Kazimierz: To prawda!

To prawda, ta nowenna jest nie do odparcia. Aktualnie odmawiam piątą. Pomiędzy jedną a drugą myślałem sobie, że warto odpocząć trochę, abym nie stał się gadatliwy. Ale gdzie tam! Rano jak zawsze wcześnie wstawałem, odmawiałem pacierz, dokładałem litanię i… nie wstawałem z kolan, bo czułem, że czegoś w tym brak. Tyle że pora kończyć modlitwę, bo trzeba było iść do pracy. I tak wytrzymałem trzy dni. Czwartego dnia zacząłem znów odmawiać nowennę i jestem pewny, że właśnie tego mi brakowało.
A teraz o moich intencjach. Jedna prośba została wysłuchana na 100%. Modliłem się o zdrowie dla żony, bo biedaczka przechodziła raka piersi, miała dwie operacje, chemię i radioterapię. Towarzyszyło temu totalne załamanie, płacz, zgryzota i takie tam, jak to w utrapieniu. Prosiłem Matkę Świętą o zdrowie i żeby, nie daj Boże, żona nie miała przerzutów. I ta prośba została wysłuchana. Minęły trzy lata i wszystkie wyniki są bardzo dobre, tylko moja żona niepocieszona, bo jej rentę zabrali i musi szukać pracy. Więc mówię: „Jak dobry Bóg dał zdrowie, to i reszty nie poskąpi. Trzeba się tylko modlić”.
Na pozostałe łaski muszę chyba poczekać, bo jak do tej pory dostaję całkiem inne. Modliłem się o uwolnienie od zadłużeń, a dostałem uwolnienie od alkoholizmu, za co Matce Bożej niech będzie chwała i dziękczynienie, bo miałem skłonność do nadużywania alkoholu, ku utrapieniu moich bliskich, no i własnym.
Na zakończenie wielkie dzięki Bogu wszechmogącemu za Matkę Świętą i jej nowennę pompejańską. Wielkie dzięki za wszelkie łaski, a tych łask jest moc, tylko faktycznie na razie ich nie widzimy. A kto cierpi, to też niech dziękuje Bogu, bo cierpienie to też łaska. Amen.

Przeczytaj ten tekst w Królowej Różańca!

Królowa Różańca Świętego - numer 17

29 myśli na temat „Kazimierz: To prawda!

 1. RÓŻE RÓŻAŃCOWE. Zapraszam do odmówienia Nowenny w Różach Różańcowych: „Relacji Międzyludzkich” oraz „Osób szukających swojego powołania”.

  Czas trwania Nowenny – 12.kwietnia – 4.czerwca. 2016 ( część błagalną kończylibyśmy wtedy w dniu 8 maja – w dzień odpustu w Pompejach a w tym roku także w Uroczystość Wniebowstąpienia . Nowennę odmawialibyśmy przez cały maj – miesiąc tradycyjnie poświęcony NMP a także m.in 3 maja – MB Królowej Polski, 15 maja – Zesłanie Ducha Św, 16 maja – NMP Matki Kościoła, 26 maja – Boże Ciało )

  I.W Róży „Relacji międzyludzkich ” pod patronatem Najświętszego Serca Jezusa modlimy się w następujących intencjach:
  1.W intencjach osób, które nas skrzywdziły i które myśmy skrzywdzili z prośbą o darowanie win i poprawę wzajemnych relacji.
  2. O przemianę serc tych osób, które tego potrzebują ( naszych własnych, członków naszych rodzin oraz innych bliskich nam osób).
  3. O uzdrowienie wspomnień i uleczenie ran zadanych nam w relacjach międzyludzkich.
  4. O Boże błogosławieństwo w naszych relacjach międzyludzkich – w rodzinach, miejscach pracy i nauki.
  5. O pokój na świecie.
  6.W intencjach zadośćuczynienia zniewag czynionych Najświętszemu Sercu Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi.
  7. W intencjach własnych wszystkich uczestników Róży .

  Przypisanie Tajemnic w Róży „Relacji międzyludzkich ” pod patronatem Najświętszego Serca Jezusa:

  Tajemnice Radosne:
  1. Niepokalane poczęcie – Ewelina
  2. Nawiedzenie św. Elżbiety – Klaudia
  3. Narodziny w Betlejem – Martyna
  4. Ofiarowanie w świątyni Ula
  5. Znalezienie w świątyni – Zadowolona

  Tajemnice Bolesne:
  1. Modlitwa w Ogrójcu – Agnieszka
  2. Biczowanie – Sunny
  3. Cierniem ukoronowanie- Halina
  4. Droga krzyżowa – KW
  5. Ukrzyżowanie – Maria

  Tajemnice Chwalebne:
  1. Zmartwychwstanie – Patrycja
  2.Wniebowstąpienie –
  3.Zesłanie Ducha Św. –
  4.Wniebowzięcie NMP – Asia
  5.Ukoronowanie NMP – Krzysiek

  II. W Róży „Osób szukających swojego powołania” pod patronatem św. Józefa modlimy się w następujących intencjach:
  1.W intencji znalezienia dobrego współmałżonka i zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego.
  2.W intencji powołań kapłańskich i zakonnych.
  3.W intencjach osób samotnych aby nie czuły się osamotnione.
  4.Za dusze w czyśćcu cierpiące
  5.W intencjach własnych wszystkich uczestników Róży.

  Przypisanie Tajemnic w Róży „Osób szukających swojego powołania” pod patronatem św. Józefa.
  1.Chrzest w Jordanie – Klaudia
  2.Cud w Kanie – Monika
  3.Głoszenie Królestwa Niebieskiego – Patrycja
  4.Przemiana na Górze Tabor –
  5. Ustanowienie Eucharystii –

  Osoby zainteresowane wspólną modlitwą bardzo proszę o kontakt przez portal lub (najprościej) przez maila zadowolona_np(małpa)op.pl

 2. Witam jestem zainteresowana Roza Rozancowa o powolaniach, nie odmawialam tego nigdy wiec nie bardzo wiem jak to przebiega , odmawia sie tylko jedna tajemnice rozanca? Pozdrawiam Ania

  • Aniu, napisz do mnie proszę na maila wszystko Ci wytłumaczę. Tak odmawia się przez 54 dni jedną przydzieloną dziesiątkę Różańca w intencji Róży oraz w intencjach nadesłanych przez uczestników Róży. Jeżeli jesteś zainteresowana to przydzielę Ci Tajemnicę ” Przemienienia na górze Tabor”. Tylko jeszcze raz Cię proszę potwierdź mi uczestnictwo.

 3. Poszukuję osoby która by sie podjeła modlitwy w Rózy za moje małżeństwo Radka i Marty które jest w kryzysie jestem z zoną 4 lata po ślubie rocznićę bedziemy obchodzić 26 maja żona sie wyprowadziła odemnie 9 m-cy temu i niechce powrotu tylko rozwodu ja juz niemam siły sie modlić więc proszę żeby ktoś kto może pomodliłsie o uratowanie mojego sakramentalnego małżeństwa z góry dziekóje Radek

    • RADEK odpraw 30 dn nabozenstwo do sw JOZEFA jak niemasz kup tu z rossemaryja ksiegarni u Wosia to nabozenstwo jest cudowne Moje malozenstwo przez niebjosa zostalo w sposob niewytlumaczalny uratowane nie powinno istniec w zeszlym roku odrodzilo sie i kochamy sie jakby nic sie niestalo a stalo sie wjele i straszne rzeczy sie dzialy przez 14 lat Nieprzestawaj sie modlic

     • Zadowolona, ale mozesz otworzyc jeszcze jedna roze w intencjach rodzin. W ten sposob bedzie pelna nowenna.
      Tak wiele rodzin w dzisiejszych czasach jest zagrozonyc. Rodziny przechodza tak wiele kryzysow i rozczarowan. A z tego wszystkiego, najbardziej cierpia dzieci. Ale jak napisala Maria, ze za pomoca szczerej modlitwy wszystko mozna zmienic.
      Ja wezme jedna dziesiatke w nowej Rozy. Ja i Maria, to juz obsadzone dwie tajemnice. Napewno znajda sie tez inni.

      • Sunny… u mnie są 3 Róże Relacji ( Tajemnice: Radosne, Bolesne i Chwalebne ) oraz jedna Osób szukających powołania ( Tajemnice Światła ). Więc jest pełna Nowenna. Osoby w sytuacji podobnej do Radka modlą się w Róży Relacji, do której Radka zaprosiłam.

  • Radek, a dlaczego Ty się nie dołączysz do naszej Róży, w której modlimy się o poprawę naszych relacji z różnymi osobami oraz modlimy się w nadesłanych intencjach?
   Jedna dziesiątka dziennie to naprawdę nie jest dużo…

 4. Dziekuję wszystkim za modlitwę za moje małżeństwo a do pani Marii to ja juz odmawiałem nabożeństwo 30 dniowe do św józeja ksiażke też zakupiłem a rezultatów nie widzę może trzeba jeszcze czasu i modltwy a le to juz 9 m-cy łatwiej było by sie modlić jak by żona była w domu

 5. Radek wpisz w Łagiewnikach swoją intencję , Siostry przez miesiąc będą się modliły przed Cudownym Obrazem
  Tu było zamieszczone świadectwo w styczniu 2-go przez Agnieszkę o uratowanie małżeństwa
  Agnieszka pisała że korzystała z modlitw ks.Amortka „Z Jezusem pokonać złego ducha”
  Kup tą książkę . Życzę Ci aby Twoje modlitwy zostały wysłuchane.

 6. Panie Radku, proszę się modlić modlitwami wielbiącymi Boga i dziękować mu za rzeczy dobre i Jemu zostawić walkę ze złymi duchami. Tylko tak budujemy Królestwo Boże na ziemi i otrzymujemy wielkie łaski, one (te łaski) są z tej miłości naszej, a nie z pokonywania szatanów. Biblia mówi jasno: piekło pokonuje Bóg, a pomocą służą Mu powołani do tego kapłani.

 7. Radku…odmawia się codziennie przez okres 54 jedną przydzieloną dziesiątkę Różańca w intencjach Róży oraz intencjach własnych Uczestników Róży. To wszystko.

A Ty co o tym myślisz? Napisz!