Stanisława: Modlitwa za wnuka

Latem ubiegłego roku odmówiłam dwie Nowenny w intencji mojego wnuka. Wchodzi w dorosłość po uzyskaniu pełnoletności i jest to trudny proces. Myślę, tak dla niego jak i dla nas. Jest typowym zbuntowanym młodym człowiekiem, czasem bardzo gburowatym i trudnym. Ale nie wykolejonym.
Wiele jest przyczyn takiego stanu, potrzebna byłaby pomoc ale to już nie dziecko, które można zaprowadzić za rączkę.

Po pierwszej Nowennie miałam wrażenie, że nie zostałam wysłuchana. Ale tylko wrażenie, mam ufność w Bogu i wiem, że działa w sposób , czasie, i miejscu które Sam wyznacza.
Odmówiłam drugą Nowennę. Radykalnej zmiany u wnuka nie widzę, ale ja się zmieniłam w stosunku do niego. Złagodniałam, mam więcej cierpliwości, staram się go zrozumieć, okazywać mu że jeśli zwracam uwagę to z troski bo go kocham. Kontakt mój z wnukiem poprawił się . Spokojnie rozmawiam o jego racjach, spojrzeniu na życie , i widzeniu świata. Gdy mnie coś boli w jego zachowaniu czy uraża , zwracam się do Miłosierdzia Bożego, Matki Bożej o opiekę nad nim, o jego przemianę a nade wszystko o łaskę wiary.
Odmówiona Nowenna pomogła mi przemyśleć wszystko i poznać moje i całej rodziny błędy wychowawcze, postawić się na miejscu wnuka. Pomogła umocnić wiarę w Boży plan dla wnuka, i w to że Pan Bóg działa, w sposób niewidoczny dla mnie, może niezrozumiały. Może to próba dla mnie? Dla mojej wiary i wytrwałości w modlitwie? Godzę się na to i z całą ufnością wierzę ,że Matka Boża ma w opiece mojego wnuka, a sama wielokrotnie doświadczyłam Jej opieki nad nami w moim długim małżeństwie.

Święta Rita

Patronka na nasze czasy!

Poznaj życiorys tej "wyjątkowo skutecznej Świętej" i oddaj Jej swoje troski w modlitwie.

5
A Ty co o tym myślisz? – Napisz komentarz

avatar
3 Wątki komentarzy
2 Wątki z odpowiedziami
0 Obserwujący
 
Najpopularniejsze
Najgorętsze
4 Autorzy
Gabriela (GJ)heartMaria WHenio27 Autorzy ostatnich
  Powiadamiaj mnie o odpowiedziach  
Powiadom o
Henio27
Gość
Henio27

dziś wieczorem na antenie TVP1 o godz. 22.15 zostanie premierowo wyemitowany wstrząsający dokument o bohaterstwie chrześcijan w Iraku i Syrii oraz ich oprawcach z ISIS.

Maria W
Gość
Maria W

dzieki

heart
Gość
heart

Dzięki również. Akurat jestem na zwolnieniu lekarskim szkoda, że tak późno dopiero.

Gabriela (GJ)
Gość
Gabriela (GJ)

„Szanowni Państwo,

dziś wieczorem na antenie TVP1 o godz. 22.15 zostanie premierowo wyemitowany wstrząsający dokument o bohaterstwie chrześcijan w Iraku i Syrii oraz ich oprawcach z ISIS.

„Insha Allah. Krew Męczenników” w reż. Witolda Gadowskiego, Macieja Grabysy i Michała Króla już dzisiaj, czyli 13 kwietnia 2016 r. o godz. 22.15 w TVP1.

Gabriela (GJ)
Gość
Gabriela (GJ)

Uzupełnienie informacji Henia, z większą ilością informacji o producencie, którego petycje (rozsyła je Magdalena Korzekwa) warto podpisywać. Jak się podpisze jedną, na ich stronie (usunęłam link, ale wystarczy wrzucić nazwę fundacji w google), to oni już potem przysyłają na maila) „Szanowni Państwo, dziś wieczorem na antenie TVP1 o godz. 22.15 zostanie premierowo wyemitowany wstrząsający dokument o bohaterstwie chrześcijan w Iraku i Syrii oraz ich oprawcach z ISIS. Film został wyprodukowany przez CitizenGO. Współproducentem filmu jest Salezjański Wolontariat Misyjny Młodzi Światu. To już drugi wspólny film (po „Uwolnić Asię Bibi”), którego celem jest pokazanie dramatu i bohaterstwa chrześcijan. Na samym początku… Czytaj więcej »

Cierpiący w czyśćcu potrzebują naszej pomocy, ponieważ sami

już nie mogą naprawić zła, które popełnili w czasie ziemskiego

życia. Dopóki żyjemy na ziemi, możemy wspomagać ich modlitwą.

Koronka za dusze

w czyśćcu cierpiące