Ewa: Otwarcie oczu na to co istotne

W zeszłym roku tkwiłam w grzechu. Jak nigdy dotąd w życiu przez długie miesiące nie przystępowałam do spowiedzi i tym samym Komunii św. Brakowało mi tego, źle się czułam uczestnicząc we mszy św. nie przyjmując ciała Chrystusa.
Read More

Anna: Matka wie co jest najepsze dla jej dzieci

Spotkałam w swym życiu kogoś wyjątkowego, od początku znajomości towarzyszył mi różaniec. Tak bardzo chciałam by nam się udało być razem mimo wielu przeciwności.Niestety być może nawarstwiające się problemy lub coś innego sprawiło że zaczęło się między nami psuć. Przeczytaj Anna: Matka wie co jest najepsze dla jej dzieci
Read More

Anna: Dziękuję i jeszcze czekam!

Modląc się Nowenną Pompejańską do Królowej Różańca Świętego wypowiadamy słowa, że będziemy rozszerzać nabożeństwo do Różańca Świętego i głosić o łaskach, które otrzymaliśmy. Moja intencja w całości jeszcze nie została spełniona, ale otrzymałam inne łaski, których się nie spodziewałam. Zawsze miałam problem z przebaczaniem. Przeczytaj Anna: Dziękuję i jeszcze czekam!
Read More

A-K: niezliczone łaski

Witam.Odmówiłam dwie nowenny pompejańskie w tej samej intencji, co prawda do tej pory moja prośba jeszcze nie została wysłuchana,ale otrzymałam wiele innych łask Bożych, a moje życie zmieniło się na lepsze,umocniła się moja wiara,odzyskałam nadzieję.Dziękuje Ci Matko Boska za to,że codziennie działasz w moim życiu.
Read More

Jola: Otrzymałam łaski nie prosząc o nie

Nie wiem jak mam dziękować za otrzymane łaski.Otrzymałam je nie prosząc o nie. Nowennę odmawiałam na początku za moje ukochane wnuczki, córkę, męża itd. Jest to dopiero moja szósta nowenna.Modlitwa nie do odparcia.Jestem spokojniejsza dałam pod opiekę to co mam najcenniejszego swoich najbliższych.
Read More

Własnie ukazał się 25 numer „Królowej Różańca”

…a w nim – nasze świadectwa! Zobacz, o czym przeczytasz w najnowszym wydaniu!

 

Zobacz w naszym sklepiku!

Spis treści:

Cudowna Matka Bolesna z Quito – Stanisława Gamrat

Niewierzący dziennikarz, redaktor antykatolickiego czasopisma „El Tiempo”, widząc ten cud, padł na kolana i wybuchnął płaczem wynikającym z prawdziwej pokuty. Jego nawrócenie dokonało się w jednym momencie.

Różaniec: kontemplacja – medytacja – recytacja – Marek Woś

W drugiej części rozważań, jakie snujemy 15 lat po opublikowaniu Listu o różańcu, poruszę kwestię sposobu odmawiania różańca. Inspiracją do tego tematu jest wcale nierzadkie pytanie kierowane do naszej redakcji o to, czy różaniec można odmawiać bez tajemnic. Wydaje się, że mają z tym problem szczególnie te osoby, które po latach niekorzystania z modlitwy różańcowej wracają do niej, podejmując się nowenny pompejańskiej.

Zobacz w naszym sklepiku!

Najpiękniejszą z modlitw jest różaniec

Podczas naszej pompejańskiej pielgrzymki uczestniczyliśmy w uroczystym odmówieniu Supliki do Królowej Różańca Świętego, napisanej przez bł. Bartola Longo. Był to też czas nagrywania materiałów do filmu „Tajemnica nowenny pompejańskiej”. Przy tej okazji spotkaliśmy się z obecnym proboszczem sanktuarium w Pompejach. Ksiądz Pasquale Mocerino opowiedział nam o duchowości tego miejsca, wybranego przez Maryję.

Chcesz otrzymać łaskę? –  Lidia Wajdzik

…Odpraw nabożeństwo piętnastu sobót różańcowych.– Tymi słowami bł. Bartolo Longo – wielki apostoł Różańca Świętego, budowniczy znanego na świecie sanktuarium Królowej Różańca Świętego w Pompejach, twórca i realizator wielu dzieł przy tym sanktuarium, ukazywał proszącym jego modlitewnego wstawiennictwa skuteczną drogę uzyskania łask.

Miłość i zaufanie – Patrycja Pierzynka

„Świat się nie kończy – świat się zaczyna! Miłość to świata sens i przyczyna. Dopóki kocha się dwoje ludzi, słońca na niebie Bóg nie ostudzi! Dopóki kochasz mnie, a ja Ciebie – Bóg nie zagasi słońca na niebie!

Nie zmarnować cierpienia – Magdalena Buczek

Dzisiejszy świat nie rozumie cierpienia, nie potrafi się z nim pogodzić, ponieważ nie pasuje ono do stworzonego ideału człowieka i modelu życia. Za wszelką cenę chce się je wyeliminować, ale kiedy spojrzymy na rzeczywistość z Bożej perspektywy, odkryjemy, że ma ono sens i może wydać błogosławione owoce.

Pieszo do… Santiago de Compostela – Krzysztof Jędrzejewski

W 2007 roku poszedłem pieszo do Fatimy, aby uczcić 90. rocznicę objawień maryjnych. Przez 84 dni szedłem z Polski przez całą Europę, po drodze nawiedzając także sanktuaria maryjne w La Salette i Lourdes (co opisywałem w poprzednich numerach). Trasę mojego marszu dla Maryi chciałem jeszcze poprowadzić przez Santiago de Compostela, gdzie znajduje się grób świętego Jakuba.

Ukazanie się Maryi Pompejańskiej – Bartolo Longo

Wśród kwitnących ogrodów fig, oliwek i winorośli, na ziemi Orii w prowincji Lecce mieści się dom państwa Martinich, jednej z najszlachetniejszych, największych i najbardziej pobożnych rodzin tego starego miasta. Dnia 9 października 1879 roku dzień miał się ku wschodowi, a w ich domu o tej porze było cicho i spokojnie. Był to skutek zmęczenia i osłabienia po ciężkich trzynastu dniach i trzynastu nocach. Wszyscy spali, oprócz młodej, pięknej Marianniny, bo dobroczynny sen nie chciał ulżyć jej zmęczonym oczom. Leżała blada na łóżku, w bólu, z na wpół zamkniętymi oczyma, z twarzą w dziwnych, żółtych plamach i sińcach, nie mogąc już opierać się nadchodzącej śmierci. Cierpiąca wstrząsana była ciągłymi, bolesnymi uderzeniami serca i co jakiś czas czuła, jak puls jej zanika. Zrezygnowana i obolała powtarzała słabym głosem…

NIEPOKALANA z LOURDES UZDRAWIA! – ks. Józef Orchowski

„Panie, pokieruj moim życiem, gdyż zagubiony jestem w ciemnościach. Boże mój, jakże żałuję, że nic nie zrozumiałem z życia, starając się rozumieć sprawy, które na próżno człowiek stara się zrozumieć. Życie nie polega na zrozumieniu, lecz na miłości, na niesieniu pomocy drugim, na modlitwie, na pracy. O spraw, mój Boże, by nie było jeszcze za późno!” – Takie żarliwe słowa modlitwy cisnęły się w ostatnich latach życia na usta wielkiego naukowca i noblisty, Alexisa Carrela.

Poświęceni opiece Maryi Różańcowej – red.

Parafia Matki Bożej Różańcowej przy osiedlu Wrębowa w Rybniku oficjalnie istnieje od zaledwie kilku miesięcy. Nie posiada nawet własnego kościoła. Ma jednak coś znacznie ważniejszego – solidny duchowy fundament, na którym już od kilku lat budowane jest dzieło materialne.

Zobacz w naszym sklepiku!

Od „Piekiełka”… …Do osiedla Maryi – red.

Wieści o tym, że w Warszawie powstaje parafia Matki Bożej Pompejańskiej zaczęły do nas dochodzić już w 2016 roku. Było to dla nas dużym zaskoczeniem i zarazem radością, także dlatego, że wysiłki w szerzeniu kultu Królowej Różańca z Pompejów przynoszą owoce w postaci drugiej już pompejańskiej parafii w Polsce!

PUSTY GRÓB …czyli Zmartwychwstanie Jezusa – Renata Gontarz

Jak co roku, na początku listopada Agatka i Hubert razem z rodzicami pojechali odwiedzić groby bliskich. Na cmentarzu było mnóstwo ludzi, którzy wspominali tych, którzy odeszli. Płonęło wiele, bardzo wiele zniczy. Mogiły były przystrojone wieńcami i kwiatami. Nie zabrakło też najważniejszej w tym wszystkim modlitwy. Każda z tych rzeczy jest znakiem naszej wiary w nieśmiertelność człowieka. Wierzymy, że ci, którzy od nas odeszli, żyją dalej, chociaż zupełnie inaczej.

Panna roztropna – Renata Gontarz

Jak to się stało, że Maryja przeszła przez całe swoje życie, nie popełniając ani jednego, nawet najmniejszego grzechu? Jak to możliwe, że wszystkie Jej decyzje były słuszne, potrafiła w każdej sytuacji odczytać wolę Bożą i nią się kierować? Z pewnością pomógł Jej w tym przywilej Niepokalanego Poczęcia, dzięki któremu pozbawiona była wszelkich skłonności do zła. Ale przecież Matka Boża nie była w rękach Boga marionetką; tak jak wszyscy ludzie mogła decydować o swoim życiu, mogła wybierać w każdej sprawie różne warianty postępowania. Co sprawiło, że zawsze obierała najlepszą drogę? Zapewne pomogła Jej w tym cnota roztropności. Spróbujmy dziś rozważyć, na czym ta cnota polega, jak się nią kierować i jak pielęgnować ją w naszym życiu.

Czy jest boleść podobna do tej… – Izabela Marciniak

Wielki Post to czas, kiedy wpatrujemy się w cierpiącego Jezusa. Towarzyszymy Mu podczas samotnej modlitwy w Getsemani i kolejnych przesłuchań, kontemplujemy Jego rany, podzielamy ból cierniowej korony, obserwujemy, jak z miłością przyjmuje krzyż i skatowany podąża na Golgotę, gdzie zostaje ukrzyżowany. Ewangeliści w zasadzie nie mówią o obecności Maryi w czasie męki Chrystusa; jeden z nich wspomina jedynie, że stała pod krzyżem, i że umierający Chrystus oddał Ją Janowi za Matkę (por. J 19, 25–27).

Zobacz w naszym sklepiku!

Świadectwa nowenny pompejańskiej

 • Uzdrowienie dziecka z wady serca
 • Padłam ofiarą oszusta matrymonialnego
 • Łaski dla rodziny
 • Okultyzm, obrazek i modlitwa
 • Choroba alkoholowa zięcia
 • Uzdrowienie dziecka z wady serca
 • Uwolnienie ze szponów marihuany
 • Moje przeżycia z nowenną pompejańską
 • Próba samobójcza córki
 • Uratowane małżeństwo
 • Związek niesakramentalny
 • Uwolniony z nieczystości
 • Niedowierzanie
 • Długi
 • Operacja nie jest potrzebna
 • Uzdrowienie z raka
 • Zdrada małżeńska i ratunek
 • Uratowanie życia w wypadku
 • Nie ma innej drogi jak… zaufanie i wiara

Oraz: Z życia Fundacji PKRŚ, Konkurs poetycki „Magnificat”, Ogłoszenia, Jak modlić się nowenną pompejańską? I inne!

A Ty co o tym myślisz? – Napisz komentarz

2 komentarzy do "Własnie ukazał się 25 numer „Królowej Różańca”"

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Kinia
Gość

Witam serdecznie . Mam pytanie o Tajemnicy Szczęścia Św. Brygidy do osób, które odmawiały podane 15 modlitw – Czy można modlić się na raty czy trzeba w całości? Gdzie mogę znaleźć świadectwa ludzi, które otrzymały łaski za pośrednictwem modlitwy TS. Czy wystarczy cały rok czy najlepiej do końca życia pomodlić TS? Oraz czy można pomodlić za pomocą mp3, czy YouTube lub innymi urządzeniami? Bo właśnie zaczynam TS od 1 kwietnia, ale potrzebuję rady, świadectwa ludzi itp., by umocnić swoją wiarę.Dziękuję za pomoc i odpowiedzi, niech Bóg i Maryja Was pobłogosławi !

Paul
Gość

Witaj Kiniu. Odmawiałem Tajemnice Szczęścia przez 2 lata. Można modlitwę odmawiać na raty ale ja odmawiałem zawsze w całości – zajmowało mi to ok. 20 minut. Osobiście nie widzę przeszkód aby korzystać z yt oraz mp3 przy jej odmawianiu choć nigdy z nich przy tej okazji nie korzystałem. Fajna grupa wsparcia oraz prawie wszystko na temat tej modlitwy – łącznie z świadectwami jest na stronie adonai ( w komentarzach). Z Bogiem.

Obrazki z nowenną pompejańską?