Aleksandra: Zaufanie

Mam na imię Ola i mam 17 lat. Od dłuższego czasu zwlekałam z napisaniem tego świadectwa, ale w końcu poczułam że muszę podziękować Matce Bożej za całe dobro oraz za wszystkie otrzymane łaski. O Nowennie Pompejańskiej dowiedziałam się przypadkiem na wyjeździe, na który pojechałam wraz z wspólnotą do której uczęszczam.

Wtedy dokładnie nie wiedziałam na czym ta modlitwa polega, więc zapomniałam o niej. Pół roku później przypomniałam sobie o tym i postanowiłam spróbować. Oczywiście bałam się na początku że nie dam sobie rady, że nie pogodzę tego z szkołą i nauką, ale jak się chcę, to można wygospodarować trochę czasu. Wiem że moja modlitwa nie była zawsze jakaś ”super” i zdażało mi się że odklepywałam ją,ale w takich chwilach starałam się bardziej wsłuchać w tresć modlitwy i sluchać siebie i słów które wymawiam.
Po skończeniu pierwszej nowenny, moja intencja się nie spełnila i wmówiłam sobie że nigdy już nie powrócę do niej. Powróciłam. I była to najlepsza decyzja. Do odmawiania drugiej nowenny namówiła mnie moja koleżanka, która poprosiła mnie o wsparcie, żebysmy równoczesnie odmawiały Nowenne. Intencją drugiej nowenny była prośba o postawienie na mojej drodze odpowiedniego chłopaka, ponieważ w swoim życiu cały czas zawodziłam się na każdym chlopaku i chcialabym wreszcie trafić na takiego, który mnie zaakceptuje w stu procentach. Tak naprawdę podczas drugiej nowenny, zrozumiałam sens tej modlitwy i tym razem w pełni zaufałam Bogu. Zawsze jak dzialo się coś złego, albo coś nie szło po mojej myśli to powtarzałam sobie w myślach JEZU UFAM TOBIE i to mnie zawsze uspokajalo.Oczywiście nie obeszło się od ataków ze strony złego, ale w takich chwilach bardzo pomogło mi czytanie świadectw innych osób.
Jutro nastepuje koniec mojej nowenny i jeśli chodzi o to czy intecja się spełniła czy nie, to ciezko mi powiedzieć ale wierzę że Bog w odpowiednim czasie ją spełni. Najważniejsza jest cierpliwość. Ale dokładnie 13.04 poznalam pewnego chłopaka i jak narazie duzo razem piszemy i mamy wiele wspólnych tematów. Nie jestem w stanie powiedzieć czy jest to chlopak na którym się nie zawiodę i czy będziemy razem, ale zawierzyłam Bogu całe moje zycie i chcę żyć zgodnie z Jego wolą. Nowenna Pompejańska otworzyła mi oczy na wiele spraw, na które wcześniej nie zwracalam uwagi. Matka Boża pomogła mi w wielu sprawach i zesłała na mnie ogrom łask za które jestem ogromnie wdzieczna. Wiem również że nie jestem sama. Bóg i Maryja są zawsze ze mną.

A Ty co o tym myślisz? – Napisz komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
A może tak chcesz otrzymywać co piątek
powiadomienia o nowych świadectwach?

TAKalboNIE
…a więc zapisz się już teraz do powiadomień:
A teraz odbierz pocztę i kliknij łącze potwierdzające

Zamknij