdobyć poklask…jeśli ktoś nie znosi zdrowej nauki i pisze, że inni mają pisać komentarze tak jak on albo w ogóle, bo on wie lepiej… cóż. Prawda jest prawdą, niezależnie od tego, ile osób jej przyklaśnie, a ile… Czytaj więcej »
Andrzej
Gość
Andrzej
Kobieto, Ty masz solidny problem z czytaniem ze zrozumieniem. Ty o współczuciu , a cała reszta albo większość stara się wesprzeć człowieka w modlitwie. Są i tacy, których ujęło świadectwo, bo jeśli człowiek się zmienia, czy jest w trakcie zmian w swoim życiu i chce coś zmienić to jak to nie nazwać jak działaniem Boga i Maryi? Czy nie widzisz, że to nie jest forum PUBLICZNE OBRZUCANIE SIĘ BŁOTEM, tylko portal o treściach katolickich? Jak dla mnie świadectwo Wojtka powinno stanowić zachętę do modlitwy… bo daje dowód na działanie BOGA!!! Tobie proponuję wstąpienie do fundacji pomagającej pokrzywdzonym kobietom, choć też… Czytaj więcej »
Magda
Gość
Pocieszające jest to, że skoro np. mnie jest żal jego żony, ale jestem tylko zwykłym człowiekiem, a żony nawet nie znam, to ile bardziej jej cierpienie musi boleć Pana Boga, skoro jest nieskończenie lepszy, nieskończenie bardziej współczujący i kochający Swoją córkę. Gdyby Wojtek stwierdził, że kocha żonę, że chce jej wszystko wynagrodzić, to całe cierpienie, a nie tylko o dzieci się martwi i o siebie, to by można było o dobrym łotrze mówić… dlatego powtarzam, że dobrze by było gdyby się o miłość do żony modlił… Nawet jak jej nie ma, to Pan Bóg może mu ją dać, bo może… Czytaj więcej »
Magdalena
Gość
Magdalena

Magda, skup się na małżeństwie swojego Brata, o którym nam tu pisałaś i przestań pastwić się nad Wojtkiem!
Komentarze, które Ty piszesz rozpoznaję juz po pierwszym zdaniu i je pomijam. Ty potrzebujesz pomocy, modlitwy, terapii…i Boga w sercu.
Błogosławię Cię!

Magda
Gość

Mentalność niektórych katolików jest porażająca…że jak ktoś został zdradzony, to musiał być straszny i jest sam sobie winien… a to nie zawsze tak wygląda.
Choć tak bywa, ale nie zawsze.
A Jezus czymś zawinił Judaszowi, że go wydał? Był najbardziej kochającym, najbardziej wspaniałomyślnym człowiekiem, jaki żył na ziemi. I Bogiem przy okazji. Znęciły go srebrniki. Do zdrady czasem inne walory znęcą, chociażby druga osoba kochała najmocniej.

nieznajoma
Gość
nieznajoma

Magdo, jestem z Tobą. Ale z nimi nie wygrasz. Skoro bronia katów, to pewnie sami kiedyś nimi byli. I dlatego po ich stronie się dzisiaj opowiadają. Ja nie skreślam ani Wojtka, ani jego żony. To trudna sprawa i to między nimi. Ale żaden kryzys nie usprawiedliwia zdrady.

Magda
Gość

Dzięki Nieznajoma;) Wiadomo, nikt Wojtka nie skreśla ani jego żony ani źle im nie życzy…wręcz przeciwnie… Ja również. Wojtek ma sporo rad w komentarzach od różnych osób, oby zechciał z nich skorzystać…
Czy byli katami…nawet jeśli, to każdy przecież z łaską Bożą może przyoblec „nową naturę” i nie ma znaczenia, jaka była dawna natura… ale trzeba stanąć w prawdzie, że się krzywdy komuś wyrządziło, kto teraz się np. mści i opowiedzieć się po stronie dobra…

Magda
Gość
Magdaleno, nikt Ci nie każe czytać moich komentarzy. Biedny Wojtek, ale bardziej biedna jego żona, szkoda że mało kto to dostrzega. Moja osoba nie ma tu nic do rzeczy. Dziękuję za obszerną analizę mnie, widzę, że wiele wywnioskowałaś po zdaniu, że kiedyś cierpiałam. Mam przepracowane różne sprawy, zapewniam Cię, że są osoby, które doznały większych krzywd i to sporo takich osób. Ale to czym się zajmę, wybacz, sama zdecyduję. Nie widzę sensu wypominania małżeństwa brata, jest to bardzo niskie i nie jest przedmiotem rozmowy (to był tylko przykład, że kobiety też mogą być równie podłe). Wojtek sam tu dał świadectwo,… Czytaj więcej »
Magdalena
Gość
Magdalena

Tak jak napisałam wcześniej..
Błogosławieństwo Boga Wszechmogącego: Ojca i Syna, i Ducha Świętego niech spocznie na Tobie Magdo i pozostanie na zawsze!

Andrzej
Gość
Andrzej
Magdo, Ty się może zainteresuj przede wszystkim sobą i swoją postawą wobec innych. Nie dopuszczasz do siebie w najmniejszym nawet stopniu, że nie musisz mieć racji i nie mówię tu o Wojtku. Zrobił co zrobił i chce coś zmienić, modli się i dobrze, że w tym wszystkim szuka pomocy u Boga. Jeździsz kobieto po wszystkich jak po łysej kobyle, niczym wyrocznia. Jeśli Wojtek powinien kogokolwiek posłuchać to najlepiej Boga i prosić o rozeznanie woli Bożej , pomodlić się o przebaczenie win i przemianę siebie samego. No ale tu już tyle słów padło, że nie ma sensu tego kontynuować. Jemu mogę… Czytaj więcej »
enia
Gość
Wojtek Ty się chłopie weź w garść , dwa Twoje komentarze sie nie ukazały , przestań sie nazywać smieciem , proś Boga aby Ci dał siłę przez to wszytko przejść .Jesteś odpowiedzialny za dzieci .Dzieci potrzebują ojca silnego , w żonie masz widzieć tylko to co dobre . Jeśli jeszcze nie byłeś u spowiedzi , to się przygotuj do generalnej na 6+ . Tak szatan wchodzi do rodziny, nie daj się .Z Jezusem pokonasz zło . Spowiedź ofiaruj za uratowanie małżeństwa , słuchaj uważnie co Ci Spowiednik powie . Odpraw Nowennę Mszy /9dni/ za uratowanie małżenstwa , sam idź na… Czytaj więcej »
Andrzej
Gość
Andrzej

ENIA w punkt. Większość tutaj powinna przeczytać Twój komentarz, bo…. to właściwy komentarz do świadectwa 🙂 Oddaje to sens tego portalu . Brawo Ty, Chwała Bogu 🙂

Maria II
Gość
Maria II

Cała enia -Wojtku, posłuchaj eni i będzie dobrze, bierz się
Chłopie w garść.M

Jana
Gość

Bardzo mądry wpis. Wojtku, jest tu wielu ludzi, którzy Tobie/ Wam dobrze życzą. Wojtku proś Boga by wokół Ciebie, Twojej żony i dzieci zjawiło się mnóstwo dobrych ludzi o dobrych sercach. Serio – proś o dużo dobrych ludzi wokół Was Wszystkich. Wojtku – pozwól sobie pomóc, nie załamuj się, jesteś bardzo potrzebny dzieciom i nie tylko. Dużo dobra dla Ciebie

enia
Gość

Wojtek jest bardzo ważne abyś sobie przebaczył , to wtedy będziesz mógł dalej już normalnie funkcjonować , wówczas przyjdzie Ci lżej przebaczyć , zapomnieć przykre sytuacje ze strony żony. Nikt z nas nie jest idealny , uczymy się na własnych błędach

Dana
Gość

Andrzeju piekny madry komentarz!!!
Dziekuje☺

enia
Gość

Wojtek jak Twoje komentarze nie wychodzą na forum to napisz na kontaktmałpanowenny.pl odblokują Cię , ja tak miałam

AgnieszkaC
Gość
AgnieszkaC

Autorze świadectwa, zgodnie z oceną niektórych, życia Ci braknie na odkupienie win.
Tej krzywdy nigdy nie zrekompensujesz żonie, bo ona może po Tobie jeździć jak po przysłowiowej kobyle.
Ty idź na pustynię, tam zamieszkaj i umartwiaj się do końca życia.

Tak poza tym to nie wiedziałam, że zdrada to najgorszy z grzechów.
Pełno to ocen i negacji.
A podobno to pycha jest kluczem do większości grzechów.

Eva
Gość
” Nie sądźcie, abyście nie byli sądzeni. Bo takim sądem, jakim sądzicie, i was osądzą; i taką miarą, jaką wy mierzycie, wam odmierzą. Czemu to widzisz drzazgę w oku swego brata, a belki we własnym oku nie dostrzegasz? Albo jak możesz mówić swemu bratu: Pozwól, że usunę drzazgę z twego oka, gdy belka tkwi w twoim oku? Obłudniku, wyrzuć najpierw belkę ze swego oka, a wtedy przejrzysz, ażeby usunąć drzazgę z oka twego brata.” Moi drodzy posprzątajcie najpierw swoje podwórko, a potem cudze ! Nikt nie jest bez grzechu, każdemu zdarza się zbłądzić, a może tak każdy kto krytykuje Wojtka… Czytaj więcej »
MK
Gość
Wojtku postapiles jak postapiles co nie bylo dobre ale najwazniejsze,ze zrozumiales swoj wielki blad i chcesz duzo zmienic.Nikt z nas nie jest bez grzechu ani bez winy.Jestesmy tylko ludzmi ktorzy bladza.Bog nawet takich nas kocha.Jestes jego Synem wiec Pan Bog chce dla Ciebie jak najlepiej.Oddaj Mu wszystkie swoje zmartwienia i zaufaj bezgranicznie a On poprowadzi Cie prosta droga.Nie ustawaj w modlitwie-to bardzo wazne.Pan Bog pragnie tego abys sie do Niego z kazda prosba zwracal.Pan Bog moze dokonac wielu przemian w Twoim zyciu ale Ty musisz Go o to poprosic-to bardzo wazne poniewaz nasz Ojciec nie chce gospodarzyc w naszym sercu… Czytaj więcej »
enia
Gość
Modlitwa dla ochrony rodziny/ks.Tournyol du Clos / Do odmawiana przez ojca rodziny . Gdzie krzyżyk przeżegnać się . O Boże ,który jesteś królem wieków i którego postanowienia są wieczne ,daj nam ujrzeć kres nieprawości, o którym mówił prorok Daniel /Dn9,24/ .Opieczętowuję wszystkie nasze grzechy +Krwią naszego Pana Jezusa Chrystusa ,chcąc przyśpieszyć nadejście Twojego Królestwa i jego sprawiedliwości ,aby grzech ustał, a nieprawość została przebaczona .Aby ochronić nas przed atakami demona ,zanurzam całkowicie nas wszystkich ,z naszymi rodzinami ,naszymi przyjaciółmi + w Jego Najdroższej Krwi. Na koniec ,Panie Boże ,skoro w swych odwiecznych postanowieniach zarządziłeś ,by w tym czasie utrapienia została… Czytaj więcej »
Magda
Gość
„Im bardziej świat mięknie, tym częściej używa słowa „miłosierdzie”. Byłoby to godne pochwały, gdyby miłosierdzie było rozumiane w sposób prawidłowy. Lecz zbyt często pod tym pojęciem kryje się zwalnianie z odpowiedzialności każdego, kto łamie prawo naturalne albo Boże, lub kto zdradza swój kraj. We wszystkich tego typu apelach o miłosierdzie zapomina się, że miłosierdzie jest udoskonaleniem sprawiedliwości. Miłosierdzie nie poprzedza sprawiedliwości; najpierw musi być sprawiedliwość, a potem miłosierdzie. Odarcie miłosierdzia ze sprawiedliwości jest sentymentalizmem, podobnie jak odarcie sprawiedliwości z miłosierdzia jest surowością. Miłosierdzie nie jest miłością, jeśli odarte jest ze sprawiedliwości. Ten kto coś kocha, musi stawić opór wszystkiemu, co… Czytaj więcej »
weronika
Gość
weronika
Modlitwa Miłości Panie, pozwól mi doświadczyć Ciebie w miłości mojego współmałżonka, usłyszeć Ciebie w jego słowie, poczuć Twoją delikatność w jego delikatnym geście, dotyku, pieszczocie. Pragnę odczuć Twoją bliskość, obecność, by Ciebie nasz Panie wielbić w moim współmałżonku. Panie, niech również mój współmałżonek doświadczy Twojej Miłości, uzdolnij mnie, aby przez moją miłość mógł on odczuć, że Ty go Panie kochasz!. Niech nasze małżeńskie życie stanie się wypełnianiem Twojej świętej woli Prosimy Cię: pomóż nam uobecniać w naszej miłości Twoją bezgraniczną miłość, naucz jak przyczyniać się dla dobra ukochanej osoby, jak stać się w pełni dla niej darem i obdarowanie z… Czytaj więcej »
wojtek
Gość
wojtek

nie musicie mi przypominac jaka krzywde wyrzadzialem zonie, dzieciom, rodzinie i sobie. załuje tego bardzo, nie cofne czasu. zdrada straszne spustoszenie robi w zyciu tych co dotknela. wiele lez sie wylalo. nie pojmuje tego ze bylem tak glupi. u zony jestem skreslony. zyje jedynie nadzieja ze kiedy sie dowiedza nie odwroca sie od ojca. ludzie nie zdradzajcie bo to straszna trauma dla wszystkich.

Jana
Gość

Wojtku, nie masz wpływu na treść komentarzy. Nie masz wpływu na reakcje ludzi, ale masz wpływ na siebie. Wojtku, pamiętaj, że jesteś potrzebny Twoim dzieciom i nie tylko. Życzę Ci byś znalazł oparcie w dobrych ludziach, a zwłaszcza byś miał oparcie w Bogu – szczególnie jeżeli na rozwiązanie Twoich problemów będziesz musiał poczekać. Wojtku, trwaj, ufaj i nie daj się! Nie masz wpływu na innych ludzi, ale masz wpływ na siebie.

enia
Gość
Wojtek Ty jeszcze nie byłeś przy konfesjonale ? na co czekasz ? że Ksiądz sam do Ciebie przyjdzie ? Siadaj i przygotowuj sie do spowiedzi generalnej , na kartce sobie popisz , abyś nic nie zapomniał . Byłeś słaby i Cie zło wykorzystało , to nie koniec świata .Ocknij się bo nawzajem z żoną sie w ten sposób wykańczacie , są dzieci i oboje Was potrzebują . Przez dzieci odzyskasz żonę , każda matka dla swego dziecko chce jak najlepiej , skruszy się jej serce jak będzie Cie widziała z dziećmi , jesteś dobrym człowiekiem, dobrym ojcem , nie którzy… Czytaj więcej »
Jana
Gość
Wojtku, a ja życzę Ci dużo dobra. Gdy czytam Twoje wpisy myślę, że jesteś ze swoją skruchą bliżej Boga niż niejeden mający się za sprawiedliwych. Mam wrażęnie, że teraz jesteś załamany. Wojtku, bez względu na wszystko jesteś potrzebny swoim dzieciom. Myślę, że wiele cennych i mądrych rad napisała enia – warto za tym pójść. Pięknie też napisał Andrzej byś zaufał Bogu, a On pokieruje Twoim życiem. Jeżeli mogę coś podpowiedzieć – proś Boga też o dużo dobrych ludzi wokół Was wszystkich – Ciebie, żony i dzieci. I pamiętaj – życie jest nieprzewidywalne i jeszcze może Wam się z żona ułożyć,… Czytaj więcej »
nieznajoma
Gość
nieznajoma

Szkoda ze mądry polak po szkodzie i ze o wszystkim trzeba się przekonać na własnej skorze…

enia
Gość

nieznajoma ale ty opierdliwa , a znasz takie powiedzenie ” nie śmiej sie dziadku z czyjegoś wypadku ” ?

Magda
Gość

Wypadek to coś, co przytrafia się przez przypadek. Jak ktoś świadomie coś zrobił, to powinien się wyspowiadać i próbować zadośćuczynić bliźniemu i Bogu. Przynajmniej jest to warunkiem dobrej spowiedzi…

I niech Wojtek sprawdzi, czy nie „dostał” choroby wenerycznej, żeby mu to nie uniemożliwiło bycia tak dobrym ojcem jakim – rzekomo – jest. Bo niektóre są niewyleczalne.
Stwierdzenia Eniu, że inni ojcowie nie zasługują, by mu stopy całować jest…zapewne mocno na wyrost. Chyba że się Wojtek porównuje do osób np. wykończonych chorobą alkoholową, wiadomo – gorzej zawsze może być.

Klara
Gość

Jeszcze kilka komenatrzy wczesniej pisałas, że Ty nie najezdzasz ani na autora swiadectwa ani jego żone. Kpisz z osób, które rzekomo non stop siedzą na tym forum a sama piszesz kilometrowe eseje . Wprowadziłas tutaj straszny zamęt. Idz pobiegaj, poćwicz, wyrzyj się i przebacz temu komus kto Cie strasznie zranił. Jestes rozżalona, zgorzkniała i nieszczęśliwa.
równiez bez odbioru.

Jana
Gość

Cóż Magdo, lepiej mieć chorobę weneryczną nawet nieuleczalną niż złośliwicę bezlitosną i wrednotę bezwzględną. Bez odbioru!

Magda
Gość

To że przypominam Wojtkowi, żeby się przebadał, bo może mieć teraz chorobę weneryczną po swoim postępku, to nie jest złośliwe, wręcz przeciwnie (zresztą żadne posty nie były złośliwe, ale każdy może myśleć co chce).
Tak już jest, że akurat przez to poczynanie, którego dokonał Wojtek może przyjść choroba, a ja mu tylko przypominam, bo im szybciej wykryta, tym lepsze rokowania .
Ale choroby oczywiście nie życzę. Ale to nie ja sprowadziłam na Wojtka jej ryzyko, dobrze by nie chował głowy w piasek, tylko teraz działał na różnych polach typu modlitewne, ale też własne zdrowie sprawdził.

enia
Gość

Jana dodaję Cię do ULUBIONYCH !

enia
Gość

Droga Magdo sądzę że tobie tez zrobi dobrze spowiedź , dobra spowiedź
Bez odbioru !

Magda
Gość

„Żaden człowiek nie pojmie w pełni zła, jeśli nie spojrzy na nie w świetle oblicza Chrystusa. Może czuć się zawstydzony z powodu tego, że zrobił z siebie głupca, lecz pożałuje tylko wtedy, gdy ujrzy Umiłowanego ukrzyżowanego. Człowiek, który mówi: „Jestem takim głupcem”, zamiast: „Panie, bądź miłościw mnie grzesznemu”, wciąż jest daleki od narodzenia się na nowo.”
Arcybiskup Fulton J. Sheen

„Wiele przypadków psychozy i neurozy wynika z poczucia winy, za którą nie zadośćuczyniono. Chrystus wybaczyłby Judaszowi tak, jak przebaczył Piotrowi”
Arcybiskup Fulton J. Sheen

enia
Gość

Wojtek jak jesteś jeszcze posłuchaj sie mnie i zadzwoń do siebie na parafie , nie jest jeszcze tak późno . Powiedz Ksiedzu ze za chwile przychodzisz , ksiadz Cie poprowadzi przez spowiedź . NIe czekaj do rana , bo Ty nie masz swoich mysli , nie daj się złu . Masz dzieci które Cię potrzebują
Ksiądz Ci poda P.Jezusa .Zrób to dla dzieci!

Anna
Gość

Zdrada małżeńska należy do najboleśniejszych krzywd. Bolesna rana często goi się bardzo długo, to proces wymagający cierpliwości obojga partnerów. Czasami nie goi się wcale. Wtedy partnerzy rozstają się, albo tkwią w toksycznym układzie przez wiele lat, próbując uporać się z problemem. Od tego, jak małżeństwo będzie się zachowywać w sytuacji kryzysu zależy jego przyszłość. Właściwie drogi są dwie – albo kryzys wzmocni związek, albo uśmierci.

Magdalena
Gość
Magdalena
Wojtku, wiesz, jak było u mnie.., byłam żoną psychopaty, wiedziałam o tym tylko ja, bo pozostali z naszego otoczenia uważali mojego męża za dobrego, wierzącego człowieka. Nasi znajomi z zespołu chrześcijańskiego, (w którym, były mąż gra na pianinie) i nawet księża, zeznawali przeciw mnie w sądach cywilnym i metropolitalnym (wyobrażasz sobie księdza na sprawie rozwodowej? na mojej był!). To była sytuacja beznadziejna, nie wiedziałam jak się bronić.., tylu fałszywych świadków.., jednak Bóg wszystko widział. Moje cierpienie i rozczarowanie zachowaniem księży i bardzo wierzacych ludzi Kościoła, było ogromne, ale czułam, że Bóg i ukochana Maryja opiekują się mną, że mnie przez… Czytaj więcej »
wojtek
Gość
wojtek

dziekuje zarowno za slowa krytyki jak i wsparcia oraz modlitwe. niestety zycie po zdradzie to nie zycie. czlowiek zostaje sam jak palec. wszyscy trakuja czlowieka jak tredowatego, czuje sie straszna wrogosc. jakby wszyscy mogli to czlowieka ukamienowaliby. dni w ktorych nie widze dzieci sa tragiczne. czlowiek nie ma po co zyc. czasami przychodza takie mysli najesc sie tabletek zasnac i koniec.

irena
Gość
Witaj Wojtku . Wczoraj pierwszy raz od szesciu tygodni weszlam na ta strone , przeczytala wszystkie komentarza i te pozytywne i te negatywne ,zapewne gdybys wiedzial jak ci sie oberwie tylko Panu Bogu wyznalbys prawde ,ale coz mleko sie rozlalo. Ja popatrzylam na twoja sprawe z perspektywy osoby zdradzonej ,tak moj maz tez mnie zdradzil i moze bylo by lepiej zebym sie o tym nigdy nie dowiedziala ,bolalo bardzo ,bylam na niego wsciekla ,takze oberwal za swoje czyny ,ode mnie ,naszych dzieci ,od mojego rodzenstwa i nawet dzieci tego rodzenstwa oczywiscie osoby juz dorosle ,mlodsze nie byly wtajemniczane w ten… Czytaj więcej »
enia
Gość

Irena dobrze że jesteś , myśle że dobrze zrobi Wojtkowi Twój komentarz , oj to posiedziałaś aby to wszystko poczytać

irena
Gość

dodam jeszcze ,czesto na slubach slyszymy te slowa „milosc nie zazdrosci ,nie unosi sie pycha, nie pamieta zlego itd”

Janek
Gość
Ciekawe opinie. Pamiętajmy że Bóg jest ponad wszystkim. Modlitwa i Msze Święte mogą zdziałać cuda . Z modlitwą jest tak że szatan na początku kręci wszystko kłamie ale tym się nie przejmować. Modlitwa zbiera się i Bóg w pewniej chwili zadziała. Powiedziane jest wytrwała modlitwa. Prosząc Boga pamiętajmy, ze jest On naszym Dobrym (Najlepszym) Ojcem. Dobrze by było uwolnić się z wpływu szatana – np. wyrzeknięcie się zła i spowiedź . Wtedy Bóg zadziała na pewno. Najlepszą – najskuteczniejszą modlitwą jest dziękowanie Bogu za to o co prosiliśmy i uwielbianie Go. Ważnym elementem jest oderwanie się od zła. Grzesząc powiedzieliśmy… Czytaj więcej »
enia
Gość

Teraz jest Msza św o uzdrowienie u Jezuitów , jutro od 18,30

enia
Gość

Wojtek w piątek o 19,15 odprawiamy Droge Krzyżową w intencji Twojego małżeństwa , dołącz i kto ma czas prosze dolączyć
modlimy się :
Irena
enia

Jana
Gość

Ja także będę pamiętała o Wojtku i Jego małżeństwie. Z mojej strony nie mogę zadeklarować się na piątek 19 15 na drogę krzyżową, ale modlitwę na pewno podejmę (w takiej czy innej formie).

enia
Gość

Wojtek napisz nam prosze czy Ty masz ślub kościelny z żoną?

wojtek
Gość
wojtek

tak mamy ślub kościelny. wg mnie tutaj już nie ma co ratować. żona już ogłasza się na sympatii i chyba ma już kogoś. ostatnio stwierdziła że nie ten ojciec co spłodził dzieci a ten który będzie je wychowywał i abym sobie nie myślał, że ona sobie tam nikogo nie przyprowadzi.

enia
Gość

Tak sie szybko poddajesz ,żaden ojczym nie zastąpi dobrego ojca . Z tym wychowywaniem przez nowego tatusia bedzie róznie .Chce Ci sie odegrać . Wszystko wymaga czasu . Nie trać nadziei . Bóg ma swoje sposoby ,już wiecej żadnych głupstw nie rób
Do Boga się zwrócisz będzie dobrze

Maria+II
Gość
Maria+II

Eniu,a Droga Krzyżowa to w nadchodzący piątek?jeśli tak to się dołączam i przyjmuję życzenia,bo wtedy mam imieniny-od Wojtka też:))
Wojtku,serce mi się kroi,bo Ty nawet nie próbujesz walczyć i interesujesz się ,że żona ogłasza się na sympatii- tak robi dorosła osoba,matka dzieci?

enia
Gość

Tak Mario w ten piątek ,jak tylko znajdziesz czas to dołącz
Co można Tobie jeszcze życzyć ,masz to co najważniejsze MIŁOŚĆ w sercu ….ach życzę Ci jak najszybciej duuużo radości z Wnuków

Maria II
Gość
Maria II

Eniu,bardzo bardzo dziękuję- to najpiękniejsze życzenie- pozdr.M

Magda
Gość

Dorosła osoba, matka dzieci, nie ogłaszała się na sympatii, dopóki mąż jej nie zdradził. Działania żony są tylko odpowiedzią na działania męża. Przeciw rodzinie, żonie i dzieciom wystąpił Wojtek, a żona się po prostu odgrywa. Nie każdy ma łaskę wiary (i potrafi przebaczyć duże krzywdy jak Pan Jezus).

nieznajoma
Gość
nieznajoma

Ta… Moze i laski wiary nie ma i dlatego nie potrafi przebaczyć, ale niestety akurat w tej dziedzinie słabo sprawdza się zasada: „na złość tacie, nas**m w gacie.”. Jeśli tak zrobi, to przede wszystkim skrzywdzi siebie. A dopiero potem Wojtka, którego to obejdzie lub nie. Tu i przede wszystkim tu, nie działa zasada oko za oko, ząb za ząb. Bo cenę płacimy samą sobą.

wojtek
Gość
wojtek

Na nią Bóg nie ma wpływu. Byłem w Licheniu pomodlić sie w intencji naszej rodziny. Podarowałem jej obraz MB Licheńskiej i różaniec. Jeden dzień był w sypialni. wszystko spakowała i schowała do szafy. obrazek Jezusa który dostalismy od mojej mamy też tam wyladował. Jedynie mały obrazek ostał się w pokoju dzieci.

enia
Gość
Wojtek nad Tobą mozna stracic cierpliwość. Masz w żonie widzieć to co dobre , kto sie teraz Waszymi dzieci zajmuje? może w nocy trzeba wstać do nich , porobic przy nich , czepiasz sie pierdoł jak gówniarz . Czytaj sobie komentarz Ireny co czuła . Już z tej żony byś chciał zrobic świętą natychmiast .Sam nasrałeś w malżenstwo. Rana wymaga czasu aby sie zagoić .Poproś adm. niech te Twoje komentarze be na żonę usunie , NP jest coraz bardziej znana , jak trafi tu Twoja żona, czy ktoś ze znajomych a tak bedzie to w przyszłości święty boże nie pomoże… Czytaj więcej »
wojtek
Gość
wojtek

masz racje zona jest oazą dobroci a ja największym grzesznikiem.

enia
Gość

Już lepiej , będziesz tak mówił , tak myślał to i żona Ci taką będzie . A tego grzesznika już sobie daruj, wyspowiadałeś się i nie ma grzechu bo P.Jezus nie pamięta

irena
Gość
wiesz co enia ,mysle ze wojtek tez potrzebuje czasu ,przede wszystkim musi sie uzbroic w cierpliwosc i pokore ,on chce wszystko „na wczoraj”,nie wiem jak dlugo jego zona potrafi sie gniewac i chowa w sercu uraze ,mi zajelo 5 lat zeby przebaczyc i nauczyc sie zyc po zdradzie meza ,byl jeszcze potem jego alkohol i tez nie z mojej winy ,bo pil z kazdego powodu ,nie wiem czy dobrze zrozumialam ale u wojtka to sie dzialo w zeszlym roku ,wiec on musi chyba troche poczekac ,na ta chwile cokolwiek mu radzic nic nie daje ,miota sie jak „zwierzatko „zamkniete w… Czytaj więcej »
enia
Gość

Dostał tu zimny prysznic ,czasem jest potrzebny

Jana
Gość

Wojtku, a może nawiążesz kontakt z kimś kto zajmuje się terapia małżeństw. Rozumiem, że Twoja żona w tej chwili odrzuca taką możliwość, ale chodzi bardziej o Ciebie. Może taka osoba udzieli Ci wartościowych porad, a przede wszystkim na spokojnie wysłucha.

Jana
Gość
Wojtku, nie masz wpływu na żonę, ale masz wpływ na siebie. Być może zmiany nie będą miały miejsca od razu. Być może będziesz musiał poczekać. Teraz są ogromne emocje i one muszą się wyciszyć. Chwyć się różańca, Biblii, Komunii Świętej i ufaj mimo wszystko. Tak sobie myślę – w Kaliszu jest rok Św. Józefa – może zawierz swoją rodzinę Św. Józefowi? Nie chodzi o magiczne mnożenie modlitw, tylko o potężnego orędownika. W końcu Święty Józef zmieniał pieluchy samemu Jezusowi 🙂 Wojtku, nie poddawaj się. Co do negatywnych komentarzy – one bolą, ale bądź ponad nie. Nie jesteś tym co ktoś… Czytaj więcej »
wojtek
Gość
wojtek

Dobrze Pani Magdo dziekuje za slowa otuchy. wiem ze jestem winen za wszystkie nieszczescia swiata

Magda
Gość

Wojtek, nie jesteś winien wszystkich nieszczęść świata, ale tego, co się dzieje z Twoją żoną po zdradzie – owszem.

Wpuściłeś węża do Waszego małżeństwa poprzez zdradę, to się nie dziw. Przejrzyj na oczy, żona wcześniej się tak nie zachowywała.

irena
Gość
wojtku przestan pieprzyc ,przepraszam za wyrazenie,wez rozaniec do reki i modl sie goraco ,posluchaj co ci enia radzi ,jak juz ci wiadomo masz tez z naszej strony wsparcie modlitewne ,co sie stalo to sie nie odstanie ,czasu nie da sie zawrocic ,ale mozna jeszcze zrobic cos tylko teraz” zacznij uzywac mozgu”,tak zawsze mowila moja sw,pamieci siostra ,wiem co czuje teraz twoja zona ,ale jak emocje ochlona i moze przestanie nia zemsta kierowac ,spojzy moze inaczej na to wszystko ,moze jeszcze ci przebaczy ,macie przeciez dzieci ,ty sie tylko nie zniechecaj i badz dzielny i walcz do konca o nia ,bedzie… Czytaj więcej »
irena
Gość

enia ja nie moglam napisac tego wojtkowi ,ze bedziemy sie modlic i dziekuje ze to zrobilas ty za mnie ,dopiero teraz mam dostep do komputera

irena
Gość
witaj enia ,no miala lekture na caly wieczor ,napisalam wojtkowi to wszystko ,poniewaz wiekszosc komentarzy jest od osob z tej drugiej strony medalu ,wiem tylko jedno jesli dwoje ludzi kocha sie prawdziwa miloscia ,to nic nie jest wstanie ich rozdzielic ,dzis patrze na to wszystko i wiem ze podjelam sluszna decyzje nie rozwodzac sie z moim mezem ,on jest dobrym czlowiekiem ,mezem i dziadkiem ,mysle ze diabel chcial nas poroznic i stalo sie jak sie stalo ,wiem takze ze nie ma na tym swiecie ludzi doskonalych i kazdy popelnia bledy ,mam nadzieje ze wojtkowi tez sie jeszcze zycie ulozy i… Czytaj więcej »
enia
Gość

Też myśle że Wojtek odzyska żonę , tak szatan wchodzi do rodziny podstępnie . Myślę że to najgorsze ma już za sobą , tak jest wielki że złapał sie Różańca . Będzie dobrze

Jana
Gość
Wojtku, co do głosów krytycznych – nie masz na nie wpływu, ale pamiętaj – nie jesteś tym co mówią i piszą krytycy. Jesteś tym co myśli o Tobie Bóg, a On bardzo Cię kocha. W ludziach jest mnóstwo złośliwości i skłonności do bezmyślnego wypowiadania sów, które bardzo ranią. Pamiętaj – tym, który bezlitośnie nas oskarża jest zły. Bóg nigdy bezlitośnie nie oskarża, On pomaga wyjść z sytuacji, w które się zaplątaliśmy choć może to wymagać czasu. Wojtku, proś Boga by współdziałał z Tobą we wszystkim dla dobra Twojego i Twoich bliskich. Wojtku, bez względu na wszystko odrzuć możliwość samobójstwa bo… Czytaj więcej »
Magdalena
Gość
Magdalena

Wojtku, bądź mądry i cierpliwy…, gdy przychodzą beznadziejne myśli, mów:
„Jezus Chrystus jest moim Panem” choćby 1000 razy dziennie.
Posłuchaj na YouTube ks. Pawlukiewicza, albo ojca Szustaka, albo Ojca Witko o przebaczeniu.
I tylko spokój, Cię uratuje, nie słuchaj głupich szatańskich podszeptów.
Zobaczysz CZAS jest najlepszym lekarzem.
Błogosławie Cie!
🙂

enia
Gość

Zadałam Wojtkowi pytanie czy mają ślub koscielny, gdyż kiedyś jedna pani pisała że modli sie NP o powrót męża , ale takze NP modli się kochanka męża, aby z nią był . Można to zrozumieć?

Magda
Gość
Może się każdy modlić o co chce, ale jeśli wbrew bliźniemu i przyzwoitości to bardzo dziwne… Ale widać różnie bywa ukształtowane sumienie nawet osób odmawiających „różańce”. Przyjaciółka opowiadała mi o mężczyźnie, znajomym, znajomych, który w kwiecie wieku (jeśli dobrze pamiętam, miał co najmniej 50 lat) nawrócił się nagle na katolicyzm i porzucił nie młodą już partnerkę, z którą żył i był związany przez długie lata w konkubinacie i wziął ślub z nową. W kościele ksiądz nie dał mu Komunii Św. Czasem powinno się patrzeć nie tylko na przepisy prawa, ale zwykłą ludzką przyzwoitość i krzywdę ludzką, która się dokonuje… (w… Czytaj więcej »
Maria+II
Gość
Maria+II

Magdo,zastanawia mnie wszystko co napisałaś,ale szczególnie „w kościele ksiądz nie dał mu Komunii Św.”- ksiądz nie może tak postąpić,choćby wiedział,że ten ktoś jest w grzechu ciężkim.

Magda
Gość
Ciekawe, co piszesz, bo nie jestem specem od tego, co mogą duchowni, ale ja słyszałam akurat, że owszem może ksiądz nie udzielić Komunii Sw., jeśli ma ku temu ważny powód… A po Twoim komentarzu znalazłam w googlach: „Kodeks uściśla, że „do Komunii nie należy dopuszczać ekskomunikowanych lub podlegających interdyktowi, po wymierzeniu lub deklaracji kary, jak również innych osób trwających z uporem w jawnym grzechu ciężkim”(KPK kan. 915) Jeżeli więc ktoś sieje publiczne zgorszenie swoim grzechem i z uporem trwa w grzechu ciężkim, tak że nie ma zamiaru z nim zupełnie zerwać, szafarz może odmówić udzielenia Komunii.” “Jako prawnik i kanonik… Czytaj więcej »
Maria+II
Gość
Maria+II

Magdo,masz rację,napisałam na skróty.Dlaczego wspomniany człowiek nie otrzymał Pana Jezusa,to nadal nie wiem.Niech to już tak zostanie-tak czy inaczej ta dyskusja wszystkim się przyda.Pozdrawiam.M.

enia
Gość

Mario pisałaś kiedyś że beretem dorzucisz do Łagiewnik , mam prośbę jak będziesz u naszej /bo jest nasza/ Faustyny , proszę weź pod rękę naszego Emka z forum i zostaw go u Jezusa Miłosiernego , poproś Matkę Przenajświętszą i św.Faustynę aby się wstawiły u Jezusa za Emkiem , Twoje modlitwy sa szczególnie miłe Bogu , jak takie wyjątkowe trzy istoty poproszą Jezusa , przycisną naszego Pana , to tak pomyśleć co ten Jezus może zrobić , powiedzieć….. UZDRAWIAM NAM EMKA . Bo ten chłopak juz chyba ma dość „leniuchowania „

Magda
Gość

Mario, rozumiem to tak, że ksiądz i wiele innych osób musiały znać sytuację tego mężczyzny (grzech publiczny) i uznał zostawienie tzw. małżeństwa naturalnego, wieloletniego i kobiety, która poświęciła mu większą część życia i pójście do młodszej, za grzech ciężki/ zgorszenie.

enia
Gość

Magda to źle coś słyszałaś . „Ciężkie ” Twoje wpisy

Magda
Gość
Ciekawe też to, jak to się ma do tajemnicy spowiedzi: „Jeśli kapłan udzielający Komunii św. posiada wiedzę o uporze pozostawania w grzechu z poziomu sakramentu pojednania, który sam wobec danego penitenta szafował, nie może tej wiedzy wykorzystać, odmawiając udzielenia Komunii, by nie doszło do zdrady tajemnicy spowiedzi.” I komentarz do tego: „Mówimy o sytuacji, że grzech nie jest publiczny, ksiądz po prostu człeka spowiadał i nie udzielił rozgrzeszenia (bo nie mógł). Kiedy taki ktoś przystępuje do Komunii, ksiądz musi jej udzielić. Bo tylko on wie, jak jest. To jest świętokradztwo ze strony przyjmującego. Ale księdzu nie wolno zdradzić tajemnicy spowiedzi.… Czytaj więcej »
AgnieszkaC
Gość
AgnieszkaC

Matce mojego kolegi, ksiądz udzielił dyspensy.
Kobieta żyje ponad 30 lat w małżeństwie z rozwodnikiem.
4 lata temu zginął jej syn w wypadku i mogła przyjąć komunię.

Hanka
Gość

Widać co miasto to inne zwyczaje. Mojej koleżance ksiądz proponował dyspensę po warunkiem, że jej chłopak wyprowadzi się od niej aż do ślubu ale nie chciała się zgodzić. Dziś są już po ślubie i z dwójką dzieci ale koleżanka nadal ma żal do proboszcza o to wydarzenie.

nieznajoma
Gość
nieznajoma

Tylko, ze w przypadku o którym piszesz, to nie dyspensa, a zerwanie z grzechem. To są dwa różne przepadki.

Hanka
Gość

Ksiądz może odmówić udzielenia komunii świętej w pewnych sytuacjach np. jeśli wie, że ktoś żyje w konkubinacie lub małżeństwie niesakramentalnym nie zachowując czystości. Coś takiego przydarzyło się mojej koleżance podczas pogrzebu jej matki. Ksiądz – wiedząc, że mieszka bez ślubu ze swoim chłopakiem i nie ma zamiaru z tego zrezygnować ( rozmawiali na ten temat przed pogrzebem ) po prostu ją ominął gdy podeszła przyjąć Najświętszy Sakrament. Jeśli masz Eniu wątpliwości to wystarczy się zapytać o to spowiednika a na pewno potwierdzi, że Mada w tym wypadku ma rację.

enia
Gość

Hanka moze ten ksiądz nie zauważył tej Twojej koleżanki , nie będe spowiednikowi zabierać czas na ten temat bo mnie to nie dotyczy . A to jakąś ciekawą koleżankę masz ,że chciała przyjąć P.Jezusa mimo….. grzechu

Magda
Gość

Kodeks kanoniczny potwierdza to, co słyszałam;) Jeśli Eniu wiesz lepiej niż kodeks kanoniczny to cóż…

enia
Gość

Wojtek poczytaj sobie na czym polega Krucjata Eucharystyczna , odpraw
Będziesz trochę miał chodzenia do kościółka , ale warto ,posprzątasz przeszłość , a ten rok z „przygodą” to przeznacz dwa dni-dwie Msze św. OCZYWIŚCIE Z KOMUNIĄ ŚW!

Andrzej
Gość
Andrzej

Witaj Enia,
Mam prośbę. Jest możliwość by porozmawiać z Tobą na priv?
Będę wdzięczny za kontakt.
Pozdrawiam

enia
Gość

Andrzej tu na forum mozesz pisać , wszyscy należymy do tej samej Rodziny Matki Przenajświętszej

weronika
Gość
weronika

O godz. 19,00 będę rozważać Drogę Krzyżową w intencji małżeństw zagrożonych rozbiciem.

wojtek
Gość
wojtek

Witam. dostałem opinie z rodku i sugruja utzymanie pelnej władzy rodzicielskiej obojgu rodzicom i rozszerzenie kotaktów ojcu o swieta, ferie i wakacje. będę walczyl o zabieranie córki razem z synem na weekendy.

enia
Gość

Wojtek walcz z miłością i błogosławieństwem , a będzie dobrze !

Maria+II
Gość
Maria+II

Eniu „melduję”,że Drogę Krzyżową w wyznaczonym terminie w intencji Wojtka odprawiłam:))Teraz dopiero przeczytałam o modlitwie w Łagiewnikach w intencji Emka- „mówisz -masz”-he,he,he.Zadziwiłaś mnie,że pamiętasz moje wpisy-o berecie i że jestem góralką-miło.
Co do prośby Andrzeja do Ciebie odnośnie pisania na priv.- sprawdza się:))dość dawno podałam adres mailowy dziewczynie,przeciw której byli tutaj prawie wszyscy-bardzo często piszemy i myślę,że Ona dużo skorzystała,ale ja również,choć mogłabym być Jej babcią.Modlimy się za siebie ,gdy jest coś pilnego :))Dziękuję Ci Matko Najświętsza.M.

enia
Gość

Dobrze że Irena wpadła na taki pomysł pomodlić sie za Wojtka , choć taką pomoc otrzymał od nas , bo modlitwy nigdy dość .
A beret jak leci do Łagiewnik to się pamięta , to trzeba mieć talent na taki pomysł . Mario sądzę ze wiele wiele osób czyta Twoje komentarze i pamięta przysłowiowy BERET , a to dobre. Dobrze się pośmiać .
Pozdrawiam

irena
Gość

ja chce jeszcze tylko dodac ze modle sie co dzien rano i wieczorem 10 razy „Zdrowas Mario”za wojtkiem i emkiem i jestem dobrej mysli ze im sie jeszcze wszystko w zyciu pouklada a emek w koncu wyzdrowieje i bedzie mogl normalnie funkcjonowac

wojtek
Gość
wojtek

Dziękuję Pani Ireno za modlitwę. Ciężko to wszystko znoszę ale modle się obym jakoś to przeżył.

irena
Gość

nie ma za co ,wiesz wojtek juz taki czlowiek ze mnie ze chcialabym caly swiat uszczesliwic ,tobie nie moge pomoc w inny sposob jak tylko modlitwa,kazda rana musi wybolec swoje i twoja i twojej zony,jednak nie trac nadzieji ,jeszcze wszystko moze sie poukladac,za twoja zona tez sie modle zeby potrafila ci wybaczyc ,bedzie dobrze jeszcze

wojtek
Gość
wojtek

Ciesze sie bo w piatek 1 zabieram obie pociechy do siebie.

enia
Gość

U Wojtka jest chyba pobity rekord komentarzy 205, myślę że Bóg też to zauważył i spełni wysłucha jego intencje .Matka Boża załatwi. Matko Przenajświętsza Wojtkowi należy się nagroda!

wojtek
Gość
wojtek

witam. dzisiaj kończę 6 nowennę. na zakończenie 1 urodziła się córeczka. Matko Boska miej w opiece żonę i dzieciaki.

Czy wiesz, że autor

nowenny pompejańskiej

napisał też…

Miesięczne nabożeństwo

do świętego Józefa

w sprawach trudnych

NA MARZEC!