Angelika: czułam jak wzrastam duchowo i doświadczam pokoju Bożego.

Na Nowennę Pompejańską natknęłam się przypadkowo przeglądając różne strony internetowe. Na początku wydawało mi się, że to szalony pomysł aby ktoś odmawiał przez 54 dni przynajmniej trzy części różańca.

Tym bardziej, że sama nie do końca rozumiałam kultu maryjnego i bardzo rzadko modliłam się do Maryi. Nawet nie wiedziałam, jak modlić się na różańcu.
Jednak sytuacja w jakiej wówczas znajdował się mój mąż (zagubienie, nałogi) i brak pomysłu, aby mu pomóc spowodowały, że postanowiłam spróbować . Wewnętrznie czułam, że to jest to, czego szukałam.
Nowennę Pompejańską rozpoczęłam 2 lipca 2016. Zaczynałam wtedy 9. miesiąc ciąży. Upały, ból kręgosłupa, zmęczenie, aż wreszcie poród i komplikacje, które się pojawiły podczas niego utrudniały czasami odmawianie różańca. Ale na szczęście udało się każdego dnia znaleźć czas i chęci, aby się modlić.
Od samego początku odmawiania Nowenny doświadczyłam wielu łask. Przede wszystkim spokoju, rozwiązania wielu problemów (wystarczyło, że tylko pomyślałam o jakimś problemie podczas modlitwy i niemal natychmiast przychodziło rozwiązanie), zgody w rodzinie, szczęśliwego urodzenia dziecka mimo komplikacji.
Także intencja w której się modliłam została wysłuchana. Mąż wyraźnie się zmienił, stał się spokojniejszy i bardziej pogodny. Choć nie uwolnił się całkowicie z nałogów, to jest na dobrej drodze i wierzę, że to tylko kwestia czasu, kiedy uwolni się w zupełności.
Dla mnie osobiście Nowenna była modlitwą, której potrzebowała moja dusza. Dzięki niej pogłębiłam swoją wiarę, czułam jak wzrastam duchowo i doświadczam pokoju Bożego.
Oczywiście podczas tych 54 dni pojawiały się różne myśli, które niektórzy pewnie przypisaliby działaniu złego, ale przywiązywałam do tego uwagi. Pozwalałam po prostu płynąć myślom, a robić dalej swoje z wiarą, pokorą i miłością.
Pozdrawiam i życzę wszystkim odwagi i wytrwałości, aby rozpocząć i doprowadzić do końca Nowennę Pompejańską.

1
A Ty co o tym myślisz? – Napisz komentarz

avatar
1 Wątki komentarzy
0 Wątki z odpowiedziami
0 Obserwujący
 
Najpopularniejsze
Najgorętsze
1 Autorzy
Dorota Autorzy ostatnich
  Powiadamiaj mnie o odpowiedziach  
Powiadom o
Dorota
Gość
Dorota

Dziękuję

Limitowana wersja 

modlitewnika napisana

przez bł. Bartola Longo.

     Modlitwa z wiarą 

_____________________________