Małgorzata: Cudowne łaski namacalne i nienamacalne

Ciągle odkladam napisanie tego swiadectwa. Ciagle wydaje mi sie, ze to jeszcze nie ten moment, ze powinnam zaczekac na lepszy i na bardziej poukladane mysli. W koncu postanowilam nie zwlekac.
Przeczytaj całość

Magda; modlitwa o miłość

Zawsze bardzo pragnęłam, aby ktoś mnie pokochał.Ja zawsze miałam w sobie wiele miłości ,ale cierpiałam, bo nie miałam kogo nią obdarzyć.Długo modliłam się do Boga o ten dar.I w końcu jesienią zeszłego roku stał się cud. Przy okazji udziału w pewnej akcji charytatywnej spodkałam cudownego chłopaka.Przeczytaj Magda; modlitwa o miłość
Przeczytaj całość

Ufająca: Matka Najświętsza pomogła mojemu synkowi

Chcę złożyć świadectwo mojej drugiej odmówionej NP, jestem osobą wierzącą,niestety słabo praktykującą popełniłam w życiu bardzo wiele błędów i mocno się pogubiłam oddalając się coraz bardziej od Boga,czułam ze jest coś nie tak,ale zaraz potem usprawiedliwiałam każdy grzech.
Przeczytaj całość

Dorota: spokój w chorobie nowotworowej

Stopniowo zaczęłam odzyskiwać spokój, wiarę, nadzieję, miłość.
Przeczytaj całość

Kaja: W momencie chwytania za różaniec czuje się niesamowitą moc

Czuję wewnętrzną potrzebę tej Modlitwy. Tej codziennej obecności Matko Bożej. Bo w momencie chwytania za różaniec czuje się niesamowitą moc czegoś czego nie potrafię wytłumaczyć. Ale wiem że to jest moc miłości i pomocy nam wszystkim, którzy się modlą.
Przeczytaj całość

Dziś święto „Królowej Różańca Świętego”. Skąd się ono wzięło?

Święto Królowej Różańca Świętego przypada 7 października, w miesiącu różańca. Zobaczmy, skąd wzięło się to wezwanie Maryi i jakie są jego korzenie.

Rozpowszechnienie różańca to wielka zasługa zakonu dominikańskiego. Ta modlitwa rozpowszechniła się tak bardzo, że synod w Kolonii w roku 1475 ogło­sił Maryję Pannę Królową Różańca Świętego. Zwycięstwo nad Turkami w bitwie morskiej pod Lepanto 7 października 1571 roku było możliwe dzięki wstawiennictwu Maryi Panny i modlitwie różańcowej milionów ludzi. Papież Grzegorz XIII w roku 1573 zezwolił na obchodzenie święta ró­żańca w kościołach mających ołtarz Matki Boskiej Ró­żańcowej. a Klemens XI po zwycięstwie księcia Eugeniusza Sabaudzkiego nad Turkami pod Petrovaradinem 5 sierpnia 1716 roku, ustanowił dla całe­go Kościoła święto Matki Boskiej Różańcowej na pierw­szą niedzielę października; Pius X w roku 1913 prze­niósł je na 7 października.

Nie bez znaczenia są działania papieża różańca – Leona XIII. 1 września 1883 roku zarządził odprawianie w każdej parafii w całym Kościele i w ciągu całego października publicznego nabożeństwa różańcowego. Stało się to dzięki inicjatywie bł. Bartola Longo, budującego sanktuarium w Pompejach. W ten sposób październik stał się miesiącem różańca świętego. W tym samym ro­ku Leon XIII włączył do Litanii loretańskiej inwokację „Kró­lowo Różańca Świętego”.

Poznaj „Królową Różańca Świętego”!

Niech to wielki święto maryjne stanie się dla Ciebie okazją do poznania czasopisma dedykowanego właśnie „Królowej Różańca Świętego”! Te pełne ciekawych treści pismo możesz mieć u siebie już za 5 zł! Obejrzysz i zamówisz je tutaj.

Królowa Różańca Świętego - numer 28

3,99 zł

 

Różaniec – jak się na nim modlić?

A Ty co o tym myślisz? – Napisz komentarz

Bądź pierwszy!

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Czy wiesz, że autor

nowenny pompejańskiej

napisał też…

Miesięczne nabożeństwo

do świętego Józefa

w sprawach trudnych

NA MARZEC!