Monika: Dziekuję za otrzymane łaski

Szczesc Boze, Nowenne zaczelam odmawiac od listopada zeszlego roku, w ten chwili jestem w trakcie odmawiania kolejnej. Niezawsze bylo latwo wziac rozaniec do reki.
Read More

Aga: łaska przebaczenia

Moją 5 NP ofiarowuję w intencji przebaczenia osobom które mnie zraniły i uzdrowienie pamięci, ran w sercu, które mi owe osoby zadały. Były to bardzo ważne osoby w moim życiu i zostawiły mnie akurat w chorobie, wtedy kiedy bardzo ich potrzebowałam. Za tydzień kończę część błagalną i powoli zaczynam przebaczać...
Read More

JACEK: SPOKÓJ I MOC DZIĘKUJĘ CI MATKO

Odmawiam już trzecią nowennę pompejańską za każdym razem otrzymuję wielki spokój Wiem ,że moje prośby będą wysłuchane
Read More

G: Czy jestem gotowa na świadectwo? Nie jestem tego pewna…

Czy jestem gotowa na świadectwo? Nie jestem tego pewna... Prosiłam o pomoc w trudnościach związanych z relacjami, wychowaniem mojej młodszej córki, niespełna 8 latki. Jest to dziecko bardzo emocjonalne, mające swoje zdanie, nie słuchające bardzo często poleceń. Dziecko, jak większość dzieci, jak sądzę. Tyle, że ja jako ja, średnio sobie z tym radzę. Powiem wprost, niektóre sytuacje mnie totalnie rozsypują, doprowadzają do depresji, poczucia bycia najgorszą z matek. Doprowadzona na skraj wyczerpania nerwowego, poprosiłam o pomoc. Dotknęłam boleśnie swojej niemocy.
Read More

Marianna: podziękowanie za otrzymane łaski

Chwała Panu i Najświętszej Maryji Pannie! Mimo, że proszę za innymi otrzymuję łaski o jakich nawet bym nie pomyślała. Bóg sam zabezpiecza mnie we wszystkich :).
Read More

Joanna: Dodanie otuchy modlącym się

O Nowennie Pompejańskiej dowiedziałam się przypadkiem. Przypadkiem trafiłam na tę stronę, przypadkiem akurat tego wieczora miałam sporo czasu, żeby przeczytać, na czym ona polega. Zaczęłam się modlić. Każdego dnia modliłam się po pracy. Po tygodniu zasnęłam w połowie części chwalebnej. Następnego dnia zaczęłam od nowa. Po 10 dniach przydarzyło mi się to samo. Byłam bardzo przygnębiona. Na początku myślałam, że bez problemu dam rady, bo co to dla mnie jest codziennie odmawiać Różaniec? Pocieszałam się myślą, że do 3 razy sztuka. Dziś zaczynam drugą część Nowenny. Cały czas myślę, że gdybym bardziej się starała, to już za 2 tygodnie byłaby ukończona. Jednak widzę w tym zamiar Matki Bożej: musiała mnie nauczyć pokory. Niekiedy zapominałam o Różańcu i gdy już miałam zgaszone światło i zamykałam oczy, nagle przypominałam sobie o modlitwie. Szybko świeciłam światło i nie szłam spać, dopóki nie skończyłam się modlić Różańca. Na razie nie chcę mówić, o co się modlę. Chcę powiedzieć o tym, co daje mi modlitwa i jak Matka Boska mnie wspiera. Odkąd zaczęłam się modlić nowennę trzeci raz, czuję się dużo bardziej spokojna i szczęśliwa. W ciągu tego miesiąca nie było dnia, który spędziłabym na robieniu czegoś bezsensownego (co dawniej zdarzało mi się zbyt często). Mam 22 lata, ale mieszkam już sama, bez rodziców. Jednak nie boję się o to, że stanie mi się jakaś krzywda, że sobie nie poradzę. Maryja jest ze mną i wspiera mnie w trudach życia codziennego. Jest ze mną w każdej chwili, nawet gdy się nie modlę. Chciałabym, żebyście i Wy dostrzegli, jak Maryja się Wami opiekuje, jak się o Was troszczy. Chce nam ulżyć choć trochę. Mimo że mam wszystko na głowie i często brakuje mi czasu, żeby coś zrobić, to nie martwię się tym. Maryja napełnia moje serce spokojem. Nigdy wcześniej nie czułam czegoś takiego. Wierzę, że wysłucha moją prośbę. Ale już teraz jestem jej wdzięczna za troskę, którą mi okazuje. Gdy ogranie Was chwila zwątpienia, gdy będziecie myśleć, że Wasze modlitwy nie są i będę wysłuchane, zastanówcie się, czy Wasze życie już się nie zmieniło. To prawda, że Maryja otacza swoich czcicieli szczególną opieką. Zatrzymajcie się na chwile w tym szalonym i zwariowanym świecie, żeby dostrzec Jej troskę i to, co robi już dla Was 🙂

A Ty co o tym myślisz? – Napisz komentarz

1 Komentarz do "Joanna: Dodanie otuchy modlącym się"

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Dorota
Gość
Dorota

To prawda, z chwila podjecia sie modlitwy rozancowej zmienia sie nasze zycie. My sie zmieniamy, stajemy sie spokojniejsi, wyciszeni i inaczej odbieramy otaczajacy nas swiat. Maryja jest Wielka a modlitwa rozancowa ma Wielka Moc.

Czy wiesz, że autor

nowenny pompejańskiej

napisał też…

Miesięczne nabożeństwo

do świętego Józefa

w sprawach trudnych

w ROKU ŚW. JÓZEFA!