Aldona: Pomoc w każdej sprawie

A Matka Boża to Moja Najukochańsza Pocieszycielka, której powierzam również swoje radości i chwile szczęścia dziękując jej za Wszystko!!!! I nie raz zwracam się do Niej swoimi słowami i wiem, że Ona najlepiej mnie rozumie - wyobrażam sobie wtedy jak mnie przytula i pociesza - i zaraz robi mi się lepiej...wtedy biorę się w garść i zaczynam walczyć z trudnościami dnia codziennego.
Read More

Anna: Dzięki nowennie nasza miłość jest mocniejsza

Witam ! Pierwszą Nowennę skończyłam odmawiać w marcu w intencji męża ... Po skończeniu nie widziałam zmiany na lepsze ...ale nagle od czerwca zaczęliśmy ze sobą rozmawiać i wspólnie pracować nad związkiem i modlić sie . Mieszkam w Warszawie gdzie pędzi sie zamiast żyć ale jestem pewna , ze dzieki Nowennie nasza miłość jest mocniejsza niż kiedykolwiek . Obecnie odmawiam drugą Nowennę w intencji daru macierzyństwa ... Pozdrawiam wszystkich :-) prosze o modlitwę
Read More

Matka: Otrzymałam już wiele łask

Jestem w trakcie odmawiania trzeciej nowenny. Pierwszą rozpoczęłam we wrześniu 2017r i odmawiam nadal bez przerwy. Dwie pierwsze były w intencji poczęcia dziecka, na razie jeszcze się nie spełniły. Wytrwale czekam i modlę się dalej, bo gorąco wierzę, że się spełni kiedyś moja prośba.
Read More

Barbara: Wytrwałość w modlitwie

Tym świadectwem chciałam zachęcić wszystkich do odmawiania Nowenny Pompejańskiej. Czasem trzeba czasu żeby zobaczyć efekty modlitw ale bez wątpienia różaniec jak i Nowenna Pompejańska uczą że wytrwałość w modlitwie wzmacnia nas i pozwala wzrastać naszej wierze i zaufaniu w Bożą Opatrzność.
Read More

Mateusz: Powołanie zakonne

Matka Najświętsza wysłuchała mnie w części dziękczynnej kiedy to byłem na wycieczce na Świętym Krzyżu. Podczas zwiedzania klasztoru pewiec zakonnik zaproponował mi rekolekcje powołaniowe. Odczytałem to jako znak od Matki Bożej. Od tego momentu byłem już prawie pewien że moje powołanie to powołanie zakonne.
Read More

Magdalena: Psychologia Matki Bożej

Czas to niesamowity dar. Decydując się na pompejańską przygodę z Maryją, już na wstępie otrzymujemy wielką łaskę – pięćdziesiąt cztery dni. Na modlitwę, na przemianę życia, na naukę zaufania. Wiele naszych błędów i niepowodzeń wynika z niecierpliwości. Spieszymy się, gonimy za spełnieniem, żądamy pomocy „tu i teraz”. Tymczasem czas działa na naszą korzyść. Maryja nam go daje. Dzięki temu mamy szansę przyjrzeć się samemu sobie. Zatrzymać się. Pomyśleć. Modlitwa to wspaniała deska ratunku… czasem ostatnia. Jednak prawdziwe cuda zdziała dopiero wówczas, gdy dopełnimy ją naszymi czynami.

Nowenna pompejańska trafiła w moje ręce na kilka dni przed życiowym sztormem. Problemy piętrzyły się, a nabyty modlitewnik czekał cierpliwie na półce. Rozstałam się z chłopakiem. W bardzo burzliwych okolicznościach. Mój temperament popychał mnie do desperackich kroków ratowania sytuacji, które w rzeczywistości tylko ją pogorszyły. Bezskutecznie zabiegałam o rozmowę. Między nami stanął mur – z mojej strony nie do przebicia. Pierwsze negatywne emocje powoli ustępowały, jednak potrzeba wzajemnego przebaczenia sobie nie dawała mi spokoju. Sięgnęłam do szuflady. Zaczęłam odmawiać modlitwę przebaczenia. Stopniowa dołączałam do niej inne westchnienia ku Niebu. Aż w końcu dojrzałam do sięgnięcia po nowennę pompejańską. Ufność w łaskawość Matki Bożej sprawiła, że ani razu nie przeżyłam chwili zwątpienia w sensowność tego, co robię.

Modlitwę połączyłam ze zmianami w swoimi życiu. Zaprosiłam do niego starych przyjaciół, uśmiech i sport. Codzienne spotkania z Maryją motywowały mnie do rozwoju. Gdzieś po drodze natrafiłam na świetne słowa: „Nikt nie może cofnąć się w czasie i napisać nowego początku, ale każdy może zacząć od dziś i dopisać nowe zakończenie”. A od siebie dodam, że niebiańska drużyna wsparcia może sprawić, że to zakończenie będzie najlepsze z możliwych.

W nowennie prosiłam o rozmowę i pogodzenie się z moim chłopakiem. Codziennie czekałam na cudowny, spektakularny przewrót. Na telefon, smsa, na jakąkolwiek oznakę zainteresowania. Przełom jeszcze nie nastąpił. Ale kto powiedział, że mam pozostać w tym wszystkim bierna? Może Bóg chce, żebym raz jeszcze zmierzyła się z problemem… Przemieniona. Bogatsza o pięćdziesiąt cztery dni życia.

A Ty co o tym myślisz? – Napisz komentarz

8 komentarzy do "Magdalena: Psychologia Matki Bożej"

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Aggie
Gość

Pięknie moja kochana, oby tak dalej ! 🙂

Żaneta
Gość
Żaneta

Bardzo podbudowaly mnie Twoje slowa! Szczesc Ci Boze

Kasia
Gość

Ładne i mądre świadectwo. Bóg zapłać za budujące słowa.

Sławek
Gość
Sławek

Piękne świadectwo! Niech Wam Bóg błogosławi i abyście mogli być razem szczęśliwi ponownie 🙂 Będący w podobnej sytuacji

Ewa
Gość

A mnie dzisiaj smutno, bo dotrwałam do 17. dnia nowenny. Może to nie ten czas? Nie podejmę póki co kolejnej. Proszę o modlitwę, bym trwała na modlitwie różańcowej- może zacznę od cząstki na dany dzień.

E.
Gość

Ewcia, nie przejmuj się, najwazniejsze, że próbowałas i mimo porazki dalej chcesz odmawiac Różniec. A Matka Boża juz znajdzie sposób, żebyś odmówiła całosc 🙂

Teresa.A
Gość
Teresa.A

Ewa wytrwasz . Może podziel odmawianie na trzy razy …wejdziesz w taki rytm . Rano , w południe i wieczór. Ja początkowo tak robiłam . W kalendarzu zaznaczam dni 9 …18…27 i część dziękczynna tak samo …

Tomasz Loch
Gość

Słońce Kochane Ty Moje, masz tyle wiary w oczach i tyle miłości, powiem wprost, jeśli na prawde chchesz stracić swoje duchowe piękno dla chłopaka, który ma Cie „gdzieś” to zrób to, robisz to ‚na siłe”, lecz pamiętaj, że nie da się kochać za dwoje…………

Obrazki z nowenną pompejańską?