Marek: Pokonuję grzech nieczystości

Mam na imie Marek mam 32 lata i niedawno skończyłem odmawiać nowenne w intencji zerwania z grzechem nieczystości, nieczystości w sferze cielesnej.
Read More

Ewa: Szukałam pomocy

Moja przygodna z Nowenną Pompejańską zaczęła się w marcu 2014 roku. Jestem przekonana, że to Maryja podpowiedziała mi jak się mam modlić. Problem jest taki, że nie możemy z mężem doczekać się dzidziusia. Są różne komplikacje zdrowotne, które sprawiają że leczenie nic w moim przypadku nie daje, organizm nie chce...
Read More

Joanna: Wiem, że będę wysłuchana do końca.

Odmawiam już trzecią Nowennę w tej samej intencji. Proszę Matkę Bożą o pomoc w otrzymaniu lepszej pracy. Atmosfera w dotychczasowej jest trudna do wytrzymania, natomiast wynagrodzenie zapewnia godne życie. Każda inna praca wiązałaby się ze zmianą mojego miejsca zamieszkania z całą rodziną. Dlatego prosząc Maryję o pomoc nie do końca...
Read More

Alina: myślałam, że nie dam rady

O nowennie pompejańskiej dowiedziałam się od koleżanki. Początkowo myślałam, że nie podołam modlitwie. W tym czasie moja mama miała wypadek i umierała w szpitalu. Wtedy właśnie zaczęłam ją odmawiać. Błagałam o powrót do zdrowia i do sprawności. Lekarze nie dawali nam żadnej nadziei. Ale mama z dnia na dzień była coraz silniejsza, nerki po dwóch tygodniach dializ...
Read More

Paulina: Uzdrowienie mamy

Czułam, że tracę grunt pod nogami, głowa pękała mi z rozpaczy, przestałam jeść, wszystko zaczęło tracić sens. Dzięki Panu Bogu mam wspaniałego męża, który mnie wspierał każdego dnia, ale niestety było bardzo ciężko. Okazało się, że mamę czeka bardzo poważna operacja urologiczna najpoważniejsza jaką wykonuje się w tej chwili na urologii onkologi.
Read More

Beata: Moc Modlitwy

Na tej stronie składam już po raz drugi świadectwo. Jestem w trakcie dziesiątej Nowenny Pompejańskiej. Nie potrafię już normalnie żyć bez tej Modlitwy. Czuję Obecność Matki Bożej Królowej Różańca Świętego. Wiem, że obdarza nas łaskami stosownie do potrzeb. Kocha nas i wspiera w każdej chwili życia. trzeba tylko jej zaufać. Modlę się także do Św. Charbela i czułam, że mam takie świadectwo zamieścić na tej stronie. Mam nadzieję, że te słowa umocnią Was i sprawią, że Wasza ufność będzie większa.
Moja przygoda ze Świętym Charbelem zaczęła się ok dwa lat temu. Dostałam wtedy od bliskiej mi osoby obrazek z modlitwą do Św. Charbela. Od razu zainteresowałam się tym Świętym. Zaczęłam szukać w internecie informacji, które pozwoliłyby mi poznać tego Cudotwórcę. Bardzo mnie fascynowało Jego życie, a szczególnie to, co zaczęło dziać się po Jego śmierci.
Modliłam się do Św. Charbela, ale cały czas myślałam o Oleju, który wydobywał się z Jego ciała. I w końcu znalazłam informację, że można wysłać e-mailową prośbę do Libanu o przesłanie relikwii – Oleju wraz obrazkiem Św. Charbela. I tak też zrobiłam. Dostałam wtedy wiadomość zwrotną, że ze względu na bardzo duże zainteresowanie, proszą mnie o napisanie e-maila do wskazanej Parafii we Wrocławiu – Kozanów. Od razu wysłałam wiadomość. Okazało się, że trzeba po prostu wysłać na podany adres Parafii zaadresowane koperty ze znaczkiem i ewentualnie dobrowolną ofiarą. Zrobiłam co było trzeba i otrzymałam obrazek z watą nasączoną Olejem Św. Charbela – ja i moi znajomi, bo pomyślałam też o innych, z czego bardzo się ucieszyli. Ku mojej uciesze okazało się, że dla mnie były dwa obrazki z olejem i w tym był plan Boży, co się okazało w przyszłości.
Bardzo cieszyłam się, że mam relikwie Św. Charbela , ale naprawdę to nie wiedziałam, co dalej z tym zrobić. To było za mało, żeby posmarować chore miejsca, więc tylko się modliłam. Ale z biegiem czasu moja ufność w wysłuchanie modlitwy malała. Mówiłam: „ Św. Charbelu nie chcesz mnie wysłuchać, może nie jestem godna tego byś uzdrowił mnie i moich bliskich….”. Tak brakowało mi wiary. Teraz jest mi wstyd, że tak bardzo się myliłam. Oczekiwałam szybkiego rozwiązania spraw, a Św. Charbel jest cichy i pokornego serca. Wiem, bo czułam, że posługiwał się mną i nadal to robi, żeby głosić Jego Święte Imię innym ludziom, tym którzy Go jeszcze nie znają.
Pod koniec sierpnia 2015 roku spotkałam Magdę. Miałam akurat jedną bardzo ważną dla mnie sprawę do załatwienia u Niej. Widziałyśmy się wtedy po raz pierwszy. Pod koniec spotkania Magda zwierzyła mi się, ze martwi Ją jedna sprawa. Otóż była ostatnio u okulisty i dowiedziała się, że grozi Jej ślepota ze względu na poważne zwyrodnienia ciałka żółtego. Słysząc te słowa, poczułam, że mam zajrzeć do mojej torebki. Kiedy ją otworzyłam, zobaczyłam w kieszonce z boku obrazek z relikwiami Św. Charbela i tak jakbym słyszała głos w sercu: „Daj Jej ten obrazek”. Długo nie zastanawiając się, zrobiłam to. Powiedziałam Magdzie, że może To Jej pomoże. Musi tylko zaufać, otworzyć swoje serce i szczerze modlić się, bo Św. Charbel działa Cuda. Wzruszona podziękowała i powiedziała, że będzie się modlić. Potem długo nie widziałyśmy się. Miałyśmy ze sobą służbowy kontakt smsowy. W końcu nasze drogi zbliżyły się i się zaprzyjaźniłyśmy. Dwa tygodnie temu, czyli w na początku kwietnia 2016 roku, dowiedziałam się jak zadziałał Św. Charbel. Otóż okazało się, że faktycznie Magda bardzo modliła się do Św. Charbela w intencji uzdrowienia Jej oczu. W listopadzie 2015 roku pojechała na wizytę kontrolną do okulisty i okazało się, że z oczami wszystko jest w porządku, że jest jakieś minimalne zwyrodnienie, ale to niczemu nie zagraża. Chwała Panu i Św. Charbelowi!!!! Teraz Magda mówi, że Pan Bóg przysłał mnie do Niej. Jestem szczęśliwa, że moja skromna osoba przyczyniła się do tego, że inne osoby mogły i mogą Go poznawać i oddawać Mu chwałę.
W międzyczasie okazało się, ze moja kochana Przyjaciółka Marysia prowadzi Dom Modlitwy Św. Charbela. Pewnego dnia przyniosła mi maleńką buteleczkę z Olejem Świętego. Moja radość była ogromna. Cieszyłam się jak małe dziecko. Od razu zaczęłam smarować chore miejsca i modlić się Nowenną do Świętego Charbela w intencji uzdrowienia mojej córeczki, która mając już 8 lat - miała problemy z moczeniem w dzień i w nocy, miała dziurę w błonie bębenkowej w uszku. Dodatkowo odmówiłam Nowennę Pompejańską w intencji zdrowia dla Wiktorii, a przede wszystkim, żeby uszy były zdrowe. Modliłam się i modliłam, ale nic się nie zmieniało. Po zakończeniu Nowenny modliłam się już tylko krótka modlitwą z obrazka do Św. Charbela.
We ferie zimowe – w lutym 2016 roku byłam z córką na kontroli u otolaryngologa. I zdarzył się Cud – wielki CUD. Okazało się, że nie ma już dziury w błonie bębenkowej uszka (dodam, że Wiki miała mieć operację – rekonstrukcję błony bębenkowej ucha). Sam lekarz był zdziwiony. Powiedziałam Mu, że to moje modlitwy zostały wysłuchane, a On nie zaprzeczył. Stwierdził tylko: „Dziury nie ma, a ja nie zaprzeczam, że to CUD”. Chwała Panu!!! Moja radość jest ogromna.
Ale na tym nie koniec Cudów. W marcu moja Wikusia zachorowała. Miała bardzo złe wyniki moczu. Tak Ją bolała prawa nerka, że nie potrafiła chodzić. Lekarz podejrzewał odkłębuszkowe zapalenie nerek. Na szczęście infekcja szybko się zakończyła. Antybiotyk był trafiony, a późniejsze wyniki nie wskazywały na żaden stan zapalny. Miałam jechać do specjalisty do Wrocławia, żeby wykluczyć wady fizjologiczne, bo Wiktoria cały czas siusiała (przeważnie każdej nocy miała zmoczoną pieluszkę). Ale czułam, że mam jeszcze poczekać. Moja mama była tego samego zdania, wspierała mnie. Nie chciałam narażać mojego dziecka na niepotrzebny ból i cierpienie – bardzo dużo w życiu przeszła (5 złożonych operacji). Wszystko oddałam Panu Bogu, Matce Bożej Królowej Różańca Świętego i Świętemu Charbelowi. Wierzyłam, że Matka Boża wyprosi dla nas tę łaskę, o którą prosiłam. Także Święty Charbel…. Podczas modlitwy błagałam Go o pomoc. Często modliłam się przy Wikusi łóżku, kiedy zasypiała – na głos, zostawiając obrazek z Jego Wizerunkiem obok córki. Po paru dniach nastąpiła zmiana. Rano było sucho. W nocy Wikusia wołała mnie, że mam z Nią pójść do łazienki. I tak jest do dzisiaj. Zapomniałyśmy już o tym wstydliwym dla nas problemie. Czuję ogromną radość, że moje modlitwy zostały wysłuchane. Panie Boże bądź uwielbiony po wszystkie czasy!!! Królowo Różańca Świętego będę Cię chwalić i rozszerzać cześć Twoją do końca moich dni!!!
Dziękuję Ci Święty Charbelu za to, że jesteś blisko nas – cichy i pokornego serca. Dziękuję Ci z całego serca za wszystkie łaski, którymi nas obdarzasz, za wstawiennictwo u naszego Pana – Boga najwyższego. Proszę nigdy nas nie opuszczaj. Amen.
Kochani, zawsze módlcie się i nie traćcie nadziei. „Proście więc, a otrzymacie, aby wasza radość była pełna” – J 16, 16-24.
Serdeczne Bóg zapłać, Beata

Regularny biuletyn pompejański!

Otrzymuj wiadomości pompejańskie na e-mail

Zapisując się do tego biuletynu, będziesz otrzymywać informacje związane z nowenną pompejańską, Pompejami, sanktuarium w Pompejach, ważnymi wydarzeniami oraz wyjątkowymi promocjami. Zostań z nami w kontakcie!

5
A Ty co o tym myślisz? – Napisz komentarz

avatar
5 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
BeataGabriela (GJ)RadekIwona Recent comment authors
  Subscribe  
Powiadom o
Iwona
Gość
Iwona

Pani Beato, bardzo dziękuję za to świadectwo, poniekąd poczułam, że to świadectwo skierowane do mnie. Od paru dni modlę się do Św. Charbela o uzdrowienie, otrzymaliśmy od znajomych obrazek z wizerunkiem Świętego oraz watkę nasączoną olejem, posmarowałam chore miejsce, modlę się o Jego wstawiennictwo. Niestety jestem człowiekiem wątpiącym w to, że może otrzymać łaski, doświadczyć cudów, dlatego właśnie dziękuję Pani za to świadectwo, zaczęłam Mu marudzić już, że chyba nie wskuram nic a tu nagle Pani świadectwo 🙂 dziękuję raz jeszcze i pozdrawiam.

Radek
Gość
Radek

Czy do św Charbela można się modlić o uratowanie małżeństwa

Gabriela (GJ)
Gość
Gabriela (GJ)

Radek, modlisz się do Boga, o wstawiennictwo możesz prosić nie tylko każdego świętego, ale nawet każdego modlącego się, wierzącego człowieka. Sw. Charbel to wielki święty, a kluczem jest Twoja wiara. .

Gabriela (GJ)
Gość
Gabriela (GJ)

Beato, krzepiące to, co piszesz. Dobra jest ta konsekwencja Twoja, bo większość z nas (sama to u siebie widzę) modli się o wstawiennictwo wielu świętych i potem nie wie, komu dziękować. :-))) A przecież Kościół namawia do takiej konsekwencji i do próśb o zgłaszanie cudów za wstawiennictwem sług Bożych i osób beatyfikowanych dołączona jest informacja, że to dotyczy przypadków, kiedy ktoś się TYLKO przez to konkretne wstawiennictwo modlił. Mi wiele razy brakowało wiary i szukałam „wzmacniaczy”.

Beata
Gość
Beata

Kochani, najważniejsze to modlić się sercem. Zaufać Panu Bogu. Oddać Mu wszystko. Dziękować za każdą złą i dobrą chwilę, za smutek i radość, za cierpienie i szczęście. Uwielbiajmy Pana, bo On wie, co jest dla nas najlepsze. On słyszy nasze wołanie, nasze błaganie, ale… daje nam wszystko we właściwym czasie, najwłaściwszym dla nas czasie. Każde cierpienie ma sens. Pan Bóg ma Moc i potrafi z każdego zła wyciągnąć dobro. Nie bójcie się i nie lękajcie się. Pan Jezus jest z wami w każdej chwili Waszego zycia i pomaga nieść Krzyż. Daje nam wolną wolę, ale czeka…… aż sobie o Nim… Czytaj więcej »