Renata: Uzdrowienie dziecka z choroby nowotworowej

Moja 12-stoletnia córeczka Michalina zawsze była zdrowym dzieckiem. W styczniu 2015 r rozpoczęły się problemy ze zdrowiem (na początku błahe jak się by mogło wydawać, bo to był kaszel, jednak jak się później okazało były to pierwsze symptomy nowotworu złośliwego). Pod koniec marca trafiamy na usg i otrzymujemy wstępną diagnozę: bardzo duży guz w jamie brzusznej. Badania wstępne w szpitalu-podejrzenie: torbiel skórzasta, jednak po wykonanym badaniu tomograficznym i rtg lekarze stawiają diagnozę: nowotwór złośliwy jajnika z możliwymi przerzutami. Zapada decyzja o przewiezieniu do innego szpitala, gdzie diagnoza się potwierdza. Guz jest już w stanie rozpadu, więc szybko wykonywana jest operacja usunięcia guza.

Pani doktor operująca nie zostawia złudzeń: guz w najgorszym możliwym stanie, czyli rokowania najgorsze z możliwych. Prosi aby być przygotowanym na najgorsze oraz pyta czy ” jesteśmy wierzący?” Odpowiadamy że tak. Prosi więc aby się modlić, bo to może coś pomoże. Ona też jest osobą wierzącą i różne rzeczy mogą się wydarzyć. Wychodzimy z gabinetu lekarza porażeni. Świat nam się kończy. Po 14 dniach jest wynik histopatologiczny-kolejna porażająca informacja-bardzo rzadki rodzaj choroby nowotworowej-nigdy nie leczona w tym szpitalu. Zaczyna się wyścig z czasem, najpierw trzeba znaleźć metodę leczenia, lekarze odnajdują podobny przypadek w literaturze medycznej w USA- na tej podstawie opracowują eksperymentalną chemioterapię. Ja w tym czasie idę do kaplicy szpitalnej na „Koronkę do Bożego Miłosierdzia” i tam spotykam osobę dzięki której dokonuje się moje nawrócenie do Boga oraz otrzymuję Nowennę Pompejańską, którą zaczynam odmawiać 21 kwietnia i tak przez kolejny cały rok. W tym czasie otrzymujemy wiele łask: Michasia znosi bardzo ciężką chemioterapię. Zostają wykluczone przerzuty, które podejrzewano. W sierpniu 2015 r następuje remisja choroby. Od samego początku odmawiania Nowenny Pompejańskiej czujemy pomoc i łaskę Matki Bożej Pompejańskiej. Otrzymaliśmy od Maryi największą łaskę-cud uzdrowienia naszej córeczki.
” ……..bo, gdy Twojej pomocy wezwałam, nawiedziła mnie łaska Boża.”

Chcesz widzieć świadectwa nowenny pompejańskiej na Facebooku?
To proste – kliknij na >>POLUB >>

27 myśli na temat „Renata: Uzdrowienie dziecka z choroby nowotworowej

 1. Michasiu 🙂 dużo zdrówka, bądź słoneczko szczęśliwa 🙂 Ja też mam dzieci w Twoim wieku (bliźniaki) i wiem, jakie to szczęście dla Rodziców 🙂

 2. Boże jesteś wielki !
  Swoją drogą Pan Bóg działa jak uważa za słuszne – nie zabrał choroby ‚od razu’ ale sprawił, że dziecko wyzdrowiało 🙂 A Pani się nie poddała i wierzyła – wspaniale 🙂

 3. Dziękuję. Piękne świadectwo, mam trochę starszego syna ma 15 lat i jesteśmy przed badaniem EEG głowy i przed tomografia z powodów bólów głowy ale wierzę że będzie dobrze.Pozdrawiam i życzę zdrowia.

 4. Wiara i miłość do Najświętszej Panienki moga dużo zdziałać .Miłością jaką nas otacza jest wspaniała gdy czytałam miałam łzy w oczach Ciesze również z Tobą Renatko bo córeczka zapewne zostanie juz pod opieką Najświetszej Panienki.Ja też odmawiam pierwszy raz tą cudowną Nowennę Różańcową kończe za kilka dni….duzo dobrego mnie spotkało a przede wszystkim spokój …i nie mogę sie doczekać by napisać zeby napisać swoje świadectwo ale jeszcze musze poczekac ale wiem ze napisze zapłakana łzami szczęscia.Pozdrawiam i zycze dla Michalinki dużo usmiechu kazdego dnia i zdrowia dla Całej Waszej rodziny 🙂

 5. Dziękuje za to świadectwo. Mój syn Karol zawsze zdrowy zachorował w styczniu na cukrzycę 1.Ale ją nie trace nadziei że będzie remisja choroby . dziś zaczęła nowenne i twój wpis utwierdza mnie w mojej nadziei.Bóg jest miłosierny pozdrawiam Was serdecznie i cieszę się razem z wami

 6. Juz kiedys pisalam tutaj, ze trzy lata temu bylam zdiagnozowana „dwa polipy endometrialne”, ktore bardzo szybko rosly.
  Kilka lat wczesniej, czytalam o pewnej zakonnicy, ktora tez miala guzy na kobiecych narzadach i ze przykleila sobie medalik sw. Benedykta w okolicach chorego miejsca i caly czas trzymajac przyklejony ten medalik, odmawiala nowenne do sw. Benedykta. Po skonczonej nowennie zostala calkowicie uleczona.
  Polipy mialam ok. roku i juz dokuczaly mi tak, ze wiedzialam, ze bez operacji sie nie obejdzie. Zawierzylam wszystko Bogu i zrobilam dokladnie to samo co tamta zakonnica. Odmawialam nowenne do sw. Benedykta w starym rycie obiecujac sw. Benedyktowi rozglaszac i rozpowszechniac nowenne do Niego i przykleijam sobie medalik plastrem nie zdejmujac go nawet do kapieli. W ok. 5 dniu nowenny, poczulam ostry bol w chorych okolicach. Bol byl tak ostry, ze polecialy mi lzy z oczu. Po kilku minutach bol ustapil. Dzien po dniu zaczelam odczuwac ulge. Gdy po kilku tygodniach poszlam na badania kontrolne, bylam 100 procent pewna, ze juz nic nie wykaza. I rzeczywiscie tak sie stalo. Doktor powiedzial mi, ze wszystko sie rozpuscilo, ze czasem tak sie zdarza. Dziwne, ze nic nie rozpuszczalo sie przez rok, a jakos nagle rozpuscilo sie po nowennie.
  Pisze teraz i zawsze bede o tym pisac, bo to obiecalam sw. Benedyktowi. Od tamtej pory minelo juz dwa lata, a ja w dalszym ciagu jestem zdrowa.

  • Sunny, bardzo Cię proszę gdzie mogę kupić medalik św Benedykta z nowenną! Serdecznie pozdrawiam i życzę wielu łask Bożych.wiesia

   • Wiesia, nowenne w starym rycie znalazlam w ksiazce „Armia Najdrozszej Krwi Jezusa Chrystusa”. Wiem, ze rozne chodza opinie o tej ksiazce, ze niby nie ma imprimatur, ale w innych ksiazkach jest juz nowenna w nowym rycie, czyli bardzo splycona.
    Na jednej z konferencji ks. Glas mowil, ze on tez uzywa egzorcyzmy w starych rytach, ze sa jakby skuteczniejsze.
    Poza tym, wejdz na google, napewno jest nowenna. Medaliki mozna kupic w katolickich sklepach, nowenne pewnie tez. Moze nawet rosemaria ma.

  • Nie mogę znaleźć nigdzie w starym rycie. Znalazłam tylko to. Dobra jest?

   Nowenna do św. Benedykta
   W imię Ojca i Syna i Ducha Świętego. Amen.

   Modlitwy na kolejne dni nowenny

   1. Święty ojcze Benedykcie, szukający Boga samego, który pogardziłeś światem i jego ponętami, a zechciałeś służyć Bogu w samotności, oddając się modlitwie i umartwieniu, naucz nas gardzić przemijającymi dobrami i zwrócić serca ku najwyższemu Dobru. Wstaw się za nami do Boga i uproś nam łaskę… której tak bardzo potrzebujemy.

   Litania do św. Benedykta

   Święty Ojcze Benedykcie, módl się za nami ( 3 razy)

   3 razy – na podziękowanie Bogu za łaski udzielone św. Benedyktowi :
   Ojcze nasz,
   Zdrowaś Maryjo,
   Chwała Ojcu.

   2. Święty ojcze Benedykcie, gorliwy mnichu, który nieustannie starałeś się pamiętać o obecności Bożej, gdy uciekałeś od ludzi i zamieszkiwałeś skalne groty, spraw, prosimy, abyśmy także potrafili odchodzić od spraw światowych i zanurzać się w \bożej obecności i łasce. wstaw się za nami do Boga i uproś nam łaskę…, której tak bardzo pragniemy.

   Litania do św. Benedykta

   Święty Ojcze Benedykcie, módl się za nami ( 3 razy)

   3 razy – na podziękowanie Bogu za łaski udzielone św. Benedyktowi :
   Ojcze nasz,
   Zdrowaś Maryjo,
   Chwała Ojcu.

   3. Święty ojcze Benedykcie, aniele czystości, ty wobec pokusy nieczystości, położyłeś się wśród cierni i pokrzyw, by odeprzeć wszelkie nagabywania złego ducha, spraw prosimy, byśmy byli dalecy od wszelkiego brudu duchowego i moralnego. Niech twoje wstawiennictwo będzie nam tarczą przeciw wszystkim zakusom szatana, którego chcemy odeprzeć w twoje przemożne imię. wstaw się także za nami do Boga i uproś nam łaskę…której tak bardzo potrzebujemy.

   Litania do św. Benedykta

   Święty Ojcze Benedykcie, módl się za nami ( 3 razy)

   3 razy – na podziękowanie Bogu za łaski udzielone św. Benedyktowi :
   Ojcze nasz,
   Zdrowaś Maryjo,
   Chwała Ojcu.

   4. Święty ojcze Benedykcie, możny cudotwórco i miłosierny opiekunie maluczkich i potrzebujących. Jako za twoją przyczyną zmarły chłopiec cudownie został przywrócony do życia, św. Maur suchą nogą chodził po falach wodnych, a nieszczęsnemu Gotowi zatopione ostrze od narzędzia wypłynęło na brzeg wody, i samo połączyło się z rękojeścią, tak błagamy cię pokornie wstaw się za nami do Boga i uproś nam łaskę… na której nam tak bardzo zależy.

   Litania do św. Benedykta

   Święty Ojcze Benedykcie, módl się za nami ( 3 razy)

   3 razy – na podziękowanie Bogu za łaski udzielone św. Benedyktowi :
   Ojcze nasz,
   Zdrowaś Maryjo,
   Chwała Ojcu.

   5. Święty ojcze Benedykcie, zatroskany o dobro i zbawienie innych, ty chciałeś, aby wszystkim ludziom okazywano miłość, życzliwość i szacunek, przyczyń się, prosimy, by społeczność ludzka zrozumiała i szanowała prawa człowieka, szczególnie prawo do życia od poczęcia do naturalnej śmierci. Wstaw się też za nami do Boga i uproś nam łaskę… o którą błagamy.

   Litania do św. Benedykta

   Święty Ojcze Benedykcie, módl się za nami ( 3 razy)

   3 razy – na podziękowanie Bogu za łaski udzielone św. Benedyktowi :
   Ojcze nasz,
   Zdrowaś Maryjo,
   Chwała Ojcu.

   6. Święty ojcze Benedykcie, czcigodny patriarcho, który szerzyłeś wszędzie pokój i sprawiedliwość, spraw, by między ludźmi zapanowały pokój i pojednanie i prowadź ludzkość drogami miłości. Spraw, aby wszystkie narody zgodnie działały dla wspólnego dobra. A nam wyjednaj u Boga tę łaskę… o którą tak usilnie błagamy.

   Litania do św. Benedykta

   Święty Ojcze Benedykcie, módl się za nami ( 3 razy)

   3 razy – na podziękowanie Bogu za łaski udzielone św. Benedyktowi :
   Ojcze nasz,
   Zdrowaś Maryjo,
   Chwała Ojcu.

   7. Święty ojcze Benedykcie, mądry prawodawco, w dniach zamętu i trwogi umacniałeś się opoką słowa Bożego, daj nam w duchu Ewangelii sprawiedliwie, rozumnie i pobożnie żyć na tym świecie. A jakoś napisał z natchnienia Bożego Regułę życia monastycznego, wyróżniającą się mądrością, umiarem i poszanowaniem człowieka, spraw, aby wszyscy stanowiący prawa odznaczali się tymi przymiotami. A teraz wstaw się za nami do Boga i uproś nam łaskę…której tak bardzo potrzebujemy.

   Litania do św. Benedykta

   Święty Ojcze Benedykcie, módl się za nami ( 3 razy)

   3 razy – na podziękowanie Bogu za łaski udzielone św. Benedyktowi :
   Ojcze nasz,
   Zdrowaś Maryjo,
   Chwała Ojcu.

   8. Święty ojcze Benedykcie, który tak szczęśliwie przekroczyłeś próg śmierci, nakarmiony świętym Wiatykiem, błagamy cię, dozwól i nam dobrze przeżyć chwilę odejścia z tego świata. Niech nasze życie będzie dobrym przygotowaniem do wieczności, byśmy mogli spotkać się z tobą przed tronem Ojca Niebieskiego. A teraz wstaw się za nami do Boga i uproś nam łaskę… której tak bardzo potrzebujemy.

   Litania do św. Benedykta

   Święty Ojcze Benedykcie, módl się za nami ( 3 razy)

   3 razy – na podziękowanie Bogu za łaski udzielone św. Benedyktowi :
   Ojcze nasz,
   Zdrowaś Maryjo,
   Chwała Ojcu.

   9. Święty ojcze Benedykcie, patronie Europy, wejrzyj na nasze prośby i spraw, by nasz kontynent, a także cały świat postępował zgodnie z Ewangelią Chrystusową i respektował Boże przykazania. Wysłuchaj nasze błagania, zanoszone do ciebie, a my z naszej strony obiecujemy, iż przemożne orędownictwo twoje u tronu Bożego będziemy wielbić, aby coraz więcej ludzi garnęło się pod twoją opiekę i pod jej osłoną szczęśliwie osiągnęło zbawienie wieczne.

   Litania do św. Benedykta

   Święty Ojcze Benedykcie, módl się za nami ( 3 razy)

   3 razy – na podziękowanie Bogu za łaski udzielone św. Benedyktowi :
   Ojcze nasz,
   Zdrowaś Maryjo,
   Chwała Ojcu.

   Litania do św. Benedykta

   Kyrie, elejson. Chryste, elejson. Kyrie, elejson.
   Chryste, usłysz nas. Chryste, wysłuchaj nas.
   Ojcze z nieba, Boże, zmiłuj się nad nami.
   Synu Odkupicielu świata, Boże, zmiłuj się nad nami.
   Duchu Święty, Boże, zmiłuj się nad nami.
   Święta Trójco, Jedyny Boże, zmiłuj się nad nami.

   Święta Maryjo, módl się za nami.
   Święta Maryjo, Zwierciadło zakonnej doskonałości,
   Święty Ojcze Benedykcie,
   Święty Benedykcie, miłośniku krzyża,
   Święty Benedykcie, wierny naśladowco Jezusa Chrystusa,
   Święty Benedykcie, niezwykły w umartwianiu i surowości życia,
   Święty Benedykcie, miłośniku ubóstwa, czystości, posłuszeństwa, pobożności i wszelkich cnót,
   Święty Benedykcie, serafinie pałający miłością Boga i bliźniego,
   Święty Benedykcie, wzgardzicielu świata,
   Święty Benedykcie, ojcze nieprzeliczonych synów i córek duchowych,
   Święty Benedykcie, mistrzu wszelkiej doskonałości,
   Święty Benedykcie, ozdobo Kościoła Bożego,
   Święty Benedykcie, wdzięczny przybytku Ducha Świętego,
   Święty Benedykcie, zwierciadło bogomyślności,
   Święty Benedykcie, obrońco do ciebie się uciekających,
   Święty Benedykcie, patronie przeciw pożarom, piorunom, gradobiciu, nieurodzajom i głodowi,
   Święty Benedykcie, pocieszycielu smutnych i strapionych,
   Święty Benedykcie, patronie we wszelkiej potrzebie,
   Święty Benedykcie, uzdrawiający chorych znakiem Krzyża świętego,
   Święty Benedykcie, wspomożycielu konających,
   Święty Benedykcie, patronie dobrej śmierci,
   Święty Benedykcie, możny cudotwórco,
   Święty Benedykcie, aniele obyczajów i życia,
   Święty Benedykcie, następco patriarchów,
   Święty Benedykcie, podobny męczennikom,
   Święty Benedykcie, patriarcho mnichów,
   Święty Benedykcie, wzorze przełożonych,
   Święty Benedykcie, chwało wyznawców,
   Święty Benedykcie, naśladowco Apostołów,
   Święty Benedykcie, wielką chwałą ukoronowany,
   Święty Benedykcie, patronie Europy,

   Baranku Boży, Który gładzisz grzechy świata, przepuść nam, Panie,
   Baranku Boży, Który gładzisz grzechy świata, wysłuchaj nas, Panie,
   Baranku Boży, Który gładzisz grzechy świata, zmiłuj się nad nami.

   Módl się za nami, Święty Ojcze Benedykcie,
   Abyśmy się stali godnymi obietnic Chrystusowych.

   Módlmy się:
   Wszechmogący, wieczny Boże, który nas przykładem świętego Benedykta do umiłowania doskonałości zachęcasz, oczyść serca nasze i napełnij łaską Twoją, ażebyśmy przez nią z Tobą złączeni wytrwali w dobrych postanowieniach naszych i służyli Ci wiernie do śmierci, a przez to osiągnęli szczęśliwość wieczną. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

   ( Źródło; Módlmy się… Do Św. Benedykta)

  • Odmówiłam Nowennę do św. Benedykta i przykleiłam sobie medalik na bolące miejsce. Po jednej z Nowenn doznałam uzdrowienia żołądka, gdyż od dłuższego czasu bolał mnie, a przy zmianie pogody b.duży ból- prawie miałam brać tabletki. Teraz wszystko dobrze. I po kolejnej Nowennie przestały boleć mnie stawy na zmianę pogody. Bolało mnie strasznie, zawsze musiałam sobie Fastum smarować. Teraz z 2 miesiąc już nic nie boli 🙂

 7. Niesamowite świadectwo… tez się popłakałam. .. Życzę Wam opieki Matki Bozej nadal i zdrowia dla corci. Pozdrawiam

 8. Dziekuję za Twoje piekne świadectwo..bez łez nie można je przeczytać..:) Wiara i pełne zaufanie czyni cuda. Będąc małą dziewczynką, zachorowała b.poważnie moja ciocia, która mnie wychowywała. Nikt nie dawał jej szansy przeżycia nagłej operacji. Dostałam nowennę od jej znajomej do św.Benedykta, nic o nim nie wiedziałam, miałam 9 lat ale w środku czułam więcej jak przekonanie, że jak poproszę wraz z takim wstawiennictwem świętego Benedykta o którym opowiedziała mi ta pani i odmówię różaniec to napewno Pan Bóg i Maryja pomoże. Nie zawiodłam się, przeżyła i żyła chodź było jej ciężko kolejne w „prezencie” 20 lat.
  Zdążyła mnie sama wychować a ja chodz po części spłacić „dług” jej poświęcenia dla mnie. Pan Bóg dał mi Ją-człowieka Anioła a ona każdego dnia dziękowała za przedłużenie życia, które dostała w darze. Dla Boga niema rzeczy niemożliwych..zwłaszcza z takim wstawiennictwem:) Życzę Błogosławieństwa Bożego i wiary w to co po ludzku wydaje się niemożliwe:)

 9. Bardzo się spłakałam czytając świadectwo. Niech Matka Najświętsza opiekuje się i czuwa nad Twoją Michalinką. Wszystkiego dobrego Kochani! Z Panem Bogiem!

 10. Mam równiez blizniaki w podobnym wieku, chlopaka i dziewczynke. To moje najwiekszcze szczescie. Nie wiem co powiedziec. Zucze duzo sil i zdrowia.

A Ty co o tym myślisz? Napisz!