Zacznij z nami nowennę pompejańską przed świętem Królowej Różańca!

Czy wiesz, że jeśli zaczniesz nowennę pompejańską w święto Wniebowzięcia 15 sierpnia, zakończysz ją na święto Królowej Różańca Świętego – 7 października? Te dwie daty spinają wielkie święta Maryjne. Dzieli je dokładnie 54 dni.

Czy dołączysz do TEJ nowenny? Nie wahaj się zbyt długo! 🙂

Część błagalną skończysz 10 września, a nazajutrz, 11 września, zaczniesz część dziękczynną. Czy to odległe terminy? Wcale nie 🙂 – DASZ RADĘ! Zobacz, tysiące ludzi wytrwało w nowennie, choć wielu z nich wcześniej wcale nie modliło się na różańcu! Dlaczego nie miałoby udać się TOBIE?

Módl się ze stroną nowenny.pl

Zapisz się na stronie www.nowenny.pl i otrzymuj codzienne powiadomienia oraz teksty motywacyjne. Zobacz, jakie to proste!

Do dzieła! Nic nie ryzykujesz. Nic nie tracisz.

Mówisz, że nie masz czasu? – Zrezygnuj z czegoś: facebooka, serialu, wiadomości, strony plotkarskiej; wstań chwilę wcześniej, wyjdź na spacer i modlitwę, dni są jeszcze długie! 15 tajemnic różańca z rozważaniami to tylko 65 minut. Wygospodarujesz sobie ten czas, mimo przeciwności, z Bożą pomocą.

A może zachęcisz do nowenny lub modlitwy choćby częścią różańca, jeszcze kogoś w rodzinie? Może zechcesz modlić się z nowenną w internetowym Radiu Różaniec – o różnych porach dnia?

Tak więc nie pytaj: czy, kiedy… Ale JAK! — Zaplanuj dzień i nie wahaj się niepotrzebnie! Taka nowenna przed świętem Królowej Różańca Świętego jest tylko raz w roku.

 

 

Nowenna pompejańska z różańcem na CD

57 myśli na temat „Zacznij z nami nowennę pompejańską przed świętem Królowej Różańca!

 1. Ja dołączam ..jeszcze zastanawiam sie nad intencją . Ale tym razem tą NP planuję odmawiać uroczyście : kwiaty , świeca zapalona i obraz postawiony na stole

 2. To cudowne daty dla proszących Maryję poprzez modlitwę różańcową, poprzez NP. Chętnie przyłączyłabym się, ale jestem w trakcie odmawiania NP – 4 części i nie dam rady 8 różańców odmówić. A tyle intencji czeka …. Więc zdecydowałam się odmawiać jedną część i rozpocznę 15 sierpnia. Bóg zrozumie 🙂
  Tereso – masz wspaniały pomysł.

   • Łukaszu, ja nie mam zamiaru przerwać tej, którą odmawiam. Odmawiam wszystkie 4 części i tak dokończę. Ale pomyślałam sobie, że oprócz tej, którą odmawiam zacznę 15 sierpnia równolegle odmawiać drugą. Tylko na początku przez 15 dni (bo tyle zostanie mi tej pierwszej, którą odmawiam) będę odmawiać po 1 różańcu drugiej. A jak skończę pierwszą to przejdę w drugiej na 4 różańce. Myślę, że Maryja „przepuści” mi taką wersję 🙂

    • Dla mnie to trochę dziwne rozwiązanie… Jak się ma czas można odmawiać i dwie, i trzy nowenny pompejańskie na raz, jak się ma mało czasu, to odmawia się jedną nowennę. Oczywiście, zrobisz jak uważasz, ale nie rozumiem zakładania z góry, że przez jakiś czas w trakcie nowenny pompejańskiej będzie odmawiać się tylko jedną część różańca.
     Jak się ma dużo intencji – są też inne modlitwy, np. Nowenna do MB rozwiązującej węzły czy „zwykła” modlitwa dziesiątką różańca codziennie.

  • Na pewno warto w każdej chwili. I raczej zaczynając nie zwraca się na to uwagi. Ale …. to tak jak z gośćmi: cieszą zawsze gdy odwiedzają, ale kiedy masz imieniny, urodziny, czy inne ważne dla ciebie święto, to ich obecność ma szczególne znaczenie 🙂

 3. Szczęść Boże !

  Na pewno dołączę 🙂
  Tak już wcześniej zaplanowałam. Choć dopiero co zaczęłam NP 31VII, by zakończyć część błagalną 26VIII w Święto MB Częstochowskiej. Będę odmawiać dwie równocześnie. Mam nadzieję, że wytrwam i pogodzę obie NP.
  Modlę się za nas wszystkich…

  Z Bogiem !

 4. Ja też chcę zacząć 15 sierpnia, choć mam duże obawy czy dam rade. To będzie moja już 5 NP i w intencji bardzo dla mnie osobiście ważnej. Boję się, czy uda mi się ją odmawiać, bo niedawno wróciłam do pracy, wstaje ok 5.00 rano wracam 16.00-17.00 do tego małe dziecko wymagające stałej uwagi i jeszcze odmawiam Tajemnice Szczęścia. Proszę o modlitwę, choć małą, aby mi się udało z pomocą Matki Bożej jakoś wygospodarować ten czas.

  • Dasz radę, nie martw się. Najtrudniej jest podjąć decyzję. Niedawno skończyłam moją pierwszą NP w intencji zdrowia dla mojej matki chrzestnej. Choruje na nowotwór z przerzutami. Tuż po zakończeniu Nowenny ciocia miała badania i nowotwór zatrzymał się. Pierwszy raz są jakieś pozytywne wyniki:). Dziś rozpoczęłam modlitwę za moją córkę. Wiem że dam radę. Najpierw modlę sie siłę i wytrwanie w modlitwie. Wstaję o 4.20 i odmawism pierwszą część. Kolejną odmawiam w pracy a trzecią w ciągu dnia. Czasem w drodze do pracy. Życzę wielu łask płynących z modlitwy.

 5. To będzie moja 3 Nowenna. Zawsze zaczyna w Święto Mojej Najświętszej Mateczki . Bogu Dziękuję za siły i wytrwanie.Matce Bożej za opiekę

 6. tak bardzo pragne tym razem dotrwac do konca w modlitwie, zaczynalam juz dwa razy ale po dwoch tygodniach zawsze cos mi przeszkodzilo 🙁 Prosze Cie Matenko pomoz mi tym razem abym dotrwala do konca

  • ja tylko dodam, że często odmawiałem np przechodząc na następny dzień do 2h w nocy, czasem musiałem np. chodzić po pokoju bo zasypiałem, na stojąco, raz nawet o 7 rano kończyłem.. ale mimo to dostałem łaskę o którą prosiłem. Więc myśle, ze Maryja rozumie takei trudne sytuacje, widzi naszą walkę i starania i potrafi to docenić.

 7. Po,zastanowieniu i ja rozpoczynam…..drugą NP i to na
  różańcu z Pompei…te dwie daty łączące wielkie święta
  Maryjne są mobilizacją do modlitwy..dziś przecież dzień
  cudu.Mam problem z intencją ,tak ich wiele..co wybrać
  kończę,bo muszę poprosić Ducha Świętego o pomoc.
  Stefania

 8. Wiecie co…jakie jest uczucie boskie odmawiać przy zapalonej świecy , obrazie postawionym i… klęcząc . zabrakło kwiatków , ale po niedzieli kupie. zostało mi tylko jeszcze 53 dni ha ha

 9. Dołączam z lekkim niepokojem – czy podołam, ale planowałem dawno a info znalazłem dzisiaj 15 sierpnia, została godzina do 24. To nie przypadek, to znak. Wiem, że będę miał silne wsparcie i także przeszkody. Intencja za Ojczyznę, moją pracę i rodzinę.

 10. Witajcie moi drodzy!
  Nowennę Pompejańską poleciła mi bliska osoba, mam 23 lata i…
  zdecydowałem się odmówić – tylko tydzień czasu zastanawiałem się czy dam radę.
  Dziś rozpocząłem modlitwę w bardzo ważnej dla siebie intencji – i ku mojej wielkiej radości odmówiłem całość, bez przeszkód !
  Mam nadzieję, że dam radę i za wstawiennictwem Najświętszej Maryi Panny uda mi się coś zmienić w życiu,a bardzo bym chciał.

  Pozdrawiam wszystkich serdecznie życząc wielu łask,
  Łukasz.

 11. Też jeszcze wciąż myślę o rozpoczęcie odmawiania, ale nie chcę na siłę. Jak zwykle ciężko mi sprecyzować intencję (2 razy już odmawiałem i zawsze miałem z tym problem, ale w końcu się udawało i było ok i też Noweena została wysłuchana). Ciężko mi to ująć w słowa. Więc nie wiem czy dam radę.

 12. Też już zaczełam od wczoraj nowennę pompejanską. Serdecznie proszę wszystkich o modlitwę,aby mi się udało z pomocą Matki Bożej. 53 dni to niewiele, damy sobie radę))

 13. Ja też dołączyłam wczoraj. Piękna jest ta wspólnota modlitwy. I te dwie daty dają siłę do wytrwania. Modlitwa Pompejańska to wielkie zwycięstwo Maryi w naszym życiu. Modlę się za córkę , bo jest w czasie buntu wiary, a ma dopiero 15 lat. Myśląc, że tyle osób trwa na modlitwie zawsze jest raźniej.:) Niech Dobry Bóg da nam wszystkim przez wstawiennictwo Najświętszej Mari Panny łaskę wytrwałości. Pozdrawiam wszystkich.

 14. Szczęść Boże ja także dołączyłam 15 .08,to bardzo wyjątkowa i piękna nowenna .Modlę się nią po raz drugi i na pewno nie ostatni. Pozdrawiam wszystkich

 15. Szczęść Boże
  Ja też zaczęlam nowennę pompejańską 15 sierpnia
  To moja trzecia nowenna, myślę również o wstąpieniu do Apostolatu Nowenny Pompejańskiej.

  Pozdrawiam wszystkich
  Z Bogiem.

 16. A ja przez cale dwa lata zbierałam się do odmówienia nowenny, aż w końcu po dwóch latach odmówiłam już jedną, a 25 lipca zaczęłam drugą i kończę 16 września, a przy okazji namówiłam inną osobę do jej odmawiania w bardzo ważnej intencji dotyczącej życia osobistego tej osoby. Tak więc modlimy się oboje w tej samej intencji.

 17. No, a ja odmawiam już drugą nowennę. Dwa lata się zbierałam do niej i nie mogłam…Aż tu bęc, poznałam kogoś i oboje się modlimy:)

 18. Świetny pomysł ja 17 kończę drugą nowennę ale zacznę 15 trzecią w intencji Matki Bożej, przez tylko 2 dni odmówię 2nowenny. Mam nadzieję że dam radę. Niech wszystkim modlącym się na różańcu Bóg Błogosławi

 19. Ja odmawiam 6 Nowenne ,15 dzień dzisiaj. Pięć w intencji mojego małżeństwa i męża. A dzisiaj rozpocznę za dusze w czyśccu. Mam nadzieję że dam radę dwie na raz.

 20. Jak co roku, również i dziś rozpoczynam NP. Kilka lat temu przez , chyba,przez trzy czy cztery dni odmawiałam trzy nowenny, bo mi się pokryły. Dałam radę! 🙂

 21. Dzięki temu, że ten wątek został wyciągnięty to i ja rozpoczęłam. Gdybym tu nie zajrzała to nie podjęłabym się. Ale daty, trzeba przyznać, są bardzo motywujące. W trakcie modlitwy ogarnęło mnie przeczucie, że Bóg mnie wysłucha. Modlę się w intencji moich dzieci 🙂 Bogu niech będzie chwała!

 22. Szczęść Boże !

  I ja rozpoczęłam wczoraj kolejną NP.
  Jedną dziesiątkę różańca odmawiam w intencji nas wszystkich, modlących się NP…

  Z Bogiem !

 23. Ja również zaczęłam wczoraj chyba jedenastą nowennę . Jest to wyjątkowy czas na rozpoczęcie nowenny ,niech Maryja ma nas wszystkich w opiece .

 24. Ja standardowo zaczynam 🙂 intencja – za nawrócenie grzeszników. Pan Powiedział do Alicji Lenczewskiej -,,proś o wiele…” więc proszę za wszystkich, nie tylko za swoimi grzesznikami 🙂

 25. Odmawiam już Nowennę w intencji mojego małżeństwa.Boję się czy podołam odmawiając dwie jednocześnie. Jednak ostatni dzień części bolesnej wypadnie 10 września.W naszą rocznicę ślubu.To nie jest przypadek.Wiem,że będę modlić się w intencji mojego męża.

 26. Proszę odpowiedzcie mi czy muszę zacząć Nowennę koniecznie w któreś ze Świąt M.B,bo rozpoczęłam dzisiaj i nie wiem czy będzie ważna,bo każdy z Was zaczyna w któreś ze świąt M.B.Bardzo serdecznie proszę o odpowiedż,z Panem Bogiem i Matką Bożą.

A Ty co o tym myślisz? Napisz!