Agnieszka: Uzdrowienie relacji w małżeństwie

Pragnę złożyć świadectwo na chwałę Matki Najświętszej: nowennę pompejańską odmawiałam trzykrotnie w ciągu 2 ostatnich lat. Każdorazowo zostałam wysłuchana i obdarzona potrzebnymi łaskami. Ostatnią nowennę skończyłam odmawiać dzisiaj – prosiłam o uzdrowienie relacji w moim małżeństwie. Maryja nie zawiodła mnie i w znacznej mierze relacje między mną a mężem się poprawiły – wcześniej często kłóciliśmy się i oboje w czasie kłótni raniliśmy się. Teraz oboje jesteśmy bardziej wyciszeni, okazujemy sobie więcej czułości i miłości. Mój mąż sam z siebie zaczął zastanawiać się nad rozpoczęciem nowenny. Zdaję sobie sprawę, że jeszcze wiele pracy przed nami, ale wiem, że Maryja nas nie zostawi i będzie nas wspierać.

Muszę również napisać, że często w swoim życiu prosiłam Matkę Najświętszą o pomoc, nie tylko poprzez nowennę, i zawsze mnie wysłuchiwała w swojej dobroci i matczynej miłości. Niestety ja czasem bez zastanowienia składałam obietnice, że podejmę post lub inne rodzaje wyrzeczeń. Rzadko mi się udawało dotrzymać słowa. Dzięki ostatniej nowennie widzę, jak bardzo Maryja mnie kocha mimo moich słabości i ułomności. Dzięki modlitwie otrzymałam łaskę bardziej dojrzałej relacji z Maryją i dziś widzę jak ważne jest dotrzymywanie złożonych obietnic. Wszystkim wątpiącym polecam spróbować dać się prowadzić Matce Najświętszej, gdyż dzięki Jej kochającemu sercu mamy prawdziwą szansę na dotarcie do serca Pana Jezusa.

Chcesz widzieć świadectwa nowenny pompejańskiej na Facebooku?
To proste – kliknij na >>POLUB >>

59 myśli na temat „Agnieszka: Uzdrowienie relacji w małżeństwie

 1. 33 OBIETNICE JEZUSA
  związane z odprawieniem Nowenny pierwszych sobót następujących po sobie 9 miesięcy, ku czci Niepokala­nego Serca Maryi, w duchu wynagrodzenia Mu za zniewagi

  1. Wszystkiego, o co dusze proszą Moje Serce przez Se­r­­ce Mojej Matki, o ile jest to zgodne z Bożymi pragnie­nia­­mi i jeśli proszą Mnie z ufnością, udzielę im już w czasie odprawiania Nowenny.
  2. We wszystkich okolicznościach życia będą cieszyć się spe­cjalną obecnością Mojej Matki i Moim błogosła­wień­s­t­wem.
  3. W nich samych i w ich rodzinach zapanuje pokój, har­mo­­nia i miłość.
  4. W ich rodzinach nie będzie zgorszeń ani niespra­wie­d­li­wości.
  5. Małżonkowie nie rozwiodą się, a rozwiedzeni powrócą do domu.
  6. Rodziny będą żyć w harmonii i wytrwają w prawdziwej wierze.
  7. Matki, które są w stanie błogosławionym, będą się cie­szyć szczególną opieką Mojej Matki i otrzymają wszy­stko, o co poproszą dla siebie i dla swojego dziecka.
  8. Biedni znajdą mieszkanie i pożywienie.
  9. Dusze znajdą umocnienie w trudach na modlitwie i na­uczą się kochać Boga, bliźniego i swoich nieprzyjaciół.
  10. Grzesznicy nawrócą się bez wahania, nawet jeśli No­wenna jest odprawiana za nich przez inną osobę.
  11. Grzesznicy nie wpadną ponownie w swe grzechy i znaj­dą nie tylko ich przebaczenie, lecz ponadto nie­winność daną przez Chrzest, przez doskonały żal i miłość.
  12. Kto odprawia tę Nowennę w stanie łaski, nie obrazi potem Mojego Serca żadną ciężką winą aż do śmierci.
  13. Dusza, która się szczerze nawraca uniknie nie tylko og­nia piekielnego, lecz ponadto kary czyśćcowej.
  14. Dusze letnie staną się gorliwe i trwając w gor­li­wości doj­dą szybko do największej doskonałości i świę­tości.
  15. Jeśli rodzice lub inni członkowie rodziny odprawią No­wennę, żadne z ich dzieci ani inny członek rodziny nie będzie potępiony.
  16. Wielu młodych znajdzie dzięki Nowennie wezwanie do kapłaństwa i życia zakonnego.
  17. Ci, którzy utracili wiarę odzyskają ją, a zabłąkani po­wró­cą do prawdziwego Kościoła.
  18. Osoby duchowne i zakonne pozostaną wierne po­woła­niu; nie­wierni otrzymają łaskę nawrócenia i powro­tu.
  19. Rodzice i przełożeni będą wspierani w ich troskach nie tylko duchowych, lecz i materialnych.
  20. Dusze łatwo oprą się pokusom ciała, świata i szatana.
  21. Pyszni staną się szybko pokorni, a pogrążeni w nie­na­wi­­ści pozwolą się zwyciężyć miłości.
  22. Dusze gorliwe rozradują się słodyczą modlitwy i o­fia­­ry. Nie będzie ich nękał niepokój, strach i zwąt­pie­nie.
  23. Umierający nie będą musieli walczyć ze śmiercią ani prze­ciwko ostatnim zasadzkom szatana. Śmierć nagła i nie­przewidziana nie zaskoczy ich.
  24. Umierający zaznają głębokiego pragnienia życia wie­cz­ne­­go i zdadzą się na Moją wolę, umierając w ramio­nach Mojej Matki.
  25. Na sądzie zaznają specjalnej opieki Mojej Matki.
  26. Dusze otrzymają łaskę odczuwania współczucia i mi­ło­ś­ci rozważając Moją Mękę i cierpienia Mojej Ma­­t­ki.
  27. Dusze dążące do doskonałości dostąpią zaszczy­tu o­t­rzy­­­mania głównych cnót Mojej Matki: pokory, czy­s­to­ś­ci i miłości.
  28. W chorobie czy w zdrowiu będzie im to­wa­rzy­szyć ra­dość wewnętrzna i zewnętrzna oraz uspokojenie.
  29. Dusze spragnione duchowości otrzymają łaskę cie­sze­nia się bez większych trudności stałą obecnością Mojej Matki, a nawet Moją.
  30. Dusze, które poczyniły postępy w zjednoczeniu mis­ty­cz­nym, otrzymają łaskę odczuwania, że to żyją już nie tyle o­ne same, lecz że Ja żyję w nich. To znaczy, że to Ja ko­cham w ich sercu, modlę się w ich duszy, mówię przez ich usta i że posługuję się w działaniu całym ich bytem. Przeżyją cu­downe doświadczenie polegające na odczu­ciu, że każde po­ruszenie w nich dobra, piękna, święto­ś­ci, pokory, łagod­ności, posłuszeństwa, szczęś­cia, cudo­w­ności, to we wszy­st­kim i zawsze JA SAM JES­TEM, Bóg wszechmocny, nieskończony, jedyny Pan i Bóg, jedyna Miłość.
  31. Dusze, które odprawiają tę Nowennę rozkwitną na ca­łą wie­czność jak czyste lilie wokół Niepokalanego Serca Mej Matki.
  32. Ja, Boski Baranek, w Moim Ojcu z Duchem Świętym, rozraduję się wiecznie tymi duszami, które rozbłysną na Niepokalanym Sercu Mojej Matki jak lilie i które dzię­­­ki Memu Najświętszemu Sercu dojdą do chwa­ły.
  33. Dusze spragnione tego, co duchowe, po­stą­pią szybko naprzód w praktykowaniu wiary i cnotliwego życia.

 2. tylko nawrócony może nawracać, tylko uzdrowiony może uzdrawiać….

  jeżeli Tobie nie pomogła ta nowenna to komu pomoże ?

 3. Znowu klamiesz, juz wczesniej dawalem swiadectwo na pytanie pani Anny, mozesz sobie odszukac lub zapytac formuowiczow, Sunny byla bodajrze obecna przy wymianie korespondencji na ten temat i tez swoja opinie wyrazila, moze bedzie tak uprzejma i potwierdze jako osoba z pewnym autorytetem i doswiadczeniem na tym forum.
  Zajelo Ci prawie 2 muesiace na kolejna glupia zaczepke atak na nie wiadomo co, przeszkadza Ci ze ludzie moga uczesczac na pierwszosobotnie nabozenstwa i wypraszac laski dla siebie i swoich rodzin. Widocznie sam nie masz wlasnej rodziny i nigdy nie walczyles o ukochane osoby, gdybys byl mezem przez duze M i zamiast sie poddawac przy pierwszej probie jak wiekszosc dzisiejszych facetow, natomiast walczyli z calych sil za ta ktora kochasz szukajac wszelkich mozliwych sposobow, i kiedy w koncu zdobylbys to o co tak gorliwie walczyles pisalbys inaczej. Lub gdybys walczyl o zbwienie kogos z osob Ci bliskich robilbys podobnie.
  Niestety nalezysz do osob ktore probuja chwalic sie czystymi raczkami, czystymi w swoim wlasnym mniemaniu, czystymi dlatego ze sa puste oraz nigdy nie stoczyly zadnej istnej i komus przydatnej bitwy.
  Dwa miesiace, czychania i znowu kicz.

  Wez sie w garsc, siebie a nie swojego …..

  Taki cytat gdzies zaslyszany.

 4. Lepszy złodziej niż ten, co stale kłamstwem się posługuje,
  obydwaj zaś zgubę odziedziczą w spadku.

  Cytat z ksiegi Madrosci Syracha, rozdzial 20, wers 25

 5. Łukasz 84…..To nie miejsce na zaczepki i złośliwości….Niczym sie nie wykazałeś oprócz swojej głupoty. Przenieś sie z dyskusją na Onet, tam możesz brylowac i nadymać sie. Zostaw Bogusława w spokoju i posłuchaj mądrego człowieka. Pozdrowienia dla pana Bogusława!

 6. Kolejna nieprawdaz, nabozenstwo 9 ciu sobot nie jest zadna przerobka Fatimskiego, pochodzi z objawieniami na Wegrzech, i ma swoja odrebnosc, wszytkie wzmianki na ten temat jasno o tym mowia.
  Nie pisze zeby z Toba polemizoeac, ani Cie przekonywac ani odpowiadac na czyjes zaczepki, bo kazdy wie na Tym forum ze takie aktywnosci mnie nie interseuja.
  Moja odpowiedz wynika jedynie z faktu, ze znowu poslugujesz sie nieprwada (nawet nie polprawda) moze 1/10 prawda. Zadnych info o nabozenstwie fatimskimi ani jego modyfikacjach nigdy nie zamieszczalem, co kazdy forumowicz potwierdzi.
  Oba nabozenstwa bardzo lubie, a to 5 ciu sobot, na prosbe dwuch osob, w tym jednej, ktora na tym forum cos czasem napisze zostalo wprowadzone w naszej parafi kilka lat temu, i do dzis cieszy sie spora popularnoscia.

  Nie wiadomo o co Ci tak naprawde chodzi z ta niechecia, do nabozenstwa ku czci Matki Bozej, w Tym konkretnymi przypadku 9 ciu sobot.

  Zastanow sie po ktorej jestes stronie, bo komu najbardziej zalezy na zniszczemia kultu Maryjnego i pobozmosci Maryjnej, to osobom na tym forum tlumaczyc nie trzeba.

  Male pieski szczekaja najglosniej, szczegolnie gdy przechodzaca osoba idzie droga po drugiej stronie szczelnie zamknietego ogrodzenia.

  • Calkowicie potwierdzam slowa Boguslawa. Ja nawet podawalam tytul ksiazki gdzie opisana jest prosba Pana Jezusa do siostry Marii ” Maryja Zwycieska Krolowa Swiata” o rozpowszechnianie nabozenstwa 9 pierwszych sobot i podane powyzsze obietnice. Wiele osob pisalo juz o spelnionych obietnicach i ja jestem jedna z nich. Absolutnie Pan Jezus nie zakazal pieciu pierwszych sobot, czyli mozna odprawiac i jedno i drugie nabozenstwo. To tak samo jak jest Majowka i Roraty i Nieszpory itd.
   Wydaje mi sie, ze Lukasz jest Swiadkiem Jehowych i tylko tyle umie, co cytowac fragmenty z Pisma Swietego. W tym oni sa lepsi nawet od niejednego ksiedza, ale nic poza cytatami nie reprezentuja.

   • Sunny dopiero co polecałaś Armie N. Krwi Chrystusa – modlitewnik sekty melanistów a mnie nazywasz świadkiem jehowym

    • Drogi kolego, to forum po pewnej buzliwej sprzeczce w listopadzie zeszlego roku, zaczelo naprawde miec klase, dlaczego chcesz je zrownac z poziomem bazaru, czy czegos w rodzaju gazety wyborczej.

     Jesli ktos zaczyna obrzucac kogos blotem, znaczy ze traci grunt pod nogami.

    • Polecalam nowenne do sw. Benedykta ktora znalazlam w owej ksiazce. A tylko Jehowi z taka zapalczywoscia zwalczaja nabozenstwa do.Matki Najswietszej. Rowniez pomodle sie za Ciebie do Matki Bozej zeby Cie miala w swej opiece.

  • Bogusławie cytowanie 33 obietnic Chrystusa nie potwierdzonych przez kościół jest zwodzeniem i zamierzam o tym szczekać od czasu do czasu

 7. Mk 9, 38 – 41

  Wtedy Jan rzekł do Niego: „Nauczycielu, widzieliśmy kogoś, kto nie chodzi z nami, jak w Twoje imię wyrzucał złe duchy, i zabranialiśmy mu, bo nie chodził z nami”. Lecz Jezus odrzekł: „Nie zabraniajcie mu, bo nikt, kto czyni cuda w imię moje, nie będzie mógł zaraz źle mówić o Mnie. Kto bowiem nie jest przeciwko nam, ten jest z nami. Kto wam poda kubek wody do picia, dlatego że należycie do Chrystusa, zaprawdę, powiadam wam, nie utraci swojej nagrody.

 8. Juz widze u Ciebie pozytywne zmiany i az przyznam Ci W jednej kwestii racje chodzi o to szczekanie.

  Natomiast z dedukcja Twoja nadal lipa. Te 33 nie sa ani jakis rewolucyjne ani wymyslne, I wszystkie 33 sa tylko o wzroscie pobozmosci, umocnieniu zycia rodzinnego i otrzymywanie tego o co sie prosi jesli jest zgodne z wola Boza.

  A powyzsze argumenty sa i w pismie Sw i objawieniach swietych, dzienniczku Faustyny i nauce kosciola. Tylko ta liczba 33 tak Ci zajmuje wyobraznie ze nie dostrzegasz tego co naprawde jest dalej.

  Nastepna sprawa, ze jesli sie za kogos modlisz zawsze jest margines wolnej woli, gdzie osoba za ktora sie modlisz mimo iz Bog stworzy komfortowe warunki do przyjecie danej Laski ze tylko glupi lub slepy by nie skorzystac, czlowiek jako istota wolna moze to w swej zatwardzialosci i uporze moze odrzucic. Jezus modlil sie za wszystkich apostolow gdy diabel domagal sie poddania ich probie, poczytaj o ostatniej wieczerzy, a Bog oczywiscie Go wysluchal, ale Judasz na wlasne zyczenia z laski i milosierdzia nie skorzystal.

  Myslenie o Tym nabozenstwie jak o jakis cudownych tabletkach, na poped, grzech i urode jednym (3 w 1, lub 33 w 1) jest daleko posunieta naiwnoscia na poziomie Jana K.

  Panie Kowalski przepraszam ze uzywam Twojej osoby jako porownania literackiego, obiecuje modlitwe za Pana o potrzebne laski I Boze blogoslawienstwa, ktorych pan potrzebuje.

  Komentarz jest glownie dla tych ktorzy, probuja rozeznawac nabozenstwo 9 ciu sobot niz do Lukasza84, ktory moim zdaniem jest nieszkodliwym choc czasem irytujacym krytykantem

  • czemu piszesz o dzienniczku Faustyny – tam są słowa Jezusa za każdym razem:

   Nie zrobisz nic bez zgody kościoła

   ty kopiując te obietnice – zwodzisz ludzi, wiesz dobrze, że nie ma żadnej zgody, nie są potwierdzone, to jest wyraźnie wbrew woli Jezusa i o tym piszę do ciebie za każdym razem

   • Mniemam, ze to od Cebie uslyszymy cos o Dzienniczku Faustyny zamiast kopiowania suchych cytatow z Biblii nie popartych zadnym Twoim osobistym rozwazaniem ani doswiadczeniem. A tak na marginesie to Lukasz ile ty mozesz miec lat?

 9. Czesiu, poniewaz nie lubie powtarzac, co kiedys bylo zwane malpowaniem (papuga zawsze druga) pojde o krok dalej, i pomodle sie za Ciebie o to blogoslawienstwo. Pozdrawiam

 10. Łukaszu 84. Nie będę obłudna i przyznam, że znam ten stan, kiedy wkurzymy się na coś innego i wbijamy ząbek w kogoś, kto się akurat nawinął, ale Ty tak nie działasz. Masz obsesyjne wątki i osoby, do których się czepiasz, bez względu na to, co napiszą i „chronione”, które choćby bluźniły, to Ty się w tym dopatrujesz przekazu biblijnego. Rzeczywiście chętnie cytujesz Pismo, ale gość Jezusa na pustyni też to robił.
  Sam sobie naprawdę odpowiedz, o co Ci chodzi, jako KTO to piszesz, bo do tej pory rzecz wygląda jakbyś dziurę w tożsamości wypełniał frazesami religijnymi i psychologicznymi, i desperacko szukał ramy, którą chcesz obrysować kontury postaci nazwanej imieniem Ewangelisty z doklejonym rokiem urodzenia samej Dody. Domyślamy się, że wolałbyś odwrotnie, ale nikt nie wie (nawet Ty), kiedy się św, Łukasz urodził plus musiałbyś wtedy dopisać przed Chrytusem, a to jakoś tak by niezręcznie wyglądało, z uwagi na główny „login”.

  Żeby się zbudować jako Ktoś, wybrałeś status obrońcy objawień fatimskich, ale MB Fatimska nie tylko na tym forum trzyma się mocno i nawet islamiści jej nie zagrażają, ani ich zony (tam co druga to Fatima).
  Chłopie, jesteś w wieku, w którym warto pograć w piłkę, potrenować na siłowni, poderwać jakąś fajną dziewczynę, a potem podziękować Bogu za to wszystko, za to że się żyje, kocha, rusza, zamiast hodować hemoroidy przed komputerem (grożą wszystkim nierozruszanym). Wtedy, taki spocony i szczęśliwy, może się sam z siebie pośmiejesz, zauważysz, że szyszak i zbroja są OK, ale na na koniu siedzi się przodem do łba.
  Żeby było jasne: piszę to wyłącznie jako zwierzę z gatunku torbaczy, bo merytorycznie to się kiedyś z naiwności w tę dyskusję włączyłam o dziewięciu sobotach i już więcej nie będę (wtedy myślałam, że Ty prawdy szukasz). Teraz uważam Cię za tuzinkowego trolla, a torby i torbacze czasem miewają ochotę na tę mocno naoctowaną przekąskę, jak za dużo słodyczy się najedli. Przy okazji sprawdzam, jak wygląda uczestnictwo w stadnym ataku, bo na ogół działam jako samotnik i nie lubię się dzielić upolowaną drobnicą. Poklikaj sobie w komentarz, to zniknie z forum, ale Tobie niczego od tego nie przybędzie.

 11. Chciales czyms zablysnac, a wyszlo Ci jak wyszlo. Nie wiele sie nsuczyles przez te dwa miesiace. Tez bierzesz jakies Tabletki, ktore obnizaja sprawnosc organizmie w tym organu odpowiedzialnosci za myslenie.
  Jesli na ktores z powyzszych pytan odpowiedziales sobie tak, to wez przyklad z Jana Kowalskiego, i wyrzuc je do kosza, kilka godz temu pisal ze tak wlasnie zrobil, co znaczy ze nie zupelnie beznadziejnych przypadkowo. Brawo panie Kowalski, powoli z Boza pomoca wyjdziesz na ludzi

   • Janku bierz sobie te slowa do serca. Bo Bog jest z Ciebie dumny jesli kroczysz Jego sciezkami i postepujesz wedlug Jego praw. A prawo czystosci jest jednym z nich.
    Ktos juz sie pogubil i nie wie co pisze.

   • Panie Łukaszu – to może razem z Panem Jankiem szczerze powymieniajcie się doświadczeniami na maila, bo nie chcemy tutaj Forum Ornitologicznego, choćbyśmy dzięki temu mieli poznać nowe zwyczaje ptaków. My tu w większości jesteśmy skromni prowincjonalni katolicy i nie każda wiedza nam się przyda w życiu i nie każda szczerość przyniesie duchowy pożytek. Praktyczną korzyść tez niekoniecznie: ja mam prawie 70 lat, włosy siwe, ale gęste. Nie jestem tez dermatologiem ani psychiatrą. Nikt nikomu nie pomoże, musicie Panowie we dwójkę porównać tabletki i pióra, przepraszam, włosy.
    Jakoś nie było widać Waszej szczerzej przyjaźni na forum, więc czarno tę wymianę widzę. Chyba jednak na seksuologu i księdzu się skończy. Jak dla mnie może być to babka zielarka, bylebym już nie widziała dwusetnego wpisu jak z czasopisma „Bravo”, bo to nie jest normalne na TYM FORUM.

    • I zazdroszczę Pan tej młodzieńczej pewności, co do tego, z czego Bóg jest dumny, a z czego nie jest, choć nie wiem, o jakie źródło Pan ją opiera, bo raczej nie Ewangelię. Mój ulubiony Gombrowicz nazywał taką „szczerość”, z której Bóg miałby być dumny, zgwałceniem kogoś przez uszy, ale to był, jak wiadomo, bezbożnik. Duma byłaby, gdyby Pan Janek poszedł z tym do konfesjonału, a Pan modliłby się z nim razem, żeby te problemy nie wróciły. Niekoniecznie w „Róży”, „Pod Twoją obronę…” wieczorem albo coś takiego krótkiego. Ja obiecuję się za Was pomodlić dzisiaj i za to, żeby Panem Jankiem zajęli się odpowiedni fachowcy, a Pan nie musiał. Trochę się pogubiłam, bo w telewizji same manifestacje: Pan był tu chyba od Obrony Fatimy przed Panem Bogusławem i skąd tu wyskoczył Pan Janek?

 12. O to dlaczego:

  Slowo Boze mowi 1J 5, 14 – 15

  Ufność, którą w Nim pokładamy,
  polega na przekonaniu,
  że wysłuchuje On
  wszystkich naszych próśb zgodnych z Jego wolą.
  A jeśli wiemy, że wysłuchuje wszystkich naszych próśb,
  pewni jesteśmy również posiadania tego, o cośmy Go prosili.

  A w dzienniczku Sw Faustyny, Pan Jezus potwierdzam, ze wysluchuje prosb zgodnych z Jego wola.

  O to dlaczego.

  A ze nie rozerwalnosc malzenstwa jest Jego wola, niewinnosc dzieci i nawrocenie ludzi o tym Pan Jezus mowi w ewangelich.

  Chcesz namiary na to tez?

  A kosciol w zadnym dokumencie nie zabronil modlitw o jednościa malzenstw, ochrone dzieci przed zlem i nawrocenie grzesznikow.

  To odniesienie do KKK bylo w Twoim przypadku
  Probs tonacego zlapania sie brzytwy. Coz Tym razem tez Ci nie wyszlo, ale to nie koniec swiata. Jutro tez jest dzien. Gadaj zdrow. Nie mam juz czasu juz Ci dzis odpisywac wiec czuj sie wolny I poszczekaj sobie troszke – cytuje teraz Twoje wlasne slowa wiec nie mozesz miec o nie do mnie pretensji. No chyba ze bedziesz przeczucie sam sobie jak JK

 13. Przeczyl, sam sobie jak JK,

  a Twoje z Nim spoufalanie istnie moze swiadczyc ze cos Was laczy, w zyciu nie polecalbym juz nikomu leczyc sie w Szczecinie. Jakies podejrzane farmaceutyki, ktos Tam.moze rozprowadzac.

 14. Juz sie nie moge doczekac jak jutro pojde do pracy, i zapodam chlopakom ten ptasi tekst Gabrieli, nie konieczne sie z Nia zgadzalem w przeszlosci, i czasem sam sobie prywatnie myslalem ze moze przesadza, ale dzis kompletnie
  zalatwila wszystkich mieczakow, jednym zdaniem.

  Znowu przyznam ze nie lubie po kims powtarzac, ale dzis bylas naepsza z najlepszych.

  I oby mlodziez nasza meska doprze to powiedzenia sobie do serca wziela. Nic dodac nic ujac.

 15. Syr 15, 11 – 20

  Nie mów: „Pan sprawił, że zgrzeszyłem”,
  czego On nienawidzi, tego On nie będzie czynił.
  Nie mów: „On mnie w błąd wprowadził”,
  albowiem On nie potrzebuje grzesznika.
  Pan nienawidzi wszystkiego, co wstrętne,
  i nie pozwala, by ci, którzy się Go boją,
  mieli z tym styczność.
  On na początku stworzył człowieka
  i zostawił go własnej mocy rozstrzygania.
  Jeżeli zechcesz, zachowasz przykazania:
  a dochować wierności jest upodobaniem.
  Położył przed tobą ogień i wodę,
  co zechcesz, po to wyciągniesz rękę.
  Przed ludźmi życie i śmierć,
  co ci się podoba, to będzie ci dane.
  Ponieważ wielka jest mądrość Pana,
  potężny jest władzą i widzi wszystko.
  Oczy Jego patrzą na bojących się Go –
  On sam poznaje każdy czyn człowieka.
  Nikomu On nie przykazał być bezbożnym
  i nikomu nie zezwolił grzeszyć.

 16. Bogusławie, są takie zapiski, z których jestem bardziej dumna, jak to, co napisałam wczoraj do Cierpliwej – „czułam, że mi serce pałało”, a teraz to taka niska satysfakcja, bo przecież to w sumie kopanie leżącego. Co do strzału w środek tarczy w słownych potyczkach, to oddaję wieniec zwycięstwa mgm, bo ważną rzecz z tego wydobyła. Ja byłam teraz tylko złośliwa.

 17. Co prawda to prawda. Wczorajszy komentarz Gabrieli wryl mi sie w serce, dzisiaj mgm wyprostowala cala dyskusje.
  Nierozumie tylko, dlaczego Lukasz podnosi caly ten rwetest o pierwsze soboty. Ktos bedzie chcial to moze nawet i kazda sobote chodzic do kosciola i czy laski za to nie otrzyma?
  Sa ludzie ktorzy chodza codziennie do kosciola no i ktore wtedy pierwsze soboty beda im zaliczane?
  Fatimskie, czy te od siostry Marii?
  Pewnie to juz za duza matematyka dla Pana Boga.
  Z Bogiem kochani.

 18. Gabrielo odnosnie Kowalskiego jeszcze oraz innych amatorow ptasiej grypy

  w pewnym sensie nie do konca rozumiesz znaczenia swojej wypowiedzi, ale mnie ona szczegolnie wazna jawi sie w kontekscie wypowiedzi ksiedza Piotra Glasa w jednym z jego ostatnio zamieszczinych nauczan na Youtubie.

  znamy ta postac i wiemy jakim orendownikiem czystosci jest i jako jeden z nielicznych obnazyl prawdee na temat zniewolen seksualnych mlodziezy, czsczegolnie pornografia i masturbacja, ktorych to pandemie mamy w obecnych czasach

  porownal on to zniewolenie do raka pluc, tzn ze gdy chory na takiego raka przychodzi do pulmunologa z prosba o leczenie, oswiadczajac ze nie chce rzucic palenia bo mu smakuje, madry lekarz nie traci wiecej czasu dla niego i oswiadcza ze dopuki nie rzuci palenia nie bedzie z nim wogole rozmawial na temat leczenia a co dopiro o rozpoczeciu leczenia.

  Te filmik, szczegolnie Demony seksu, jasno i przejrzyscie pokazuja ze grzech ten ma skutki przynajmniej w kiliu wymiarach

  1) duchowym

  2) psychicznym

  3) fizycznym tzn zdrowia ciala

  4) spolecznym itd.

  jesli chodzi o duchowy i psychiczny, praktycznie kazada z osob zniewolonych tym grzechem mowi o depresji, poczuciu wewnetrzej pustki, wypaleniu wewnetrznym, poczuciu beznadzieji i rozpaczy nawet. mozna powiedziec duchowej smierci.

  biblia mowi w ksiedze rodzaju, rozdz 38, wers 10:

  Złe było w oczach Pana to, co czynił Onan, i dlatego także zesłał na niego śmierć.

  pobnie jak w raju, Bog mowil o smierci po zjedzeniu jablka, i mimo iz Adam i Ewa zyli fizyfizyczne cznie o zjedzeniu jablka nie zyli juz duchowo, tak samo i w tym przypadku, Mimo iz pierwszy z onanistow czyli onan umarl fizycznie, kazdy z jego nasladowcow, mam na mysli osoby uzaleznione umiera duchowo.

  Jesli chodzi o fizyczne skutki, to znowu, wiekszosc tych chlopakow na forach i stronach poswieconych temu uzaleznieniu a jest ich kilka przynajmniej calkiem poczciwych, przyznaja sie do roznych zaburzen zdrowotnych, problemow z erekcja, przedwczesnego wytrysku, notorycznego zmeczenia, brakiem pobudzenia w przypadkach nawiazywania relacji z prawdziwymi kobietami td.

  i znowu Pismo swiete mowi w pierwszym liscie do Koryntian, rozdzial 6, wers 18:

  Strzeżcie się rozpusty; wszelki grzech popełniony przez człowieka jest na zewnątrz ciała; kto zaś grzeszy rozpustą, przeciwko własnemu ciału grzeszy

  jesli chodzi o spoleczne to takie osoby czesto sa odlaczone d wspolnot, czy to rodzinnych czy lokalnych, samotnicy dziwacy i tad przemadrzali i madrzy we wlasnych oczac nie umia nawiazac zdrowych relacji spolecznych

  ksiega przyslow 18, 1

  Za żądzą idzie odludek
  i z każdą radą wojuje.

  To tylko naprawde maly fragment ujecia problemu,

  kiedys nie wiedziano jak podejsc do problemu, mowiono, szczegolnie ksieza ze to grzech egoizmu, co do konca nie obrazuje jego szkodliwosci, pamietamy lata 90te, z jaka agresja i w imie postepu, nauki, psychologi i seksuologii lansowano ten grzech, gazetki brawo, filmy, wychowanie seksualne i wiecej jeszce.
  Teraz wlasnie sa tego efekty. nie mwiac prawdy na ten temat, poblazajac, szodzimy tym biednym ludziom ktorzy sa ofiarami tej prpagandy.

  Milosierdziem dla nich jest z pewnoscia wezwanie ich do zaprzestania tych czynnosci i uswiadomienie jej skutkow niz poblazanie.

  co nieswiadomie zrobilas

  • Zatem mozna smialo stwierdzic, ze zarowno pan Kowalski jak I inni Ptasznicy, ktorzy twierdza ze ich modlitwy nie dzialaja, gdyby tak na jakis czas odstawili swoje igraszki, poprawilo by sie im w ich depresjach, fizyczne zdrowie oraz relacje z innymi ludzmi. Niestety sama widzisz znajda przyczyne wszedzie tylko nie tam, gdzie trzeba by zamiast ptaka wziasc w garsc siebie samego

  • Boguslawie, zrobiłam to W PEŁNI ŚWIADOMIE, tyle że nie piętnowałam CUDZYCH grzechów. Pisałam o traktowaniu forum jak zbiorowiska wirtualnych postaci „bez twarzy”, służących komuś do zaspokajania pokręconych potrzeb – pod pretekstem konsultacji endokrynologicznych (w istocie te tabletki i problemy endo są sposobem zagajenia rozmów). W ten sposób nikt na forum nie widzi momentu przekraczanie granicy, poza którą ciężki grzech wydaje sie innym zabawą, a gadanie o nim formą odreagowywania nerwicy u sfrustrowanego młodzianka i pomaganiem mu.
   Zauważyłam, że Janek manipuluje tym przesunięciem. Za każdym razem w jego wypowiedziach pojawiała się ta sama sekwencja działań. Budzenie odrazy ZAWSZE było łączone z budzeniem litości tak, że rozmówca miał odruch wymiotny, ale „podchodził blisko” , a wtedy wylewały się barwne wynurzenia o popędzie i wizje będące odpowiednikiem płaszcza rozchylanego przez ulicznego dewianta.
   Dziś Kościół przestał jałowo straszyć onanistów mękami piekielnymi i mówi o grzechach nieczystych popełnianych bez udziału drugiej osoby jako przejawie desperackiej próby przejęcia kontroli nad sobą, ciałem i życiem. W istocie to piekło za życia dla delikwenta i jego otoczenia. Ludzie na ogół nie zdają sobie sprawy powagi wspominanych przez Ciebie SPOŁECZNYCH SKUTKÓW tego, że masturbacja odrealnia innych i uczy traktować ich instrumentalnie. Manipulowanie słabymi, kontrola cudzych zachowań i postaw, przydzielanie innym ról do odegrania, reżyserowanie chorych sytuacji, wyzucie się z poczucia własnego ja, utrata granic tożsamości, a w konsekwencji tendencja do przemocy, także seksualnej, zwłaszcza wobec najsłabszych to tylko wierzchołek góry lodowej. O tym warto mówić.
   Odpowiadam Ci dopiero dzisiaj, znikając radykalnie na 9 dni postu, także bez ogłoszeń. Napisałam to wczoraj, ale nie zamieściłam, bo wydawało mi się, że niepotrzebnie rozdmuchuje sie sprawę Janka. Przemyślałam, uznaję, że jest sens Ci odpowiedzieć na ten konkretny temat, domykając sprawę. Pozdrawiam!

 19. w tym temcie nawet i w srodowiskach chrzescijanskich czasami panuje shizofremia

  juz wyjasniam. kilka mcy temu do mojej wspolnoty chcescijnskiej przychodzila jedna osoba, miala syna w wieku 17 lat, skarzyla sie ze przestal sluchac, zaczal wagarowac, zrobil sie apatyczny, w domu bezuzyteczny, ktos go pobil w szkole i nie powie kto, z nauka problemu itp, prosila zeby jakos pomoc, zeby go zabrac na zajecia sportowe, ktore wtedy oragnizowalem dla mlodziezy, i tak w rozmowie zpytalem czym sie ineteresuje, oczywiscie komputerami wiec napomknolem o zagrozeniu pornografia i masturbacja moja uwaga wzbudzila Jej obuzenie poczym oznajmila, ze jej kolezanka ze studiow jest renomowanym psychologiem w poznaniu i powiedziala jej ze masturbacja w tym wieku u chlopcow jest calkowicie, jaknajbardziej normalana a nawet zdrowa i korzystna co tez dziecku zakomunikowala, przetali przychodzic, zapisali go na inne bardziej mesi sporty ale to tez nie pomoglo, teraz to juz nie wiem co dalej o stracili kontakt i odseparowali sie od wspolnoty.

  taka mala historia z zycia

 20. Nie wierzę, że Bogusław odmawia różaniec. Cytaty z Pisma świętego poprzeplatane tanimi inwektywami. Przeczytaj człowieku jeszcze raz swoje wpisy i zastanów się, gdzie w nich jest Miłość. Na tym forum utworzyło się towarzystwo wzajemnej adoracji – zakrzyczą każdego, kto śmie napisać coś nie po ich myśli. Jesteście coraz bardziej agresywni. Tacy niby wiekowi i doświadczeni, a wystarczy kropla krytyki ze strony kogokolwiek, nawet człowieka, który być może mógłby być Waszym synem i już tracicie kontrolę nad sobą. Gratuluję poczucia własnej wartości.

 21. Schizofrenia (od schizein-rozszczepić;phren-umysł).Taka jednostka chorobowa występuje medycznie.
  Dlaczego pod świadectwami,roztrząsane są przepychanki pomiędzy niezainteresowanymi,danym świadectwem?
  Pani Agnieszko,niech Maryja nadal Panią prowadzi i uzdrawia relacje w Państwa małżeństwie.z Panem Bogiem

 22. Shizofremia duchowa czy moze bardziej religijna, to taka postawa okreslaja czesto mianem – Panu Bogu swieczke a diablu ogarek. Sam Pan Jezus powiedzial ze dwom panom sluzyc nie mozna, takie osoby, jak JK I Ci ktorzy im poblazaja, nie probuja ani zyc ewangelia ani nawet nawolywac do tego, szukajac lask i uwagi lecz jesli chodzi o wlasne zycie to juz zasady ewangeli nie obowiazuja, raczej liberalno laickie autorytetu jak prof Lew Starowicz czy redaktorzy Bravo girl.

  Szukanie cudownych tabletek panaceum, ktore ppzwola obejsc prace nad wlasnym charakterem I cwiczenie silnej woli, czy nie co wyrzeczenia, zwyklych cieroien dnia vodziennego BEZ meczenstwa oczywiscie juz sie W glowach takich ludzi nie miesci.
  Kazde klamstwo powtorzone 1000 razy staje sie prawda, tak mowili w poprzednim systemie I jakis czas dzialalo.

  Lansowanie pogladu ze to OGON macha PSEM a nie pies ogonem, jest przynajmniej niedorzeczne a ppwszechna zgoda na to I poklask przyczynami sie do tego co sie obecnie z nasza mlodzierza dzieje.

  Oczywiscie sa sytuacje, gdy ludzie sie nawracaja, maja juz dzieci w drugich zwiazkach, zobowiazania finansowe czy inne zawile sytuacje I na takowe nalezy patrzec z milosiedziem I wyrozumialoscia.

  Natomiast przyzwalanie mlodzym wolnym.ludziom na chodzenie po najmniejszej lini oporu, nie stawiania wymagan itd lacznie z bezstresowym wychowywaniem (pomijam I potepiam wszystkie formy przemocy) to DROGA DO NIKAD.

  TO BE NOT CONTINUED… NO MATTER WHO AND WHAT REPLIED

 23. Boguslawie, masz racje, najlepiej ignoruj wszelkie negatywne komentarze odnoszace sie
  9-ciu pierwszych sobot, a systematycznie wstawiaj 33 Obietnice Pana Jezusa na tej stronie jak to robiles do tej pory. Jestem pewna, ze przyczynisz sie do uzdrowienia niejednego malzenstwa, rodziny, czy pojedynczych osob. Kto bedzie przebywal w Bozym Terytorium, napewno odprawi to nabozenstwo i otrzyma laski. Wszystko zalezy od ludzkiej wiary.
  Pan Bog Ci bedzie zawsze blogoslawil za to co robisz. Zreszta Twoja odwaga, upor i madrosc, to juz jest przyklad Bozego blogoslawienstwa.
  Z Bogiem Boguslawie.

 24. Gabriela wysyła na siłownię a sama siedzi 16godzin każdego dnia na forum i pierdzi pod siebie, Bogusław pisze o kłamstwie a wciska ludziom 33 obietnice Bogusława, magister gastrologii zrobiła wykład o ptasiej grypie, a pani Czesia o głupocie.
  Każdy w jakiś sposób opisał swoje prawdziwe Ja (sunny dostrzega świadków jehowych a sama poleca książki sekty melanistów).

  • Łukaszu, masz rację, że każdy w jakiś sposób opisał swoje prawdziwe ja – dla większości z nas, indywidualistów, to walka o doświadczenie wspólnoty . Współczuję, że Twoje to (cytuję) – „pierdzenie w stołek”, ja nawet nie mam tendencji do tego typu zaburzeń. Raz w życiu czegoś podobnego doświadczyłam po papierówkach i nieopatrznie wypitym kieliszku wina reńskiego – koszma! Nie wiem, jak możesz z tym żyć i obiecuję nigdy Ci nie dokuczać, bo wyobrażam sobie, jak chodzisz (siedzisz?) struty Ty i Twoi bliscy. Współczuje Tobie i pozdrawiam Mamusię, której radzę czyścić miejsca, w których siedzisz, wodą z płynem i octem – skoro u mnie skutecznie usuwa zapach wylegiwania się kota i psa, to, z pewnością usunie zapach Twojego siedzenia na obiciach mebli (tyle czasu na twardym się nie da, stąd stawiam na tapicerkę do wymiany). Niestety, nie znam leków na wzdęcia z zasiedzenia, do cięzkostrawnych potraw dodaję kurkumę i nigdy nic się nie dzieje, nawet po bobie. Daje słowo! Spróbuj albo poproś mgm o radę, ona Ci na tym forum radzi najlepiej.
   Na mnie dwa duże psy wymuszają bardzo długą wędrówkę, codziennie przechodzę stałą trasę 10 kom do Wieliczki i z powrotem, chyba że bardzo pada. Może spróbuj, ale jak kupisz kanapowca albo pies się upodobni do Ciebie (byty wyższe oddziałują na byty niższe), to będziecie razem doprowadzać Toją Mamę do rozpaczy, bo dojdzie jej nowy smród i sierść do sprzątania.

   • Gabrielo…Łukaszowi pewnie chodziło o takie pierdnięcie o jakim pisze Pierre Hurtatut w XVIIII- wiecznym dziełku „Sztuka pierdzenia” w rozdziale piątym ” Nieszczęścia i przypadłości wywołane przez pierdnięcia dyftongalne. Historia pierdnięcia, które przegnało diabła i zrobiło z niego głupka. Domy od diabłów wyzwolone za pośrednictwem pierdnięć dyftongalnych. ARGUMENTY I AKSJOMATA :)))

 25. Jan Kowalski ale bez pryszczy. Przygladajac sie tej ciekawej dyslusji, niesposob sie nie wlaczyc, w momencie gdy polemika i scieranie sie pogladow traci dobry smak.
  Lukaszku, clopczyku jesli uwazasz ze tresci podawane przez Toich rozmowcow sa niezgodne z katolickimi wartosciami, to najprosciej jest nacisnac przycisk ,,zglos”.
  Twoj nick jak i wypowiedzi wskazuja, ze jestes jeszcze mloda osoba, w wchodzisz miedzy slowa doroslym i doswiadczonym ludziom, bedacych w zwiazkach malzenskich, majacych dzieci a nawet w niektorych przypadach i wnuki.
  Napisales wczesniej ze tylko nawrocony moze nawracac, a uzdrowiony uzdrawiac. pozwolisz ze skupie sie na tej wypowiedzi najpierw. Otoz jesli chodzi o nawrocenie, to jakim prawem krytykujesz innych ludzi odnosnie ich nawrocenia, tylko Bog zna serca i wie kto sie do Niego szczerze nawraca, a my ludzie mozemy poznawac tylko po owocach. (A kto by mu rzekł: „Bezbożniku”, podlega karze piekła ognistego Mt 5, 22)
  druga sprawa niemniej istotna – skad wzioles informacje ze tylko uzdrowiony moze uzdrawiac? jesli uczestszasz na jakiekolwiek msze o uzdrowienie to powinienes zauwazyc, ze ksieza ktorzy skutecznie modla sie o uzdrowienie i wstawiaja sie za innymi ludzmi sami maja problemy ze zdrowiem i mowia o tym otwarcie. Poniewaz jestes tak mlody byc moze nie amietasz jednego z najslawniejszych katolickich charyzmatykow Emilianie Tardiffie, ktory tez przyjezdzal do polski modlil sie skutecznie, ze ludzie uzyskiwali uzdrowienia na stadionach, a sam cierial na wiele dolegliwosci. jak wytlumaczysz fakt ze osoby Ktore odwiedzaly zza zycia JP2 w watykanie, na audiencjiach doznawaly uzdrowienia, pary nie mogace miec dzieci zachodzily w ciaze a malzenstwa sie jednoczyly skoro papiez ani nie byl super zdrowy, ani nie byl w malzenstwiea ani nie byl ojcem.
  skoro zatem takich kryteriow sie trzymasz, dlaczego krytykujesz osoby, ktore maja wlasne rodziny, malzenstwa dzieci wnuki, firmy pracuja wolontariacko w hospicjach, maja doswiadczenie w pracy z mlodzieza i dorobek naukowy.
  jakie sa Twoje osiagniecia w kazdej z tych dziedzin?
  po trzecie twoj agresywny ton i przemadrzalosc pokazuje ze nie masz szacunku ani do starszych ani do do bardziej doswiadczonych, zaslaniasz sie powaga Kosciola katolickiego, a sam zapomniales ze w tym kosciele jedna z najwazniejszych rzeczy jest pokora, ktora czesto jest brana jako najwazniejsze kryterium prawdziwosci.

  i jeszcze jedno, skoro wyliczasz Gabrieli ile siedzi przed komputerem, wylicz sobie co sam osiagnoles w swoim okolo30toletnim zyciu. i skoro jestes tak dobry w analizie czyjegos czasu jak wytlumaczysz fakt ze jeszcze nie masz zony, dzieci i siedzisz przed kompem. posluze sie Twoim dowcipem, i zapytam jak zatem wytlumaczysz co Ty sam robiles przez te wszystkie lata, gdybys przeczytal uwaznie komentarz Boguslawa, zrozumialbys ze Ptasia grypa ma bardzo szerokie konsekwencje i skutki, od tych duchowych, poprzez psychiczne, fizyczne az do spolecznych. cieszy mnie fakt ze katarzis owej grypy masz juz za soba i oby bylo teraz juz tylko lepiej, ale jeszcze musisz troszke popracowac nad uzdrowieniem ran, duchowych, psychicznych, fizycznych i spolecznych. mam prawo tak napisac, skoro jest tyle samotnych dziewczyn w Twoim wieku czekajacych na wartoscioweych mezczyzn i nie mogacych iz znalesc. moze sproboj omodlic te zagadnienia a wszystkim nam to wyjdzie na dobre, szczegolnie tym samotnym dziewczynom

  Tak jak pisala M-g-m cos jednak musi Cie laczyc z tym mlodszym Jane Kowalskim (nie jednemu psu burek) i w swietle Twojego stylu musi to byc zamilowanie do deplacji. Chyba za bardzo sie posunles z ta depilacja i stala sie ona tak dokladna ze wydaje Ci sie ze mozesz sie zachowywac spowrotem jak w przedszkolu. koncze polowa zdania – wez sie w garsc!

  • Do J.K. Janie, to gadanie o uzdrawianiu przez uzdrowionych to Miażdżąca Aluzja do Róż Uzdrowienia i Dobrej Śmierci, które ja tylko mam zaszczyt moderować, pomagając kilkudziesięciu osobom spotkać się w codziennej modlitwie, a czasem wzajemnie wyżalić i wesprzeć w tym i owym. W tej grupie część modlących (w tym kobieta z córkami!) zadeklarowała oddanie szpiku, pod wpływem wspólnej modlitwy za cierpiące dziecko i niektórzy są już po rejestracji w Banku Szpiku. Dla Łukasza to żenada i sprawy poniżej wagi jego wstydliwej dolegliwości. Może jestem niesprawiedliwa, a on założył Różę Wiatrów?

 26. Przestancie juz, miejcie litosc dla Lukasza. On i tak juz jest rozrzazony do czerwonosci. Hutnik przy nim to albinos. A jak peknie to co wtedy?

 27. No tak, niech sie biora w garsc, jeszcze 15 lat temu to chlopaki szli do wojska i tam ich troche docierali, teraz jak rodzice caly czas pracuja to juz nie ma komu jednym czy drugim potrzasnac. I takie ciapy rosna. Na bliskim wshodzie mlodzi chrzescijanie daja dowody mestwa, podczas przesladowan, nie hednokrotnie oddaja zycie za wiare, a nasi bohaterowie nie potrafia okielznac malego kanarka, co za czasy

 28. Zadowolona?!!!! jestem w szoku, przywracasz mi wiarę w potęgę myśli akademickiej. Kto wie, jakie skutki to pociągnie za sobą, bo ja przestałam wierzyć, że znajdę w świecie myśli ludzkiej coś, co mnie zaskoczy!

A Ty co o tym myślisz? Napisz!