Sławek: Odkrywamy radość na nowo

Chciałbym podziękować Matce Bożej za wysłuchanie moich modlitw. Odmówiłem dwie nowenny pompejańskie. Na nowennę natknąłem się w Internecie – znalazłem film na YouTube ze świadectwem dotyczącym małżeństwa. W pierwszej nowennie prosiłem Maryję, aby żona przestała brać tabletki antykoncepcyjne. Temat wydawał mi się bardzo trudny. Próby rozmowy kończyły się fiaskiem. Podczas odmawiania nowenny zdałem sobie sprawę, że to ja muszę zacząć od siebie, od zmiany swojego życia i postępowania zgodnie z nauką Kościoła. W trakcie odmawiania nowenny natknąłem się, albo to raczej Maryja podsunęła mi w księgarni książkę francuskiej autorki „Jak się obyć bez pigułki”.
Wręczyłem ją żonie, co wywołało burzę. Prosiłem, by przeczytała tę książkę. Na początku odmawiania modlitwy nie mówiłem jej, że modlę się nowenną. Dopiero po trzech tygodniach przyznałem się żonie do tego. Na początku uśmiechnęła się, ale po chwili dała mi swój różaniec, który miała gdzieś schowany. Nie powiedziałem, w jakiej intencji się modlę. Po zakończeniu nowenny znajomy zaproponował mi Seminarium Odnowy Wiary. Udałem się na pierwsze spotkanie sam, ale na następnie poszliśmy razem z żoną. Seminarium polegało na modlitwie Pismem Świętym. Seminarium było dla nas przygotowaniem do Sakramentu Małżeństwa, gdyż byliśmy tylko po ślubie cywilnym. Można powiedzieć, że dzięki nowennie „dotarliśmy się” w kwestiach wiary. Przeczytaliśmy razem wspomnianą książkę, co było przełomem. Moja modlitwa została wysłuchana przez Maryję. Żona powiedziała mi, że kończy z tabletkami i nie będzie ich już nigdy w naszym domu. Dzięki nowennie Maryja pokazała nam, co jest ważne. Modlimy się często wspólnie, czytamy Biblię. Odkrywamy na nowo radość z małżeństwa i życia zgodnie z nauką Jezusa i Kościoła.
Drugą nowennę odmawiałem w intencji znalezienia pracy dla żony. Tydzień temu żona znalazła pracę. Jest zadowolona z tej pracy.
Dziękuję Matce Bożej Pompejańskiej za wysłuchanie modlitw i za pokochanie modlitwy różańcowej. Chwała Jezusowi i Maryi.

Nie przegap ciekawego świadectwa!

Czy wiesz, że zapisując się do biuletynu, co piątek będziesz otrzymywać najświeższe świadectwa nowenny pompejańskiej?

A Ty co o tym myślisz? – Napisz komentarz

1 Komentarz do "Sławek: Odkrywamy radość na nowo"

Powiadom o
avatar
Dorota Karnicka
Gość

Pięknie Cię, Sławku Maryja poprowadziła, a właściwie teraz Was oboje , piękne świadectwo! 🙂
Niech Wam Pan Bóg błogosławi we wszystkim! 🙂

wpDiscuz

Wyjatkowe kompendium o
nowennie pompejańskiej:

Tylko teraz otrzymasz… 
drugi egzemplarz za 1 grosz!

A może tak chcesz otrzymywać co piątek
powiadomienia o nowych świadectwach?

TAKalboNIE
…a więc zapisz się już teraz do powiadomień:
A teraz odbierz pocztę i kliknij łącze potwierdzające

Zamknij