Agnieszka: Codzienna opieka i łaskawość

Moje spotkanie z nowenną trwa już od kilku miesięcy. Kilka razy zaczynałam, ale niestety nie udawało mi się skończyć. Jedną niby skończyłam, ale była ona odmawiana w przerwami, jednak według mnie najważniejsze jest to że chcemy, nawet jeżeli się potykamy i natrafiamy na trudności to jeżeli dalej się modlimy to z każdą modlitwą jesteśmy bliżej Maryi.

Teraz odmawiam kolejną i zostało mi już tylko kilka dni do zakończenia części dziękczynnej – ta nowenna jest odmawiana bez przerw. Oczywiście są dni, że jestem mniej skupiona i nie potrafię odciąć się od rozmyślań nad moimi innymi przyziemnymi sprawami podczas modlitwy, ale staram się…. Można powiedzieć, że intencja nowenny w zwykłym rozumowaniu nie zostały wysłuchana, nadal się borykam z tym problemem, ale pomimo tego uważam, że Maryja mnie wysłuchuje i się mną opiekuje. Są to czasami drobne sprawy, które mogłyby się zakończyć zdecydowanie gorzej, ale jednak udaje się je rozwiązać. Moja obecna sytuacja również mogłaby się zakończyć zdecydowanie gorzej, i chociaż nadal się z nią borykam to przynajmniej mam jeszcze szansę dalej walczyć i wyjść z niej. Jednakże dla mnie największym darem jest spokój i wiara. To jest największy dar jaki dostałam od Maryi. Napotykając przeciwności losu nie załamuje się, nie popadam w depresję, tylko idę dalej próbując je rozwiązać i wierząc, że będzie lepiej. Nowenna sprawia, że codziennie wstaje z łóżka i walczę dalej, że nawet w trudnych sytuacjach widzę dobro, gdyż każda z nich mogłaby się zakończyć zdecydowanie gorzej. Ostatnio również doszłam do wniosku, że moja obecna trudna sytuacja jest również błogosławieństwem, gdyż gdyby nie ona to nie zwróciłabym się do Maryi o pomoc, nie zbliżyłabym się do niej! A przecież ja nie mam tak najgorzej, jest tak wiele osób, których życie jest dużo cięższe niż moje, którzy są chorzy, są kalekami…. a moje życie może się jeszcze odmienić!

POMPEJAŃSKIE

RÓŻAŃCE

z kamieni szlachetnych

jedyne

w Polsce!

5
A Ty co o tym myślisz? – Napisz komentarz

avatar
4 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
AgnieszkaHenio27BarbaraMonia Recent comment authors
  Subscribe  
Powiadom o
Monia
Gość
Monia

Piękne świadectwo

Barbara
Gość
Barbara

Agnieszko, mogłabym się podpisać pod Twoim świadectwem. Też czuję że moja obecna sytuacja przybliżyła mnie do Maryi i Jezusa.Pozdrawiam Cie.

Agnieszka
Gość
Agnieszka

Basiu, dziękuję. Życzę Ci i nam wszystkim żeby nasze sprawy i problemy, o które się modlimy zostały rozwiązane

Henio27
Gość
Henio27
Barbara
Gość
Barbara

Dziękuje 🙂

Niech święty Michał cię wspomaga i broni przed piekielnym wrogiem!

 

– św. o. Pio – 

%d bloggers like this: