M.: Na własnej skórze doświadczyłem walki

Jestem po odmówieniu trzech Nowenn Pompejańskich. O modlitwie tej dowiedziałem się w bardzo trudnym okresie mojego życia – załamanie nerwowe, utrata rodziny (m.in. na własne życzenie). O modlitwie powiedział mi mój ks. proboszcz. Początki pierwszej Nowenny były bardzo trudne. Zły na wszelkie możliwe sposoby przeszkadzał – m.in. (choć niektórzy mogą wziąć te fakty za science fiction) odgłosy upadania różnych przedmiotów w moim otoczeniu (słyszeli to też inni, jednak fizycznie nic nie upadało), brzydkie zapachy spalenizny w zamkniętym pomieszczeniu, problemy z uruchamianiem komputerów, dziwne telefony w czasie modlitwy, zerwany krzyżyk z szyi (pomimo, że oczko łańcuszka było całe), że nie wspomnę o „głosie” jakby z tyłu głowy, który obrażał Matkę Przenajświętszą w czasie odmawiania Pompejanki.

Pomimo tego wszystkiego modliłem się dalej. W trakcie odmawiania pierwszej Nowenny i intencji dotyczącej mojego sakramentalnego małżeństwa rozpocząłem jednocześnie drugą o uwolnienie. Nie zabrakło w tym czasie łask. Bóg pozwolił mi poznać wiele nowych osób, w tym księży, m.in. egzorcystę (z czego bardzo się cieszę, bo uświadomił mi, że wszystko ze mną jest ok., a te ataki złego – zapachy, odgłosy, etc. to normalna sprawa przy Nowennie). Z tego powodu odwiedziłem również psychiatrę, aby dowiedzieć się, tak po ludzku, czy nie „zwariowałem”. Okazało się, że wszystko ze mną ok. Generalnie – w tym okresie otrzymałem wiele łask. Każdą z nich poprzedzał jakiś znak. Np. Czekając u psychiatry w poczekalni w radio odmawiano różaniec, pomimo, że nikt inny, w tym lekarz nie zwrócił na to uwagi. …. Oooo. Zaraz chyba padnie mi komputer, ale do tego za chwilę mam nadzieję dojdę… Otrzymywałem również inne łaski, np. nagle poprawiła się moja kondycja finansowa w firmie, stałem się spokojniejszy i cierpliwy. Silniejszy duchem. Odnalazłem na nowo Boga. Bywały momenty, że „namacalnie” czułem obecność Mamy Najświętszej i moich Świętych, do których zanoszę swoje modlitwy. Bardzo pomaga mi św. Ojciec Pio, św. Jan Paweł II, św. Rita i św. Józef. Moja pierwsza Nowenna zakończona w grudniu nie spełniła się. Małżeństwo nadal jest w rozsypce – właściwie istnieje tylko na papierze. II Nowenna o nasze (moje i żony) uwolnienie – z mojej strony wysłuchana, ze strony żony – nie wiem. Potem rozpocząłem III Nowennę, w intencji mojej zmiany (wiem, że to egoistyczne, ale chciałem być lepszym człowiekiem). Tym razem zły nie atakował w tak silny sposób jak za pierwszym razem. Były oczywiście momenty zwątpienia, pytania: „czy warto, po co ci to?, itd.”. Zakończyłem ją 17 lutego. Mama Najświętsza obdarzyła mnie wielką łaską, bowiem oprócz tego, że czuję ją każdego dnia, wcześniejsze noszenie okularów, jest obecnie dla mnie zbędne (powiem tylko, że bez okularów nie wychodziłem z domu, nie mogłem prowadzić auta). Kilka dni przed jej ukończeniem (co gorsza 14 lutego – Walentynki), po kłótni z żoną, z którą nie mieszkam kilka miesięcy, podjąłem decyzję – „biorę rozwód”. I powiedziałem to na głos. Wiecie co się wtedy stało? Dosłownie kilkanaście sekund po tych słowach zadzwonił do mnie na komórkę ceniony ksiądz, który zajmuje się pomocą w trudnych małżeństwach. Oczywiście nie prosiłem go ani o to, aby do mnie zadzwonił, ani nie prosiłem go w ogóle o pomoc. Zbieg okoliczności… powie ktoś. Tylko dlaczego zadzwonił po godz. 20.00, w niedzielę? Przecież mógł w normalnych porach np. w poniedziałek. Spotkałem się z tym księdzem. Udzielił mi kilku cennych rad.
Dzisiaj, tj. 27 lutego rozpocząłem IV Nowennę ponownie w intencji uwolnienia mojego małżeństwa, mnie i żony od złego. Mam poczucie, że to właśnie on miesza w tak wyrafinowany i wymyślny sposób, że nie jest mi dane odbudowanie mojego związku. Moja ukochana żona nadal jest jak skała, poświęcona w całości pracy.
Wierzę w to, że ukończę moją IV Nowennę i nasza Mama Najświętsza uprosi u Boga, aby dał nam szansę naprawy małżeństwa. Zawierzam mu moją żonę i dzieci. Co ciekawe (a wspomniałem o tym wcześniej), w momencie, gdy rozpocząłem wpisywać swoje świadectwo, na początku zawiesił mi się komputer, w trakcie pisania migał mi monitor. Istotnie – po tym co przeżyłem wcześniej, nie robi to już na mnie wrażenia, bo wiem kto za tym stoi. A niewierzącym, ateistom i niedopuszczającym do swojej świadomości istnienia Trójcy Świętej, Matki Boskiej i złego, który zrobi wszystko, aby was „zdobyć”, oświadczam: jeszcze kilka lat temu byłem taki jak wy. Nie dopuszczałem możliwości istnienia Nadprzyrodzonego, wszystko w życiu „brałem” na rozum. Bóg? Jaki Bóg – myślałem. I wiecie co? Myliłem się. Na własnej skórze doświadczyłem walki, jaka codziennie, również w nocy, toczona jest o nasze dusze i zbawienie.
Mam nadzieję, że moje modlitwy przyniosą pozytywny efekt i ukończę IV Nowennę. Życzę, abyście byli blisko Boga i doświadczyli tylu łask miłosierdzia co ja. A będącym w kryzysach małżeńskich – nie traćcie wiary. Cierpliwość jest cnotą, a dobry Pan Bóg, wie co robi…

Chcesz widzieć świadectwa nowenny pompejańskiej na Facebooku?
To proste – kliknij na >>POLUB >>

35 myśli na temat „M.: Na własnej skórze doświadczyłem walki

 1. Jestem w kryzysie małżeńskim juz 8 miesiac nie mieszkamy razem i potrzebuje pomocy ksiedza który ratuje małżeństwa w kryzysie zaznacze że odmawiam w tej intencji trzecią nowennę

 2. Ja jestem w separacji 7 miesięcy. Jutro kończę moja pierwszą nowenne. Jest ciężko, strasznie tęsknię za mężem. Czasem myślę, że zwariuje z tej tęsknoty. Nie wiem czy Maryja mi pomoże ale będę walczyła o moje małżeństwo. Dziękuję za piękne świadectwo bo pokazuje, że warto walczyć a ja czasem mam ochotę się poddać.

 3. Niesamowite świadectwo!….Jestem pod wrażeniem!…..Takich świadectw nam potrzeba!….Pan jest Wielki i nasza Matka najukochańsza z Jezusem, synem swoim……Z różańcem i taką wytrwałością, wszystko człowiek zniesie!…..Dalszego powodzenia w życiu i wiele, wiele łask i pogodzenia się z małżonką w celu scalenia rodziny, życzę panu! Z Bogiem!

 4. MODLITWA DO ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA

  Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne złe duchy, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

 5. 33 OBIETNICE JEZUSA
  związane z odprawieniem Nowenny pierwszych sobót następujących po sobie 9 miesięcy, ku czci Niepokala­nego Serca Maryi, w duchu wynagrodzenia Mu za zniewagi

  1. Wszystkiego, o co dusze proszą Moje Serce przez Se­r­­ce Mojej Matki, o ile jest to zgodne z Bożymi pragnie­nia­­mi i jeśli proszą Mnie z ufnością, udzielę im już w czasie odprawiania Nowenny.
  2. We wszystkich okolicznościach życia będą cieszyć się spe­cjalną obecnością Mojej Matki i Moim błogosła­wień­s­t­wem.
  3. W nich samych i w ich rodzinach zapanuje pokój, har­mo­­nia i miłość.
  4. W ich rodzinach nie będzie zgorszeń ani niespra­wie­d­li­wości.
  5. Małżonkowie nie rozwiodą się, a rozwiedzeni powrócą do domu.
  6. Rodziny będą żyć w harmonii i wytrwają w prawdziwej wierze.
  7. Matki, które są w stanie błogosławionym, będą się cie­szyć szczególną opieką Mojej Matki i otrzymają wszy­stko, o co poproszą dla siebie i dla swojego dziecka.
  8. Biedni znajdą mieszkanie i pożywienie.
  9. Dusze znajdą umocnienie w trudach na modlitwie i na­uczą się kochać Boga, bliźniego i swoich nieprzyjaciół.
  10. Grzesznicy nawrócą się bez wahania, nawet jeśli No­wenna jest odprawiana za nich przez inną osobę.
  11. Grzesznicy nie wpadną ponownie w swe grzechy i znaj­dą nie tylko ich przebaczenie, lecz ponadto nie­winność daną przez Chrzest, przez doskonały żal i miłość.
  12. Kto odprawia tę Nowennę w stanie łaski, nie obrazi potem Mojego Serca żadną ciężką winą aż do śmierci.
  13. Dusza, która się szczerze nawraca uniknie nie tylko og­nia piekielnego, lecz ponadto kary czyśćcowej.
  14. Dusze letnie staną się gorliwe i trwając w gor­li­wości doj­dą szybko do największej doskonałości i świę­tości.
  15. Jeśli rodzice lub inni członkowie rodziny odprawią No­wennę, żadne z ich dzieci ani inny członek rodziny nie będzie potępiony.
  16. Wielu młodych znajdzie dzięki Nowennie wezwanie do kapłaństwa i życia zakonnego.
  17. Ci, którzy utracili wiarę odzyskają ją, a zabłąkani po­wró­cą do prawdziwego Kościoła.
  18. Osoby duchowne i zakonne pozostaną wierne po­woła­niu; nie­wierni otrzymają łaskę nawrócenia i powro­tu.
  19. Rodzice i przełożeni będą wspierani w ich troskach nie tylko duchowych, lecz i materialnych.
  20. Dusze łatwo oprą się pokusom ciała, świata i szatana.
  21. Pyszni staną się szybko pokorni, a pogrążeni w nie­na­wi­­ści pozwolą się zwyciężyć miłości.
  22. Dusze gorliwe rozradują się słodyczą modlitwy i o­fia­­ry. Nie będzie ich nękał niepokój, strach i zwąt­pie­nie.
  23. Umierający nie będą musieli walczyć ze śmiercią ani prze­ciwko ostatnim zasadzkom szatana. Śmierć nagła i nie­przewidziana nie zaskoczy ich.
  24. Umierający zaznają głębokiego pragnienia życia wie­cz­ne­­go i zdadzą się na Moją wolę, umierając w ramio­nach Mojej Matki.
  25. Na sądzie zaznają specjalnej opieki Mojej Matki.
  26. Dusze otrzymają łaskę odczuwania współczucia i mi­ło­ś­ci rozważając Moją Mękę i cierpienia Mojej Ma­­t­ki.
  27. Dusze dążące do doskonałości dostąpią zaszczy­tu o­t­rzy­­­mania głównych cnót Mojej Matki: pokory, czy­s­to­ś­ci i miłości.
  28. W chorobie czy w zdrowiu będzie im to­wa­rzy­szyć ra­dość wewnętrzna i zewnętrzna oraz uspokojenie.
  29. Dusze spragnione duchowości otrzymają łaskę cie­sze­nia się bez większych trudności stałą obecnością Mojej Matki, a nawet Moją.
  30. Dusze, które poczyniły postępy w zjednoczeniu mis­ty­cz­nym, otrzymają łaskę odczuwania, że to żyją już nie tyle o­ne same, lecz że Ja żyję w nich. To znaczy, że to Ja ko­cham w ich sercu, modlę się w ich duszy, mówię przez ich usta i że posługuję się w działaniu całym ich bytem. Przeżyją cu­downe doświadczenie polegające na odczu­ciu, że każde po­ruszenie w nich dobra, piękna, święto­ś­ci, pokory, łagod­ności, posłuszeństwa, szczęś­cia, cudo­w­ności, to we wszy­st­kim i zawsze JA SAM JES­TEM, Bóg wszechmocny, nieskończony, jedyny Pan i Bóg, jedyna Miłość.
  31. Dusze, które odprawiają tę Nowennę rozkwitną na ca­łą wie­czność jak czyste lilie wokół Niepokalanego Serca Mej Matki.
  32. Ja, Boski Baranek, w Moim Ojcu z Duchem Świętym, rozraduję się wiecznie tymi duszami, które rozbłysną na Niepokalanym Sercu Mojej Matki jak lilie i które dzię­­­ki Memu Najświętszemu Sercu dojdą do chwa­ły.
  33. Dusze spragnione tego, co duchowe, po­stą­pią szybko naprzód w praktykowaniu wiary i cnotliwego życia.

 6. Wszystkim w kryzysie małżeńskim – moje małżeństwo zostało uratowane dzięki Państwu Janowskim – są Katolikami ale pracują ze wszystkimi. Nie wierzyłam, że nasza separacja będzie nieaktualna po tym spotkaniu, nigdy nie korzystałam z pomocy terapeutów, nie rozmawiałam z księżmi itp… Raz tylko napisałam szczerze, otworzyłam się i tyle wystarczy. Pan Bogdan zaprosił nas na terapię. Wyjazd do Warszawy wiele nas kosztował – to ponad 300km od naszego miejsca zamieszkania (dla nas przy czwórce dzieci każdy grosz się liczy) ale pojechaliśmy raz ten ostatni raz, pamiętam to był piątek a sobotę miałam się wyprowadzić z dziećmi. Tak dla czystego sumienia, na męża nie mogłam patrzeć, w takim stanie pojechaliśmy, całą drogę nie rozmawialiśmy, potem ja sama opowiadałam o sobie, potem mąż był sam. Nie wiem co opowiadał, bo to było tylko dla wiadomości Państwa Janowskich. Słuchajcie – nawet jeśli Wasi współmałżonkowie nie chcą jechać – spróbujcie się umówić, że będzie tylko siedział i słuchał co ma do powiedzenia drugi – takie sytuacje też się tam zdarzały, ale jeśli naprawdę nie chcą jechać – jedźcie sami. Nigdy nie wierzyłam w takie gadanie komuś, co oni mogą wiedzieć. Uwierzcie – to są ludzie, którzy wiele uczą. Gdzie mogę piszę o Nich, bo każde małżeństwo warte jest ratowania. Nie mamy idealnie, ale po 20! latach małżeństwa czuję, że nigdy nie byłam taka szczera w stosunku do męża jak teraz, opadło wszystko, w mężu też jest niesamowita przemiana – jesteśmy razem i modlę się za każde małżeństwo w kryzysie. Gdyby ktoś chciał poczytać – międzypokoleniowa akademia rozwoju – tam są wszystkie namiary, audycje do odsłuchania.Nie wiem, czy moje małżeństwo przetrwa – uwikłani jesteśmy w nałogi, każdy dzień walczymy o siebie, boję się, że moja miłość nie wystarczy, dlatego od jutra zaczynam Nowennę w naszej intencji. Bardzo Was proszę o modlitwę – cieszę się, że tutaj trafiłam, jestem nowa, ale widzę, że ta strona mnie znalazła. Pozdrawiam

  • Mario, trwaj w swoim postanowieniu. Zrobiliscie z mezem pierwszy duzy krok, robcie dalej nastepne, chocby malenkie jak raczkujace dzieci, ale robcie daisze kroki, az do calkowitego uratowania malzenstwa!
   Naprawde warto!

 7. Bardzo piękne świadectwo, dziękuję za nie, ogromna jest Twoja siła i wiara. Proszę Trójcę Przenajświętsza o to byś otrzymał co prosisz. Proszę Sw. Rite, Jude Tadeusza i Ekspedyta o wstawiennictwo za Toba. A moge zapytac ile lat jesteście małżeństwem.? Wszystkiego dobrego, pozdrawiam, z Panem Bogiem

  • 12 lat. Dwoje super fantastycznych, ale przede wszystkim mądrych dzieci. Do tego oboje jesteśmy wierzącymi. Ale jeszcze taka ciekawostka. Zły przepuścił dzisiaj atak. Śmiałem się później z tego w rozmowie z Panem Bogiem. Tylko rozpocząłem nowennę a tu masz. Zły nie lubi kiedy ktoś się modli o uwolnienie od niego. Po incydencie jednak dotarło do mnie, że tak na prawdę zły może niewiele, gdy czuwa nad nami Matka Najświeższa. Szok. Gdybym cofnął się w czasie i spotkał siebie, opowiedział sobie o doświadczeniach z chwil obecnych, to sam sobie bym nie uwierzył. Albo pomyślałbym: co on brał? Hehehe. Chwała Panu

 8. Zapraszamy do wspólnej modlitwy marcowej wybranym dziesiątkiem różańca. Zgłoszenia w dowolnym momencie, można dołączać do innych modlących.

  mgabriel1962 małpa wp.pl

  533 459 644

  Motto na marzec
  „Przybliżmy się więc z ufnością do tronu łaski, abyśmy otrzymali miłosierdzie i znaleźli łaskę w stosowej chwili.”
  (Hbr 4, 14-16)

  GRUPA I
  Róża Uzdrowienia i Dobrej Śmierci pod patronatem św. Łukasza i Jakuba Apostoła
  Intencje:
  1. Za Urszulę i pacjentów szpitali i hospicjów, osoby operowane i po ciężkich zabiegach oraz za dusze tych, którzy przegrali walkę z chorobą
  2. Za osoby mające słaby kontakt ze Słowem Bożym i niedowierzające jego mocy.
  3. Intencje własne
  Tajemnice radosne
  1. Zwiastowanie – Urszula
  2. Nawiedzenie św. Elżbiety – Gabriela
  3. Narodzenia Pana Jezusa – Łukasz
  4. Ofiarowanie – Krzysztof + Marzena
  5. Odnalezienie w Świątyni – Wojtek
  Róża Uzdrowienia Chorych i Dobrej Śmierci pod patronatem św. Brata Alberta
  1. Za Eryka, Koichiego [czytaj: Koicziego], Grażynę, Urszulę J., Marka i innych chorych na choroby nowotworowe oraz wszystkich udręczonych fizycznym cierpieniem
  2. Za tych, co niosą innym ulgę we wszelkim bólu i pomagają im wytrwać do końca w Chrystusie
  3. W intencjach własnych
  Tajemnice światła
  1. Chrzest Pana Jezusa – AMI
  2. Cud w Kanie Galilejskiej – Jadwiga H.
  3. Głoszenie Królestwa Bożego – Gabriela
  4. Przemienienie – Karolina
  5. Ustanowienie Eucharystii – Maria w
  Róża Uzdrowienia Chorych i Dobrej Śmierci pod patronatem św. Urszuli Ledóchowskiej
  1. Za Elę, Damiana i Artura i innych zasmuconych i złamanych na duchu, których przerasta dźwiganie ich krzyża
  2. Za ludzi, którzy dają innym nadzieję i za rozwój „apostolstwa uśmiechu” (św. Urszula Ledóchowska)
  3. W intencjach własnych.
  Tajemnice bolesne
  Tajemnice Bolesne
  1. Ogrójec – Zadowolona
  2. Biczowanie – Maria W
  3. Cierniem koronowanie – Lidia
  4. Upadki pod Krzyżem – Ela
  5. Ukrzyżowanie – Gabriela
  Róża Uzdrowienia Chorych i Dobrej Śmierci pod patronatem św. Andrzeja Boboli
  1. Za Wojciecha, Łukasza M. i ludzi, których poranienia i inni ludzie uczynili niezdolnymi do prawidłowego funkcjonowanie w rodzinie i społeczeństwie
  2. Z Ewę, Halinę, Mariolę i jej bliskich o bezwarunkowe przebaczenie „naszym winowajcom” i szczery żal nas wszystkich za winy wobec bliźnich, szczególnie za grzechy języka i zaniedbania
  3. W intencjach własnych
  Tajemnice chwalebne
  1. Zmartwychwstanie – Halina J.
  2. Wniebowstąpienie – Cecylia
  3. Zesłanie Ducha św. – Magda
  4. Wniebowzięcie – Maria B.
  5. Ukoronowanie Maryi – Zofia W
  Grupa II
  Róża Uzdrowienia Chorych i Dobrej Śmierci pod patronatem Sługi Bożego Jana Ciesielskiego
  Intencje:
  1. Za ofiary wypadków, katastrof, kataklizmów, aktów zniewolenia, przemocy i terroru; za dusze Darka i Amelki i innych tragicznie zmarłych ludzi
  2. Za bliskich ofiar, których życie legło w gruzach
  3. W intencjach własnych
  Tajemnice Radosne
  1. Zwiastowanie – hania
  2. Nawiedzenie św. Elżbiety – basia
  3. Narodzenie Pana Jezusa -H.E
  4. Ofiarowanie – Łukasz
  5. Odnalezienie – mariola
  Róża Uzdrowienia Chorych i Dobrej Śmierci pod patronatem Sługi Bożego` Alojzego Kosiby
  Intencje:
  1. Za Franciszkę, …… ludzi starych i schorowanych oraz za wszystkich, którzy okazują im miłosierdzie.
  2. Za odrzuconych i szykanowanych z powodu wieku, chorób, niepełnosprawności; za chorych pozbawionych należytej opieki i środków na leczenie
  3. W intencjach własnych
  Tajemnice światła
  1. Chrzest Pana Jezusa – Gabriela
  2. Kana Galilejska – Frania
  3. Głoszenie Królestwa p. – Magda
  4. Przemienienie – p. Hania
  5. Ustanowienie Eucharystii – Zofia W.
  Róża Uzdrowienia Chorych i Dobrej Śmierci pod patronatem św. Rafała Kalinowskiego (polski patron osób przeżywających sprawy trudne lub beznadziejne)
  Intencje:
  1. Za Isię, Krystynę, Piotra, Karolinę, Łukasza, Alinę, Tomasza, Grzegorza, Tadeusza, Jolantę i osoby chore na ciele i duszy oraz rodziny dysfunkcyjne z powodu czyjejś choroby lub uzależnienia
  2. O zachowanie wiary, nadziei i miłości w obliczu chorób cudzych i własnych
  3. Intencje własne
  Tajemnice bolesne
  1. Ogrójec – Alina Ł.
  2.Biczowanie -Anna K.
  3. Cierniem koronowanie – Agnieszka C.
  4. Droga krzyżowa – Gosia
  5. Śmierć na Krzyżu – Małgosia M.

  Róża Uzdrowienia i Dobrej Śmierci pod patronatem św. Józefa
  Intencje:
  1. Za umierającą Katarzynę i wszystkich konających, za ś.p. Juliusa i jego nieżyjących bliskich, Barbarę oraz dusze innych zmarłych bez pojednania z Bogiem
  2. Za Adama, Piotra, Agatę, Dariusza i innych emigrantów, aby na obczyźnie towarzyszył im Chrystus oraz za dusze ludzi zmarłych na obcej ziemi
  3. W intencjach osobistych
  Tajemnice chwalebne
  1. Zmartwychwstanie – Jadwiga H.
  2. Wniebowstąpienie – Zofia W.
  3. Zesłanie Ducha Św. – m-g-m
  4. Wniebowzięcie – Małgorzata D.
  5. Ukoronowanie Maryi – Sunny

  III. GRUPA
  Róża Uzdrowienia Chorych i Dobrej Śmierci pod patronatem św. Jadwigi Śląskiej (patronka m.in. dłużników i osób bez środków do życia; również par oczekujących potomstwa i trudnego pojednania)
  Intencje:
  1. Za Katarzynę , Augustynę, Mariolę, Zbyszka, Magdę, …….. i osoby ciężko zadłużone, uzależnione, z syndromem bezradności, pozbawione perspektyw życiowych; skupione tylko na swoim problemie
  2. O uzdrowienie wewnętrzne i radykalną zmianę życia dla Ewy, Ewy G. Janusza, Patryka i Kamila, Karoliny i (podajemy własne)…….
  3. Intencje własne
  Tajemnice radosne
  1. Zwiastowanie – Ewelina + Danuta L.
  2. Nawiedzenie św. Elżbiety – Cecylia + Ela P.
  3. Narodzenie Pana Jezusa – Marek S. + Jadwiga H.
  4. Brygida K. +Jolanta (usunięte maria w)
  5. Odnalezienie – Halina J.

  Róża pod patronatem bł. Marianny Biernackiej (prosta kobieta, która poszła na śmierć za ciężarną synową)
  Intencje:
  1. Za kobiety ciężarne, których ciąża jest zagrożona lub rozwija się w trudnych okolicznościach życiowych
  2. Za Małgorzatę i Dawida i inne bezdzietne małżeństwa; za rodziny w kryzysie oraz o dobrego męża (żonę)
  3. W intencjach własnych
  Tajemnice światła
  1. Chrzest – Marysia
  2. Cud w Kanie – Ewelina
  3. Głoszenie Królestwa – Maria (aciula)
  4. Przemienienie – Zofia W
  5. Ustanowienie Eucharystii – Maria Kow

  Róża Uzdrowienia i Dobrej Śmierci pod patronatem św. Michała Archanioła
  1.Za osoby w żałobie, za osieroconych rodziców i dzieci, ludzi niepełnosprawnych z powodu choroby i tych, którzy nie potrafią uwolnić się od przeszłości
  2. Za dusze osób zmarłych przedwczesną lub nagłą śmiercią
  3. W osobistych intencjach
  Tajemnice bolesne
  1.Ogrójec – Piotr P.
  2.Biczowanie – Teofila
  3.Cierniem Koronowanie – Halina L
  4. Droga Krzyżowa – Dorota
  5. Ukrzyżowanie – Nasturcja
  Róża Uzdrowienia Chorych i Dobrej Śmierci pod patronatem bł. Edmunda Bojanowskiego
  Intencje:
  1. Za Jakuba, Lidzię, Mateusza B., Mateusza (hematologia) , Filipa, Bognę, Jana, Mikołaja, Maksymiliana, Zosię i wszystkie chore dzieci
  2. O szczególne prowadzenie przez Ducha Św. dla ich lekarzy, bliskich i opiekunów
  3. W intencjach osobistych
  Tajemnice chwalebne
  1. Zmartwychwstanie – Wiesia +Halina W
  2. Wniebowstąpienie – Andrzej W. + Anna C
  3. Zesłanie Ducha Św. – Bożena Z .+ Stanisława
  4. Wniebowzięcie – Monika +Klemens
  5. Ukoronowanie Maryi – Halina J. + Beata
  IV GRUPA
  Róża Uzdrowienia Chorych i Dobrej Śmierci pod patronatem św. Piotra i Pawła
  1. Za chorych w śpiączce oraz za Gabi, Krzysia, Marka i ludzi o ograniczonych możliwościach komunikacyjnych (niewidzący, głuchoniemi, autystyczni, z rozdwojeniem osobowości; zaślepieni przez grzech, nałogi, złe emocje i nawyki, etc.)
  2. Za Bogdana, Ulę, Michała, Adama J., Antka i osoby skrajnie wyobcowane, niemogące odnaleźć drogi do ludzi i do Boga oraz za więźniów
  3. W intencjach własnych

  Tajemnice radosne
  1. Zwiastowanie – Gabriela
  2. Nawiedzenie św. Elżbiety – Ewa G.
  3. Narodzenie Pana Jezusa – Julia
  4. Ofiarowanie – Ela
  5. Odnalezienie – Maria W.

  Róża Uzdrowienia i Dobrej Śmierci pod patronatem bł. Adama Bargielskiego i kapłanów-męczenników II wojny
  Intencje:
  1. Za ks. Jana M., ojca Ryszarda C., ks. Jana K., ks. Mariusza, ks. Józefa, ks. Mariusza Ż., ks. Wojciecha, ks. Antoniego, ks. Sławomira i wszystkich chorych kapłanów oraz osoby zakonne
  2. Za ks. ZC oraz osoby konsekrowane zmagające się z kryzysem wiary i powołania, cierpiących duchowo i za tych, którzy porzucili stan kapłański lub zostali z niego wykluczeni
  3. Za duszę Wiesława i osób konsekrowanych w czyśćcu cierpiące, zwłaszcza te, które za ziemskiego życia stały się przyczyną cudzego grzechu i zgorszenia
  Tajemnice światła

  1. Chrzest Anna 59
  2. Kana Galilejska Nadia
  3. Głoszenie Królestwa Maria W.
  4. Przemienienie – Magda
  5. Ukoronowanie Maryi – Bronisława + Witek
  Róża Uzdrowienia I Dobrej Śmierci pod patronatem św. Faustyny
  1. Za Michała, Justynę, Małgosię, Dominika i ludzi kuszonych myślami samobójczymi o radość i pokój serca
  2. Za dusze Gosi, Janusza, ks. Darka, Marcina, Tomka, Grzesia, Mariusza i jego brata, Krysię, Łukasza i innych zmarłych samobójców
  3. W intencjach własnych
  Tajemnice bolesne
  1. Ogrójec – Bożena ON
  2. Biczowanie – Magda ON
  3. Cierniem koronowanie – Daria
  4. Droga krzyżowa – Halina J.
  5. Śmierć Jezusa – Marysia

  Róża Uzdrowienia Chorych i Dobrej Śmierci pod patronatem Edyty Stein
  1. Za Julię, Roberta, Krzysztofa, Paulinę, dzieci zmarłej Ali i tych, których wiara słabnie – o głębokie nawrócenie, uzdrowienie duchowe, opiekę Opatrzności i dobre zmiany w życiu
  2. Za Kościół cierpiący na całym świecie oraz za ludzi oddzielonych od Sakramentów
  3. W intencji własnej
  Tajemnice chwalebne
  1.Zmartwychwstanie – Magda
  2. Wniebowstąpienie – Maria W.
  3. Zesłanie Ducha Św. – Michał
  4.Wniebowzięcie – Gabriela
  5. Ukoronowanie Maryi – Tomasz W. +Teofila

 9. Kiedy ja odmawiałam dwie moje pierwsze Nowenny Pompejańskie też przerabiałam ogromną walkę duchową i działy się dziwne wręcz przerażające dla mnie rzeczy. Wiem, że to wszystko działo się dla tego, że pootwierałam przez lata furtki złemu duchowi, żyłam latami w grzechu itd itd dużo by tu opowiadać. Zły siedział w moim życiu a ja nie byłam tego świadoma a kiedy w trudnej dla mnie sytuacji zaczęłam się modlić Nowenną, szatan po prostu się wściekł i dokuczał. Też mi wmawiał, że zwariowałam i powinnam pójść do psychiatry i różne inne.. Szukałam pomocy bo to co się działo podczas odmawiania Nowenny nie było dla mnie normalne. Byłam na mszy św o uzdrowienie/uwolnienie – byłam tam uwalniana. Byłam też na spotkaniu z o. Bashaborą i po tych spotkaniach przestały się dziać różne dziwne rzeczy podczas odmawiania Nowenny i odnalazłam spokój. Wyrzuciłam też wszystko z domu czego mieć nie powinnam. Tzn trudności podczas odmawiania są, i nie zawsze jest łatwo..ale to już nie jest to co było dzięki Bogu. Warto obejrzeć sobie wykłady księdza Glasa, są bardzo pomocne. Pozdrawiam

 10. Witajcie, odmawiam druga nowennę i powiem szczerze, dopadł mnie strach. Otóż zaczęły się dziać w moim życiu nieprzyjemne rzeczy: dyrektorka w pracy coraz cześciej okazuje mi niechęć i brak szacunku, mam kłopoty finansowe, zachorowały mi dzieci i ja czuje się odrobine gorzej… Wiem, ze wobec ogromu łask, jakich doświadczam od Matki Bożej to nic, jednak boje się, co będzie dalej. Dziś na przykład chciałam skopiować modlitwę chroniąca nas od złych mocy i przesłać na maila. W momencie kiedy otworzyłam skrzynkę, zobaczyłam mnóstwo niepowiązanych ze sobą znaków, przypominały połamane litery. Udało mi się jednak przesłać te modlitwę. Niech ktoś napisze i Doda mi otuchy.

 11. Nie martw się. Odmawiam teraz, jak pisałem w swoim świadectwie, 4 nowennę. Są dni że wymiękam. Różne, dziwne, złe zbiegi okolicznosci ze stron z których nawet byś się nie spodziewała. Przetrwaj to! Módl się do Michała Archaniola. Poszukaj w necie modlitw uwalniajacych. Do spowiedzi i komunii idź. Uszy do góry! To minie. Szybciej niż ci się wydaje. Bądź liderem chrześcijańskim, nie bój się! Pzdr. M.

A Ty co o tym myślisz? Napisz!