Eliza: Powrót do Kościoła

Kilka Nowenn odmówiłam w intencji nawrócenia do Kościoła katolickiego mojego syna, który po pewnych kłopotach, za namową synowej znalazł się u Protestantów., oczywiście z całą rodzinką. Byli w tej wspólnocie kilkanaście lat. Ja uważałam tę wspólnotę za sektę, bo nie wolno się było przeżegnać, nie wolno było mieć w domu wizerunku Pana Jezusa ukrzyżowanego; należało mieć serce ukrzyżowane! Mówiłam o tym z synem i przyznał mi rację, jednak nadal tkwili w tej sekcie. Coś jednak zaczęło się zmieniać, bo syn prosił o modlitwę o ich nawrócenie. Planował spotkać się ze znajomym Biskupem, ale wciąż odkładał to w czasie. W pierwszym dniu odmawiania części dziękczynnej Nowenny Pompejańskiej syn znalazł się w szpitalu. Czterokończynowy niedowład, od kilku dni ogromny ból kręgosłupa. Okazało się, że to zakażenie centralnego układu nerwowego spowodowane ropniem wywołanym przez gronkowca złocistego umiejscowiony między trzecim a czwartym kręgiem. Po zoperowaniu okazało się, że rdzeń kręgowy jest bardzo zainfekowany. Upłynął miesiąc od operacji, lecz niedowład nie ustąpił. Przechodzi rehabilitację. Lekarze mówią, że do pół roku powinno wszystko ustąpić. Pocieszające jest jednak to, że syn się pojednał z Panem Bogiem, przyjął Sakrament namaszczenia chorych, przyjmuje Komunię św. i nastąpił powrót do Kościoła katolickiego. Ufam. że nastąpi z czasem powrót do sprawności fizycznej, a póki co, syn ma dużo czasu na modlitwę.

Chwała Panu i Najświętszej Królowej Różańca Świętego z Pompejów.

11
A Ty co o tym myślisz? – Napisz komentarz

avatar
9 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
EhhMarcinmtanonAlberto Recent comment authors
  Subscribe  
Powiadom o
Krysia
Gość
Krysia

Pięknie !
Najświętsza Matka Boża wciąż oręduje za nami .
Dzięki !!!

KRÓLUJ NAM CHRYSTE.

Basia
Gość
Basia

Jest bardzo przykro czytać takie świadectwa. Ja uważam , że protestanci nie są żadną sektą . Nawet papież Franciszek mówi o ekumenizmie. Niestety są środowiska w kościele katolickim którzy sieją niezgodę między chrześcijan . Protestanci to też chrześcijanie. Jestem katoliczką , bardzo mnie poruszyło że można myśleć a co dopiero pisać że protestanci to sekta.

Marcin
Gość
Marcin

Niektórzy uwarzają, że hierarchowie od czasów Vaticanum II posuwają się w ekumenizmie za daleko. Kiedyś starano się protestantów nawracać, bo twierdzono, że są heretykami czyli błędnowiercami. Dzisiaj podobno ze względu na ekumenizm, to podobno nie można już nawet zabiegać o nawrócenia muzułmanów. Warto dodać, że ani protestanci ani muzułmanie nie mają z tym problemu, aby katolików od Koscioła Katolickiego odciągać. Wielu protestantów wierzy, że papież jest antychrystem a Kościół nierządnicą babilońską z Apokalipsy rozdział chyba 17.

Anonim
Gość
Anonim

Cieszę się z powrotu twojego syna do kościoła katolickiego . Jestem katoliczką , poruszyło mnie jednak nazwanie protestantów jako sekta . Nasz Papież Franciszek nazwał protestantów braćmi w wierze , którzy też wierzą w Jezusa Chrystusa. Powinniśmy w ekumenizmie zawsze modlić się o jedność , a nie to co nas dzieli. Życzę Błogosławieństwa Bożego.

Alberto
Gość
Alberto

Pewnie sciagne sobie na glowe burze krytyki, ale jako ze przez wiele lat bralem pracowalem pod kierunkiem nieodzalowanego prof. J.s.Vacquero na rzecz ekumenismu pozwole sobie na kilka uwag. Po pierwsze koscòl katolicki to monolit, natomiast protestantyzm ma kilka odgalezien. Mòwie o kosciele protestanckim, ktòrego wyznawcy uwazani sa przez kosciòl katolicki za naszych braci odlaczonych. I jako tacy stana przed Stwòrca ich slub ich chrzest jest uwazany za wazny i w kosciele katolickim. Nie nalezy wiec nikogo sila nawracac bo to, ze sa to bracia odlaczeni ma podloze historyczne i tkwi w nieodpowiednim zachowaniu sie kosciola katolickiego, przede wszystkim kupczeniu odpustami… Czytaj więcej »

anon
Gość
anon

dziękuję Alberto za komentarz . Ja też napisałam co myślę o tym świadectwie ale mój komentarz nie został opublikowany .

mt
Gość
mt

Dokladnie. Zgadzam się z moimi przedmówcami. Protestanci to nie żadna sekta. Jak tak można nazwać naszych braci w wierze? Co Pan Jezus by na to powiedział? Myślisz Elizo, że pochwalił by Cię za to? Pogłaskał po glowie i powiedział: Brawo, pięknie córko uczyniłaś, juz jesteś zbawiona? Nie można nikogo do niczego zmuszać i w ogóle. Z takich między innymi powodów „nasi” odchodzą niekiedy od KK. Jak w takim razie zgodzić się z takim człowiekiem. Ja sama mam znajomego protestanta. Bardzo w porządku człowiek. Co roku dwa razy na święta Bożego Narodzenia i Wielkanocy wysyła mi piękne życzenia. Nie wrzucajmy wszystkich… Czytaj więcej »

mt
Gość
mt

* katolicy i katole miało być.

Ehh
Gość
Ehh

Przykro czytać komentarze katolików nt heretyków protestantów. Jacy oni bracia w wierze? Przykro czytać tym bardziej, że to piszą czciciele NMP.

Krysia
Gość
Krysia

Protestanci nie mogą być naszymi braćmi w wierze,bo znacznie różnią się od Katolików.
To jest jak woda i ogień.
Widać,że niektórzy Katolicy słabo znają swoją wiarę ,ponieważ nie potrafią porównać z tamtą.
Wstyd.

Króluj nam Chryste !

Alberto
Gość
Alberto

Niechrze sie Pani zastanowi co za glupstwa Pani wypisuje, to Pani na niczym sie nie zna i jeszcze pisze pani wstyd, tak wstyd ale dla kogo?