N: Warto zaufać i być cierpliwym

Choć z każdej nowenny złożyłam już świadectwo to chciałabym opowiedzieć jak moje życie zmieniło się trzy miesiące od zakończenia ostatniej nowenny. Nowennę Pompejańską odmówiłam do tej pory trzy razy. Pierwszą zaczęłam 25 marca 2017 roku. Każda z nich była w intencji znalezienia chłopaka, który w przyszłości zostanie moim mężem. Modląc się miałam w sercu konkretnego człowieka, miałam nadzieje, że mnie pokocha, choć pod koniec drugiej nowenny już nie mieliśmy ze sobą kontaktu.
Read More

Jolanta: Przypadkowo natrafiłam na nowennę pompejańską

Odmawiam już trzecia NP.w intencji zdrowia mojej b.chorej mamy. Mama ma 78 lat i choruje na raka.w marcu miała wznowę i choroba w zastraszającym tempie ją zabijała.Lekarka zdawkowo powiedziała że są nowe guzy, że wiek mamy ,że inne choroby-2 zawały, bajpasy, stenty, nadciśnienie, cukrzyca.........chciała dać do zrozumienia o stanie zdrowia...
Read More

Ł. : Z Maryją i Jezusem każdy z nas jest wygranym

Witam:) Obecnie odmawiam 11 Nowennę Pompejańską, a jest to moje pierwsze świadectwo dane w takiej formie. Pierwszą nowennę zaczęłam odmawiać, gdy wszystko posypało się w moim życiu. Zdrowie, relacja z człowiekiem którego kochałam, sytuacja z pracą a raczej jej brak, trudna sytuacja finansowa i rodzinna. W każdej odmawianej nowennie prosiłam Mateńkę Przenajświętszą o pomoc. Nie potrafiłam już tego wszystkiego udźwignąć, a tak naprawdę największym ciężarem było dla mnie zranione serce, co przede wszystkim wpłynęło na to, że zaczęłam odmawiać tę przepiękną nowenną. Gdyby nie Mateńka, Pan Bóg i Św. Józef każdy dzień byłby okrutnym cierpieniem.
Read More

Paulina: Nareszcie razem

Na nowennę pompejańską natknęłam się w internecie, w czasie dla mnie trudnym. Mianowicie byłam świeżo upieczoną żoną, która nie mieszkała z mężem. Ja pracowałam w innej miejscowości, mąż w innej.
Read More

Mariola: Dziękuję Maryjo.

Z różańcem się budzę i z różańcem zasypiam.
Read More

Poznajemy Maryję pod Jej wezwaniami: Matka Dobrej Rady

Na początku XX wieku papież Leon XIII włączył wezwanie „Matko Dobrej Rady” do Litanii Loretańskiej. Kult tego tytułu jest jednak dużo starszy i na tyle szczególny, że doczekał się osobnego wspomnienia. Wiąże się ściśle ze znajdującym się około 60 kilometrów od Rzymu obrazem Matki Bożej w Genazzano.

Według legendy w 1467 r. miejscowa wdowa i tercjarka augustiańska, Petruccia de Geno, chciała odbudować miejscowy kościół Matki Bożej Dobrej Rady. Uważając jej gest za wyraz pychy i zuchwalstwa, ludzie odmówili pomocy. Własne środki Petrucci szybko się wyczerpały, budowa musiała zostać wstrzymana, ale kobieta nie przestawała ufać i żarliwie się modlić. Jej wysiłki zostały nagrodzone, gdy pewnego dnia obraz zstąpił z nieba na niedokończoną jeszcze ścianę kościoła.

Matka Dobrej Rady

Poznaj całą historię tutaj!

A Ty co o tym myślisz? – Napisz komentarz

Bądź pierwszy!

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Czy wiesz, że autor

nowenny pompejańskiej

napisał też…

Miesięczne nabożeństwo

do świętego Józefa

w sprawach trudnych

w ROKU ŚW. JÓZEFA!