Luba: „Strąca władców z tronu, a wywyższa pokornych” (Łk 1,52)

Luba: „Strąca władców z tronu, a wywyższa pokornych” (Łk 1,52). Ona, pokorna i cicha Służebnica Pańska, została Królową wszechświata. Jej urząd królewski polega na rozdawaniu łask Bożych ludziom i wypraszaniu miłosierdzia Bożego. „Strąca władców z tronu, a wywyższa pokornych” (Łk 1,52). Ona, pokorna i cicha Służebnica Pańska, została Królową wszechświata. Jej urząd królewski polega na rozdawaniu łask Bożych ludziom i wypraszaniu miłosierdzia Bożego.

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus
Ukończyłam właśnie piątą Nowennę Pompejańską i już zaczęłam kolejną. W tych trudnych czasach intencji do modlenia wciąż przybywa i w Bogu jedyna nadzieja, a Matka Boża jest najlepszą Pośredniczką dla nas. Nie mogę powiedzieć, że zostałam wysłuchana i problemy po kolei znikają, ale też powoli rozwiązują się, blakną, mniej przygnębiają. Zastanawiające jest dla mnie, że w tych samych realiach życiowych są chwile, kiedy czuję się zrozpaczona a potem życie staje się piękne, dusza śpiewa „Hosanna..”, zgadzam się z wolą Boga.
Wiem na pewno że Pan Bóg chce, abyśmy byli szczęśliwi i mieli życie w obfitości.
Nowenna dużo mi dała do przemyślenia i zrozumiałam, że nie może być tylko lekko, łatwo i przyjemnie, a na koniec życia wyróżnienie. Wszystko jest po coś. Nasze doświadczenia są na miarę naszych możliwości, ale jako stworzenia słabe musimy prosić o pomoc Ojca w Niebie i Matkę Najświętszą, bo własne siły są ograniczone.
Co daje mi Nowenna Pompejańska?
Odmawiając ją codziennie mam poczucie, że nie jestem sama , cały czas odczuwam na sobie pomoc Jezusa i Maryi.
Ciągle zauważam, że mimo wielu trosk otrzymuję całe strumienie łask od Boga.
Za wszystko dziękuję Ci Matko Najświętsza.
Niech nas wszystkich Maryja prowadzi i wstawia się za nami do Jezusa . Ta modlitwa ma niesamowitą moc, bardzo „wciąga”, daje nadzieję, ukojenie i wiarę, że Bóg wie co dla nas jest najlepsze. Pozwala zrozumieć sytuacje w których się znaleźliśmy. Nowenna stała się częścią mojego życia, wszystkich zachęcam do odmawiania tej cudownej modlitwy. Tych co się obawiają , że nie dadzą rady zapewniam, że czas i siły zawsze się znajdą, a spotkanie z Maryją w modlitwie jest wspaniałym przeżyciem.
Zacznij się modlić.

Helena Pelczar

- zapomniana stygmatyczka

Spisana przez naocznych świadków. Świadectwo objawień Pana Jezusa

i Maryi. Historia przyjaźni z Aniołem Stróżem.

A Ty co o tym myślisz? – Napisz komentarz

avatar
  Powiadamiaj mnie o odpowiedziach  
Powiadom o

A kim dla Ciebie

Wejdź na maryjne

jest Maryja?

ścieżki wraz 

z księdzem Piotrem

i udaj się w niezwykłą

duchową podróż…