Aga: poczułam obecność Pana Jezusa

Odmawiam Nowennę Pompejańską od roku. Pierwszą rozpoczęłam pod koniec lipca 2014 r. Teraz jestem w trakcie szóstej nowenny. Wszystkie odmawiam w tej samej intencji- modlę się o cud poczęcia dziecka (jeśli taka jest wola Boga ).Przeczytaj Aga: poczułam obecność Pana Jezusa
Przeczytaj całość

Paweł: Nie żałuję ani jednej zdrowaśki!

Mówiłem codziennie pacierz (od ok gimnazjum) i tak się moje życie toczyło. Wtedy nie wiedziałem tego co wiem teraz na temat mojej wiary.
Przeczytaj całość

Marta: Tak przetrwaliśmy diagnozę o krwiaku wewnątrzmacicznym, który zagrażał życiu naszego maleństwa

I udało się! 1 września 2014 roku przyszła na świat – cała i zdrowa – nasza mała Ania! Dziękujemy Ci, Maryjo!
Przeczytaj całość

Ewa: Wszystko zaczyna się układać.

Nawet mąż zaczął częściej przyjezdzać do dzieci i chciał do mnie wrócić. Wprawdzie wybaczyłam mu jak bardzo mnie zranił, bo zostawił naszą rodzinę dla innej kobiety, w której się zakochał.
Przeczytaj całość

Monika: Wielkie i małe cuda

Szczęść Boże ! Chciałam podzielić się z Wami moim świadectwem. Obiecałam sobie ze gdy zakończę Nowenne to na pewno je napisze i pisze. Zacznę od tego ze tak naprawdę na Nowenne Pompejańska trafiłam przypadkowo będąc u znajomej gdy w moim życiu działo się źle. Powiedziała bym sobie obejrzała świadectwo pewnej kobiety na YT wiec postanowiłam ze obejrzę. Po obejrzeniu tego świadectwa coś mnie ruszyło i stwierdziłam ze muszę spróbować chociaż. I spróbowałam. Dużo czytałam świadectw bardzo rożnych które również mnie motywowały do tego by spróbować i spróbowałam. Zaczęło się u mnie w sumie od rozstania z chłopakiem.. pogubił się i stwierdził ze nie chce mnie ranić to nie ma sensu itd..
Przeczytaj całość

Zachowanie czystości przedmałżeńskiej

Nadszedł dzień, w którym piszę swoje osobiste świadectwo związane z nowenną pompejańską. Wymodliłam u Matki Bożej prośbę o zachowanie czystości przedmałżeńskiej, mimo że mój chłopak nie chciał nawet o tym słyszeć! Wiedział, jak ważna jest to dla mnie sprawa, gdyż rozmawialiśmy o tym niejednokrotnie, ale twierdził, że nie podoła i po co czekać? Mnie tym bardziej zależało na dochowaniu czystości, ponieważ byłam dziewicą. O dobrego męża modliłam się dużo wcześniej już do św. Józefa. Jedną z obietnic, którą wówczas Mu złożyłam była ta, że zachowam czystość przedmałżeńską. O nowennie pompejańskiej dowiedziałam się od bliskiej osoby z rodziny. Postanowiłam się nią modlić za nas w intencji dochowania czystości aż do ślubu. Kiedy sięgam pamięcią do tamtych dni, przypominam sobie, że i ja, i mój chłopak zaczęliśmy się od siebie oddalać, kłócić, a nawet nie rozmawialiśmy ze sobą. On tego nie rozumiał i chyba nie rozumie do dnia dzisiejszego sensu wytrwania w czystości przedmałżeńskiej. Dzięki odmawianiu nowenny pompejańskiej udało nam się tę czystość zachować. Podczas tej modlitwy ustaliliśmy datę ślubu, narzeczony po wielu latach przystąpił do spowiedzi świętej, udało nam się spotkać kapłana, który potrafił w odpowiedni sposób „dotrzeć” do narzeczonego. Pewnego dnia wypowiedział on następujące słowa: „Kocham cię, zaczekam na ciebie!”. W czasie odmawiania nowenny otrzymałam też pracę. Dziękuję, Maryjo, że nam pomogłaś zachować czystość w okresie narzeczeństwa! Dziękuję św. Józefowi, który pomógł mi znaleźć odpowiedniego kandydata na męża. Obecnie jesteśmy już małżeństwem, zgodnie z powiedzeniem: „Mąż i żona jest od Boga przeznaczona”. Teraz, gdy jesteśmy po ślubie, w pełni cieszymy się sobą! Danuta

Regularny biuletyn pompejański!

Otrzymuj wiadomości pompejańskie na e-mail

Zapisując się do tego biuletynu, będziesz otrzymywać informacje związane z nowenną pompejańską, Pompejami, sanktuarium w Pompejach, ważnymi wydarzeniami oraz wyjątkowymi promocjami. Zostań z nami w kontakcie!

A Ty co o tym myślisz? – Napisz komentarz

2 komentarzy do "Zachowanie czystości przedmałżeńskiej"

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
JOANNA
Gość
JOANNA

Piękne świadectwo:)

AniaW
Gość

Pięknie 🙂 życze duzo szczęscia, św, Józef najlepszy patron od dobrych mężów.

Czy wiesz, że autor

nowenny pompejańskiej

napisał też…

Miesięczne nabożeństwo

do świętego Józefa

w sprawach trudnych

NA MARZEC!