Kasia: To było jedno z tych na poły mistycznych doświadczeń

Pierwszą Nowennę Pompejańską odmówiłam trzy lata temu, wiosną, modląc się za mojego chłopaka. Oboje piszemy doktorat za granicą i to był bardzo trudny czas; mojemu chłopakowi groziło wyrzucenie z uniwersytetu, i nie miał pomysłu na przyszłość (ani oszczędności, ani jakichś specjalnych perspektyw znalezienia pracy).

Modliłam się więc o znalezienie powołania. Modlitwa została wysłuchana; mój chłopak pod koniec wakacji pracował w laboratorium razem z żoną swojego przyszłego promotora. Dzięki tej znajomości spotkał – przez przypadek – promotora, zmienił program doktoratu i zaczął robić rzeczy, które lubi i w których się odnajduje, i w których odnosić sukcesy. Podczas odmawiania Nowenny czułam opiekę Maryi, spokój i siłę – nie zawsze było nam łatwo wzajemnie się wspierać w tamtym czasie, ale także taką Bożą pewność, że Pan Bóg się nami opiekuje i że wszystko dobrze się skończy. To było jedno z tych na poły mistycznych doświadczeń, kiedy czułam, że jestem blisko Pana Boga, blisko Maryi, blisko tego, co duchowe, co piękne i prawdziwe; być może takie poczucie mieli święci.
Szczerze mówiąc, nie liczyłam na aż takie pomyślne zakończenie – ale dzięki temu zobaczyłam, zresztą nie pierwszy raz w życiu, jak bardzo Pan Bóg działa w moim (naszym) życiu, i jak nieoczekiwane bywają czasami Jego plany wobec nas. Czasem nawet nie wiem jak dziękować za tak wielką łaskę.
Ta modlitwa uczy przede wszystkim dyscypliny; pokory również. I być może właśnie chodzi o wytrwałość w modlitwie, o systematyczność, czy nam się chce, czy nam się nie chce.
Obecnie odmawiam Nowennę po raz trzeci.

Nie przegap ciekawego świadectwa!

Czy wiesz, że zapisując się do biuletynu, co piątek będziesz otrzymywać najświeższe świadectwa nowenny pompejańskiej?

A Ty co o tym myślisz? – Napisz komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar

Wyjatkowe kompendium o
nowennie pompejańskiej:

Tylko teraz otrzymasz… 
drugi egzemplarz za 1 grosz!

A może tak chcesz otrzymywać co piątek
powiadomienia o nowych świadectwach?

TAKalboNIE
…a więc zapisz się już teraz do powiadomień:
A teraz odbierz pocztę i kliknij łącze potwierdzające

Zamknij