Ela: Msza św i nowenna pompejańska

Odmawiam już czwarty raz i musze przyznać, że jest ona najtrudniejsza ze wszystkich, które odmawiałam.Na początku, nie potrafilam się zdecydować na intencje, ale już po pierszym dniu, poczulam atak złego w sprawie, którą rozważałam potraktować jako glówna intencja.Przeczytaj Ela: Msza św i nowenna pompejańska
Przeczytaj całość

Judyta: pierwszy cud- mój tato przestał pić

Ale nowenna zbliżyła mnie bardzo do Pana Boga, nauczyłam się zawierzać Mu wszystkie swoje sprawy i jeszcze bardziej Go miłować, tak, że w tym momencie cały swój los zawierzam tylko Jemu.
Przeczytaj całość

Karolina: Dar pracy

Czas, by złożyć świadectwo tego, że Nowenna Pompejańska prawdziwie jest... nie do odparcia. Z Nowenną spotkałam się dokładnie przed rokiem - moja mama dostała książkę na ten temat, a w niej - liczne świadectwa, które chyba najbardziej mnie wtedy poruszyły. Przeczytałam ją w drodze na urlop.Przeczytaj Karolina: Dar pracy
Przeczytaj całość

Justyna: Opieka i łaski

Odmówiłam dwie nowenny. Pierwszą Nowennę zaczęłam odmawiać już w marcu, a drugą skończyłam 30 czerwca , dopiero dzisiaj się zebrałam ,żeby napisać to co otrzymałam od naszej Mateńki. Pierwsza Nowenna bardzo się różni od drugiej ,przede wszystkim tym , że w pierwszej ciągle czułam zdenerwowanie , niepokój , rozdrażnienie , a w drugiej spokój , który we mnie został do teraz .
Przeczytaj całość

Maria: Bóg uzdrawia

To moje pierwsze świadectwo, choć Nowennę odmawiam już piątą. Zaczęłam modlić się za swoich rodziców. Mieliśmy dobre dzieciństwo, choć tata pil od zawsze. Najpierw mało, przeważnie na imprezach, czy w święta. Upijał się i szedł spać, a my tylko sprawdzaliśmy czy oddycha.
Przeczytaj całość

[są wyniki!] Twoje TAK dla pociągu GIETRZWAŁD!

Od 17 sierpnia na facebookowej stronie Wojewody Warmińsko-Mazurskiego trwa głosowanie na nazwy dla pociągów. Wśród 12 propozycji nazw związanych z regionem Warii i Mazur pojawia się Gietrzwałd. 

Zapraszamy naszych Czytelników, którzy mają konta na Facebooku, do udziału w tym plebiscycie i oddanie głosu właśnie na Gietrzwałd. Dlaczego? – Oto powody:

  1. W tym roku obchodzimy 140-lecie objawień Maryi w tym mieście.
  2. Gietrzwałd jest jedynym miejscem uznanych objawień Maryjnych w Polsce.
  3. Orędzie z Gietrzwałdu szczególnie dotyczy naszej ojczyzny i wciąż jest aktualne.
  4. W objawieniach gietrzwałdzkich Maryja zachęcała do różańca, naszego ulubionego narzędzia modlitwy.
  5. W Gietrzwałdzie Maryja objawiła się pod wezwaniem Królowej Różańca Świętego – pod którym patronuje naszym działaniom.

Jeśli jeden z pociągów PKP otrzymałby nazwę „Gietrzwałd”, to z pewnością, kierowałyby to myśli tysięcy pasażerów w to miejsce wybrane przez Maryję. Byłoby to też pięknym ukoronowaniem jubileuszu 140-lecia objawień a zarazem zachętą, do odbycia pielgrzymki do tego wyjątkowego miejsca!

WYNIKI!

Głosowanie zostało zamknięte w niedziele o 17, a oto nieoficjalne wyniki wg naszych podliczeń:

1. Gietrzwałd 1540
2. Jeziorak 488
3. Grunwald 284
4. Kopernik 161
5. Nowowiejski 152
6. Niegocin 126
7. Łyna 101
8. Drwęca 58
9. Krutynia 49
10. Żuławy 35
11. Powiśle 22
12. Drużno 14

Jak widać, Gietrzwałd wygrał miażdżącą przewagą głosów. Teraz czas na IC PKP. Czekamy na dalszy rozwój sprawy, a dla wszystkich głosujących gorące podziękowania i wyrazy uznania!

 

Jak oddać głos?

To proste!

Przejdź na tę stronę  wojewody i wpisz w komentarzu GIETRZWAŁD.

Wybrane nazwy przejdą do drugiego etapu. O postępach będziemy informować.

https://www.facebook.com/wojewoda.arturchojecki/posts/774057406107422:0

Po pierwszej dobie głosowania, 18 sierpnia wieczorem, podsumowanie wygląda następująco:

365 głosów na Gietrzwałd
307 głosów na Jeziorak
190 głosów na Grunwald
96 głosów na Kopernik
95 głosów na Niegocin

Sobota południe

1. Gietrzwałd 546
2. Jeziorak 396
3. Grunwald 207
4. Kopernik 121
5. Niegocin 102

Wyniki w niedzielę w południe:

1. Gietrzwałd 1383
2. Jeziorak 459
3. Grunwald 260
4. Kopernik 152
5. Nowowiejski 152
6. Niegocin 121
7. Łyna 97
8. Drwęca 52
9. Krutynia 42
10. Żuławy 34
11. Powiśle 22
12. Drużno 14

Opt In Image
Regularny biuletyn pompejański!
Otrzymuj wiadomości pompejańskie na e-mail

Zapisując się do tego bezpłatnego biuletynu, będziesz otrzymywać informacje związane z nowenną pompejańską, Pompejami, sanktuarium w Pompejach, ważnymi wydarzeniami oraz wyjątkowymi promocjami. 

Zostań z nami w kontakcie!

 

A Ty co o tym myślisz? – Napisz komentarz

9 komentarzy do "[są wyniki!] Twoje TAK dla pociągu GIETRZWAŁD!"

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Asia
Gość

Tu jest miejsce na szukanie Boga Wszechmogącego a nie zajmowanie się światem czy konkursami.

Ponad to Różaniec Święty składa się z 4 tajednocześnie to i tak na być odmawiany Nowenny, czyli Rozaniec Święty z rozważaniami.
Był ten temat już poruszany.Do Boga Wszechmogącego człowiek się modli przez orędownictwo Najświetszej Matki Bożej.

Emek
Gość

„Tu jest miejsce na szukanie Boga Wszechmogącego a nie zajmowanie się światem czy konkursami.” sorry że będę trochę wredny ale te wszystkie modlitwy o chłopaka/dziewczynę prace , zdrowie , prawo jazdy , egzaminy itd itp które się znajdują na tej stronie przecież to jest właśnie zabieganie o sprawy tego świata powiedzmy sobie szczerze z szukaniem Boga mało ma wspólnego więc czemu nie może być i taki konkurs kto wie może dzięki temu pociągowi Bóg znajdzie jakąś zaginioną owieczkę.

Asia
Gość

Głupie wytłumaczenie.
Nie pora na reklamy jak w telewizji itp…
To inny świat,ducha i świadectw…
Usprawiedliwiasz się albo innych…

Paul
Gość

Nie ma się co Asiu denerwować. Emek ma rację. Akurat ten konkurs służy czemuś dobremu i mnie też absolutnie nie przeszkadza ani nie bulwersuje. A tak na serio to osoba poszukująca znajdzie Boga w Eucharystii lub przed Najświętszym Sakramentem a nie na portalu internetowym nawet najbardziej katolickim. Mam nadzieję, że Jego poszukiwania też nie zawężasz tylko do internetu . Z Bogiem.

Maria
Gość

Pani Joanno dlaczego tak sceptycznie Pani podchodzi do jedynego chyba jak do tej pory pseudo konkursu na nazwę,tym bardziej,że walczymy właśnie o Polskość i nazwę związaną z miejscem objawień Maryjnych,która nieodparcie będzie kojarzyć się ludziom z Maryją i tym Świętym miejscem…Proponuję trochę dystansu do rzeczywistości,tym bardziej,że nie przypadek znajdujemy się na rosemaria.pl. Skąd tyle krytycyzmu w słusznej sprawie..?

Emek
Gość

Wiedziałem że uderzę w czuły punkt no cóż prawda boli po za tym reklama dobra rzecz jeśli się reklamuje to co dobre zresztą czym innym nazwiesz świadectwa jakie tutaj są jak właśnie nie reklamą którą robimy Panu Bogu.

Magdalena
Gość
Magdalena

Kolejny raz mężczyźni górą! 😉
Co sie dzieje z kobietami na tym portalu?
Drętwe, bo pobożne;-) ?
Pozdrawiam mądrych mężczyzn!

Czy wiesz, że autor

nowenny pompejańskiej

napisał też…

Miesięczne nabożeństwo

do świętego Józefa

w sprawach trudnych

NA MARZEC!