Yousmile: Koncze juz swoja 3 nowenne. INTENCJE ZACZYNAJA SIE SPELNIAC!

Doslownie za kilka dni, koncze moja 3 nowenne pompejanską. Juz po tygodniu zaczela sie spełniac, poprosiłam Mame o uwolnienie z grzechów, juz po kilku dniach dostalam pewna propozycje ktora ma mi własnie w tym pomoc:) dlatego z całego serca prosze was o modlitwe za mnie, za moją intencje, aby wszystko sie udalo po woli Bozej:) oczywiscie, odmawiajac mam zle dni, najlepszym rozwiazaniem jest spowiedz, ktora daje pokoj na duszy, nie jestesmy tak zadreczani myslami przez złego, zapewne konczac moja 3 juz nowenne zaczne kolejna.
Przeczytaj całość

Faustyna: Cud Bożego Narodzenia

Piszę to świadectwo pięć minut po tym jak dowiedziałam się, że moja intencja została wysłuchana! Nie mogę nie podzielić się tak wspaniałą wiadomością. Chodzi o zgodę jaka zapanowała w mojej rodzinie. Zacznę od początku... Kilka lat temu, mniej więcej pięć, dwaj bracia mojej mamy pokłócili się ze sobą śmiertelnie. Przyczyna nie jest istotna, w każdym razie nie było to nic aż tak poważnego...
Przeczytaj całość

Sandra: Dziwny nałóg, aż wstyd o tym pisać

Witam wszystkich bardzo serdecznie mam 22 lata, w moim sercu już od ponad roku jest pragnienie, aby zamieścić tutaj dla was swoje świadectwo związane z odmawianiem nowenny pompejańskiej. Szczerze nie wiem co mam napisać, lecz mam nadzieję, że pokieruje mną Duch Święty i przekażę wam to co powinnam. Moją pierwszą...
Przeczytaj całość

Stanisław: Życie z nowenną

Szczęść Boże. Z Nowenną Pompejańską jestem związany już od kilku lat. Kiedy kończę jedną, wkrótce zaczynam kolejną. Mimo iż moja modlitwa po ludzku nie jest doskonała, czasem pokusa niedokończenia Nowenny jest ogromna, ale dzięki Bożej Łasce zawsze udaje mi się dobrnąć do końca. Mogę powiedzieć, że Mateńka zawsze pomaga mi...
Przeczytaj całość

[13 listopada] Dziś wielkie święto w Pompejach!

Drodzy! Dziś Kościół w Pompejach wspomina rocznicę przywiezienia obrazu Matki Bożej Pompejańskiej do starej, zniszczonej świątyni, która stała tu przed obecną wspaniałą bazyliką. To niezwykle ciekawa historia ze wspaniałym podtekstem duchowym.

Obraz ten kupił bł. Bartolo Longo w Neapolu – była to ostania możliwość zakupu, a obraz był potrzebny do założenia bractwa różańcowego. Był on bardzo mocno zniszczony, podziurawiony, z odchodzącą malaturą. Z braku innych możliwości, obraz ten miał przewieźć woźnica, który nie wiedząc, co jest w paczce, przewiózł obraz na… wozie obornika. Obraz tak więc przyjechał do Pompejów i… został schowany przed biskupem, bo wstyd go było pokazać w tak opłakanym stanie!

Czy to nie brzmi wszystko dziwne?

Pomyślmy, co przez ten ciąg zdarzeń chce nam powiedzieć Maryja!

Otóż w tym wszystkim kryje się wielki sens.

Maryja chce przez to powiedzieć, że przychodzi do każdego, bez względu na stan. Szczególnie do tych, których sumienia są zbrukane „gnojem grzechu”. Do tych zapomnianych i odrzuconych, także do tych poza marginesem społecznym, jest bowiem Matką Miłosierdzia. Posługuje się rzeczami małymi, nieprzydatnymi dla świata, ale odnawia je i nadaje nowy blask.

Na pamiątkę tego wydarzenia, obraz w Pompejach jest zdejmowany z ołtarza i pielgrzymi mogą podejść w jego bliskość i osobiście podziękować Maryi z Dzieciątkiem Jezus za otrzymane łaski. Kolejka jest długa, oczekiwanie trwa ponad dwie godziny. Mam (długo oczekiwane) szczęście, że stanę tam i ja z polskimi pielgrzymami naszej pielgrzymki pompejańskiej.

Z oczywistych względów, nie każdy z nas może pielgrzymować do Pompejów, ale… każdy może w ten dzień szczególnie mocno zwrócić się do Maryi z dziękczynieniem i miłością. Niech więc 13 listopada będzie dla Ciebie dniem refleksji i radości z tego powodu, że znasz Matkę Bożą Pompejańską.

Pozdrawiam Cię z Pompejów! – Marek Woś

PS. Dzieje przywiezienia obrazu opisał bł. Bartolo Longo w szczególnej książce pt. „Historia sanktuarium w Pompejach” i „Cuda i łaski Królowej Różańca Świętego„. Zobacz też włoski film fabularny „Różaniec i miłosierdzie” w tym temacie.

 

 

A Ty co o tym myślisz? – Napisz komentarz

18 komentarzy do "[13 listopada] Dziś wielkie święto w Pompejach!"

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Basia
Gość

Szczesc Boże.
Proszę o modlitwę przed obrazem Mateńki Pompejańskiej w mojej intencji. Modlę się o pomoc w wyjściu z bardzo, bardzo ciężkiej sytuacji finansowej. To mój 12 dzień. Mogę złożyć obietnicę, że jeśli Mateńka mi pomoże, jeśli uda mi się pospłacać długi i wyjść na prostą pojadę wtedy z Wami na pielgrzymkę do Pompejów i sama osobiście podziękuję. A teraz raz jeszcze proszę o modlitwę w mojej intencji.
Bóg zapłać.

Gosia
Gość

kochana ja też byłam w takiej sytuacji pracuje jako opiekunka w niemczech od 2 lat i jes8 szczęśliwa jeżeli taka po.oc i chcesz pracować to ile mogę służę pomocą Małgosia

Gosia
Gość

malgorzata szerszen na fb tj.mesendzer lub wizerunek rozmowy darmowe

irena
Gość

ja tez prosze matke boza w podobnej inetencji ,prosze takze o wsparcie modlitewne dzis ,tak jak basia ,jesli wyjde z tej calej mojej petli zadluzenia ,chce pojechac osobiscie podziekowac matce bozej za otrzymane juz laski i prosic ja odalsze ,ktorych ciagle potrzeba ,wiem ze tylko ona ma taka moc zeby sie wstawiac u swego syna i prosic go z nami o pomoc ,na poczatek pojace do kosciola sw.jadwigi w rzeszowie ,gdzie wlasnie jest kopia obrazu a potem do pompejow ,jesli mi matka boza w tym pomoze

Basius
Gość
Basius

Pokornie proszę o modlitwę przed obrazem Matki Bożej Pompejańskiej w intencji daru potomstwa dla mnie i mojego męża, aby Bóg Miłosierny nam pobłogosławił i obdarzył zdrowymi synkami bliźniakami, a Matka Najświętsza otuliła nas płaszczem Swojej Matczynej opieki. Jezu Ty się tym zajmij! Jezu ufamy Tobie! Maryjo proś Boga za nami, którzy się do Ciebie uciekamy. Obiecuję, że jeżeli Bóg nam pobłogosławi i obdarzy CUDEM zdrowych synków bliźniaków osobiście podziękuję za otrzymane łaski Matuchnie w Pompejach. Bóg zapłać i Szczęść Boże

Anna
Gość

Proszę o modlitwę za mnie i mojego Partnera.Błagam Matkę Bożą Pompejańską,O wewnętrzny spokój dla nas i aby zlitował się nad naszym losem.Serdeczne Bóg zapłać.

Edyta
Gość

Proszę o modlitwę w moich intencjach abym otrzymała dar uzdrowienia z chorób oraz aby moje prośby , o które proszę poprzez NP zostały wysłuchane . Dziękuje za wszystkie otrzymane łaski i proszę pokornie o wysłuchanie następnych . Bóg zapłać

MARIA
Gość

Proszę ozdrowie dla mojej rodziny i szczęście dla moich dzieci żeby im się w życiu zmieniło i zły los się od nas odwrócił a Matka Pompejańska wzięła nas w opiekę.

Gosia
Gość

Pokornie proszę o modlitwę przed ołtarzem Matki Bożej Pompejańskiej o dar miłości dla mojego małżeństwa i wypełnienie miłością serca i umysłu mojego męża do mnie. Składam obietnicę, że będę pielgrzymować do Mamy Miłosiernej w Pompejach, aby osobiście podziękować za otrzymane dary. Bóg zapłać i Szczęść Boże.

matka
Gość

Proszę o modlitwę dla mojej córki , aby w jej życiu pojawił się chłopak który będzie ją kochał i którego ona będzie kochała, który zostanie jej mężem.Bóg zapłać

Monika
Gość

Jaki piękny symbol dla Polaków!!! Właśnie dziś przypada liturgiczne wspomnienie pierwszych polskich braci męczenników!!!

dorota
Gość
dorota

matko Boza wszystkie moje intencje znasz ,za wszystko dziekuje z calego serca i prosze jak zwykle .M ,K ,K ,M ,M .

Mama
Gość

Matko Najswietsza Pompejańska Krolowo Rozanca Swietego calym sercem dziekuje za otrzymane laski oraz prosze o laske uzdrowienia i Blogoslawienstwa Bozego w pracy dla S. oraz prosze o Ducha Swietego dla A & S. Jezu ufam Tobie. Amen.

irena
Gość

bardzo dziekuje panie marku, niech pan sie pomodli a matka boza wie o co kto prosi ,prosze wiec szeptac do niej ze pan prosi ja w naszej intencji ,jesli pojade do pompejow to wysle panu pocztowke ze tam jestem ,pozdrawiam i jeszcze raz dziekuje

Ela
Gość

Bardzo proszę o modlitwę przed obrazem Matki Bożej Pompejańskiej o łaskę nawrócenia syna Michała. I o łaskę prawdziwej wiary dla syna Jacka. Bóg zapłać.

Natalia
Gość
Natalia

Proszę o modlitwę w intencji mojego synka Michałka, który jest wcześniakiem i walczy o życie i zdrowie na oddziale intensywnej opieki. Niech Matka Boże ześle mu potrzebne łaski.
Bó zapłać.

Czy wiesz, że autor

nowenny pompejańskiej

napisał też…

Miesięczne nabożeństwo

do świętego Józefa

w sprawach trudnych

NA MARZEC!