Jola: Dziękuję za moją rodzinę

Czytając świadectwa przeczytałam również, że można rozpocząć Nowennę Pompejańską 1 listopada i zakończyć w Wigilię. Nie zastanawiałam się dłużej. Postanowiłam odmówić ją w mojej intencji. Otrzymałam spokój wewnętrzny, radość, ufność.
Read More

Iza: dziękuję Ci Maryjo za tyle łask!

Witam, chciałabym się podzielić swoim świadectwem. Zaczęło się od tego ze zakochałam się na pielgrzymce w pewnym chłopaku który niestety ma dziewczynę. Szliśmy w jednej grupie lecz nie rozmawialiśmy ze sobą wystarczyły nam tylko spojrzenia często on patrzył na mnie i ja na niego ale nie mieliśmy odwagi do siebie...
Read More

Agnieszka: Pomoc w sprawie pracy

Nowennę zaczęłam 25 stycznia w intencji znalezienia dobrej pracy. Wiedziałam, że nie chcę mówić gdzie chcę pracować, co chcę robić. Po prostu, poprosiłam Matkę Bożą o to żeby to Ona zdecydowała, żeby pokazała co mam dalej robić bo mnie kolejne poszukiwania pracy przerażały.
Read More

Paweł: O pracę w Polsce

We wrześniu ub. roku rozpocząłem nowenne. Prosiłem w niej Maryję o wstawiennictwo w znalezieniu dobrej pracy w Polsce, ponieważ od 6 lat pracowałem w Danii. Bardzo trudno było mi odmówić tę nowennę, tak samo jak podjąć decyzję o zakończeniu pracy na delegacji.
Read More

Katarzyna: Otworzyłam swoje oczy, serce i uszy na miłość

Szczęść Boże. Pragnę podziękować Matce Bożej Pompejańskiej za wszystkie otrzymane łaski. Modliłam się w intencji powodzenia mojej firmy. Proszę nie myśleć, że modliłam się o fortunę, nie, tylko abym mogła utrzymać ją tj. zapłacić ZUS, bieżące faktury i żeby zostało coś na towar bez wypłaty dla mnie. Przeczytaj Katarzyna: Otworzyłam...
Read More

Kasia: To było jedno z tych na poły mistycznych doświadczeń

Pierwszą Nowennę Pompejańską odmówiłam trzy lata temu, wiosną, modląc się za mojego chłopaka. Oboje piszemy doktorat za granicą i to był bardzo trudny czas; mojemu chłopakowi groziło wyrzucenie z uniwersytetu, i nie miał pomysłu na przyszłość (ani oszczędności, ani jakichś specjalnych perspektyw znalezienia pracy).

Modliłam się więc o znalezienie powołania. Modlitwa została wysłuchana; mój chłopak pod koniec wakacji pracował w laboratorium razem z żoną swojego przyszłego promotora. Dzięki tej znajomości spotkał – przez przypadek – promotora, zmienił program doktoratu i zaczął robić rzeczy, które lubi i w których się odnajduje, i w których odnosić sukcesy. Podczas odmawiania Nowenny czułam opiekę Maryi, spokój i siłę – nie zawsze było nam łatwo wzajemnie się wspierać w tamtym czasie, ale także taką Bożą pewność, że Pan Bóg się nami opiekuje i że wszystko dobrze się skończy. To było jedno z tych na poły mistycznych doświadczeń, kiedy czułam, że jestem blisko Pana Boga, blisko Maryi, blisko tego, co duchowe, co piękne i prawdziwe; być może takie poczucie mieli święci.
Szczerze mówiąc, nie liczyłam na aż takie pomyślne zakończenie – ale dzięki temu zobaczyłam, zresztą nie pierwszy raz w życiu, jak bardzo Pan Bóg działa w moim (naszym) życiu, i jak nieoczekiwane bywają czasami Jego plany wobec nas. Czasem nawet nie wiem jak dziękować za tak wielką łaskę.
Ta modlitwa uczy przede wszystkim dyscypliny; pokory również. I być może właśnie chodzi o wytrwałość w modlitwie, o systematyczność, czy nam się chce, czy nam się nie chce.
Obecnie odmawiam Nowennę po raz trzeci.

Regularny biuletyn pompejański!

Otrzymuj wiadomości pompejańskie na e-mail

Zapisując się do tego biuletynu, będziesz otrzymywać informacje związane z nowenną pompejańską, Pompejami, sanktuarium w Pompejach, ważnymi wydarzeniami oraz wyjątkowymi promocjami. Zostań z nami w kontakcie!

A Ty co o tym myślisz? – Napisz komentarz

Bądź pierwszy!

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Obrazki z nowenną pompejańską?