Kasia: Kolejne wstawiennictwo Matki Bożej

Dziekuje Ci Maryjo i dziękuję Ci Jezu.
Read More

Londzina: Syn zdrowieje- Schizofrenia pokonana

Alleluja PAN Jest WIELKI. Nowenna Pompejańska DZIAŁA :) Królowo Różańca Świętego dziękuję za wstawiennictwo - Syn zdrowieje- Schizofrenia pokonana. Nowennę Pompejańską, znalazłam w gazecie " Katolik ", oj była to długa to droga. Ale od początku. Gazetę wyjęłam z makulatury ( nie swojej ), bo nie miałam co czytać, ot...
Read More

Renata: Modlitwa za rodziców

Nie watpię ani jednej sekundy, ze Matka Bożą nie pomoże. Ufam i wierze w to ,ze Matka Boża ma dużo miłosierdzia dla nas.
Read More

Sylwia: Intencja o znalezienie pracy

Od jakiegoś czasu próbowałam znaleźć pracę niestety bezskutecznie. Na Nowenne trafiłam zupełnie przez przypadek w internecie. Chociaż teraz myślę, że to nie był przypadek. W każdym razie postanowiłam spróbować.Przeczytaj Sylwia: Intencja o znalezienie pracy
Read More

Magdalena: Spokój i opanowanie w trudnych chwilach

Jestem podczas odmawiania drugiej NP. O NP dowiedziałam się od mojej dobrej znajomej z która spotkałam się przypadkiem (dla Boga nie ma przypadków). W tym czasie przechodziłam piekło w sercu. Mojej córce zdiagnozowano nowotwór złośliwy z licznymi przerzutami nawet do kości
Read More

Dziś święto „Królowej Różańca Świętego”. Skąd się ono wzięło?

Święto Królowej Różańca Świętego przypada 7 października, w miesiącu różańca. Zobaczmy, skąd wzięło się to wezwanie Maryi i jakie są jego korzenie.

Rozpowszechnienie różańca to wielka zasługa zakonu dominikańskiego. Ta modlitwa rozpowszechniła się tak bardzo, że synod w Kolonii w roku 1475 ogło­sił Maryję Pannę Królową Różańca Świętego. Zwycięstwo nad Turkami w bitwie morskiej pod Lepanto 7 października 1571 roku było możliwe dzięki wstawiennictwu Maryi Panny i modlitwie różańcowej milionów ludzi. Papież Grzegorz XIII w roku 1573 zezwolił na obchodzenie święta ró­żańca w kościołach mających ołtarz Matki Boskiej Ró­żańcowej. a Klemens XI po zwycięstwie księcia Eugeniusza Sabaudzkiego nad Turkami pod Petrovaradinem 5 sierpnia 1716 roku, ustanowił dla całe­go Kościoła święto Matki Boskiej Różańcowej na pierw­szą niedzielę października; Pius X w roku 1913 prze­niósł je na 7 października.

Nie bez znaczenia są działania papieża różańca – Leona XIII. 1 września 1883 roku zarządził odprawianie w każdej parafii w całym Kościele i w ciągu całego października publicznego nabożeństwa różańcowego. Stało się to dzięki inicjatywie bł. Bartola Longo, budującego sanktuarium w Pompejach. W ten sposób październik stał się miesiącem różańca świętego. W tym samym ro­ku Leon XIII włączył do Litanii loretańskiej inwokację „Kró­lowo Różańca Świętego”.

Poznaj „Królową Różańca Świętego”!

Niech to wielki święto maryjne stanie się dla Ciebie okazją do poznania czasopisma dedykowanego właśnie „Królowej Różańca Świętego”! Te pełne ciekawych treści pismo możesz mieć u siebie już za 5 zł! Obejrzysz i zamówisz je tutaj.

Królowa Różańca Świętego - numer 28

3,99 zł

 

Różaniec – jak się na nim modlić?

A Ty co o tym myślisz? – Napisz komentarz

Bądź pierwszy!

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

A może tak…

…nowenna pompejańska

na CD lub mp3?