Zuzka: przychodziły myśli zniechęcenia i zwątpienia

Kilkakrotnie odmawiałam nowennę pompejańską i zawsze zostałam wysłuchana.
Ostatnia nowenna, którą odmawiałam w intencji uzdrowienia
sprawiała mi dużą trudność, bo nie mogłam utrzymać skupieniai
i wbrew mojej woli przychodziły myśli zniechęcenia i zwątpienia.
To Matka Boska pomogła mi wytrwać w modlitwie, a w krótkim
.czasie po jej zakończeniu jaka radość – wszystkie wyniki w normie;
choroba ustąpiła
To Matka Boska kolejny raz przyszła nam z pomocą.
Z całego serca dziękuję Ci Matko Boża za wszystkie łaski jakich
doznałam za Twoim matczynym wstawiennictwem.

Beata: moja nadzieja

Jezeli ktoś nie wie co z sobą począć i tak po ludzku brak mu nadziei niech chwyci za różaniec i ufa to lek na całe zło.
Przeczytaj

Jolanta: Wiesz… muszę rzucić palenie

Piszę już drugie świadectwo. Poprzednio napisałam, że nie otrzymałam łaski, o którą się modliłam, ale bardzo się myliłam. Pan Bóg ma dla nas swój plan, a my często go nie rozumiemy! Otóż modliłam się nowenną pompejańską w intencji uwolnienia mojego męża z nałogu palenia papierosów. Mąż palił od 16. roku życia. Nigdy nie pomagały żadne prośby czy błagania. Powtarzanie, że „palenie jest niezdrowe” czy wspominanie ludzi, którzy zmarli na raka płuc, nie robiło na małżonku wrażenia. Zresztą sam ojciec męża, który również był uzależniony od palenia papierosów, zmarł dwa lata temu na raka płuc.
Przeczytaj

Aleksandra: Walka z nałogami

Szczęść Boże, właśnie skończyłam odmawiać moja trzecia nowennę. O tej modlitwie dowiedziałam się od koleżanki,ilość łask, które otrzymałam jest nie do opisania.
Przeczytaj

Ewa: Teraz w naszej rodzinie panuje jakiś spokój i ufność!

O nowennie pompejańskiej dowiedziałam się jakiś czas temu. Myślałam, że trzeba mieć na nią dużo czasu i bałam się, czy dotrwam do końca. Zaczęłam odmawiać nowennę we wrześniu, bo tak się ułożyło, że bardzo potrzebowałam pomocy z Nieba. Mojej siostrze kończy się umowa o pracę w przyszłym roku i tylko tak mogłam jej pomóc (istnieje możliwość przedłużenia umowy, ale w pracy ma wiele osób nieżyczliwych, a inni albo się boją, albo nic nie mogą). Ta praca jest dla niej ważna i robi w niej dużo dobrego.
Przeczytaj

Ela: Łaski płynące z tej modlitwy i miłość Maryi

I ja złożę krótkie świadectwo otrzymanych łask. To jest moje trzecie podejście do odmawiania nowenny, jak dotąd jeszcze żadnej nie udało mi się ukończyć, zawsze jakieś przeszkody stawały na mej drodze. Jednak teraz postanowiłam, że ją odmówię. W dwóch poprzednich tych nieskończonych nowennach otrzymałam wiele mniejszych łask, które wyszczególnię:Przeczytaj Ela:...
Przeczytaj

6
A Ty co o tym myślisz? – Napisz komentarz

avatar
5 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
ostatni_ratunek.Andzia Recent comment authors
  Subscribe  
Powiadom o
Andzia
Gość
Andzia

Ja teraz tak mam zniechęcenie, „bezsens” tej modlitwy, rozkojarzenie, brak sił i nadziei a co za tym idzie i brak wiary, że zostanę wysłuchana i otrzymam łaskę o którą się modlę. Mimo wszystko nadal modlę się NP, choć nie jest perfekcyjna… 🙁

i nie wiem co dalej będzie… :'(

.
Gość
.

Andzia nie poddawaj się. Zrób po ludzku wszystko co możesz a resztę powierz Maryi.

Andzia
Gość
Andzia

Jest takie powiedzenie – Módl się do Pana Boga tak jakby wszystko zależało od Niego i działaj tak jakby wszystko zależało od ciebie.
Dlatego modlę się jak najgoręcej potrafię, z całych swoich sił serca, mimo, że jest mi bardzo, bardzo ciężko

ostatni_ratunek
Gość
ostatni_ratunek

Jeśli komuś ciężko może odmawiać różaniec na wiele sposobów ważna jest godna postawa wewnętrzna człowieka i szacunek do kogo się zwracamy. Ja pierwszą swoją nowenną odmówiłem na klęcząco. Nie wiem jak to zrobiłem codziennie po godzinie wszystkie 3 części odmawiałem. Teraz to nawet bym nie dał rady. Następną nowenną odmawiałem też na klęcząco, ale robiłem już przerwy po 1 różańcu. 3 nowenną odmawiałem latem jak wychodziłem z psem do lasu. Teraz nie dawno zamówiłem sobie płyty cd i powiem, że korzystam jedynie z rozważań nagranych, a resztę odmawiam sam, bo wtedy łatwiej mi jest jak wiem co mówię. Po prostu… Czytaj więcej »

ostatni_ratunek
Gość
ostatni_ratunek

Jak szatan boi się Maryi i Różańca „Dopóki słowa Apostoła: „Nie dawajcie miejsca diabłu!” nie staną się dla ludzi naszych czasów podstawą katolickiego światopoglądu, dopóki nie zwalczymy nieokiełznanej a modnej wolności wiary, sumienia, słowa i prasy, dopóty nie zbudujemy Królestwa Chrystusowego. Trzeba wpierw wygnać diabła ! Różaniec ma działać w tym kierunku jak wszechstronna, potężna ofensywa przeciwko demonom we wszechświecie. Ma oczyszczać, uwalniać od diabła” (ks.A.Żychliński). Matka Boża Tarnopolska dominikanie Poznań Ten, kto „odmawia różaniec nie daje miejsca szatanowi, aby pracował w jego myślach” (wg św.o.Pio) Ksiądz Bogumił Nowosiadły w artykule pt. „Co wiemy o modlitwie różańcowej do Siedmiu Boleści… Czytaj więcej »

Andzia
Gość
Andzia

Ja na początku mojej przygody z NP odmawiałam wraz z yt modlitwę. Później przy kolejnych dwóch NP spróbowałam odmawiać samodzielnie i jakoś nawet mi to szło. Jednak ostatnimi dniami bardzo zaczęło mi się wszystko mylić. No żeby „Zdrowas Mario…” poprawnie nie mówić, to aż wstyd się przyznawać! Ale taka prawda. Bardzo się denerwowałam sama na siebie. BARDZO!
I dzisiaj znowu pomogłam sobie nagraniem z yt