Grażyna: Światło Ducha Świętego

Szczęść Boże. Dziś skończyłam odmawiać część błagalna nowenny pompejanskiej i muszę powiedzieć,że moja prośba została wysluchana już w trzecim dniu jej odmawiania. Modlilam się o światło ducha świętego dla mojego syna, który pisał pracę inżynierską. Całe studia przeszedł ze średnią 4,5. Wybrał sobie dosyć ambitny temat, bo cieszył się, że dzięki niemu będzie się mógł darej rozwija jak przyszło do pisania pracy nie potrafił ruszyć z miejsca, zupełna blokada i pustka w głowie.
Read More

Janina: Łaski dzieki nowennie.

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus. Witam wszystkich odmawiających nowennę. Chciałam podzielić sie z wami moimi doświadczeniami dotyczącymi nowenny .
Read More

Agnieszka: Urodziłam zdrowego synka

Chyba zbyt długo zwlekałam żeby napisać swoje świadectwo dlatego kolejne moje prośby czekają na spełnienie. W grudniu2016 dowiedziałam się, że moj synek może mieć zespół downa. Badania prenatalne wykazały że prawdopodobienstwo choroby wynosi 1:180 dla mnie był to jak wyrok. Mogłam zrobić amniopunkcje i nawet usunąć cieszę gdyby okazało się że mój synek jest chory.
Read More

Monika: Dostałam pracę!

Maryja jak widać opiekuje się nami cały czas i spełnia intencje w swoim czasie, ale nie zapomina.
Read More

Karolina: Jestem Ci wdzięczna Maryjo za uzdrowienie mojej siostry

Witam wszystkich! I na wstępie dziękuję za Wasze świadectwa ☺ czytam je codziennie i proszę o więcej ☺ A oto moją historia: O nowennie Pompejanskiej dowiedzialam się kilka lat temu. Pewna znajoma siostra zakonna przekazała ja mojej mamie podczas przypadkowego spotkania po latach. Popatrzyła wiec na kartę z nowenna i odłożyłam ja na półkę.
Read More

Pielgrzymka Pompejańska na święto Sanktuarium!

Majowa pielgrzymka, której punktem kulminacyjnym są uroczystości ku czci Matki Bożej Pompejańskiej, jest już naszą tradycją. Sprawdź, jak wziąć w niej udział i co przygotowaliśmy!

Głównym punktem naszego wyjazdu jest święto rocznicowe założenia Sanktuarium w Pompejach!

Termin: 04 – 11.05.2017

Trasa: TARVISIO – CASCIA – ROCCAPORENA – RZYM – MONTE CASSINO – POMPEJE – SAN GIOVANNI ROTONDO – MONTE SANT’ANGELO – WENECJA

Szczegółowy program:

1 DZIEŃ (04.05, czwartek): Zbiórka. Wyjazd pielgrzymów z umówionych miejsc w godzinach nocnych. Przejazd w kierunku Austrii. Postoje co 3, 4 godziny zgodnie z rozkładem jady kierowców. Tranzytowy przejazd na nocleg do Tarvisio. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, 1. nocleg.

2 DZIEŃ (05.05, piątek): Śniadanie. Przejazd do Umbrii, do CASCIA – miejsca, gdzie św. Rita wstąpiła do klasztoru św. Marii Magdaleny. Zapoznanie się z historią miejsca. Modlitwa przy grobie Świętej, która uchodzi za Patronkę spraw beznadziejnych. Udział we Mszy św. Przejazd do pobliskiej ROCCAPORENY – rodzinnego miasta św. Rity. Nawiedzenie miejsc związanych ze Świętą. Przejazd na nocleg w okolice Rzymu. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, 2. nocleg.

watykan3 DZIEŃ (06.05, sobota): Śniadanie. Przejazd do WATYKANU. Nawiedzenie Bazyliki Świętego Piotra. Modlitwa przy grobie Jana Pawła II. Przejazd na Lateran. Zwiedzenie Bazyliki św. Jana – głównej katedry biskupa Rzymu. Nawiedzenie kaplicy Santa Scala, gdzie – według tradycji – znajdują się schody, po których szedł Jezus do Piłata. Nawiedzenie Bazyliki Santa Croce, w której przechowywane są relikwie Krzyża Świętego i tabliczka „Titulus Crucis”, którą potocznie nazywa się „INRI” (Jezus Nazarejczyk Król Żydowski). Udział we Mszy św. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. 3. nocleg.

4 DZIEŃ (07.05, niedziela): Śniadanie. Przejazd w kierunku Kampanii. Po drodze krótki postój na MONTE CASSINO. Zwiedzanie Opactwa Benedyktynów, wizyta na Cmentarzu Żołnierzy Polskich. Złożenie kwiatów na grobie gen.. Andersa. Przyjazd do POMPEI – miasta położonego u stóp Wezuwiusza, którego wybuch w 79 roku spowodował, że miasto zachowało dla potomności swój specyficzny charakter, kryjąc domy i swoich mieszkańców pod górą popiołów. Nawiedzenie Bazyliki Matki Boskiej Różańcowej, która została wybudowana z prośbą o pokój na świecie. Zapoznanie się z historią miejsca, z którego pochodzi słynna na cały świat „Nowenna Pompejańska”. Udział we Mszy św. Czas wolny na prywatną modlitwę przez łaskami słynącym obrazem Matki Boskiej z Dzieciątkiem Jezus z otoczeniu św. Katarzyny ze Sieny i św. Dominika. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja. Udział w nabożeństwie wigilii wspomnienia Matki Boskiej Pompejańskiej. 4. nocleg.

5 DZIEŃ (08.05, poniedziałek): Śniadanie. Udział w uroczystościach ku czci Matki Boskiej Pompejańskiej: Msza św., suplikacja. W godzinach popołudniowych przejazd do SAN GIOVANNI ROTONDO. Zapoznanie się z historią życia św. Ojca Pio. Nawiedzenie miejsc związanych z jego działalnością. Czas wolny na modlitwę przy relikwiach Świętego. Zakwaterowanie, obiadokolacja i 5. nocleg.

Monte sant angelo6 DZIEŃ (09.05, wtorek): Udział w porannej Mszy św. Śniadanie. Przejazd na MONTE SANT’ ANGELO. Nawiedzenie Niebiańskiej Bazyliki – groty uświęconej obecnością św. Michała Archanioła. Czas wolny na indywidualną modlitwę, zakup pamiątek i produktów lokalnych: oliwa, makaron, wyroby ceramiczne. Przejazd nad morze. Przejazd do hotelu w okolice Rimini. Obiadokolacja i 6. nocleg.

7 DZIEŃ (10.05, środa): Śniadanie. Przejazd do WENECJI. Rejs kanałem Giudecca do centrum miasta. Nawiedzenie Bazyliki Św. Marka – wzorowanej na kościele Dwunastu Apostołów w Konstantynopolu, spacer po mieście, zobaczymy: Piazzetta, Piazza San Marco, Pałac Dożów, Kampanilla- dzwonnica, spacer uroczymi uliczkami weneckimi do dzielnicy Rialto. Czas wolny na zakup produktów lokalnych (weneckie chusty, maski, wyroby ze szkła). Udział we Mszy św. na zakończenie wspólnego pielgrzymowania. Czas wolny na wieczorną toaletę i przygotowanie się do nocnej podróży. Wyjazd w kierunku kraju.

8 DZIEŃ (11.05, czwartek): Przyjazd do kraju. Pożegnanie grupy. Zakończenie pielgrzymki.


CENA: 2140 zł

Świadczenia gwarantowane:

– przejazd komfortowym autokarem (WC, barek, DVD, klimatyzacja);
– 6 noclegów w hotelach***/**, pokoje 2- 3 osobowe z łazienkami;
– wyżywienie 2x dziennie- 6 śniadań wzmocnionych, 6 obiadokolacji;
– opieka pilota- przewodnika na całej trasie;
– opieka duchowa kapłana i rezerwacja Mszy św;
– ubezpieczenie NNW, KL, CP (choroby przewlekłe) SIGNAL IDUNA S.A.;
– Pakiet Pielgrzyma: śpiewnik, chusta, identyfikator.

Każdego dnia planowana jest Msza Święta

Cena nie zawiera:

  • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów;
  • lokalnych przewodników i słuchawek tzw. Audio guidy;
  • taksy klimatycznej;
  • komunikacji lokalnymi środkami transportu (metro)
  • napojów do obiadokolacji.

Należy przygotować ok. 60 euro (do rozliczenia pod koniec pielgrzymki)

Więcej informacji, zapisy, kontakt:

pielgrzymka@rosemaria.pl
tel.: 61 66 24 921 (godz. 8-16)

Serdecznie zapraszamy!

8
A Ty co o tym myślisz? – Napisz komentarz

avatar
6 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
Elaapostoł różańcaMariaBożena RosiekAgata Recent comment authors
  Subscribe  
Powiadom o
Danusia
Gość
Danusia

Ja już się zdecydowałam i jadę. A może ktoś jedzie z okolic Siemiatycz?

Ela
Gość
Ela

Danusiu ja jade Ela

Zuzanna
Gość
Zuzanna

Ja też jadę na pielgrzymkę. I szukam kogoś z Krakowa 🙂

Agata
Gość
Agata

Ja tez sie chyba zdecuduje okolice Krakowa

Bożena Rosiek
Gość

Ciekawy program, interesuje mnie skąd ta pielgrzymka rusza i czy są jeszcze wolne miejsca,

apostoł różańca
Gość
apostoł różańca

tak są jeszcze wolne miejsca, zapraszamy. Po więcej informacji zapraszamy na maila: pielgrzymka@rosemaria.pl

Maria
Gość
Maria

już wpłaciliśmy zaliczkę, jedziemy , jesteśmy z Gdańska (małżeństwo).

Ela
Gość
Ela

A kto z Warszawy w poniedzialek wplace zaiczke