Mateusz: myślę że byłem strasznie daleko od Boga

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus i Maryja zawsze dziewica! Chciałbym złozyc świadectwo z moich nowenn, które do tej pory odmówiłem(składałem z nich już z nich swiadectwo, ale zrobie to jeszcze raz, bo tamtej pory się dużo zmieniło).

Jedna z nowenn, które odmówiłem była w intecji rozeznania mojego powołania, napisałem wtedy,ze moim powołaniem bylo pójsc do zakonu, teraz Maryja utwierdziała mnie w tym powołaniu.
Innym razem odmawiałem nowennę w intencji intronizacji Jezusa Chrystusa na króla Polski, niedawno dowiedziałem się, że ma być odczytany ten akt w Krakowie koło listopada tego roku.
Innym razem modliłem się o dziecko mojej cioci, które miało się narodzić, obenie już sie urodziło, a jak cały dom zachorował to tylko ono dzieki łasce Matki Najświetszej nie zachorowało.
Intencje ostaniej nowenny, którą odmówłem pozostawiłem Maryji.
Na koniec chciałbym dodać, ze to jak Maryja zmieniła moje życie jest niesamowite.
Jak zaczynałem moja pierwszą nowennę to jak sobie teraz myśle to byłem strasznie daleko od Boga, a teraz dzieki Matce Najświętszej jestem dużo bliżej Chrystusa.
Regina Poloniae-Ora pro nobis!

Chcesz widzieć świadectwa nowenny pompejańskiej na Facebooku?
To proste – kliknij na >>POLUB >>

11 myśli na temat „Mateusz: myślę że byłem strasznie daleko od Boga

 1. Tak to prawda Maryja nasze życie zmienia dostrzegamy rzeczy na które kiedyś byliśmy ślepi .Nasze życie ma sens ja też nie zdawałam sobie sprawy jak zaczynałam Nowennę że ma tak wielką moc teraz odmawiam drugą nie spełniła mi sie intencja za którą sie modle ale otrzymałam inne dary ,myślę o spowiedzi generalnej.Wiem tylko tyle że dzieki Nowennie jesteśmy bliżej Boga .

 2. Mateuszku jesteś the best. Ja też z utęsknieniem czekam na Intronizację. I wiem,że jak tyle osób modli się w tej intencji dojdzie ona do skutku i nasz Pan będzie czuwał na naszą Ojczyzną. Dziękuję Ci, no i oczywiście Piotrowi.

 3. magdalena,I ja również dziekuje. Właśnie dlatego nie boję się rządów Pisu,bo wiem,że Pan Jezus uzdrowi Polskę.Wczoraj były odnowienia slubów Matki Bożej takie jakie było 1966.Będzie to proces długofalowy,teraz wiem,ze Polska jest w dobrych rękach.Ludzi powoli będą się zmieniać.Ja też u siebie widzę działanie Matki Bożej.

 4. Co do Intronizacji, ja zrobiłam ten akt u siebie w domu w 2010 roku – przeprowadzają takie akty Biali Sercanie (byli pod Warszawą, są teraz na Dolnym Śląsku w kilku miejscach). Oddałam rodzinę i dom Sercu Jezusowemu. Powiem tylko tyle, potężne żywioły uderzały w nas przez cały czas, ale zawsze Bóg ma w szczególnej opiece moich bliskich, dom, mnie samą. Z ludzkiego punktu widzenia, cały czas niemożliwe staje się możliwe. Wiele osób zwraca na to uwagę, nie wiedząc nic o tym akcie. Do Księży można zadzwonić i umówić się indywidualnie (zwrot kosztów paliwa i dobrowolna ofiara na zgromadzenie), najlepiej dogadując się z sąsiadami, przyjaciółmi etc..

  PS. Z uwagi na to, ze Natanek (trudno go nazwać księdzem) był propagatorem idei Intronizacji, informuję, że Zgromadzenie Najświętszych Serc Jezusa i Maryi (Biali Sercanie) nie ma z nim NIC wspólnego, a afera z Natankiem bardzo zaszkodziła ich pięknej misji, bo wielu ludziom Intronizacja zaczęła się kojarzyć właśnie z natankowymi odchyleniami.

 5. Ks.dr Piotr Natanek jest KSIĘDZEM /nikt nie zabrał mu święceń!/ .Gabrysiu,nie pisz ostro o osobach,których nie znasz.Nie potępiaj ,może warto się pomodlić?

  • Święceń się nie da zabrać. Kapłana się zawiesza (czasowo lub dożywotnio) w pełnieniu funkcji, a to coś innego.Dobrze, że wypłynęło to nazwisko, bo warto go wrzucić do intencji Róży bł. Adama Bargielskiego.

   Oświadczenie Kurii Metropolitalnej w sprawie działalności ks. Piotra Natanka

   „Mimo wielokrotnych upomnień kierowanych przez przełożonych kościelnych do ks. Piotra Natanka, nadal rozpowszechnia on dziwne i nieprawdziwe teologicznie poglądy, tak w prowadzonym przez siebie ośrodku „Pustelnia Niepokalanów” w Grzechyni, jak i poprzez Internet oraz inne formy przekazu. Duchowny ten nie podporządkował się poleceniom zaprzestania swej działalności prowadzącej do niepokoju pośród wiernych. W związku z okazaną niesubordynacją oraz głoszonymi treściami, które wyrządzają szkodę Kościołowi i mogą stać się pretekstem do ośmieszania autentycznego przepowiadania Słowa Bożego, ks. Piotr Natanek został pozbawiony misji kanonicznej do nauczania w Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie.

   Działalność rozwijana przez ks. Piotra Natanka jest pozbawiona kościelnej aprobaty, a wiele głoszonych przez niego treści jest teologicznie błędnych. Zamiast głosić najważniejszą prawdę o zbawieniu w Jezusie Chrystusie oraz wiernie zachęcać do ufnego korzystania ze źródeł uświęcania, jakie są w Kościele, kapłan ten wyolbrzymia rozmaite zagrożenia, ucieka się do apokaliptycznych wizji, niepotwierdzonych prywatnych objawień, głosi fantazyjne i ocierające się o śmieszność tezy, które mają niewiele wspólnego z autentyczną wiarą katolicką i ze zdrową pobożnością. Kwestionuje przy tym autorytet Pasterzy Kościoła, którzy nie zgadzają się z jego indywidualną, zniekształconą wizją świata i zbawienia.

   Biskupi Krakowscy z niepokojem dostrzegają, że niektórzy spośród wiernych gromadzą się wokół tego kapłana, który skupia się na prywatnych objawieniach i nieaprobowanych przez Kościół poglądach teologicznych, zamiast prowadzić ludzi ku Chrystusowi w Kościele w jedności z Pasterzami. W poczuciu odpowiedzialności za integralność nauczania w Kościele, a nade wszystko za wieczne zbawienie ludzi powierzonych nam przez Chrystusa, z zatroskaniem ostrzegamy tych, którzy aktywnie włączają się w działalność prowadzoną przez ks. Piotra Natanka, że znajdują się na niebezpiecznej drodze, która może prowadzić do rozbicia kościelnej jedności, a nawet do oderwania się od wspólnoty wierzących.

   Przestrzegając przed tym poważnym zagrożeniem, wzywamy katolików do ufnego zawierzenia Ewangelii przekazywanej w jedności wiary z Pasterzami i w poczuciu odpowiedzialności za Kościół.

   Arcybiskup Krakowski z Biskupami Pomocniczymi

   za zgodność

   ks. Piotr Majer
   Kanclerz Kurii Metropolitalnej w Krakowie

   Kraków, dnia 23 maja 2011 r.”

 6. POLECAM GABRYIELI MODLITWE ZA KAPLANOW LUB W CZWARTEK ROZANIEC DO KRWI PANA JEZUSA ZA NICH LUB KORONKE MEDZUGORSKA

 7. Róża Uzdrowienia i Dobrej Śmierci pod patronatem bł. Adama Bargielskiego i kapłanów-męczenników II wojny
  Intencje:
  1. Za księży: Jana M., Mariusza, Józefa, Mariusza Ż., Wojciecha, Antoniego, Sławomira, Adama S,, ojców: Ryszarda, Tomasza, Romana, i wszystkich chorych kapłanów oraz osoby zakonne
  2. Za ks. Z., J. Piotra N. oraz osoby konsekrowane zmagające się z kryzysem wiary i powołania, cierpiących duchowo i za tych, którzy porzucili stan kapłański lub zostali z niego wykluczeni; za o. Zbyszka o wyprostowanie trudnej sprawy
  3. Za osoby konsekrowane, których życie jest zagrożone.
  4. Za dusze osób konsekrowanych zmarłych w wyniku prześladowania chrześcijan i tych, których spotkała nagła i gwałtowna śmierć.
  5. Za dusze osób konsekrowanych w czyśćcu cierpiące, zwłaszcza tych, które stały się przyczyną cudzego grzechu i zgorszenia.

A Ty co o tym myślisz? Napisz!