Stanisława: Modlitwa za wnuka

Latem ubiegłego roku odmówiłam dwie Nowenny w intencji mojego wnuka. Wchodzi w dorosłość po uzyskaniu pełnoletności i jest to trudny proces. Myślę, tak dla niego jak i dla nas. Jest typowym zbuntowanym młodym człowiekiem, czasem bardzo gburowatym i trudnym. Ale nie wykolejonym.
Wiele jest przyczyn takiego stanu, potrzebna byłaby pomoc ale to już nie dziecko, które można zaprowadzić za rączkę.

Po pierwszej Nowennie miałam wrażenie, że nie zostałam wysłuchana. Ale tylko wrażenie, mam ufność w Bogu i wiem, że działa w sposób , czasie, i miejscu które Sam wyznacza.
Odmówiłam drugą Nowennę. Radykalnej zmiany u wnuka nie widzę, ale ja się zmieniłam w stosunku do niego. Złagodniałam, mam więcej cierpliwości, staram się go zrozumieć, okazywać mu że jeśli zwracam uwagę to z troski bo go kocham. Kontakt mój z wnukiem poprawił się . Spokojnie rozmawiam o jego racjach, spojrzeniu na życie , i widzeniu świata. Gdy mnie coś boli w jego zachowaniu czy uraża , zwracam się do Miłosierdzia Bożego, Matki Bożej o opiekę nad nim, o jego przemianę a nade wszystko o łaskę wiary.
Odmówiona Nowenna pomogła mi przemyśleć wszystko i poznać moje i całej rodziny błędy wychowawcze, postawić się na miejscu wnuka. Pomogła umocnić wiarę w Boży plan dla wnuka, i w to że Pan Bóg działa, w sposób niewidoczny dla mnie, może niezrozumiały. Może to próba dla mnie? Dla mojej wiary i wytrwałości w modlitwie? Godzę się na to i z całą ufnością wierzę ,że Matka Boża ma w opiece mojego wnuka, a sama wielokrotnie doświadczyłam Jej opieki nad nami w moim długim małżeństwie.

Chcesz widzieć świadectwa nowenny pompejańskiej na Facebooku?
To proste – kliknij na >>POLUB >>

5 myśli na temat „Stanisława: Modlitwa za wnuka

 1. dziś wieczorem na antenie TVP1 o godz. 22.15 zostanie premierowo wyemitowany wstrząsający dokument o bohaterstwie chrześcijan w Iraku i Syrii oraz ich oprawcach z ISIS.

 2. „Szanowni Państwo,

  dziś wieczorem na antenie TVP1 o godz. 22.15 zostanie premierowo wyemitowany wstrząsający dokument o bohaterstwie chrześcijan w Iraku i Syrii oraz ich oprawcach z ISIS.

  „Insha Allah. Krew Męczenników” w reż. Witolda Gadowskiego, Macieja Grabysy i Michała Króla już dzisiaj, czyli 13 kwietnia 2016 r. o godz. 22.15 w TVP1.

 3. Uzupełnienie informacji Henia, z większą ilością informacji o producencie, którego petycje (rozsyła je Magdalena Korzekwa) warto podpisywać. Jak się podpisze jedną, na ich stronie (usunęłam link, ale wystarczy wrzucić nazwę fundacji w google), to oni już potem przysyłają na maila)

  „Szanowni Państwo,

  dziś wieczorem na antenie TVP1 o godz. 22.15 zostanie premierowo wyemitowany wstrząsający dokument o bohaterstwie chrześcijan w Iraku i Syrii oraz ich oprawcach z ISIS. Film został wyprodukowany przez CitizenGO. Współproducentem filmu jest Salezjański Wolontariat Misyjny Młodzi Światu. To już drugi wspólny film (po „Uwolnić Asię Bibi”), którego celem jest pokazanie dramatu i bohaterstwa chrześcijan.

  Na samym początku pragnę podziękować wszystkim Darczyńcom CitizenGO. Dzięki Państwu świat pozna sytuację chrześcijan na terenach największych prześladowań. To pierwszy na świecie film, który z tak wielu stron pokazuje sytuację żyjacych tam ludzi.

  CitizenGO jest organizacją aktywnych obywateli,którzy bronią życia człowieka, rodziny i płynących z godności człowieka podstawowych wolności. Naszą działalność opieramy na chrześcijańskiej antropologii.

  „Insha Allah. Krew Męczenników” w reż. Witolda Gadowskiego, Macieja Grabysy i Michała Króla już dzisiaj, czyli 13 kwietnia 2016 r. o godz. 22.15 w TVP1.

  Miałam okazję obejrzeć ten dokument już w czasie tworzenia go oraz podczas przedpremiery dla dziennikarzy. Film dosłownie wbija w fotel… Za niecałe trzy tygodnie odbędzie się premiera amerykańska, w siedzbie ONZ w Nowym Jorku (będę o tym Państwa informować). Polacy obejrzą film jako pierwsi.

  W filmie zostały opowiedziane historie wielu osób, które doświadczyły prześladowań. Niektóre z nich, niestety, już zginęły. Dokument zawiera również wywiady z tymi, którzy prześladują i mordują chrześcijan, w tym z Polakiem walczącym po stronie ISIS.

  O kolejnych akcjach w sprawie prześladowanych chrześcijan mogą Państwo czytać na naszym Facebooku.

  Zachęcam do przekazania informacji o dzisiejszej premierze tego dokumentu Państwa przyjaciołom i znajomym.

  Serdecznie pozdrawiam i łączę wyrazy szacunku,

  Magdalena Korzekwa-Kaliszuk

  Dyrektor CitizenGO Polska”

A Ty co o tym myślisz? Napisz!