Sławek: Odkrywamy radość na nowo

Chciałbym podziękować Matce Bożej za wysłuchanie moich modlitw. Odmówiłem dwie nowenny pompejańskie. Na nowennę natknąłem się w Internecie – znalazłem film na YouTube ze świadectwem dotyczącym małżeństwa. W pierwszej nowennie prosiłem Maryję, aby żona przestała brać tabletki antykoncepcyjne. Temat wydawał mi się bardzo trudny. Próby rozmowy kończyły się fiaskiem. Podczas odmawiania nowenny zdałem sobie sprawę, że to ja muszę zacząć od siebie, od zmiany swojego życia i postępowania zgodnie z nauką Kościoła. W trakcie odmawiania nowenny natknąłem się, albo to raczej Maryja podsunęła mi w księgarni książkę francuskiej autorki „Jak się obyć bez pigułki”.
Wręczyłem ją żonie, co wywołało burzę. Prosiłem, by przeczytała tę książkę. Na początku odmawiania modlitwy nie mówiłem jej, że modlę się nowenną. Dopiero po trzech tygodniach przyznałem się żonie do tego. Na początku uśmiechnęła się, ale po chwili dała mi swój różaniec, który miała gdzieś schowany. Nie powiedziałem, w jakiej intencji się modlę. Po zakończeniu nowenny znajomy zaproponował mi Seminarium Odnowy Wiary. Udałem się na pierwsze spotkanie sam, ale na następnie poszliśmy razem z żoną. Seminarium polegało na modlitwie Pismem Świętym. Seminarium było dla nas przygotowaniem do Sakramentu Małżeństwa, gdyż byliśmy tylko po ślubie cywilnym. Można powiedzieć, że dzięki nowennie „dotarliśmy się” w kwestiach wiary. Przeczytaliśmy razem wspomnianą książkę, co było przełomem. Moja modlitwa została wysłuchana przez Maryję. Żona powiedziała mi, że kończy z tabletkami i nie będzie ich już nigdy w naszym domu. Dzięki nowennie Maryja pokazała nam, co jest ważne. Modlimy się często wspólnie, czytamy Biblię. Odkrywamy na nowo radość z małżeństwa i życia zgodnie z nauką Jezusa i Kościoła.
Drugą nowennę odmawiałem w intencji znalezienia pracy dla żony. Tydzień temu żona znalazła pracę. Jest zadowolona z tej pracy.
Dziękuję Matce Bożej Pompejańskiej za wysłuchanie modlitw i za pokochanie modlitwy różańcowej. Chwała Jezusowi i Maryi.

1
A Ty co o tym myślisz? – Napisz komentarz

avatar
1 Wątki komentarzy
0 Wątki z odpowiedziami
0 Obserwujący
 
Najpopularniejsze
Najgorętsze
1 Autorzy
Dorota Karnicka Autorzy ostatnich
  Powiadamiaj mnie o odpowiedziach  
Powiadom o
Dorota Karnicka
Gość
Dorota Karnicka

Pięknie Cię, Sławku Maryja poprowadziła, a właściwie teraz Was oboje , piękne świadectwo! 🙂
Niech Wam Pan Bóg błogosławi we wszystkim! 🙂

Limitowana wersja 

modlitewnika napisana

przez bł. Bartola Longo.

     Modlitwa z wiarą 

_____________________________