Urszula: Stał się prawdziwy Cud

Nie jesteśmy sami. Matka Najświętsza i Święty Michał Archanioł towarzyszą nam w drodze do Miłosiernego Ojca. W trakcie Nowenny zrozumiałam: to życie jest pięknym i cennym darem, ale po nim czeka nas o wiele Więcej!
Read More

Amanda: przykre chwile uczą nas pokory

Wielu zapewne i tak nie uwierzy w te słowa..w cuda , które są znane tylko mi i Bogu.. ponieważ człowiek negujący wiarę i tak będzie się w cudach doszukiwał logicznego, ludzkiego wyjaśnienia.. A ileż razy człowiek już się pomylił.. Wewnętrznych przeżyć, które człowieka spotykają przy odmawianiu NP, nie da się opisać, ale jest to ogromna miłość, która zostaje uwolniona do Boga..
Read More

Lidia: Co oznacza cud?

Sama nie wiem od czego zacząć. Straciłam już nawet rachubę, która to nowenna, ale mniej więcej odmawiam 13-stą z kolei, a jest to czwarta albo piąta za dusze czyśćcowe. Jakiś czas temu postanowiłam, że każdą nowennę będę za nie ofiarować, bo nikt tak jak One nie potrzebuje modlitwy. O tym...
Read More

Gabriela: ogrom łask, mimo mojej krnąbrności

NP po raz pierwszy modliliśmy się z mężem, kiedy zdiagnozowano u niego nowotwór złośliwy. Była to prośba o zdrowie. Potem kolejne, o pracę, o wyjście z długów, o łaskę przemiany... i mnóstwo innych intencji.
Read More

Elżbieta: odmawianie różańca w drodze to nie wstyd.

Bądź pozdrowiona Panno Maryjo. Królowo Różańca świętego, módl się za nami.
Read More

Pielgrzymka Pompejańska na święto Sanktuarium!

Majowa pielgrzymka, której punktem kulminacyjnym są uroczystości ku czci Matki Bożej Pompejańskiej, jest już naszą tradycją. Sprawdź, jak wziąć w niej udział i co przygotowaliśmy!

Głównym punktem naszego wyjazdu jest święto rocznicowe założenia Sanktuarium w Pompejach!

Termin: 04 – 11.05.2017

Trasa: TARVISIO – CASCIA – ROCCAPORENA – RZYM – MONTE CASSINO – POMPEJE – SAN GIOVANNI ROTONDO – MONTE SANT’ANGELO – WENECJA

Szczegółowy program:

1 DZIEŃ (04.05, czwartek): Zbiórka. Wyjazd pielgrzymów z umówionych miejsc w godzinach nocnych. Przejazd w kierunku Austrii. Postoje co 3, 4 godziny zgodnie z rozkładem jady kierowców. Tranzytowy przejazd na nocleg do Tarvisio. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, 1. nocleg.

2 DZIEŃ (05.05, piątek): Śniadanie. Przejazd do Umbrii, do CASCIA – miejsca, gdzie św. Rita wstąpiła do klasztoru św. Marii Magdaleny. Zapoznanie się z historią miejsca. Modlitwa przy grobie Świętej, która uchodzi za Patronkę spraw beznadziejnych. Udział we Mszy św. Przejazd do pobliskiej ROCCAPORENY – rodzinnego miasta św. Rity. Nawiedzenie miejsc związanych ze Świętą. Przejazd na nocleg w okolice Rzymu. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, 2. nocleg.

watykan3 DZIEŃ (06.05, sobota): Śniadanie. Przejazd do WATYKANU. Nawiedzenie Bazyliki Świętego Piotra. Modlitwa przy grobie Jana Pawła II. Przejazd na Lateran. Zwiedzenie Bazyliki św. Jana – głównej katedry biskupa Rzymu. Nawiedzenie kaplicy Santa Scala, gdzie – według tradycji – znajdują się schody, po których szedł Jezus do Piłata. Nawiedzenie Bazyliki Santa Croce, w której przechowywane są relikwie Krzyża Świętego i tabliczka „Titulus Crucis”, którą potocznie nazywa się „INRI” (Jezus Nazarejczyk Król Żydowski). Udział we Mszy św. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. 3. nocleg.

4 DZIEŃ (07.05, niedziela): Śniadanie. Przejazd w kierunku Kampanii. Po drodze krótki postój na MONTE CASSINO. Zwiedzanie Opactwa Benedyktynów, wizyta na Cmentarzu Żołnierzy Polskich. Złożenie kwiatów na grobie gen.. Andersa. Przyjazd do POMPEI – miasta położonego u stóp Wezuwiusza, którego wybuch w 79 roku spowodował, że miasto zachowało dla potomności swój specyficzny charakter, kryjąc domy i swoich mieszkańców pod górą popiołów. Nawiedzenie Bazyliki Matki Boskiej Różańcowej, która została wybudowana z prośbą o pokój na świecie. Zapoznanie się z historią miejsca, z którego pochodzi słynna na cały świat „Nowenna Pompejańska”. Udział we Mszy św. Czas wolny na prywatną modlitwę przez łaskami słynącym obrazem Matki Boskiej z Dzieciątkiem Jezus z otoczeniu św. Katarzyny ze Sieny i św. Dominika. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja. Udział w nabożeństwie wigilii wspomnienia Matki Boskiej Pompejańskiej. 4. nocleg.

5 DZIEŃ (08.05, poniedziałek): Śniadanie. Udział w uroczystościach ku czci Matki Boskiej Pompejańskiej: Msza św., suplikacja. W godzinach popołudniowych przejazd do SAN GIOVANNI ROTONDO. Zapoznanie się z historią życia św. Ojca Pio. Nawiedzenie miejsc związanych z jego działalnością. Czas wolny na modlitwę przy relikwiach Świętego. Zakwaterowanie, obiadokolacja i 5. nocleg.

Monte sant angelo6 DZIEŃ (09.05, wtorek): Udział w porannej Mszy św. Śniadanie. Przejazd na MONTE SANT’ ANGELO. Nawiedzenie Niebiańskiej Bazyliki – groty uświęconej obecnością św. Michała Archanioła. Czas wolny na indywidualną modlitwę, zakup pamiątek i produktów lokalnych: oliwa, makaron, wyroby ceramiczne. Przejazd nad morze. Przejazd do hotelu w okolice Rimini. Obiadokolacja i 6. nocleg.

7 DZIEŃ (10.05, środa): Śniadanie. Przejazd do WENECJI. Rejs kanałem Giudecca do centrum miasta. Nawiedzenie Bazyliki Św. Marka – wzorowanej na kościele Dwunastu Apostołów w Konstantynopolu, spacer po mieście, zobaczymy: Piazzetta, Piazza San Marco, Pałac Dożów, Kampanilla- dzwonnica, spacer uroczymi uliczkami weneckimi do dzielnicy Rialto. Czas wolny na zakup produktów lokalnych (weneckie chusty, maski, wyroby ze szkła). Udział we Mszy św. na zakończenie wspólnego pielgrzymowania. Czas wolny na wieczorną toaletę i przygotowanie się do nocnej podróży. Wyjazd w kierunku kraju.

8 DZIEŃ (11.05, czwartek): Przyjazd do kraju. Pożegnanie grupy. Zakończenie pielgrzymki.


CENA: 2140 zł

Świadczenia gwarantowane:

– przejazd komfortowym autokarem (WC, barek, DVD, klimatyzacja);
– 6 noclegów w hotelach***/**, pokoje 2- 3 osobowe z łazienkami;
– wyżywienie 2x dziennie- 6 śniadań wzmocnionych, 6 obiadokolacji;
– opieka pilota- przewodnika na całej trasie;
– opieka duchowa kapłana i rezerwacja Mszy św;
– ubezpieczenie NNW, KL, CP (choroby przewlekłe) SIGNAL IDUNA S.A.;
– Pakiet Pielgrzyma: śpiewnik, chusta, identyfikator.

Każdego dnia planowana jest Msza Święta

Cena nie zawiera:

  • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów;
  • lokalnych przewodników i słuchawek tzw. Audio guidy;
  • taksy klimatycznej;
  • komunikacji lokalnymi środkami transportu (metro)
  • napojów do obiadokolacji.

Należy przygotować ok. 60 euro (do rozliczenia pod koniec pielgrzymki)

Więcej informacji, zapisy, kontakt:

pielgrzymka@rosemaria.pl
tel.: 61 66 24 921 (godz. 8-16)

Serdecznie zapraszamy!

A Ty co o tym myślisz? – Napisz komentarz

8 komentarzy do "Pielgrzymka Pompejańska na święto Sanktuarium!"

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Danusia
Gość
Danusia

Ja już się zdecydowałam i jadę. A może ktoś jedzie z okolic Siemiatycz?

Ela
Gość

Danusiu ja jade Ela

Zuzanna
Gość
Zuzanna

Ja też jadę na pielgrzymkę. I szukam kogoś z Krakowa 🙂

Agata
Gość

Ja tez sie chyba zdecuduje okolice Krakowa

Bożena Rosiek
Gość

Ciekawy program, interesuje mnie skąd ta pielgrzymka rusza i czy są jeszcze wolne miejsca,

apostoł różańca
Gość
apostoł różańca

tak są jeszcze wolne miejsca, zapraszamy. Po więcej informacji zapraszamy na maila: pielgrzymka@rosemaria.pl

Maria
Gość

już wpłaciliśmy zaliczkę, jedziemy , jesteśmy z Gdańska (małżeństwo).

Ela
Gość

A kto z Warszawy w poniedzialek wplace zaiczke

Niech święty Michał cię wspomaga i broni przed piekielnym wrogiem!

 

– św. o. Pio – 

Swojej duchowej córce, Linie,
o. 
Pio napisał: Niech św. Michał cię
broni przed piekielnym wrogiem!

 

To zdanie stało się początkiem nabożeństwa do Michała Archanioła,
które pobłogosławił i rekomendował  
sam św. ojciec Pio.