Kinga: Pomoc w nauce i spokój w związku

Pomoc

Długo nie mogłam zebrać się do napisania świadectwa, jednak dziś modląc się, coś mnie tknęło i obiecałam to Matce Bożej. Nowennę zaczęłam odmawiać w trudnym dla mnie okresie, natknęłam się na nią w internecie na kilka dni przed rozpoczęciem 2016 roku. Zapisałam się do newslettera, by codziennie otrzymywać przypomnienie o nowennie. Na początku było mi ciężko odmówić choć 1 różaniec, ale po niecałym tygodniu spłynęła już na mnie ogromna łaska. Miałam w szkole problemy z matematyką, groziła mi na semestr ocena niedostateczna.

Zaczęłam się gorliwie modlić a Matka Pompejańska wylała na mnie swą łaskę, zaliczyłam na 3. Była to moja pierwsza nowenna, ale pod jej koniec byłam już zmęczona i gdy ją skończyłam, nie planowałam odmawiania kolejnej. Los jednak chciał inaczej, zaczęły się problemy w moim związku. Ciągłe kłótnie, brak zrozumienia… Wtedy zaczęłam odmawiać moja drugą nowennę, która trwa do dzisiaj. Otrzymałam wiele łask, m.in. brak kłótni, zrozumienie i prawdziwą miłość. Czuję w każdej sytuacji opiekę Matki Bożej. Tak jak obiecałam ,,wszędzie będę opowiadać o miłosierdziu które mi wyświadczyłaś…”. Poleciłam już tę modlitwę przyjaciółce, której również pomogła, a teraz opowiem o niej mojej Mamie. Szczęść Boże wszystkim!

Chcesz widzieć świadectwa nowenny pompejańskiej na Facebooku?
To proste – kliknij na >>POLUB >>

1 myśl na temat “Kinga: Pomoc w nauce i spokój w związku

  1. Jestes wspaniala mloda dziewczyna, moze zainteresuje Cie jedna rzecz, o ktorej w srodkach musowego przekazu sie kompletnie dzisiaj niemowi, szczegolnie mlodym ludziom, a mianowicie o Prawie Pierwszych Polaczen.

    Prawo pierwszych połączeń dotyczy sfery seksualności człowieka. Pierwsze doświadczenia w tej dziedzinie, zwłasz­cza pierwszy kontakt seksualny wyciska silne piętno w naszej osobowości i ma bardzo duże znaczenie jeśli chodzi dalsze etapy życia w tej dziedzinie. Dlatego bardzo podkreśla się, aby te działania były przeżywane po ślubie, w dobrej atmosferze miłości, zaufania i akceptacji, w poczuciu bezpieczeństwa. Natomiast w przypadku niewłaściwych doświadczeń, czy poranień człowiek nie jest całkowicie bezradny, ponieważ przez odpowiednią terapię, czy właściwie przeżywaną czystą miłość można pomóc w rozwiązywaniu pojawiających się problemów.

    Oprocz samej fizycznej strony tego zjawiska, czyli jakosci doznan, ktore moglo sie miec lub nie miec nie bedac na to gotowy, trzeba pomyslec o skutkach psychicznych i duchowych.
    Duchowe oczywiscie oprocz grzechu i jego skazy, wiaza sie takze z pozniejszym poczuciem straty, pustki wewnetrznej a co gorsza, akt seksualny zostal tak stwozony ze wprowadzaly dwoje ludzi w wyjatkowa jednościa duchowa, totez, jesli jedna z osob zyje np w grzechach okoltystycznych lub nieczystych moze sie to wiazac z przemienieniem skutkow owych praktych na druga osobe a co za tym idzie problemow duchowych.

    Natomiast z psychicznej strony, jesli Romans zakonczy sie rozstaniem, moga utrwalic sie wzorce poczucia odrzucenia, krzywdy czy zawiedzenia, ktore nawet jesli nie beda w pelni uswiadomione beda negatywnie rzutowac na pozniejsze zycie seksualne np w malzenstwie, z osoba na ktorej naprawde bedzie zalezec.

A Ty co o tym myślisz? Napisz!