Szymon: Łaska i radość

Witam serdecznie! Chciałbym podzielić się z wami radością z wysłuchanej nowenny. Mojego kolegi tata chorował na niewydolność nerek, ciągłe wizyty w szpitalu dializy. Ciągły strach rodziny co dalej. Postanowiłem, że zacznę modlić się w jego intencji.
Przeczytaj całość

Agnieszka: Bezsenność mamy

Szczęść Boże Moją kolejną już Nowennę Pompejańską postanowiłam odmówić za moją mamę, która od wielu lat cierpi na bezsenność. Kilka razy mówiliśmy jej by zgłosiła się do specjalisty lub kupiła jakieś leki - bez skutku. Jakoś w połowie części błagalnej bez żadnego namawiania postanowiła kupić Melatoninę i w końcu zacząć leczyć bezsenność. Już po 2 tygodniach powiedziała, że widzi różnicę- znikło przemęczenie i nie bolały już oczy. :)
Przeczytaj całość

Gosia: Pomoc podczas ciąży

Zaszłam w ciąże i poczatku były bardzo spokojne, cała rodzina bardzo szczęśliwa, my rowniez i nie mogliśmy sie doczekac nowego członka rodziny!
Przeczytaj całość

Ewa: Ta nowenna ma moc!

Jesteśmy małżeństwem od 38 lat, należymy do wspólnoty Domowego Kościoła, staramy się codziennie być na Eucharystii, co roku jesteśmy na rekolekcjach. oboje należymy do Krucjaty Wyzwolenia Człowieka. „Ideał!” Po co nowenna?! – W naszej intencji. Zauważyliśmy bowiem nasilające się napięcie między nami, kłótliwość, zniechęcenie, zamykanie się na siebie.Przeczytaj Ewa: Ta nowenna ma...
Przeczytaj całość

Patrycja: w intencji kochanego i kochającego męża

Gorąco polecam tą modlitwę!. Odmawiałam nowennę w intencji kochanego i kochającego męża. Podczas odmawiania czułam spokój, obecność Boga i wszystko się układało mimo zmęczenia obowiązki były zrobione:). Z moim chłopakiem spotkałam się gdy on dokończył swoją nowennę pompejańską ;)nie ma zbiegów okoliczności.Przeczytaj Patrycja: w intencji kochanego i kochającego męża
Przeczytaj całość

Pielgrzymka pompejańska – dzień 1 i 2

Po długiej podróży przez Czechy i Austrię, dotarliśmy do Włoch. Rozpoczęliśmy więc naszą trzecią pielgrzymkę pompejańską w sile 100 osób – czcicieli Królowej Różańca Świętego w Pompejach.

Zobacz zdjęcia, one więcej mówią, niż słowa. 🙂

Dziś dzień drugi: Siena i św. Katarzyna Sieneńska – wspaniałe średniowieczne miasto z niezwykłą świętą! Wrzucam kilka zdjęć, tyle, na ile pozwala hotelowe wifi 🙂

 

 

190px-St_Catherine._San_DomenicoKatarzyna Benincasa, pochodziła z sieneńskiej, mieszczańskiej rodziny. Urodziła się jako przedostatnie dziecko (z 25 rodzeństwa) Jakuba Benincasy i Lapy Piangenti, córki poety Nuccio Piangentiego. Jej bliźniacza siostra zmarła niedługo po narodzeniu. W 1354, w wieku 7 lat, prywatnie ślubowała Bogu dziewictwo, a w 1363, wbrew woli rodziców, wstąpiła do fraterni świeckiego Zakonu Braci i Sióstr od Pokuty św. Dominika (tercjarzy dominikańskich) przy kościele dominikanów w Sienie. Po złożeniu przyrzeczeń tercjarskich (profesji tercjarskiej) w wieku 17 lat, prowadziła w swoim rodzinnym domu ascetyczne, niemal klasztorne życie zgodne z zasadami duchowości dominikańskiej, pomagając jednocześnie biednym, chorym i trędowatym. W 1370, uzasadniając to wolą Chrystusa, rozpoczęła życie apostolskie.

Mimo, że była analfabetką, posiadała niezwykłą inteligencję i przedziwny charyzmat apostolski. Dzięki tym przymiotom i wewnętrznemu natchnieniu zaangażowała się w sprawy Kościoła oraz w problemy polityczne ówczesnej Europy. Jej priorytetem były działania na rzecz powrotu papieża z Awinionu (z Niewoli awiniońskiej) do Rzymu co w końcu się urzeczywistniło. Jej wpływowi przypisuje się liczne nawrócenia osób pochodzących z różnych warstw społecznych. Posiadała charyzmat wypędzania demonów z osób opętanych. 1 kwietnia 1375 w jednym z kościołów w Pizie, otrzymała stygmaty w formie krwawych promieni (nie zaś otwartych ran). Zmarła w Rzymie w wieku 33 lat ofiarowując swoje życie i śmierć za Kościół i papieża. Jej ciało, bez głowy spoczywającej w kościele św. Dominika w Sienie, znajduje się w rzymskiej bazylice Najświętszej Maryi Panny powyżej Minerwy.

Katarzyna ze Sieny jest autorką Dialogu o Bożej Opatrzności, zwanego Księgą Boskiej Nauki (Księgą Bożej Doktryny), którą, nie potrafiąc pisać, podyktowała w mistycznym natchnieniu oraz licznych Listów, które również dyktowała i wysyłała do papieża, biskupów, monarchów i innych wpływowych ludzi i instytucji.

(© Wikipedia)

A Ty co o tym myślisz? – Napisz komentarz

5 komentarzy do "Pielgrzymka pompejańska – dzień 1 i 2"

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Dorota Karnicka
Gość

Nazwałabym to pierwszym kuszeniem 🙂 No, ale…z pewną miłą osóbką , nie chcę wymieniać , którą, bo nuż się sama tu przyzna, zaczęłyśmy modlitwę w pewnej sprawie, więc proszę kusić dalej 🙂
Pozdrawiam serdecznie 🙂

Bożena S.
Gość
Bożena S.

Och!Dorotko nie mam pojęcia dlaczego ,ale ja mam dokładnie takie samo odczucie
,ciekawe kogo masz na myśli? .Ja również pozdrawiam wszystkich.

Dorota Karnicka
Gość

Się tylko uśmiechnę , Bożenuś 🙂

Zofia
Gość

Wszystkim uczestnikom rekolekcji w drodze życzę obfitości łask Bożych i darów Ducha Świętego. Organizatorom trwania i rozsiewania dobra przez ręce MBPompejańskiej i św. Ojca PIO.

Anna
Gość

Serdecznie pozdrawiam wszystkich pielgrzymów! A szczególnie moja Zosie. Wiele Łask Bożych na czas pielgrzymowania !

Czy wiesz, że autor

nowenny pompejańskiej

napisał też…

Miesięczne nabożeństwo

do świętego Józefa

w sprawach trudnych

NA MARZEC!