Dorota: szkoła

Witam, moc łask uzyskanych za pośrednictwem Królowej Różańca tym razem dotyczył mojego syna. W tym roku skończył pierwszą klasę liceum. Jest typem bardzo zdolnego lenia.

Liceum zamiast zmotywować go do większej pracy, rozleniwiło go i skupił się bardziej na radości z poznania nowych osób, jednocześnie uznając, że spokojnie da radę. Luz – brak nauki, siedzenie na portalach społecznościowych, totalny brak zainteresowania szkołą. Rady nie dał. Pierwsze półrocze było porażką. Zagrożenia i świadomość, że mój zdolny syn jest jednym z najsłabszych uczniów w klasie spędzało mi sen z powiek. Więc po raz kolejny złapałam za różaniec, bo jak trwoga… to do Maryi.
Byłam tak zdziwiona, właściwie zszokowana tym co wydarzyło się w trakcie jej odmawiania. Niemal z dnia na dzień zobaczyłam, jak moje dziecko się zmienia. Nie, nie skończył roku szkolnego na samych piątkach, ale jego podejście do nauki zmieniło się diametralnie. Przede wszystkim zobaczyłam, jak zaczyna mu zależeć, jak zaczyna rozumieć, że szkoła jest jego szansą i przepustką do dorosłego życia. Wiele rozmów na ten temat przeprowadziliśmy z jego, a nie z mojej inicjatywy. Co było dla mnie przyjemna odmiana, bo nie chciałam być wiecznie marudzącą i wytykająca błędy mamą.
koniec roku – bez zbędnych obaw. I po otrzymaniu świadectwa słowa syna ” mam zal do siebie o pierwsze półrocze. W nowym roku szkolnym zaczynam naukę od samego początku”. Zgodził się nawet na korepetycje, przed którymi bronił się zawzięcie.
I jak tu nie dziękować?

2
A Ty co o tym myślisz? – Napisz komentarz

avatar
2 Wątki komentarzy
0 Wątki z odpowiedziami
0 Obserwujący
 
Najpopularniejsze
Najgorętsze
2 Autorzy
Halinaizamaciejowska5@gmail.com Autorzy ostatnich
  Powiadamiaj mnie o odpowiedziach  
Powiadom o
izamaciejowska5@gmail.com
Gość
izamaciejowska5@gmail.com

Tak to prawda, Matka Boża jest niesamowita! Dobre świadectwo, dziękuję!

Halina
Gość
Halina

Modlitwa Pmpejanska to prawdziwy cud nie umie opsac słowami bo to jest nie do opsania ile yrzeba wysiłku aby ją odmówic a ile jest dobrego po jej odmówieniu

Limitowana wersja 

modlitewnika napisana

przez bł. Bartola Longo.

     Modlitwa z wiarą 

_____________________________