Paulina: Dziękuję za wiele łask

Czas na świadectwo. Odmówiłam chyba z 6 Nowenn Pompejańskich, już dokładnie nie pamiętam. Jestem w trakcie kolejnej, i mam nadzieję że wciąż będę, bo intencji chyba nigdy nie braknie.
Statystycznie spełniły się na pewno trzy, dwie nie spełniły się, jedna zaś została wysłuchana w sposób inny niż prosiłam, a zdaje mi się teraz, że w lepszy. Czyż Bóg nie wie więcej, nie widzi szerzej? Spełnione intencje dotyczyły podobnych jak u reszty spraw – dobra praca, ukończenie szkoły, zdrowie, ułożenie się trudnych spraw w pracy. Chwała Panu!
Co do niewysłuchanych wydaje mi się, że albo Bóg ma inny plan, co trudno byłoby mi zaakceptować, albo potrzebuję odmówić nowennę w innej sprawie, aby tamta pierwsza mogła być wypełniona. I w to wierzę, i tak zakładam. Czasem może trzeba wyprostować pewne sprawy, żeby inne mogły się ułożyć? Chyba, że jeszcze jest trzecie wytłumaczenie – intencje zostały wysłuchane, ale wypełnią się później.
Dodam jeszcze owoce duchowe nowenn – pokochałam Pismo Święte, zaczęłam odmawiać zawsze w południe Anioł Pański, (ok. 12.00 włącza mi się zawsze lampka w głowie), nauczyłam się przede wszystkim dziękować, i dostrzegać jak wiele mam: zdrowie, pełną rodzinę, wiarę, wolnosć, życie, pasje, czas, pracę, przyjaciół, zdolności, dach nad głową, jedzenie, piękny krajobraz wokół…
Bóg chce przede wszystkim zabrać nas do nieba, i po pierwsze będzie prostował nasze, innych osób za które się modlimy, ścieżki, a dopiero, jeśli nie przeszkadza to w zbawieniu – poda nam rękę wysłuchując naszych próśb. Nastawmy się najpierw na zbawienie, a potem na nasze chciejstwo, bo cóż może zyskać człowiek, jeśli wszystko inne otrzyma, a na duszy będzie miał szkodę? Tego Bóg trzyma się. Miejcie to na uwadze modląc się.
Cóż więcej, zachęcam wszystkich do nowenny, szczególnie panów, bo ogromna większość piszących to panie, i zastanawiam się Panowie co z wami (przekornie) nie tak? Czy mniej empatii w patrzeniu na rodzinę, na znajomych, otoczenie, czy mniej czasu? Bierzcie różańce i do dzieła! W waszym środowisku jest na pewno trochę osób potrzebujących modlitwy, wyprostowania ich dróg. Módlcie się za wasze żony, córki i mamy, bo one nonstop to robią.
Ja teraz odmawiam w ogólnej intencji za rodzinę, bo ciężko byłoby wybrać co najważniejsze, a kolejną odmówię chyba w intencji dusz czyśćcowych, do czego zachęciły mnie wasze świadectwa. I polecam ze swojej strony bycie w łasce uświęcającej podczas odmawiania nowenny jeśli chcemy „zwiększyć jej skuteczność”.
Wracam do modlitwy zastanawiając się, jak dostrzegać znaki, i kiedy pomóc Bogu w działaniu, bo wciąż tego nie wiem, i brak mi odwagi, a wiem że Bóg działa przez ludzi i nie wystarczy siedzieć i czekać na cud…

Regularny biuletyn pompejański!

Otrzymuj wiadomości pompejańskie na e-mail

Zapisując się do tego biuletynu, będziesz otrzymywać informacje związane z nowenną pompejańską, Pompejami, sanktuarium w Pompejach, ważnymi wydarzeniami oraz wyjątkowymi promocjami. Zostań z nami w kontakcie!

4
A Ty co o tym myślisz? – Napisz komentarz

avatar
4 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
JanekPaulinaMagdalena Recent comment authors
  Subscribe  
Powiadom o
Magdalena
Gość
Magdalena

Dziękuję za Twoje świadectwo! Za słowa zachęcające do odmawiania tejże wspaniałej modlitwy.

Szczęść Boże!

Paulina
Gość
Paulina

To cieszę się Magdaleno, naprawdę warto odmawiać! Tobie też szczęść Boże 🙂

Janek
Gość
Janek

Miłe Panie
Zostałem zaproszony niejako do większej aktywności. I dobrze samo się nic nie zrobi. Jeśli chodzi o intencje to chyba do końca życia się nie wyrobię. Aktualnie odmawiam już 8 NP. Od czasu do czasu coś napiszę. Wasze świadectwa dodają mi otuchy, zacieram ręce i do roboty. Alleluja i do przodu. Błogosławię

Paulina
Gość
Paulina

Super Janku, zatem czekamy na pełne radości świadectwa! 🙂
Mam to samo wrażenie, że życia nie starczy na wszystkie intencje. Pocieszające jest to, że Nowenna jest coraz to popularniejsza, i świat powoli pokrywa coraz gęstszy łańcuch modlitwy. Chwała Panu.

%d bloggers like this: