LIDIA: zły bedzie was chciał odwiesc od modlitwy

Nowenne odmawiam już 4 lata. Moja przygoda z nowenna zaczeła sie gdy szukałam ratunku dla męża alkoholika. Odmawiałam inne modlitwy pojedyncze różance,szukałam po internecie, az natrafiłam na nowenne nie do odparcia.

Treść wiadomości: Swoją nowennę rozpocząłem 23 grudnia 2015 i zakończyłem 14 lutego 2016, czyli w walentynki. Wybór daty nieprzypadkowy, a intencja to „otrzymanie daru męstwa, rozumianego po Bożemu, jak i czysto po ludzku, w stosunku do kobiet”.

Celowo nie pisałem świadectwa od razu, czekając na jakieś dostrzegalne zmiany w moim życiu. Przez pewien okres czasu, wydawało mi się, że nie otrzymałem żadnej łaski. Jednak z czasem zauważyłem, że otrzymałem coś bardzo cennego, mianowicie uwolnienie od niezdrowego przywiązania do rzeczy materialnych, zasług, pochwał i tym podobnych ziemskich rzeczy.
Obecnie potrafię na rzeczy materialne patrzeć przede wszystkim jako na narzędzia, które mają służyć, a nie dodawać mi chwały, pozycji, i służyć do pokazania się.
A w kwestii otrzymania od Boga daru męstwa, to kilka chwil przed napisaniem świadectwa przeczytałem mniej więcej takie zdanie, że potrzeba bardzo dużo męstwa, aby umieć zerwać ze światem.

Regularny biuletyn pompejański!

Otrzymuj wiadomości pompejańskie na e-mail

Zapisując się do tego biuletynu, będziesz otrzymywać informacje związane z nowenną pompejańską, Pompejami, sanktuarium w Pompejach, ważnymi wydarzeniami oraz wyjątkowymi promocjami. Zostań z nami w kontakcie!

6
A Ty co o tym myślisz? – Napisz komentarz

avatar
6 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
DamianAsiaKajaAgnieszkaKasia Recent comment authors
  Subscribe  
Powiadom o
Kasia
Gość
Kasia

Bóg zapłać za piękne słowa. Bóg wysłuchuje tych którzy proszą.

Agnieszka
Gość
Agnieszka

Chwała Panu 🙂

Kaja
Gość
Kaja

Piękne świadectwo!

Asia
Gość
Asia

Chwała Panu.

Damian
Gość
Damian

Polecam książkę „Droga Wojownika” wydawnictwo espe. Tez mialem ten problem! Bylem straasznie nieśmiały, i to delikatne mówiąc. ( co do ksiazki to nie nastawiaj się na magie, tzn że przeczytasz i już mega pewność siebie.) A swiadectwo piękne.

Damian
Gość
Damian

Wróciłem do tej książki dzieki twojemu świadectwu, i musze przyznać że mnie poruszyła. Współgra z nauczaniem Franciszka na światowych dniach młodzieży. Uczy, jak zdobywać, realizować swoje marzenia. Jest dobra…